Смешна бразилска скриена камера со кратки здолништа и слеп човек :)

Смешна бразилска скриена камера со кратки здолништа и слеп човек :)

Добра финта им текнало. Некои од жените се лутат, но им поминува лутината кога ќе видат дека човекот е слеп и ненамерно им го кренал здолништето.

Првото летање со новиот дрон од 3000 долари

Првото летање со новиот дрон од 3000 долари

Човеков си купил прилично скапа играчка. Првото видео од неа вреди да се види!

Нуркачите открија нешто на дното на океанот што може да ја смени историјата!

Сите сме ја слушнале легедната за изгубениот град Атлантида. Сѐ до денес тоа беше само легенда, но овие денови се случи нешто што можеби наскоро ќе донесе нови сознанија. Неодамна еден тим на подводни археолози близу брегот на Сицилија нашле 39 метални прачки направени од „орихалк“, легура која наводно се правела единствено во Атлантида.

Дело за почит на еден хуман полицаец во Перу

Дело за почит на еден хуман полицаец во Перу

Го запре цел сообраќај затоа што имаше една многу поважна работа. Браво!

Русин си оди дома на 3 кат со стил, откако жена му го заклучила надвор

Русин си оди дома на 3 кат со стил, откако жена му го заклучила надвор

Жената нека го заклучува колку сака, тој пак ќе си влезе дома! Да се знае кој е маж!

Со каква скала индијските мајстори поправаат клима уреди?

Со каква скала индијските мајстори поправаат клима уреди?

Заштитата при работа е на ниво, само мајсторот треба да биде храбар и да не размислува за можните сценарија.

Љубоморното бебе го надмудри татко си

Љубоморното бебе го надмудри татко си

Како бебето успеа да го победи таткото во неизвесниот натпревар кој повеќе пати ќе ја бакне мајката. Позитив на денот!

Руси на фејсбук (42 фото)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Италијанска верзија на „Јас сум чисто Македонче“

Италијанска верзија на „Јас сум чисто Македонче“

Една изворна македонска песна испеана од класична италијанска пејачка која ќе ви допре во срцата и ќе ви го разубави денот. Таа сама научила да ја пее песната од љубов кон Македонија и македонскиот народ.

Смешниот шведски магионичар Карл-Aинер Хакнер

Смешниот шведски магионичар Карл-Aинер Хакнер

Уживајте во неговиот маестрален настап во Мелбурн, Австралија.

Кога не ти е денот (44 фото)

Секој од нас има лоши денови, но гледајќи ги овие луѓе, вашите лоши денови ќе ви изгледаат како шега.

Луда атракција во забавен парк во Кина, далеку пострашна од обична луда железница

Луда атракција во забавен парк во Кина, далеку пострашна од обична луда железница

Храбар е оној кој ќе се симне од ова со суви панталони :). Страшното е што се возите на луда железница, но седите надвор од возот. Би се осмелиле ли да ја пробате?

15 соби со поглед кој го одзема здивот

Погледот кој го има дадена просторија е важен дел од општиот амбиент и често може да направи да се чувствуваме подобро. Еве 15 примери за тоа.

Ова мало, слатко девојче-рибарче ја лови својата прва риба сосема сама

Ова мало, слатко девојче-рибарче ја лови својата прва риба сосема сама

Мало девојче лови риба на смрзнатата река заедно со нејзиниот татко и постигна успех на кој нејзиниот татко сигурно е многу горд.

20-те најдобри свадбени фотографии од целиот свет

Меѓународната организација на професионални свадбени фотографи четири пати во годината избира најдобри свадбени фотографии од целиот свет во 20 категории. Ова е избор од победниците од минатата година.

Главата на снешко (игра)

Искористете го мразот и направете патека за да му ја неместите главата на снешко.

Пејо купува букет за жена си (виц)

Оди Пејо во цвеќара:
– Ве молам дајте ми еден многу убав букет за жена ми. Максимално убав, ќе платам колку треба.
Цвеќарката:
– Претпоставувам за 1 година од бракот ви се?
– Не…

Неверојатно добра анимирана тепачка, дело на еден кинески тинејџер

Дело на кое и најголемите мајстори на анимацијата ќе му подзавидат. Краткиот анимиран филм се вика „Топлина против Одбивност“.

После снегот… (34 фото)

Смешната страна на зимата :).

Бомбардер во војна (игра)

Исполнувајте ги мисиите нарачани од Пентагон и надградувајте го својот авион.

Заборавени возачи на бензински пумпи

Заборавени возачи на бензински пумпи

Затоа кај нас вработениот на бензинската ти полни гориво :).

Кога во Ирска ќе заврне снег…

Кога во Ирска ќе заврне снег…

Снегот е многу ретка појава во Ирска, а ова е реакцијата на еден дечко кој се разбуди наутро и виде снег преку прозорецот.

Тежок е студентскиот живот (42 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

Овие колоритни планини се премногу прекрасни за да се од планетата Земја

Во провинцијата Гансу во Кина се наоѓа едно виножито на кое ќе му треба милијарда години да се изгуби. Но, не се наоѓа на небото. Геолошкиот парк Жангје Данксиа е чудесен предел во кој седиментниот камен и разните минерали формирале неверојатна глетка.

Како секој цртеж да го претворите во 3D ремек дело

Како секој цртеж да го претворите во 3D ремек дело

Секое дете знае како да нацрта рака така што едноставно ќе ја стави раката врз листот и со моливот ќе ги следи нејзините контури. Но, овој уметник ви покажува како тоа да го поместите чекор понатаму. Во ова видео ќе можете да видите како да направите прецртаната рака како да извира од хартијата со тродимензионален изглед.

Смешни гифчињa 30

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #442

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 442-ри дел ;).

Комшијата што варел ракија минатата недела (виц)

Комшијата оди кај Стојан и го прашува:
– Абе, Стојане, ти ли вареше ракија минатата недела?
– Да, зошто?

Јако: Си направи супер автомобил од стара кола само со помош на пур пена!

Човек од Литванија го шокираше интернет светот кога со стара школка од Мерцедес Бенз направи луксузен супер автомобил. И не употребил пластика, алуминиум ниту било каков друг метал, туку избрал – пур пена! Пената која ја искористил се стврднува брзо во лесен и густ материјал кој потоа лесно се обликува. Резултатот? Проценете сами!

7-годишно девојче преживеа авионска несреќа и направи нешто неверојатно!

Седумгодишната Сејлор Гацлер не очекувала да помине низ такво ужасно искуство. Со своето семејство летала од Талахаси, Флорида до Маунт Вернон, Илиноинс, кога наеднаш авионот се слушил во шума во Кентаки како последица на проблем со моторот. Гацлерови патувале заедно со нивните три деца. Авионот се срушил во Кутава, Кентаки. За жал, сите во авионот […]

+