Женава го направила најголемото, најмекото и најудобното ќебе кое сте го виделе… подгответе се!

Секој си има свое омилено ќебе. Секако не сте приврзани за него како кога сте биле дете, но сепак со тоа ќебе ви е најудобно. Она во коешто едвај чекате да се завиткате кога е студено. Оваа жена решила самата да си направи ќебе по нејзин вкус, и најверојатно секој би посакал да има вакво, бидејќи навистина изгледа топло и удобно.

Новогодишен хумор од ширум светот (45 фото)

Најлудиот период од годината е на прагот, што се гледа по лудилото што веќе почна да ги зафаќа луѓето од целиот свет.

Руска селска свадба во зелките

Руска селска свадба во зелките

Зетот и невестата слушаат квалитетна музика и сакаа на денот на свадбата да си го направат ќефот.

Е ова е музичар!

Е ова е музичар!

Авторот на видеото е сопственик на компанија која произведува чипс кој се вика „О!“. Случајно на улица во Монровиа, главниот град на Либерија, го сретнал овој уличен музичар со својата рачно направена гитара и го замолил во моментот да измисли песна за неговиот производ. Така настана песната „О!“, што ќе ја слушнете во продолжение.

Грешка која не смеете да ја направите кога сликате гради на јавни места

Грешка која не смеете да ја направите кога сликате гради на јавни места

Дечкото се преправа дека пишува СМС порака, а всушност ја слика девојката што седи спроти него.

Предупредување: Трактор – убиец на патот!

Предупредување: Трактор – убиец на патот!

Тракторот се вклучува на главна улица на која што се вози со брзини над 100 км/час.

Брус Ли не е мртов, живее во Авганистан!

Брус Ли не е мртов, живее во Авганистан!

Дечково има 20 години, се појави на авганистанските социјални мрежи и веднаш стана хит во целиот свет. Негова амбиција е да стане Холивудска ѕвезда и да го продолжи делото на големиот Брус Ли.

И повторно мечката се шета низ Скопје

Се сеќавате за мечката што шеташе низ Скопје? Повиците во редакција не престануваат. Мечката е повторно забележана низ Скопје. Постојано добиваме фотографии од минувачите што случајно ја начекале и се фотографирале со неа. Сите велат дека била многу мила и мека, а истовремено и многу забавна. Посебно е внимателна со малите дечиња. Еве пред некој […]

Како да испразните лименка кока кола без да ја отворите

Како да испразните лименка кока кола без да ја отворите

Во основа ова е видео со упатство за колекционерите, така што нема да мора да чуваат лименки со сок од пред 30 години, но нешто ми вели дека овој метод ќе се употребува повеќе за зли цели (како на пример за зафркавање на другарот или цимерот и сл.) отколку за добри. Како и да е, […]

Смешни слики #417

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 417-ти дел ;).

Кога на руски полицаец ќе му пукне филмот

Кога на руски полицаец ќе му пукне филмот

Полицаецот се изнервира што толку време го бркаат криминалецот со автомобилот, па реши да ја преземе работата во свои раце.

Како лутиот дедо му одржа лекција на внукот кој по цел ден игра видео игри?

Како лутиот дедо му одржа лекција на внукот кој по цел ден игра видео игри?

Внукот требало да дојде кај баба му на гости, затоа што традиција им било да се печат божиќни колачиња. Наместо тој убав семеен настан, внукот останал дома да игра видео игри.

Ова е новогодишната желба на секој маж

Ова е новогодишната желба на секој маж

Можеби некој не сака толку мрсно, ама на 99% од мажите нема да им пречи :).

Не пропуштајте: Змеј во живо на бразилска телевизија

Не пропуштајте: Змеј во живо на бразилска телевизија

Моментот кога жонглерот се претвори во змеј и почна да пали се наоколу = БЕСЦЕНЕТО!

Тројца глупаци се возат на кола… Што може да тргне наопаку?

Тројца глупаци се возат на кола… Што може да тргне наопаку?

Жестоко! Како да се слушна кршењето на коските.

Како во Кина се прават пуканки на улица?

Како во Кина се прават пуканки на улица?

Кинеските улични продавачи на пуканки имаат специјални топови за да ја завршат работата брзо и ефикасно.

Дали сите мечки се во зимски сон?

Деновиве пристигнуваат информации дека во Скопје е видена мечка, која наместо да спие во длабок зимски сон, според наши извори се шетала низ центарот на градот, а некои очевидци тврдат дека ја виделе и во градските автобуси. Мечката е голема, симпатична, мека и расположена е за гушкање и фотографии, од што може да се заклучи […]

Застрашувачко: Ова се новите ласерски топови на американската морнарица

Толку се прецизни што може да ја погодат било која точка од метата, без разлика што таа е во движење.

Мажот во пустина и лопатата од Господ (виц)

Одел маж по пустина. Му се припило вода, ја кренал глава нагоре и рекол:
– Господи, како ми се пие вода…
Одеднаш небото се отворило и пред него паднала една лопата. Се слушнал глас:
– Копај!
Човекот покопал малку и…

Бебето се збуни од двете мали близначки

Бебето се збуни од двете мали близначки

На малиот шизик не му е јасно нешто… Каде и да се сврти го гледа истото бебе :).

Момчево има техника со која јаде цела пченка за 3 секунди

Момчево има техника со која јаде цела пченка за 3 секунди

Дечкото е уличен продавач на пченки во Египет. Погодете што им прави на пченките кои нема да може да ги продаде :).

Лада Нива лета со 90 на час, на дрва и јаглен

30-годишниот жител на Омск Кирил Бузениус и неговиот колега Дмитриј Власов успеаја да ја преправат издржливата Лада Нива да работи на дрво и јаглен. Бидејќи системот за новото гориво се покажал доста тежок и гломазен, тие му направиле специјална приколка, а моторот на возилото остана речиси недопрен.

Како да го истрчате вашето куче со помош на количка на далечинско? Овој булдог го обожава тоа…

Како да го истрчате вашето куче со помош на количка на далечинско? Овој булдог го обожава тоа…

Англискиот булдог Тандер и неговиот сопственик демонстрираат како можете да го вежбате вашето куче без да излезете од вашиот двор…  

Како да се направи маса која свети во темнината со помош на фотолуминисцентен прав?

Колку и да изгледа вонземно и на високо техничко ниво изработена оваа маса, всушност секој би можел лесно да направи ваква во својот дом! Сѐ што ви треба се неколку штици од чемпресово дрво, фотолуминисцентен прав, лак, основни алати и малку труд. Мајк Ворен, ентизијаст и блогер подготви упатство како да се изработи оваа атрактивна […]

Ова не се фотографии! Уметница создава неверојатно реалистични цртежи со нејзините прсти во обид да ја крене свеста за околината

На прв поглед овие слики изгледаат како фотографии на глечери и ледени брегови во мирните и студени мориња. Но вистината е нешто поинтересна – тоа се огромни пастели насликани со прсти, дела на американската сликарка Зариа Форман. Нејзините дела често се простираат преку цел ѕид, бидејќи така успева да ги направи фотореалистични, а сепак да […]

Како правилно да завиткате подарок за само 15 секунди?

Како правилно да завиткате подарок за само 15 секунди?

Можеби си мислите дека сте мајстор за виткање подароци, но погледнете како тоа го прави вистински професионалец од стоковната куќа Такашимаја, Јапонија. За време од триесет секунди завиткува две кутии со неверојатен и уникатен пристап.

Мажот во кафана што гледал на часовникот колку да пие (виц)

Маж седнува во кафана. Го вади рачниот часовник, го става пред себе на масата, нарачува ракија и почнува да пие. Пие неколку ракии, го погледнува часовникот и вели: – Време е да се приберам? – Зошто? – Прашува келнерот – Доцна ли стана веќе? – Не, станаа два часовника…

Норвешка, земјата на фјордовите, троловите и викинзите

Норвешка е еден од најсјајните скандинавски скапоцени камени, и дури нејзините најгруби пејсажи сјаат со прекрасен сјај. На Норвешка насекаде ѝ се восхитуваат поради природните реткости и убавини: длабоки шуми, арктички тундри, високи планински врвови, живописните куќи со трева на покривите, и се разбира, величествените фјордови. Затоа воопшто не е чудно што привлекува патници од целиот […]

Можно е навистина да живееме во паралелни светови – но какви?

Последните физички експерименти и математички пресметки ја поддржуваат претпоставката дека ние живееме во мултивселена. Со други зборови кажано, според науката, има голема веројатност дека живееме во една од многуте паралелни димензии.

Лила филиповска на Фејсбук (виц)

Ја аднувам Лила Филиповска на Фејсбук и во порака ми стига:
„Понудата не важи“

+