Кандидатка за мајка на годината

Кандидатка за мајка на годината

Отиде да се гледа на стаклото колку јака женска е, а бебето…

Тест: Дали гледате патка или зајак?

Што гледате овде, патка или зајак? Ова е добро позната оптичка илузија која може да се гледа на два начина, како патка и како зајак. Вие што гледате? И дали можеге да ја гледате едната слика, а потоа да се префрлите на другата? И сега најважното прашање – колку брзо можете да го сторите тоа?

Спектакуларно изгрејсонце кај Бледското езеро во Словенија

Го снимив ова прекрасно изгрејсонце кај Бледското езеро во Словенија. Ојстрица е една од најпопуларните локации за сликање на Бледското езеро и многу разгледници и постери се снимени токму од ова место. Еден драг пријател ми го покажа ова место и така решив на лице место дека од тука сакам да го сликам изгрејсонцето. Си ја претставив светлината како прво ќе го допре планинскиот врв и потоа полека ќе се придвижи кон замокот и црквата.

Натпревар во натпивање со ракија во Србија

Натпревар во натпивање со ракија во Србија

Не си маж само ако ја испиеш ракијата, туку треба и да не те фати. А дали ги фатило натпреварувачите, Србите тестираат со греда.

Која е разликата помеѓу англиски и германски автомобил? (виц)

– Знаеш ли која е разликата помеѓу англиски и германски автомобил?
– Која?

Жената во семејството треба да биде како премиер (виц)

Разговор помеѓу сопружници:
– Жената во семејството треба да биде како премиерот. Сите пари да се кај неа и таа да ги донесува сите одлуки – рекла сопругата.

Познатиот „социјален експеримент“: 5 мајмуни и скала

Група научници сместиле пет мајмуни во кафез и во средината на кафезот поставиле скала и на врвото на скалата ставиле банани. Секогаш кога еден од мајмуните ќе се обидел да се искачи по скалата, научниците ги посипувале останатите мајмуни со студена вода. После неко време, секогаш кога некој мајмун ќе почнел да се качува по скалата, другите ќе го повлекле и ќе го натепале. И така…

Срцезатоплувачко видео: Две мали братчиња си муабетат во колата на нивните нови родители

Срцезатоплувачко видео: Две мали братчиња си муабетат во колата на нивните нови родители

Кен и Сара Браун неодамна ги посвоиле овие две глувонеми дечиња. Погледнете како си разговараат во кола со нивниот татко и меѓу себе.

Еве како изгледа да застанеѕе на врв на облакодер во Њујорк и да погледнете право надолу

Ако некогаш сте биле во Њујорк, веројатно со восхит сте погледнале кон високите њујоршки облакодери, но дали некогаш сте се запрашале како изгледа се погледне одозгора надолу?

Оваа проѕирна соларна ќелија може секој прозорец да го претвори во извор на енергија

Истражувачи од Државниот универзитет на Мичиген развиле проѕирна соларна ќелија која може да се употреби како замена за обичните прозорци. Овој концепт порано се чинеше како невозможен, поради фактот што традиционалните соларни панели функционираат така што ја впиваат сончевата светлина и ја претвораат во енергија. Проѕирните површини не можат да апсорбираат светлина. Истражувачите го оствариле […]

„Спасувачот“ Виталиј фаќа девојки на плажа

„Спасувачот“ Виталиј фаќа девојки на плажа

Виталиј знае да одбере млади и згодни девојки, а сака да проба и нешто постаро, поискусно :).

Син ми ми помогна и ја запроси девојка ми наместо мене

Син ми ми помогна и ја запроси девојка ми наместо мене

Сето ова се случи на врвот на планината, кога девојката најмалку очекуваше ваков развој на настаните.

Дали сте за една прошетка во новиот виртуелен тематски парк во Јута, САД?

Дали сте за една прошетка во новиот виртуелен тематски парк во Јута, САД?

Погледнете каков виртуелен забавен парк отворија Американците. Посетителите на паркот се разбира носат очила за виртуелна реалност.

5-годишната ќеркичка си нашла маж (виц)

Детско игралиште. 5-годишната Марика дотрчува до мајка и и возбудено вели:
– Мамо, мамо, си имам маж!

До каде стигна светов… Сега веќе почнаа да се продаваат и градници и гаќички со тантела за мажи

Едно време се чудев како тоа стана модерно мажите да носат тесни розови кошули и џемпери, кога до пред само две три години секој кој би влегол така облечен во некоја пристојна селска друмска кафана која држи до својата репутација,  би бил културно известен дека сепак постои извесен дрес код кој треба да се почитува. […]

Една година пијте топла вода со лимон секое утро и ќе ви се случат овие 20 нешта

Изгаснете ја жедта со додавање на парчиња лимон во вашата вода. На овој начин ќе се снабдите со витамини, минерали и ќе го прочистите вашиот организам. Според нутриционистите, водата со лимон е најдобриот поттикнувач на енергија. Наутро вашето тело е дехидрирано и му треба многу вода за да ги истисне токсините и да ги поднови клетките. Домашната „лимонада“ го стимулира отстранувањето на отровните материи, ја регулира функцијата на бубрезите и го подобрува варењето.

Островот кадешто луѓето забораваат да умрат

На грчкиот остров Икариа луѓето почесто доживуваат 100 години и болестите како рак на белите дробови мистериозно исчезнуваат.

Ја однесоа колата на ремонт

Ја однесоа колата на ремонт

Применета физика 90-ти левел 🙂

Мајки прават селфи (50 фото)

Бираме Мотика мајка на годината!

Девојки во смешни ситуации 50 (50 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Смешни слики #535

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 535-ти дел.

Смешни гифчињa 116

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни стрипчиња 140 (36 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Избркале од училиште вицкаста тинејџерка бидејќи ги дала најдобрите можни одговори на тест по сексуално образование?! Идиоти!

Пред две години, 14-годишна тинејџерка била суспендирана бидејќи си дала малку повеќе слобода на изразување при решавањето на тест по сексуално образование. Иако вулгарноста може малку да ве запрепасти кога доаѓа од 14-годишно девојче, сепак искреноста и енергичноста треба да се цени, почитува и поттикнува, а не да се казнува. Прочитајте ги овие брилијантни одговори […]

Евреин се јавува во странство (виц)

Евреин оди во главната пошта и прашува на шалтерот кај телефонските говорници:
– Може ли да нарачам 5 секунден разговор до Њујорк?
Службеничката го погледнува чудно, но кимнува со главата за согласност.

Кога шаолин монах ќе реши да стане кик боксер

Кога шаолин монах ќе реши да стане кик боксер

Шаолин монахот Ји Лонг е кунг фу мајстор кој започна да се натпреварува во професионален кик бокс и стана познат по тоа што никој не може да го нокаутира.

Младиот Кинез ја воспитува жената возач

Младиот Кинез ја воспитува жената возач

Жената нагло сменила лента и му го исплашила детето во автомобилот. Уште една победа на кинескиот феминизам. Идиотот рамноправно ја истретира жената, како да е маж.

Во украински детски камп порномодел ќе ги учи децата уметност

Елитниот детски камп „Империја на детството“ се одржува во околината на Киев и има за цел да ги открие креативните потенцијали на децата од 6 до 16 години. Организаторите на кампот ја поканија Евгенија Павленко, позната под своето порно име Џеки Ди, да им предава на децата уметност затоа што имала искуство од областа. Ако […]

Од почетник бодибилдер до вистински Хулк преку ноќ

25-годишниот Бразилец Ромарио Дос Сантос Алвеш започнал да се занимава со бодибилдинг, но наскоро дознал дека неговата генетика не му дозволува да има мускули како оние билдери од натпреварите, па решил да се „среди“ со синтол.

Градоначалникот заборави да го исклучи микрофонот кога отиде на кратка пауза

Градоначалникот заборави да го исклучи микрофонот кога отиде на кратка пауза

Седницата на советот на градот заличе како сцена од филм со легендарниот Лесли Нилсен :).

+