Неразвиен мајчински инстинкт!

Неразвиен мајчински инстинкт!

Жени со деца на улица, кои тешко може да се наречат мајки.

Нов тренд на социјалните мрежи: Маски (57 фото)

Кај нас сеуште не дошол, но стрпете се до први април…

Најпростиот електричен воз на светот

Најпростиот електричен воз на светот

Импресивна примена на знаењето по физика од 7-мо одделение. Се што ви треба е една батерија, 2 магнети и намотка.

WTF ситуации (66 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Додека мажот бил на печалба… (виц)

Печалбар се враќа дома после 5 месеци во странство. Седнува на вечера со жена си и директно ја прашува:
– Кажи ми искрено, дали ме изневери додека ме немаше?
– Па, штом така ме прашуваш, ќе ти признаам – да, но само еднаш…

Сурфање во земјите од третиот свет

Сурфање во земјите од третиот свет

Нема море и бранови? Не е проблем! Има импровизирани каналчиња за вода.

Бебе и шимпанзо растеле заедно – и резултатите се неверојатни

Во триесеттите години на минатиот век психологот Винтроп Нилс Келог добил чудна идеја: што би се случило ако мајмунче се расте и одгледува исто како да е човек?

Зошто мириса така после дожд?

Кога ќе излезете на прошетка после првиот пролетен дожд, сѐ околу вас е исполнето со тој мирис. Го знаете тој особен мирис. Некои од нас го сакаат, бидејќи мириса на природа, на чиста природа. Други не го сакаат тој мирис толку многу, велејќи дека веројатно покрај тој мирис вдишуваме и други, лоши работи. И сите се во право. Мирисот на дождот е сложена работа, но дали го знаете потеклото на тој мирис?

Симпсонови во реалниот живот (15 фото)

Светот е толку голем што дури и за цртаните јунаци може да се најдат идентични живи копии :).

Секси изненадување за мажот (виц)

Една жена и се жали на пријателката:
– Мажот ми е одвратен! Нон-стоп зборува за неговата мајка – мама ова, мама она, мама така готви, на мама она и се допаѓа…
– Треба да го потсетиш дека и ти си жена, та да ти обрне внимание. Облечи нешто секси и изненади го.
Вечерта мажот се враќа дома…

6 филмови кои ги прошируваат видиците и прават да се запрашате за реалноста и животот

Некои филмови ни ги преплавуваат срцето и душата со пресилни чувства, будејќи ги нашата човечност и сочувство. А други филмови ни го допираат умот, ни ги разработуваат мозочните набори, ни ја будат и прошируваат свеста. Тоа се филмовите кои разработуваат прашања за кои или премногу сме зафатени или премногу се плашиме да ги допреме. Тоа се филмови кои сигнализираат дека треба да се рабудиме и не поттикнуваат поинаку да гледаме на животот и нашето постоење.

Само во Русија (32 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Научниците конечно го открија генот кој нѐ направил поинтелегентни од шимпанзата

Иако 99 отсто од нашите гени се совпаѓаат со гените на шимпанзата, сепак нашиот мозок е три пати поголем од нивниот. Научниците веруваат дека за време на еволуцијата нашиот геном сигурно претрпел значителна измена за да се иницира толкав растеж на мозокот. Но за прв пат истражувачи од Германија успеаја да го идентификуваат генот кој е присутен само кај луѓето, благодарение на кои нашиот мозок е многу посложен отколку кај другите видови.

Женава му испратила 1.4 МИЛИОН долари на онлајн „љубовник“ од Африка со кој никогаш не се сретнала во живо. Таа е „95 % сигурна“ дека тој ја сака!

46-годишната Сара, која двапати се разведувала, се запознала со Крис Олсен на интернет пред година и половина. Според неа, Крис безброј пати се обидел да дојде во САД за тој и Сара да бидат заедно, но за жал постојано го апселе под лажни обвиненија.

Како се прави атрактивен фустан од машка блуза?

Фустанот не е лош, но треба да се има во предвид и фактот дека на згодните девојки се им стои добро.

Оваа млада жена била заклучена цели шест години… од страна на нејзините луди родители!

Оваа недела во централна Кина властите истражуваат како точно се случило тоа млада жена да помине цели шест години заклучена во напуштена зграда на имотот на нејзините родители. Наводно 24-годишната Жанг Чи била намерно заклучена од страна на нејзините родители. Причината? Не им се допаѓало нејзиното момче, а таа одбивала да раскине со него. Овие […]

Монументофилија во раните утрински часови

Монументофилија во раните утрински часови

Ова беше љубов на прв поглед :). Нашиот народ убаво рекол: „Од пијаниот и будалата бега!“

Се надрифтаа за цел живот

Се надрифтаа за цел живот

Еднаш дрифташ, цел живот го паметиш :).

Каубојот од Чикаго (виц)

Каубој јава низ преријата. На патот стои жена и му мавта за да застане. Тој застанува и ја качува зад себе на коњот. Јаваат понатаму и жената се обидува да го заведе:
– Колкав голем коњ имате!
– Да, јас сум од Чикаго, а таму се ни е големо…

Опасна тепачка на двајца пијани

Опасна тепачка на двајца пијани

Едниот мисли дека е посилен и постојано напаѓа, а другиот изгледа како да нема стратегија.

Младата невеста што готвела грав (виц)

Млада невеста и ѕвони на мајка си:
– Мамо, на овој мојот не му се допадна гравот што му го зготвив, повтори ми го рецептот.
– Измиј го гравот и стави го да се вари…

Мажи во смешни ситуации 28 (55 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Девојки во смешни ситуации 42 (51 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Смешни слики #482

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 482-ри дел ;).

Што прават децата во Кичево пред казино?

Што прават децата во Кичево пред казино?

Вежбаат ли вежбаат, за кога ќе пораснат да знаат…

Што можат да направат канадските војници со џипот 3 минути?

Импресивна брзина и вештина.

Гладна Гризли мечка против 4 гладни волци

Гладна Гризли мечка против 4 гладни волци

Мечката е бестрашна, но волците не си го даваат ручекот лесно. Завршница каква што ретко кој очекуваше.

Кога идната свекрва ќе и даде леб на невестата на свадба…

Кога идната свекрва ќе и даде леб на невестата на свадба…

Мора свекрвата да стои зад вакво нешто, нема кој друг :). Според обичајот и зетот и невестата треба да каснат од лебот, но…

Секој ден, оваа стара жена од Кина се буди во 4 наутро за да нахрани 1300 кучиња скитници

Жената признала дека кучињата не секогаш се пријателски настроени, и дека од време на време ‘ржат и касаат. Но тоа никогаш не ја згасна нејзината љубов кон нив. Токму спротивно, како што изјавила: „Тие како да ви се мали деца, не можете да поднесете да бидете далеку од нив, или да ги изгубите.“ Не залудно велат дека кучето е најдобар пријател на човекот.

Бугарскиот селанец ПРОТИВ новинарката што го снима без дозвола

Бугарскиот селанец ПРОТИВ новинарката што го снима без дозвола

Новинарката му се закачи и му вели „Ајде повтори и пред камера што ми рече ако смееш“.

+