Просторот на оваа мала, еднокатна куќа во Мадрид е искористен на најдобар можен начин!

Вообичаено луѓето не ги сакаат многу ограничувањата, бидејќи ги разбираат како пречка којашто треба да се надмине или заобиколи. Но, некои од најкреативните и иновативни идеи во уметноста и технологијата се инспирирани токму од ограничувањата. Дизајнерите од „PKMN Architectures“ го следат овој пример, создавајќи нешто достојно за восхит. „Куќа-сѐ што имам на едно место“ е […]

Човек инспирира деца, кои го имаат истиот редок синдром како и тој, ДА СЕ САКААТ СЕБЕСИ

Како и секој 1 во 50.000 луѓе, Џоо Ланкастер страда од ретката здравствена состојба наречена Тричер – Колинсов синдром. Нарушувањето го погодува развојот на коските и ткивото додека плодот се наоѓа во матката, предизвикувајќи деформации на лицето. Покрај тоа што треба да се надминат медицински пречки, постојат и емоционални проблеми поврзани со несигурноста поради нивниот […]

Добијте инспирација да тргнете на своја авантура од овие неверојатни акциони фотографии

Ако имате авантуристички дух и ви треба малку инспирација, погледнете ги овие фотографии направени од Алекс Бис. Тој ги овековечил подвизите на овие авантуристи на високите и опасни карпи, на студениот снег и високо на небото, и самиот учествувајќи во нив, сѐ со цел да направи впечатлива фотографија.

Овој карпест грчки остров изгледа напуштено, но крие скриен град

Монемвазија е грчки остров кој на прв поглед не изгледа ништо особено. Секако, тоа е впечатлив куп карпи, но тоа би било сѐ, нели? Не! Ако некогаш ве нанесе патот таму, ќе видите дека Монемвазија е нешто многу повеќе од пуста земја.

Вообичаен ден ден во шумата, кога одеднаш се појавува гладна мечка…

Вообичаен ден ден во шумата, кога одеднаш се појавува гладна мечка…

„Беше како и секој друг ден. Решив да се повозам низ шумата со велосипедот и да го снимам тоа. На мое изненадување, наеднаш се појави мечка којашто се нафрли на мене. Фала му на Бога, останав жив благодарение на истрелите кои се слушаа недалеку“ – раскажува велосипедистот, кој кога ја виде мечката, не само што се […]

Албанец со заби крева вреќа брашно

Албанец со заби крева вреќа брашно

Вреќата тежи најмалку 25 килограми, а ја крена само со заби, без никаква помош.

Стриптизот на Џесика Алба во Син Сити 2 (оригиналната снимка)

Стриптизот на Џесика Алба во Син Сити 2 (оригиналната снимка)

Оригиналната необработена снимка, без специјални ефекти, со зелено платно позади.

Сопругот на оригинален начин ја изненадува сопругата за годишнината од бракот

Сопругот на оригинален начин ја изненадува сопругата за годишнината од бракот

Американци се, а и дава за подарок 20 евра и пополека и кажува што е изненадувањето. Започнува со „Не мора да одиш на работа денес, нема да одам ни јас“. Кога и рече пакувај ги торбите веќе се беше јасно.

Кучето го фати опасна мрза и не сака да си оди од паркот

Кучето го фати опасна мрза и не сака да си оди од паркот

Ваков сум јас кога ќе треба да станам рано наутро :).

Возање на магла со видливост НУЛА

Возање на магла со видливост НУЛА

Сите пред него ја направиле истата грешка :).

Студентиве не ни претпоставуваа колку мака ќе видат додека да надуваат 5000 балони за да се пошегуваат со другарот. Но вредеше…

Кога нивниот цимер ја направил грешката да ја остави својата врата отклучена кога заминал дома за викенд, група студенти од Саутемптон, Англија, решиле да му одржат лекција. Надувувајќи 5000 балони, ја затвориле вратата претварајќи се како ништо да не било. Се разбира, не ни помислувале дека на 15 луѓе ќе им требаат седум часа за […]

12 работи што не треба да ги правите на првиот состанок

12 работи што не треба да ги правите на првиот состанок

Некои од нив се смешни и секако не би ги направиле, но во листава има и грешки кои некои луѓе многу често ги прават.

Смешни слики #413

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 413-ти дел ;).

Најкултурниот човек на Фејсбук: Пантелија Миладиновиќ од Србија

Прочитајте ги коментарите на фотографијата!
Кога некој ќе му кликне Лајк на фотографијата човекот најкултурно му се заблагодарува. На фотографијата на профилот сега има 652 лајка и полни раце работа :).

Нова технологија на Sony за ноќно снимање како да е ден!

НЕВЕРОЈАТНО! Снимката е направена со Sony Alpha A7s.

Кој последен ќе ја тргне раката од колата ја добива колата

Руската ТВ игра во живо тргна во неочекуван правец.

Не пропуштајте: Интервју со бугарската проститутката која се топли со ќумбе на дрва додека работи

Не пропуштајте: Интервју со бугарската проститутката која се топли со ќумбе на дрва додека работи

Веќе 2 години работи на истото место крај патот, а кога ќе почне зимската сезона, од дома си носи дрва и си го пали ќумбето да ја топли.

Доаѓа снежна зима и фрлањето на песок на тротоарите не може да чека

Доаѓа снежна зима и фрлањето на песок на тротоарите не може да чека

Комунални работници 90-ти левел :).

Опасен кик боксер отпорен на ударите на противникот

Опасен кик боксер отпорен на ударите на противникот

Многу е опасен, особено кога ќе се налути. Крајот на борбата мора да го видите!

Кој е најголем фраер во кафичот? (виц)

Супер секси девојка со кратко здолниште и огромнo деколте седи на шанкот и пие виски. Пробуваат десетина фраери да ја заведат, но таа ги брка сите.

Мажот со модринки на лицето (виц)

Маж оди на работа со модринки на лицето. Неговите колеги го прашуваат што се случило.
– Вчера одам во бар. Таму запознав една одлична риба…

Топ 5 најзабегани реклами

Топ 5 најзабегани реклами

Ако сакате производот експресно брзо да ви стане познат, ова е вистинскиот начин на маркетинг.

Уметнички дела од исечени пердуви од авторот Крис Мајнард

Употребувајќи мал скалпел како негов основен алат, уметникот Крис Мајнард создава уметнички дела од пердуви, вдахновувајќи им нов живот на платното. „Секој пердув, иако мртов и отфрлен, задржува нешто од суштината на птицата“, раскажува Мајнард. Навистина, овие колоритни и понекогаш хумористични созданија ја истакнуваат убавината на пердувот, но истовремено не поттикнуваат да размислуваме за животот […]

Она што лежи скриено под оваа сибирска колиба би можело да го спаси светот!

Во длабочините на земјата под сибирскиот снег лежи нешто што би можело да го спаси човечкиот род при евентуална катаклизма. Не, тоа не е џиновски робот или некакво супер оружје, туку „Ноев кораб“ во храна. Презервирани од природно ниските температури, овие 1.5 милиони семиња би можеле да родат најразлични видови на овошје и зеленчук потребни […]

Јако: Мис бразилска баба

Изборот секоја година привлекува огромно внимание, а кога ќе ги погледнете кандидатките ќе ви стане јасно зошто. Единствен услов за учество е кандидатката да има внуче.

Закон вежба на вратило од бодибилдерот Брендон Мејерс и другар му

Закон вежба на вратило од бодибилдерот Брендон Мејерс и другар му

Бидете трпеливи додека да почне рефренот на песната… Многу јако!

Двајца луди моторџии возат слалом меѓу колите со полна брзина

Двајца луди моторџии возат слалом меѓу колите со полна брзина

Многу ризично возење по белата линија. Гледајте до крај!

Оригинално новогодишно изненадување во еден германски супер маркет

Оригинално новогодишно изненадување во еден германски супер маркет

13 скриени камери, 9 навежбани касиери и 1 голем инструмент.

Малото девојче направи атмосфера и ги разигра луѓето во метрото

Малото девојче направи атмосфера и ги разигра луѓето во метрото

Поубав и поспонтан настан одамна немавме видено. Настанот се случи во метрото во Њујорк.

Македонија има талент: Пукачо со глас како славеј

Македонија има талент: Пукачо со глас како славеј

Кога викна на 15 секунда… ни славеј не му е рамен. Еј девојко ЕЕЕЕЕЈЈЈЈ!!! :).

+