Генетиката на пиењето кафе

Кафето е топла напивка без која голем дел од светот не може да се разбуди. И додека можеби се одвикнувате од кафето или се обидувате да го замените со кафе без кофеин, според некои нови истражувања љубовта (или во некои случаи зависноста) кон кафето е можеби нешто што ни е врежано во гените.

Лудачки трикови со обично скутерче

Лудачки трикови со обично скутерче

На вистинскиот мајстор не му треба мотор од 1100 кубици за да ве импресионира. Гледајте што прави дечково со обично скутерче.

Две француски деца воружени со АК-47 се борат во Сирија

Две француски деца воружени со АК-47 се борат во Сирија

Децата кажаа дека се од Франција, едното е од Тулуз, а другото од Стразбур. Двете деца се на возраст од 10-15 години и тврдат дека се џихадисти, веројатно не ни знаат што значи тоа, а идол им бил францускиот терорист Мохамед Мера. Пораката на француски што ја испрати едното дете е: „Прво, јас дојдов овде […]

Џејмс Браун и Мајкл Џексон се нула во играњено во споредба со овој Африканец

Џејмс Браун и Мајкл Џексон се нула во играњено во споредба со овој Африканец

Снимката е со лош квалитет, но доволно е да се види талентот. Горниот дел од телото речиси воопшто не го движи.

7 годишно Арапче му ја украде колата на татко си и заедно со другарот тргнаа во авантура

7 годишно Арапче му ја украде колата на татко си и заедно со другарот тргнаа во авантура

Шизикот вози, другарот снима :).

Бугарски рецепт кој мора да го видите: Печени јајца со сланина

Бугарски рецепт кој мора да го видите: Печени јајца со сланина

Кој рече дека јајцата со сланина не може да бидат гурмански?

Смешни слики #388

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 388-ми дел ;).

Овој човек ќе дозволи да го изеде анаконда за ТВ шоу!

Овој човек ќе дозволи да го изеде анаконда за ТВ шоу!

Филммејкерот Пол Росоли има намера да стори нешто што здравиот разум вели дека човек никогаш не би требало да се обиде да направи такво нешто. Натуралистот доброволно ќе дозволи да биде изеден од џиновска змија. Целото искуство ќе биде снимано за идна ТВ серија. За да го постигне тоа, 26-годишниот г-н Росоли ќе се облече […]

Вулгарен Хумор 80 (57 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи. ж

Ловење риба на црногорски начин: Роман, риба, влече!

Рибарот Роман заспал чекајќи да се фати нешто, па пријателите решија да му направат една јака финта :).

Ресторан на буквата М (виц)

Еден брачен пар оди на вечера кај пријатели. По некое време жените одат во кујната (нормално…), а мажите зборуваат. Едниот вели:
– Абе другар, синоќа бевме во еден одличен ресторан. Страшна кујна, страшна атмосфера, треба да одиш.
Другиот:

Жешката аргентинска плавуша водителка Џени е вистински природен талент

Девојката е без предрасуди и знае како да ја зголеми гледаноста до небо. Да погледнеме како Џени Скордамаглиа прави интервју.  

Оригинален рецепт од машката кујна (10 фото)

Не е тајна дека мажите мразат да готват, но и факт е дека најголемите светски готвачи се мажи. Ова што ќе го видите во продолжение е комбинација од овие две работи.

„Направи сам“ проект кој секој што има телевизор би требало да го проба

Замислете си го ова сценарио: После долго штедење, најпосле сте си приуштиле да си го купите телевизорот кој веќе долго време го меркате. Телевизор со разни специјални функции кои сѐ уште не ги разбирате, но сепак сте возбудени – конечно е ваш. Тогаш, зошто изгледа толку грозно во вашата дневна соба?

Погледнете какво изненадување крие ова симпатично плишано меченце

Погледнете какво изненадување крие ова симпатично плишано меченце

Позитив на денот!

Генијалецот на кого му текна како да направи бамбус

Генијалецот на кого му текна како да направи бамбус

Прво ставаш вино, дополнуваш со минерална вода директно од машината и те гледаат милиони луѓе и ти се смеат :).

Морничава ноќна блокада на патот како во хорор филмовите

Морничава ноќна блокада на патот како во хорор филмовите

Возачот особено се исплаши кога човекот на кого не му се гледаше лицето посегна по својот џеб.

Импресивен удар со нога од свртување

Импресивен удар со нога од свртување

Појак дури и од ударите во филмовите на Жан Клод Ван Дам.

Првиот компјутерски црв

На 3 ноември 1988, 23-годишниот дипломец по име Роберт Тапан Морис на интернет пуштил компјутерска програма којашто штотуку ја завршил. Воопшто немал претстава дека пушта вирус кој засекогаш ќе го промени интернетот.

Најсреќните луѓе во светот (16 дел)

Најсреќните луѓе во светот (16 дел)

Луѓето кои и погледнаа на смртта во очи и успеаја да преживеат.

Новиот живот на старата детска Москвич количка на педали (56 фото)

Детево ќе има чест да вози вистински олд тајмер меѓу другарчињата.

Виртуелна прошетка во Катар, преку фотографии од Инстаграм

Катар е една од најбогатите земји во светот. БДП по глава на жител во 2013 им била 104.000 долари. Само за илустрација, нашиот БДП по глава на жител е за 96% понизок од нивниот.

Куе Паркер е најдобриот забивач во американската средношколска кошарка

Куе Паркер е најдобриот забивач во американската средношколска кошарка

Висок е 188 сантиметри и му претстои блескава NBA кариера. Вистински талент!

Кучето ја учи малата Алексис како се скока

Кучето ја учи малата Алексис како се скока

Еве вака се скока, мало човече!

Неверојатен магионичарски трик со карти

Неверојатен магионичарски трик со карти

Штом се спомне трик со карти веднаш знаеме дека се работи за погодување на од браната карта, но добрите магионичари тоа го прават со стил!

Дебелиот маж што правел финта на вагата (виц)

Жената внимателно го набљудува својот поличок маж кој застанал на домашната вага и со рацете си го притиска стомакот навнатре. Жената му вели потсмевувајќи се:

Како да и се одмаздите на банката? (виц)

Лути сте и на банката и сакате да и се одмаздите? Изнајмите сеф за 2 месеци, купете килограм риба и ставете ја него. Банката нема право да го отвори без ваше присуство…

Чудни овошја кои треба да ги јадете (ако можете да ги најдете)

На сите ни се познати јаболката и портокалите, а похрабрите меѓу нас од време на време ќе пробаат манго, киви и други тропски деликатеси кои можат да се најдат на пазарот. Но, природата има уште многу изненадувања за нас. Постојат стотици други видови овошје кое ретко се наоѓа на пазарите. Сите се природни, неверојатно вкусни […]

Еве зошто не треба да се мешаат смртоносни животни со деца!

Еве зошто не треба да се мешаат смртоносни животни со деца!

Некои нешта никогаш не треба да се мешаат. Треба да избегнувате комбинации како бензин и оган, а исто така и смртоносни предатори со деца. Но токму тоа се случи за време на една презентација на National Geographic, кога младенче крокодил се обиде да избега во сала полна со деца.    

Што прават луѓето од Индонезија со нивните мртви е шокантна и бизарна традиција

Дали би си помислиле такво нешто – да ги ископате телата на вашите сакани, да ги исчистите, поправите нивниот ковчег и ги облечете во нови алишта? Точно тоа го прават жителите на Тораја во Јужен Сулавеси, Индонезија, на секои неколку години. Навистина е за восхит љубовта и посветеноста на овие луѓе кон нивните починати, дури […]

+