Под лупа: Најубавата спортистка во светот Мишел Џенеки

Под лупа: Најубавата спортистка во светот Мишел Џенеки

Мишел Џенеки е 21 годишна атлетичарка од Австралија, која се натпреварува во дисциплината 110 метри со пречки. Мишел освои сребрен медал на Летната младинска олимпијада во 2010 година, а медиумското внимание го сврте кон себе во 2012 со видеото од загревањето пред трката, кое своевремено беше хит на Мотика.

Плавушата што веслала во пченката (виц)

Една плавуша се вози со колата, слуша музика и гази на гаста… си го прави ќефот…
Поминува покрај едно поле со пченки и гледа како друга плавуша седнaлa среде пченките во еден чамец и напорно весла…

Скоро секоја убава фотографија што ја гледате на рекламите е лажна (12 фото)

Следуваат неколку примери кои ќе ви ги отворат очите и ќе ве натераат повеќе да си ги цените сопствените убави фотографии.

Нарцисоидната калуѓерка (виц)

Млада калуѓерка се исповеда:
– Свети оче, грешна сум.
– Каков е твојот грев, ќерко?

Буре арт (31 фото)

Креативни работи направени од стари дрвени буриња.

Смешни гифчињa 32

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Девојки во смешни ситуации 35 (53 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Мажи во смешни ситуации 25 (44 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Смешни слики #444

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 444-ти дел ;).

Добриот сосед и автомобилите на соседите

Добриот сосед и автомобилите на соседите

Верувале или не, на светот сеуште постојат вакви луѓе!

ЛУДАК! Најлошиот и најопасниот возач што некогаш сте го виделе

ЛУДАК! Најлошиот и најопасниот возач што некогаш сте го виделе

Најлош и најоасен во секоја смисла на зборовите! Според некои азиски медиуми, возачот имал 85 години, што објаснува голем дел од работите што се случија во време од 1 минута.

Македонецот кој барал работа (виц)

Во македонската државна Агенција за вработување. Службеничката:
– Повелете господине.
– Барам работа…

Болно сурова одмазда за неверство: Му го отсекла пенисот додека спиел!

Кога Фан Лунг од Кина, татко на пет деца, се решил да ја изневери неговата сопруга, сигурно ни во најцрните ноќни мори не го очекувал тоа што му се случи. Никој не сака да биде фатен во неверство, но што му се случило на Фан Лунг е просто лудо. Оваа недела Фан испратил имејл на […]

Забеганиов ги соблече панталоните во градски автобус во Скопје затоа што бил Ден за возење без панталони

Забеганиов ги соблече панталоните во градски автобус во Скопје затоа што бил Ден за возење без панталони

Не е крив дечкото, така прочита во весник :).

Не пропуштајте: Радовишките System of a Down!

Не пропуштајте: Радовишките System of a Down!

Како се синхронизирани и како ги владеат инструментите чудо некое.

Сопругата се шегува удирајќи му торта во фацата на сопругот

Сопругата се шегува удирајќи му торта во фацата на сопругот

Сопругот го прифати предизвикот и го возврати ударот на свој начин :).

И светските лидери се луѓе: Италијанска уметница ги прикажува како „вршат работа“

Со оглед на сите големи одлуки кои денешните светски лидери секојдневно ги донесуваат, лесно се заборава дека и тие се луѓе како и сите други. Но, италијанската уметница Кристина Џупери не го заборавила тоа и нѐ потсетува сите нас останати на овој факт со серија фотографии насловена „l Dovere Quotidiano“ (секојдневни обврски).

Овој „направи сам“ мини бар како да излегол директно од филм со Џемс Бонд

Овој „направи сам“ мини бар како да излегол директно од филм со Џемс Бонд

На прв поглед оваа декоративна витрина не изгледа ништо особено. Стариот стил и украсите се елегантни, но инаку изгледа како сосема обичен мебел. Но ако се загледате повнимателно, ќе забележите некои сосема чудни детали.

Дедото ужива во благодетите на современата технологија во автобус

Што ли прават старците на негови години со таблет во автобус?

Бабата и докторот (виц)

93 годишна баба од едно планинско село оди на доктор.
Докторот:
– Ви направив целосни испитувања, вие сте апсолутно здрава. Кажете ми од што се жалите?

Што се случува кога возачот ќе ги помеша педалите во автоматска автоперална?

Што се случува кога возачот ќе ги помеша педалите во автоматска автоперална?

Никој не беше повреден за време на инцидентот, но штетата што ја направи не е воопшто мала.

Луд музичар ги забавува луѓето во возот

Луд музичар ги забавува луѓето во возот

Нема тапани, не е проблем!

Додека светот се замара со тероризам, еве што прават Арапите… (2 дел)

Додека светот се замара со тероризам, еве што прават Арапите… (2 дел)

Кратко видео кое кажува многу за тоа колку обичните Арапи се замараат со тероризам и слични сериозни прашања.

Приказните зад 13 морски чудовишта кои можат да се видат на старите пиратски мапи

Дали некогаш сте погледнале стара пиратска мапа и сте се запрашале што е работата со сите тие чудовишта на нив? Со години морепловците ги создавале овие мапи и на нив додавале ужасни суштества на кои наводно наишле.

Најубавата голманка во историјата на хокејот (16 фото)

Запознајте ја Елизавета Кондакова, голманката на женската младинска репрезентација во хокеј на Русија. Родена е 1997 година, висока е 170 сантиметри, тежи 50 килограми, а моментално игра за хокеарскиот клуб „Комета“ од Москва.

Воодушевување девојки на улица со лажен магионичарски трик

Воодушевување девојки на улица со лажен магионичарски трик

Дечкото има помошник, но девојките не го гледаат тоа. Добра финта :).

Како младото јунче се избори за својата слобода?

Како младото јунче се избори за својата слобода?

Храброто животинче како да осети дека сакаат да го претворат во стек.

Како пријателот ја замолчил жена си? (виц)

Еден пријател му се жали на друг:
– Ми дојде преку глава од оваа мојава! Кога и да се прибирам дома подоцна и поднапиен, влегувам по чорапи, тивко се соблекувам во бањата и многу внимателно легнувам во кревет, а мојата веднаш почнува да вика, да прави скандали. Ужас!
– А зошто не пробаш како мене…

Необичниот начин на кој жителите од еден шведски град велат „ДА“

Необичниот начин на кој жителите од еден шведски град велат „ДА“

Со текот на годините, изгледа студот си го направил своето :).

Двајца добродушни дебелковци се тепаат за сендвич во училиштето

Двајца добродушни дебелковци се тепаат за сендвич во училиштето

Се познава дека едниот знае кунг-фу, само изгледа не сакаше да се покажува :). Дека се добродушни се покажа на крај на видеото.

+