Вулгарен Хумор 89 (50 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Свадбени фустани: ОЧЕКУВАЊЕ наспроти РЕАЛНОСТ

Секоја невеста сонува да ја има најубавата венчаница на светот. Но времето во кое живееме е такво што секој гледа да заштеди нешто, па многу невести се обидуваат да си нарачаат венчаница преку интернет од Кина бидејќи венчаниците на сајтовите изгледаат сосема пристојно.

Тестирање на Фиат 125 после поправка

Тестирање на Фиат 125 после поправка

Мајсторот ја знае колата како дише. Штом го издржа неговиот тест, значи поправена е :).

Најстрашните шеги на интернет!

Најстрашните шеги на интернет!

Одличен избор видеа, повеќето сме ги гледале на Мотика, но вреди да се погледнат уште еднаш.

Најсмирениот возач на светот

Најсмирениот возач на светот

Чудно е како во ваква ситуација дури не ни опцу…

Ретко глупа сообраќајка

Ретко глупа сообраќајка

Гарант мобилниот телефон замешал прсти :).

Анимирани графити

Интересна идеја да се оживеат уличните уметнички дела.

Смешни гифчињa 33

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #445

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 445-ти дел ;).

На температура под нулата, улична мачка спасува напуштено бебе од сигурна смрт, топлејќи го со своето тело

Оставено под скали на температура под нулата, новороденчето било спасено од смрзнување од најнеочекуваниот херој – улична мачка кое неколку часа го топлела бебето со сопственото тело. Мачката наречена Маша скокнала во кутијата во која било оставено бебето и го топлела додека станарите во зградата да го слушнат плачот и да ги најдат. Кога ги […]

11 години пријателство помеѓу лав и човекот кој го спасил

Не мора да се истакнува дека треба да бидете многу внимателни кога се наоѓате во близина на лав или друго диво животно, но тоа не значи дека тие се ладнокрвни убиствени машини без никакви чувства. 69-годишниот Фрики Вон Солмс од Јужна Африка совршено добро го знае тоа, бидејќи последните единаесет години ги минал одгледувајќи го […]

Погледот на осамениот дечко кога ја најде вистинската

Погледот на осамениот дечко кога ја најде вистинската

По очите му се познава дека нема да ја испушти од раце додека не ја ослаби 5-6 кила :).

Различни моќни машини за справување со старите коли на отпад

Различни моќни машини за справување со старите коли на отпад

Последната е врв. Колата изгледа како да е од хартија.

Секоја година овие тројца браќа прават џиновска снежна скулптура во нивниот двор

Остин, Конор и Тревор Барц, тројцата браќа кои живеат во Њу Брајтон, Минесота, многу сакаат да прават снежни скулптури во нивниот град, и тоа не обични снешковци какви што прават сите. Така, оваа година направиле морска желка висока 3.6 метри. Момчињата започнуваат со натрупување снег во еден куп кој потоа внимателно го обликуваат во посакуваниот […]

Како да си направите прекрасен мини-базен во дворот? (22 фото)

Ако имате голем двор, вистинска штета е да не го искористите на ваков начин. Децата ќе ве обожаваат и лете, а богами и зиме (види ја последната слика). Еве како еден Американец го направи тоа.

Повеќето луѓе би мразеле да живеат во ова место во САД, и со добра причина

Во САД постои град кадешто е противзаконско да се поседува било како електромагнетен уред. Тоа значи дека нема мобилни телефони, Wi-Fi, радио или телевизија. Зошто некој би правел вака… а да не е амиш? Едноставно кажано, овој град постои поради набљудувањето на чудата на вселената. Само овде може да се сретне технологијата којашто ни овозможува […]

Магични европски пејзажи инспирирани од сказните на браќата Грим, фотографирани од Килијан Шонбергер

„Скитањата на браќата Грим“ е втора серија на европски пејсажи на фотографот Килијан Шонбергер, чијашто цел е да се отслика светот во сказните на браќата Грим. Шонбергер патува на различни одредишта низ централна Европа и замислува како навистина би изгледала околината во приказните како „Снежана седумте џуџиња“, „Ивица и Марица“ или „Рапунцел“.

Фотографии на родители и нивните деца кога биле на иста возраст

Гените не се единствените кои ги определуваат карактеристиките на детето, но споредбите на овие фотографии докажуваат дека сепак имаат голем удел во изгледот карактеристичен за членовите на едно семејство. Во овие фотографии се споредува како изгледале татковците, па дури и бабите и дедовците на децата, коешто нѐ наведува на заклучок дека сепак сѐ е во […]

На песот му здосади да чека заклучен во колата

На песот му здосади да чека заклучен во колата

Мртов ладен го изразува својот револт :).

Младата и атрактивна плавуша Магдалена Огорек е кандидат за Претседател на Полска (4 фото)

Магдалена Огорек е кандидат на Сојузот на демократските леви сили. „Таа е симбол на смената на генерациите и на отворањето на полската политика“ – вели шефот на партијата, Лешек Милер. „Законите во Полска треба да се менуваат. Имам визија за активно претседателство.“ – Вели Магдалена.

Еден обичен ден од животот на еден од најдобрите скијачи во светот, Кандид Товекс

Човеков е ненормален! Французин е, има 32 години и го живее животот со полна пареа.

Ерменско девојче со чудесен глас настапува на шоуто Гласот на децата

Ерменско девојче со чудесен глас настапува на шоуто Гласот на децата

Девојчето се вика Викторија Оганисјан, има дијапазон од 5 октави, а на видеото во продолжение има само 10 години.

Рибарот и убавата девојка на брегот (виц)

Разговараат двајца рибари:
– Замисли, сношти сонувам дека сум на брегот со многу убава женска, а наоколу – никој жив.
– И што се случи?

Што прават елените ноќе?

Дечково поставил камера во шумичката недалеку од својата куќа. Кога ќе забележи движење, камерата фотографира. Погледнете што прават елените ноќе, додека никој не гледа :).

Необичните визуелни експерименти на илустраторот Кристоф Ниман

Њујоршкиот уметник и илустратор Кристоф Ниман го гледа светот на малку поинаков начин. Препознатлив е по своите насловни за New Yorker, Atlantic Monthly, The New York Times Magazine итн. Како дел од неговата креативна работа, секоја недела Ниман одвојува време да експериментира со различни визуелни концепти, од коишто повеќето ги споделува на неговиот Инстаграм профил. […]

Овој симпатичен француски булдог обожава да го скокоткаат

Овој симпатичен француски булдог обожава да го скокоткаат

За разлика од многумина од нас, кои мразат скокоткање, кучево во целот ужива во тоа.

Мускули или женственост? (4 фото)

Не многу одамна Џоди Марш беше на насловните страни на бодибилдинг медиумите, како пример за мускулеста жена. Сега таа реши да го смени својот имиџ и повторно да си ја врати женственоста. Ви прикажуваме 2 фотографии од Џоди со мускули и 2 од поново време, со нов имиџ. Која варијанта од девојката повеќе ви се […]

Убава девојка руча во метрото во Дубаи

Убава девојка руча во метрото во Дубаи

Пријатен апетит!

Квалитетни женски нозе (40 фото)

Долгите и елегантни женски нозе отсекогаш го привлекувале вниманието на мажите.

5 интересни ситуации во барови

5 интересни ситуации во барови

Кога алкохолот е во игра, се може да се случи :).

+