Чудниот октопод превзема драстични, но восхитувачки мерки за да остане жив

Чудниот октопод превзема драстични, но восхитувачки мерки за да остане жив

Животните во нивниот арсенал имаат некои навистина впечатливи одбранбени механизми со помош на кои се вардат од предаторите. Камелеоните можат да ја променат бојата на нивните тела, смрдливците испуштаат смрдлива течност во воздухот, а армадилата во суштина се направени од оклоп. Октоподот Thaumoctopus mimicus поседува еден од најуникатните механизи во природата. Може да го менува […]

ЛУДО скокање од втората по височина станбена зграда во светот

ЛУДО скокање од втората по височина станбена зграда во светот

За неколку дена овие професионални скокачи со падобран изведоа 558 луди скокови од кулата „Принцеза“ во срцето на Дубаи.

5 психолошки експерименти кои ја покажуваат темната страна на човештвото

Ви ги претставуваме најозлогласените експерименти на сите времиња. Некои од најфасцинантните, а во исто време и најодбивните експерименти воопшто спроведени кои докажуваат дека ние сепак криеме и мрачна страна во нас.

Ова е врв на пијанстовто: Да си ја заглавиш главата во стол и да не можеш да ја извадиш

Ова е врв на пијанстовто: Да си ја заглавиш главата во стол и да не можеш да ја извадиш

Вистинска мистерија за цела кафана е како пијаната глава успела да влезе а никако не може да излезе :).

Вибратор кој може да се полни со пепелта од посмртните останки на саканата личност?!

За повеќето од нас, разговорот за сексот и смртта во еден контекст претставува табу, но изгледа дека тоа е нешто што холандскиот дизајнер Марк Стуркенбум решил да го смени. Неговиот контроверзен проект наречен „21 грам“ претставува стаклен вибратор кој може да содржи точно 21 грсм од пепелта на кремираниот покојник.

Мајката којашто пиела 24 конзерви Ред Бул ДНЕВНО, и се излекувала од зависноста со хипноза

Мајката на четири деца чијашто зависност отишла дотаму што пиела 24 конзерви Ред Бул дневно, вели дека од лошата навика успеала да се излечи со помош на хипноза. 31-годишната Сара Ведерхил станала толку многу зависна од енергетскиот пијалок што ѝ кажале дека ако нагло престане со употребата на Ред Бул, би можела да претрпи удар, […]

Иднината на интернет видеата ПРИСТИГНА: Гледачот може сам да ја контролира камерата

Иднината на интернет видеата ПРИСТИГНА: Гледачот може сам да ја контролира камерата

Ова е нова технологија на снимање на која работат група ентузијасти. Ова е првата снимка која веројатно ќе остане запишана во историјата. Новината е во тоа што во горниот лев агол на видеото има стрелки преку кои можете да одберете агол од кој ќе го гледате видеото.

Ова не е Фотошоп! (34 фото)

Колку и да ви изгледаат нереални следниве фотографии и видеа, ниту една од нив не е фото монтажа.

Анонимeн уметник нашол уникатно смешен начин за да ги натера властите да ги поправат дупките во асфалтот

Откако уште еден велосипедист бил повреден налетувајќи на дупка, Ванкси (Wanksy; wank е англиски сленг за мастурбација), уметник од Голем Манчестер, Англија, решил да дејствува. Со отстранлива боја нацртал пениси околу дупките во неговото соседство, и верувале или не, истите биле поправени во текот на следните 48 часа!

Денешните деца (виц)

Сопружници избираат „код“, за пред малата ќеркичка, за да може да си кажат кога се расположени за секс. Кодот е „машина за пишување“.
Така, таткото и вели на својата ќерка:

Цвеќиња за секретарката (виц)

Маж се прибира дома и носи букет цвеќе.
Жена му го гледа зачудено и прашува:
– За Мене ли се цвеќињата?!

Вдовицата и чекот од 100.000 евра (виц)

Починал еден маж.
По некое време вдовицата добива чек од 100.000 евра – излегува дека нејзиниот сопруг цел живот штедел без нејзино знаење. Вдовицата се расплакува гледајќи го чекот, и низ солзи вели:

Автомат на улица кој продава маици за 2 евра во центарот на Берлин

Автомат на улица кој продава маици за 2 евра во центарот на Берлин

Многу силна социјална реклама. Погледнете!

Мало ама ѕверско роботче, може да носи товар 100 пати потежок од него

Мало ама ѕверско роботче, може да носи товар 100 пати потежок од него

Моќните работи доаѓаат во мали пакувања. Роботчињава што ќе ги видите во продолжение се дело на студентите од универзитетот Стенфорд, кој важи за еден од појаките универзитети во САД.

Љубовта е во малите нешта

Куп мали моменти ја чинат љубовта. Во врските секојдневното дружење е многу поважно од грандиозните гестови, затоа не заборавајте ги малите нешта.
„Љубовта е нешто со што секој би можел да се поврзе, и љубовта пристига на најразлични начини кои често ги превидуваме во нашиот секојдневен живот. Па така јас се обидувам да го најдам значењето на љубовта во секојдневието и да го преточам тоа во уметност“, вели авторот на овие слики, уметникот со псевдоним Пууунг.

Како гастрабајтер фаќа женска на сред село во источна Македонија?

Како гастрабајтер фаќа женска на сред село во источна Македонија?

Шизикот само што се вратил од Италија, работел на нива, се мачел, ама си собрал пари за добра кола. Мајката на девојката: Играј ќерко играј, не е важно каков е зетот, важно е во Италија.

Првата брачна ноќ во Грција (виц)

Грчки младоженци на првата брачна ноќ.
Таа:
– Душо, сакам да ти признаам нешто. Пред да се омажам за тебе имав љубовник.

Смешни слики #529

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 529-ти дел.

Девојки во топ форма (54 фото)

Убавото женско тело бара напорна работа и одржување ;).

Смешни гифчињa 111

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Пенали

Девојката наместо во недела, се врати дома во сабота и го фати дечкото на дело

Девојката наместо во недела, се врати дома во сабота и го фати дечкото на дело

Одлична скриена камера на познатите чешки браќа. Инаку нејзината најдобра другарка ја издала, бидејќи само таа знаела дека девојката се враќа 1 ден порано за да го изненади својот дечко.

Ученик веќе три години секој ден го носи на грб својот хендикепиран соученик до училиште

Во изминатите три години осумнаесетгодишниот Же Жу секој ден го носел својот хендикепиран соученик на грб до училиште. Неговиот другар страда од мускулна дистрофија, болест која ги напаѓа мускулите и која може да го скрати животниот век на болниот Жанг Чи, особено во Кина. Наскоро двајцата пријатели ќе се разделат кога ќе тргнат на различни […]

Момчето што кажувало само по 1 збор годишно (виц)

Си живеело едно убавo младo момче, но лошата волшебничка му пуштила магија да може да кажува само по еден збор годишно. Момчето се заљубило во комшивката… и замолкнало… 7 години молчело, 7 зборови собрало. И собрало храброст, отишло кај комшивката и и рекло:

Ротирачки лежалки за рамномерно сончање од сите страни

Ротирачки лежалки за рамномерно сончање од сите страни

Глупост на неделата :).

Живот на работ!

Живот на работ!

Предупредување: Не се обидувајте да имитирате ниту еден од трковите изведени во видеото!

Другарката изведува трик со балон на приватна забава

Другарката изведува трик со балон на приватна забава

Ги фрли во сенка другите девојки на забавата и ја разбуди машката фантазија :).

Во обид да се справи со кризата за фосилни горива, Ауди создаде дизел гориво само од воздух и вода

Производителот на луксузни автомобили „Ауди“ објави дека започнува со производство на синтетичко дизел гориво кое ќе се состои единствено од вода и јаглерод диоксид.

Бразилски пожарникар спречува самоубиство со ударот на годината!

Бразилски пожарникар спречува самоубиство со ударот на годината!

Ова се добива кога Спајдермен ќе се вработи како пожарникар :).

Кочански кавал рок: Одлична верзија на рок класиката „Ако ми дадеш“

Кочански кавал рок: Одлична верзија на рок класиката „Ако ми дадеш“

Ова е бендот „The Jump“ од Кочани кој направи одлично освежување на песната на Бадмингтонс, особено со кавалот.
Бендот се состои од 4 члена: Зоран Милорадовски – вокал и кавал, Ангел Арсов – гитара, Мартин Трајков – бас гитара и Кире Стојанов – тапани.

+