Девојки во смешни ситуации 30 (49 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Силни моменти (44 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Смешни гифчиња 6

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #420

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 420-ти дел ;).

Дедо Мраз – психопат! Луда скриена камера!

Дедо Мраз – психопат! Луда скриена камера!

Дечките кои го измислија популарниот кловн убиец, за празниците подготвија нова хорор скриена камера со неколку жестоки финти внатре. Гледајте!

Препиле (54 фото)

Човек не е пијан, додека може да лежи на подот, без да се држи за него :).

Како да си го излечите вкочанетиот врат за 10 секунди?

Како да си го излечите вкочанетиот врат за 10 секунди?

Лекот бил 5 пари, само треба да се знае.

Закон краткометражен филм на еден руски кинематограф

Закон краткометражен филм на еден руски кинематограф

Многу мајсторски направен, со одлична идеја која ќе ве остави замислени. Задолжително погледнете!

Да ја започнеме работната недела со малку јога

Да ја започнеме работната недела со малку јога

Ако се загреавте за јога, девојката се вика Кино МекГрегор, а ова е нејзиниот веб сајт.

Претстава во една детска градинка во Казахстан

Претстава во една детска градинка во Казахстан

Децава се преслатки и пресмешни. Вака горди бевме и ние кога станувавме пионери. Кој растел во тоа време, сигурно сеуште го памети чувството.

Србин, Словенец и Македонец (виц)

Летале Србин, Словенец и Македонец со авион, кога наеднаш откажале моторите и почнал да паѓа авионот. Се вртат тројцава и гледат два подобрана.
Словенецот вика:

Мајстор за паралелно паркирање

Мајстор за паралелно паркирање

Французите имаат уникатна техника кога се работи за паралелно паркирање помеѓу две возила на мал простор. Тајната е во нежниот допир, без нагли движења :).

Кога ќе помине јака женска во фитнес клубот

Кога ќе помине јака женска во фитнес клубот

Искусниот маж секогаш знае како да се снајде :).

Вечер ќе има гозба…

Вечер ќе има гозба…

Ваква техника на организирање гозба со другарите до сега не бевме виделе.

Отец Иларион Брегалнички ПРОТИВ Баба Ванѓа

Отец Иларион Брегалнички ПРОТИВ Баба Ванѓа

Еве што мисли црквата за Баба Ванѓа. Што мислите вие? Претераа ли нашите телевизии во величење на пророчицата? Изјавата е превземена од Телевизија Д1 Делчево

Непозната техника на сликање која ќе ве воодушеви

Непозната техника на сликање која ќе ве воодушеви

Резултатот е уметничко дело кое што соодветствува на техниката со која е работено.

Како брзо и ефикано за поправиш чукната кола?

Како брзо и ефикано за поправиш чукната кола?

Сум видел луѓе со месеци ги возат колите вакви, а решението е многу лесно. Гледајте, можеби ќе ви затреба некогаш!

Од својот син мајката доби многу подобра реакција на нејзината страшна приказна отколку што очекуваше

Од својот син мајката доби многу подобра реакција на нејзината страшна приказна отколку што очекуваше

Ја знаете ли онаа возбуда кога некој на кратко ќе ве извади од памет? Ова дете ја знае – и ја обожава. Иако неговата реакција го изненади и него самиот, а и неговото семејство.

20 осамени дестинации на кои би можеле да му избегате на студот оваа зима

Поради некоја причина, зимата како да ги прави луѓето да бидат малку замајани. Дали поради ниските температури или толпите од стотици луѓе кои тргнале на шопинг по трговските центри, понекогаш човек сака да побегне некаде за време на Новогодишните празници. Јуејацјуан е оаза во провинцијата Дунхуанг во Кина. Ова освежувачко одморалиште во суровата пустина Гоби […]

Знам што сакам за Нова година!

Знам што сакам за Нова година!

Платформата е дизајнирана специјално за играње видео игри со возење, а ја развиваат двајца студенти на Машинскиот Факултет на Државниот Униваезитет во Сан Хозе, Калифорнија, САД.

Како илустраторите на Дизни ги цртаат гримасите на нивните анимирани карактери?

Колку и да се талентирани илустраторите во студијата на Дизни и Ворнер Брадерс, дури ни тие не можат да ги нацртат нивните изразителни ликови од ништо. Тие, како и други професионални аниматори често употребуваат огледала за самите да ги позираат гримасите за нивните ликови. Глетката на овие професионалци од педесеттите и подоцна, како си прават […]

Пајакот се покаја 10 пати што исплел мрежа на вратата на овој будала

Пајакот се покаја 10 пати што исплел мрежа на вратата на овој будала

Го извади од памет и тоа не само еднаш :).

Срамота: Луѓе прават „селфи“ фотографии на местото кадешто се случува заложничката драма во Сиднеј!

„Селфи“ фотографиите во последно време станаа многу популарни, но да се сликате на место кадешто се случува човечка драма и кадешто човечки животи висат на конец не е ништо друго освен перверзија. Но, најужасното е тоа што не се работи за изолиран случај. По цел ден луѓе качуваат „селфи“ на Твитер сликајќи се колку што […]

Српска раперска кола, скока по музиката

Српска раперска кола, скока по музиката

Американски рапери, гледајте и учете како се прави тоа! Олд бат голд ;).

Восхитувачка природна појава на брегот на Финскиот залив (4 фото)

Кога температурата нагло падна од -2 на -20 степени, на брегот на Финскиот залив почнаа да се формираат необични ледени топки со дијаметар од 10-тина сантиметри. Фотографот Александар Абросимов случајно се најде на местото на настанот и го фотографираше феноменот.

Човеков постави камера за да открие кој му краде од фрижидерот

Човеков постави камера за да открие кој му краде од фрижидерот

Дали е некој бездомник или некој комшија, снимката ќе покаже.

Кикс на годината: Како еден Холанѓанец и понуди брак на својата сакана

Во градот Ијселстејн во Холандија, еден дечко сакаше на оригинален начин да ја запроси својата девојка. Тој изнајми кран и сакаше да и отпее серенада пред прозорот од зградата во која живее девојката. Погледнете каков малер го затепа, или можеби тоа беше знак од Бога :). Како и да е, од инцидентот нема сериозно повредени, […]

Најдобрите деколтеа за 2014 година (100 фото)

Ѕвездите од шоу бизнисот оваа година особено обожаваа да носат деколтеа. Ова е топ 100 изборот, а ако испуштивме некоја, постирајте слики во коментари.

Неколку лути машини за цепење дрва

Неколку лути машини за цепење дрва

Одлични идеи кои вреди да се видат, а некои од нив може дури и да се искористат за да си го олесните животот.

Смешна војничка шега со креветите на 2 спрата

Смешна војничка шега со креветите на 2 спрата

Сите знаат освен насамарениот и само чекаат да се фати во стапицата :).

+