Иднината сега: Човек-авион лета над Дубаи

Поранешниот швајцарски пилот на борбен авион и Гинисов рекордер, Ив Роси, познат како Џетмен, се вивна во небото со крила на грбот, поместувајќи ги границите на воздухопловството. За да биде спектаклот уште поголем, на помош му дојде неговиот колега Верес Золтан.

Еве зошто не се прават паркур трикови во стара напуштена зграда

Еве зошто не се прават паркур трикови во стара напуштена зграда

Иако зградата изгеда како идеално место снимање паркур видео, сепак старите напуштените згради знаат да изненадат.

Мајка од Кина се обидела да си го изеде сопственото дете. Предупредување: сликите се вознемирувачки!

Според вработените во болницата, една од медицинските сестри за време на нејзината обиколка ја фатила 24-годишната мајка Ли Женгуа како се обидува да си го изеде сопственото бебе.

Дедото му објаснува некои работи на внукот (виц)

Внучето го прашува својот дедо: – Дедо, Зошто на оваа слика баба стои исправено а ти си седнал на столот како некој цар? – Затоа што Фотографијата е направена следното утро веднаш по свадбата. Во наше време се чекаше свадбата, па така мене нозете не ми држеа… а пак баба ти не можеше да си […]

Многу јака модификација на старо Фолксваген комбе

Многу јака модификација на старо Фолксваген комбе

Рон Бери е 50 годишен Американец од Јута, кој има необично хоби да преправа стари автомобили. Рон е вистински уметник во преправањето автомобили а доказ се неговите 2 уметнички дела во продолжение.

Јако: Питагоровата теорема објаснета на наједноставниот можен начин

Јако: Питагоровата теорема објаснета на наједноставниот можен начин

Вака визуелно претставено, секој може да ја види смислата на една од најкорисните теореми во математиката.

59-годишниот Виктор Мартинс е најнеобичниот Дедо Мраз во светот

Дечињата на кои им дели подароци веќе 15 години, а и возрасните не гледаат ништо необично, но тоа е затоа што Виктор вешто се маскира.

Како полицијата на Мичиген ги изненади возачите за Нова Година?

Како полицијата на Мичиген ги изненади возачите за Нова Година?

Одлична акција која ги изненади возачите кои очекуваа да добијат казна… а што друго да се очекува кога ќе те запре полицаец… 300 мани ќе ти најде.

Камион во Гостивар на раскрсница си ја заборавил приколката

Камион во Гостивар на раскрсница си ја заборавил приколката

Кога ќе стигне на местото за истовар сигурно ќе му текне :).

Жена после сексот му ги врзала очите на нејзиниот бивш сопруг, велејќи му дека има изненадување за него… и го избола во грбот со кујнски нож

Педесет и тригодишната жена која му ги врзала очите на нејзиниот бивш сопруг пред да го избоде со нож е осудена на 12 години затвор.

Овие 14 портрети на постари луѓе докажуваат дека можете да се забавувате на било која возраст

Стареењето е страшно. Секој нов роденден е уште еден потсетник за целите коишто не сте ги постигнале, луѓето со коишто се изгубиле контакт, или за можностите кои ве одминале. Овој проект докажува дека негативните мисли се единственото нешто коешто навистина може да се испречи помеѓу нас и уживањето на секој момент во секоја возраст. Рускиот […]

Шкаф со машка тајна

Овој навидум обичен шкаф крие во себе една голема машка тајна. Шкафот бил поставен во собата додека домаќинката не била дома и од тогаш сопствениците немаат проблеми во бракот :).

Смешни гифчиња 4

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #416

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 416-ти дел ;).

Нула отпад: Необичниот животен стил на едно Американско семејство

Замислете да живеете живот без воопшто да фрлате ѓубре, поточно речено без воопшто да создавате ѓубре.
Во светот има луѓе со високо развиена свест за загадувањето на околината. Така ова семејство решило да го сведе на нула своето уништување на природата, на секаков можен начин. Затоа тие го одбраа начинот на живот наречен „Нула отпад“.

7-те браќа и подарија на својата единствена сестра свадбен подарок кој нема да го заборави

7-те браќа и подарија на својата единствена сестра свадбен подарок кој нема да го заборави

Навистина сите 7-мина добро се потрудиле околу изненадувањето. Позитив!

Чист македонски виц

Разговараат двајца колеги од работа:
– Денес шефот ми соопшти две вести – добра и лоша. Со која да почнам?
– Со лошата.

Реакцијата на малото девојче кога дозна дека родителите ја довеле пред вратата на Дизниленд

Реакцијата на малото девојче кога дозна дека родителите ја довеле пред вратата на Дизниленд

Двајцата родители ја чувале тајната само за да ја снимат реакцијата на девојчето на лице место :).

Супер девојче: Најново од современата руска кинемарографија

Супер девојче: Најново од современата руска кинемарографија

Холивуд може вода да им носи на Русите. Гледајте колку е силно девојчево :).

Бразилски девојки играат игра на ТВ во живо

Бразилски девојки играат игра на ТВ во живо

Вразилците знаат како да направат интересно ТВ шоу, а богами имаат и многу материјал.

Пијан тепач во градски автобус

Пијан тепач во градски автобус

Си го доби она што го бараше – рестарт :).

Како Ангела Игновска си направи необична и прекрасна новогодишна елка?

Како Ангела Игновска си направи необична и прекрасна новогодишна елка?

Гледајте ја и ако ви се допадна резултатот направете си и вие ваква елка… додека сеуште има време ;).

Лицата на ММА борците, пред и по мечот (15 фото)

Бидејќи се работи за тепачки спорт со мешани боречки вештини, повредите кои што може да настанат се многубројни и разновидни.

Паѓања со велосипед на Водно

Паѓања со велосипед на Водно

Доста гледавме монтирани возења без грешка, да видиме колку навистина е опасно да се пуштиш со велосипед по планинската патека надолу по Водно.

Брачен пар на советувалиште (виц)

Кога бракот им влегол во опасен период, младите брачни другари отишле кај брачен советник. Тој ги слушнал поплаките на жената, кои главното биле дека нејзиниот сопруг ја запоставува.
– Во брак сме само две години, а тој никогаш не пројавува интерес за мене. Никогаш не покажува нежност. Како веќе да сум му здосадена.

Моменти кои засекогаш ќе ја дефинираат 2014

Може да се каже дека 2014 беше напорна година. Сега е време да се осврнеме наназад на неа како на една година од човечката историја – нашите колективни подеми и падови, а вие проценете што е позитивното, што негативното од сето ова.

Чудните и глупави лаги кои други луѓе ни ги кажале за нашите тела

Да го живеете сопствениот живот е најдолгото нешто коешто воопшто некогаш ќе го правите. Разните луѓе, разните места, сето тоа е привремено – но вие секогаш ќе бидете со себе. Па така, има смисол дека можеби би требало да научите една-две работи за вашето сопствено тело. И, о какво изненадување, повеќето нешта кои сте ги знаеле до сега биле целосни лаги.

11 факти за кожата коишто сите треба да ги знаеме

Кој е вашиот најголем орган? Не е вашиот мозок. Не е ниту дебелото црево, ни црниот дроб, туку вашата кожа. Таа има многу функции; ја одржува нашата температура, не заштитува, општо кажано, кожата е орган од животно значење. Затоа е важно да ја одржуваме во колку што е можно најдобра здравствена состојба, а следниве 12 факти само ќе ви помогнат во тоа.

Ова куче очигледно си нашло најдобар другар. Но дали љубовта е взаемна е под знак прашалник…

Ова куче очигледно си нашло најдобар другар. Но дали љубовта е взаемна е под знак прашалник…

Ротфајлеров го обожава неговото маче. Мачката е зачудена, но неверојатно толерантна кон изливот на сета таа љубов…

Тато, најдобар си!

25 татковци кои безрезервно се дале во улогата на најдобар другар на своите деца.

+