Ура! Тато се врати дома!

Ура! Тато се врати дома!

Кучињата се најлојалните суштества на светот.

Убави девојки на велосипеди (25 фото)

Ако добро се сконцентрирате, ќе забележите дека на сликите има велосипеди 🙂

Смешни слики #383

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 383-ти дел ;).

Млад физички работник им покажува неверојатен магионичарски трик на колегите од работа

Трикот е со една карта и нова нетоворена кутија ццигари и навистина ќе ве зачуди. Дечково ја погрешил професијата, но сеуште е млад и не е доцна да започне добро да заработува од ова.

Еве доказ дека жените се причина за сите сообраќајни несреќи во светот!

Еве доказ дека жените се причина за сите сообраќајни несреќи во светот!

Дури и мажот сам да ја направи сообраќајката, сепак кога ќе размислите подлабоко, ќе откриете дека причината сепак е жена.

Опасен билдер крева тегови во гаражата за да им се пофали на другарите

Еј брат многу си јак, само друг пат не се форсирај толку, доволна ти е само шипката :).

Глупо дете се качува на покривот на куќарката, а едно уште поглупо му помага

Глупо дете се качува на покривот на куќарката, а едно уште поглупо му помага

Руската младина во вистинско светло :).

Рокерот што рокал на концерт на Петров (виц)

Се среќаваат двајца пријатели – рокери:
– Да одиме утре на концерт на Еј Си – Ди Си?

Кој е таткото? (виц)

Тројца мажи седат на обвинителната клупа во судницата и чекаат да почне спорот за докажување на татковство. Едниот им вели на другите двајца:
– Имам идеја, ако и тројцата признаеме дека сме татковци, ништо не може да ни направат.

10 тајни симболи, скриени во најпознатата слика на Салвадор Дали

Во почетокот на август 1929г. младиот Дали ја сретнал својата идна сопруга и муза Гала. Нивната врска стана клучна за неверојатниот успех на уметникот, влиаејќи на целото негово творештво кое следувало, вклучувајќи ја и сликата „Доследноста на сеќавањато“. 1. Витливите часовници – симбол на нелинеарното, субјективно време, кое тече произволно и нерамномерно го исполнува пространтвото. […]

На Блискиот Исток се откриени џиновски камени кругови. Што ли би можеле да бидат?

Иако во целост не биле видени сѐ до дваесеттите години од минатиот век, но овие големи кругови формирани од камења постоеле илјадници години. Штом патувањето со авион станало повеќе застапено, пилотите и обичните патници започнале да ги забележуваат во целост. Прикладно наречени „Големи кругови“ од страна на археолозите, нивниот дијаметар изнесува стотици метри. Толку се […]

Мајката фотограф ја претвора нејзината посвоена 9-годишна ќерка во иконски ликови

Запознајте се со Алис Луис, деветгодишна надежна актерка и модел. Таа ужива да се костимира и да биде фотографирана од нејзината мајка фотограф, Кели Луис. Убавата приказна на Алис започнала на нејзината седумгодишна возраст кога била посвоена од семејството на Кели. Кога ја посвоиле, таа решила да си го смени нејзиното име во Алис – […]

Машина за облекување хигиенски најлони на чевли

Машина за облекување хигиенски најлони на чевли

Штом ја имаат технологијава, нареден изум ќе им биде, машина за ставање презервативи :).

Верижната реакција на нинџа мачките кога човекот се обиде да погали една

Верижната реакција на нинџа мачките кога човекот се обиде да погали една

На крај на видеото има забавена верзија за сите оние што нема да успеат да видат што всушност се случи.

Смигол ја мрази „Ноќта на вештерките“

Смигол ја мрази „Ноќта на вештерките“

Како изреагира мачката од сортата Сфинга кога прв пат го виде сопственикот во својот костим за „Ноќта на вештерките“?

Чудна сообраќајка предизвикана од градски автобус во Варшава, Полска

Чудна сообраќајка предизвикана од градски автобус во Варшава, Полска

Во билијардот ударов се вика карамбол. Според патниците, возачот на автобусот ненадејно се онесвестил.

Неколку ЛУДИ костими од американскиот празник „Ноќта на вештерките“

Неколку ЛУДИ костими од американскиот празник „Ноќта на вештерките“

Кој е вашиот фаворит за оваа година? Хулк од латекс Ренди Марш од Саут Парк Јава од Војна на ѕвездите Таткото и синот робот

Фристајло – Најлегендарната аудиција на Казахстанскиот Идол

Фристајло – Најлегендарната аудиција на Казахстанскиот Идол

Ако може некој да препознае која е песната нека пушти линк од оригиналот во коментар.

Аплауз каков што само најнадарените жени можат да ви дадат

Аплауз каков што само најнадарените жени можат да ви дадат

Ако добро се заслушате ќе го слушнете аплаузот на Бразилкава (после 1:00, но нема потреба да премотувате :)).

Како Кинезите нелегално извезуваат оригинални

Како Кинезите нелегално извезуваат оригинални

Сите знаеме дека денес се се произведува во кина, дури и оригиналите на најголемите светски брендови. На Кинезите кои ги произведуваат оригиналите, најстрого им е забрането да ги продаваат на црно, но тие си наоѓаат начини. Погледнете каква финта им направиле на овие Адидас патики за нелегално да ги извезат во Русија, каде што се […]

Мајстор за паркирање каков што не сте виделе до сега

Мајстор за паркирање каков што не сте виделе до сега

Со огромна брзина, ги искористи знакот и ѕидот и колата се намести совршено :).

Краток цртан филм кој морате да го вдите! Ем ќе се насмеете, ем ќе си извлечете добра поука!

Краток цртан филм кој морате да го вдите! Ем ќе се насмеете, ем ќе си извлечете добра поука!

Филмот се вика „Офелија“ и е една многу интересна анимирана романтична комедија за времето во кое живееме, без приватност, кога секој може да дознае се за тебе преку социјалните мрежи.

Ве гледаме цело време: Фатени на дело во кола на покривот на зградата

Ве гледаме цело време: Фатени на дело во кола на покривот на зградата

Луѓево постојано си доаѓале на истото место на покривот на катната гаража и си вршеле работа, без да знаат дека вработените од една фирма им се редовна публика. Еден ден вработените решија да ги изненадат прељубниците :).

Руски митралез за еден војник со 4 килограми куршуми на грбот

Руски митралез за еден војник со 4 килограми куршуми на грбот

Таканаречениот „флексибилен ракав“ овозможува лесен а автоматизиран проток на куршумите од ранецот до митралезот. Капацитетот на ранецот е 550 куршуми.

Жестоко престигнување од недозволената страна на автопатот

Жестоко престигнување од недозволената страна на автопатот

Возачот на Реното сакаше да се направи паметен и да го престигне камионот по бавната на автопатот.

Забавна еротика 131 (+16) (72 фото)

Еротски моменти од секојдневниот живот кои се паметат долго време.

Јако: Тажниот кловн Реми Гаилард

Јако: Тажниот кловн Реми Гаилард

Дами и господа, Реми Гаилард, кралот на интернет шегите, еден од пионерите и виновниците за ова што се случува со скриените камери денес!

Мали палавковци (27 фото)

Кога нивото на тестостерон во организмот нагло ќе скокне…

Компјутерска фотелја за уживање (4 фото)

Кога веќе цел ден го поминуваме пред компјутер, зошто да не си го направиме престојот поудобен. Човеков направил совршен микс на креветот и компјутерот. Ако случајно ти се придрема додека седиш пред компјутер, само треба да ги затвориш очите :).

Гледај ме во очи 78 (40 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

+