Ептен јако изненадување за љубовџиите кои ја паркирале колата на улица

Ептен јако изненадување за љубовџиите кои ја паркирале колата на улица

Многу добра финта смислија како да ги извадат надвор од колата за сите да ги видат :). А кога излегоа, уште поголемо изненадување!

Ова видео за само 7 минути ќе ви ја врати вербата во човечноста

Секојдневнието знае да биде толку мачно. Секое утро собирате енергија само колку да истерате уште еден ден на работа. Во текот на денот, социјалните медиуми ве информираат за сиот хаос, уништување и тага кои се случуваат во вашиот град и во целиот свет. Наскоро во мозокот почнува да навлегува мрачна перспектива која го уништува и […]

Нема да ви се верува дека постоеле луѓе со вакви аномалии

Од време на време се јавува по некоја вистинска медицинска мистерија која ги збунува истражувачите и ги фасцинира сите, каков што е примерот со овие примери од крајот на деветнаесеттиот и почетокот на дваесеттиот век. Некои луѓе можеби би ги нарекле „накази“, но тие самите не гледале на себе на тој начин. Тоа се само […]

Млад билдер им ги покажува мускулите на другарите

Млад билдер им ги покажува мускулите на другарите

Другарите му се закон, мува не ги лази, око не им трепнува за другарот :).

Двата најстрашни реквизити кои расплакаа многу деца на Ноќта на вештерките оваа година

Двата најстрашни реквизити кои расплакаа многу деца на Ноќта на вештерките оваа година

Погледнете ги Зомби гаражата и Кловнот во кутија. Креативни идеи од кои и постар човек би се исплашил, а не пак децата кои собираат бонбони.

Силен Русин против Голф

Силен Русин против Голф

Многу опасна битка во која многу лесно може да се случи катастрофа. Типот што е во голфот го гази до даска.

Трогателната приказна на Лиз Маркс ќе ве одвикне од користење на мобилниот телефон додека возите

Трогателната приказна на Лиз Маркс ќе ве одвикне од користење на мобилниот телефон додека возите

Само 1 напишана СМС порака била доволна за животите на 20 годишната девојка Лиз Маркс и на нејзината мајка да се сменат засекогаш. Пишувајќи СМС порака зад воланот, Лиз се удрила во камион кој стоел на патот. Од сообраќајката лицето и се изобличило до толкава мера што луѓето почнале да ја одбегнуваат. Лиз останала буквално […]

Скијач во слободен стил прави „да пукне“ со другар му

Скијач во слободен стил прави „да пукне“ со другар му

Јохан Берг е норвешки професионален скијач во слободен стил, а триков го изведе во „Кралството на снегот“ Штубаер Глечер, најголемиот скијачки центар во Австрија.

Мотика рапер на годината! Раперското име му е „Мрзливи нозе“

Мотика рапер на годината! Раперското име му е „Мрзливи нозе“

Ова е рапување во слободен стил, односно рапување во реално време, без однапред смислен текст.

Дечково реши без причина да заигра на големиот одмор пред очите на цело училиште

Дечково реши без причина да заигра на големиот одмор пред очите на цело училиште

Шампион без трошка срам! Гледајте до крај.

Девојчето кое направи нешто прекрасно за нејзината помлада сестричка на која ѝ е дијагностициран рак

Секогаш е трогателно кога ќе видиме кога некој пружа несебична поддршка на човек кој страда од сериозна болест или зараза. Седумгодишната Хана Горсегнр реши да направи нешто неверојатно, што ќе го допре срцето на секој од вас. Таа реши да си ја избричи главата како поддршка за нејзината сестра Натали, како и за сите деца кои […]

Инспектор за чистота (виц)

Малиот Зоки се шетал со својот татко. Сретнале некој човек и Зоки му вели:
– Здраво!

Кавалерот и сладоледот (виц)

Дечко поканил девојка на прошетка. Се шетале двајцата низ паркот и виделе количка за сладолед.
– Сакаш сладолед?
– Сакам.

Овие историски личности можеби навистина биле вампири

Вампирите одамна се навлезени во нашата култура, а со појавата на филмовите има најразлични толкувања за нив. Што е тоа што толку не интригирира кај овие бледи лица со малку поистакнати очници? Иако може да ни се чини како релативно нов феномен, луѓето со векови чувствувале опсесивен страв од вампири. Еве неколку примери за личности […]

СУПЕР бебенце со смешен начин на спиење

На родителите им е пресмешно а не смеат да се смеат :). Позитив на денот!

Возачот на Ладата цел живот ќе работи затоа што реши да помине на црвено

Поголем малер од ова не можеше да го снајде. Од сите можни коли на светот, мораше ли баш оваа да го удри?

Уникатната количка на батерија на кинескиот столар која крева 32 км/час

48 годишниот столар направи дело за восхит. Како количката на Ноди од цртаниот филм :).

Колку девојки може да се соберат во Смарт?

Колку девојки може да се соберат во Смарт?

Гледајте, резултатот ќе ве изненади. Патем, ова е и нов Гинисов рекорд кој го поставија овие згодни Новозеланѓанки.

Ограбување на сиропталиште какво што треба почесто да се случува!

Ограбување на сиропталиште какво што треба почесто да се случува!

Познатиот интернет шегаџија Роман Атвуд успеа да најде донации за децата од сиропталиштето, но наместо да им ги даде на обичен начин, реши да ги изненади вработените со наместен грабеж, во кој тој глумеше детектив.

Овој таксист имал неверојатно доживување собирајќи го Том Хенкс

Да се биде таксист во Њујорк може да доведе до многу интересни случки. Некои од нив вообичаено не се за раскажување пред воспитано друштво и мали деца, но оваа е безбедна за сите. И е навистина неверојатна. Додека возел низ Парк авенијата кон крајот од неговата смена, решил да собере патник, и покрај тоа што […]

Кога глупоста нема граници: Возот против тројцата глупи луѓе

Кога глупоста нема граници: Возот против тројцата глупи луѓе

Предупредување: Видеото може да ве вознемири, но после него никогаш во животот нема да ви текне да правите непромислени работи на железничка пруга.

Колку животни гледате на ридот?

Колку животни гледате на ридот?

Видеово го снима ловџија во Нов Зеланд кој нишани во Химелајска коза која се одмора на далечина од 380 метри. Погледнете што се случи кога наместо животното, ловџијата погоди камен.

Модна ревија за љубителите на чоколадото во Париз

Од 29-ти октомври до 2-ри ноември во Париз се одржа 20-тото јубилејно издание на фестивалот на чоколадото „Salon du Chocolat“. Настанот кој традиционално предизвикува најголемо внимание е Чоколадната модна ревија, на која може да се видат неверојатни модни креации од чоколадо.

Никогаш не се предавај: Поучно видео со џип кој се обидува да премине река

Никогаш не се предавај: Поучно видео со џип кој се обидува да премине река

Дури и во моменти кога никој не верува во тебе, кога многумина би се откажале, продолжи само напред!

Да ја започнеме неделата позитивно: Девојкава ќе ви отпее една песна која не излегува од глава

Да ја започнеме неделата позитивно: Девојкава ќе ви отпее една песна која не излегува од глава

Оригиналот на песната е на италијански и до сега има 455 милиони прегледи на YouTube, што е доказ дека ПЕСНАВА Е ЗАРАЗНА!

Орангутан стенд ап комичар

Орангутан стенд ап комичар

Паметното животно направи одлично шоу.

Ура! Тато се врати дома!

Ура! Тато се врати дома!

Кучињата се најлојалните суштества на светот.

Убави девојки на велосипеди (25 фото)

Ако добро се сконцентрирате, ќе забележите дека на сликите има велосипеди 🙂

Смешни слики #383

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 383-ти дел ;).

Млад физички работник им покажува неверојатен магионичарски трик на колегите од работа

Трикот е со една карта и нова нетоворена кутија ццигари и навистина ќе ве зачуди. Дечково ја погрешил професијата, но сеуште е млад и не е доцна да започне добро да заработува од ова.

+