Рамче и жена му ќе умирале (виц)

Му се присакало на Рамче и ја грабнал жена си:
– Ајше, ајде!
– Абе, што ајде? Децата гледаат, па нели во една соба живееме – нема каде.
Рамче се развикал…

Жешки Мотика невести (50 фото)

Фотографии кои се чуваат скриени во свадбените албуми.

Само во Русија (52 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Русија.

Протест убав за очи, против новиот закон кој забранува сончање топлес на плажите во Рио де Жанеиро (36 фото)

На плажа во Рио де Жанеиро се собраа девојки незадоволни од новиот закон за забрана на сончање и пливање топлес, кој го донесоа локалните власти. Се разбира за ваква работа се протестира топлес :).

Инстант карма (32 гиф)

Карма е збор од индиската философска и религиска традција, која го означува секој чин кој без исклучок почнува одредени причинско-последични сили.

Незгоди се случуваат (39 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

Смешни гифчињa 39

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #451

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 451-ви дел ;).

Немал пари да си купи стан, па си купил гаража. Но, погледнете што направил од неа…

Малку фантазија, многу труд и храброст и гаражата се претвора во прекрасна гарсоњера. Погледнете како го направи тоа Џереми Бухолц од Франција.

Најсимпатичната татко-ќерка расправија на сите времиња

Најсимпатичната татко-ќерка расправија на сите времиња

Видете ја малава, има само 15 месеци, а веќе гордо си ги бара своите права :).

Никој не корпирал неверна женска како Александар од Крива Паланка

Откако открил дека неговата девојка го изневерувала цели две години, човекот останал со скршено срце. После некое време, девојката му пратила порака, молејќи го за втора шанса. Неговиот одговор мора да го видите! Изгорени љубовници, пенкало и хартија в рака и запишувајте.

Кристијано Роналдо маскиран со мустаќи и перика изненади свој млад фан на улиците на Мадрид

Роналдо одел речиси незабележан, кога наеднаш почнал да жонглира со топката и го привлекол вниманието на луѓето. Ова е моментот кога ја извади маската.

Екстерно тестирање во Авганистан (4 фото)

Се си е ОК, екстерно значи надворешно :).

Жена возач се симнува од мал BMW двосед

Жена возач се симнува од мал BMW двосед

Очекувавте ли ваква жена да излезе од спортскиот автомобил?

Ќе биде од тебе инженер! (виц)

Наставничката ги испрашува децата во одделението. Лута е:
– Петар?!
– Што?
– Ќе Ти кажам јас тебе “што”! Ѓавол да те земе! Стани, кога зборуваш со наставничката! Колку е 2 и 2?
– 5.
– Идиот! Нема да биде од тебе инженер! Единица! Седи!
– Драган?!
– Што?

Забегано: Реми Гаилард оди на лов со другарите

Забегано: Реми Гаилард оди на лов со другарите

Фатиле еден ловџија и го „работат“, а реакцијата на другиот треба да ја видите :).

Што се случува на хокеарското игралиште во Торонто пред почетокот на мечот?

Што се случува на хокеарското игралиште во Торонто пред почетокот на мечот?

Добар пример за паметно користење на современите технологии.

Кога ќе се разбудиш среќен и сакаш да го споделиш тоа со целиот свет…

Кога ќе се разбудиш среќен и сакаш да го споделиш тоа со целиот свет…

Нема ништо поубаво кога ќе се разбудите со полни батерии, спремни за ширење позитивна енергија насекаде околу вас.

Најсреќниот возач во светот

Најсреќниот возач во светот

Добро е што кармата не го стигна затоа што лесно можеа да настрадаат и невини луѓе околу него.

„Праисториска ајкула“ најдена во Австралија изгледа како демон од ноќните мори

Минатата недела рибарот Том Гуиљо многу се изненадил додека рибарел на австралискиот брег. Во неговата мрежа се фатило нешто што изгледа како јагула со неколку реда заби и доста агресивно. „Беше нешто како од хорор филм, ужасно“ изјавил тој.

Идиот на точак се обидува да се врати во иднината

Идиот на точак се обидува да се врати во иднината

Повозрасните генерации многу добро го паметат филмот „Враќање во иднината“, каде колата – временска машина требаше да достигне брзина од 88 милји на час за да премине во друго време. Така сакаше да направи и велосипедистов.

Овој човек од Индија се обидел жива да ја закопа својата ќерка само затоа што е девојче!

Минатата недела, Абдул Хусеин се обидел да ја закопа својата 10-годишна ќерка само затоа што е женско. За среќа на девојчето, соседите интервенирале пред Хусеин да успее да го заврши неговото грозоморно дело.
Хусеин чекал неговата жена да излезе, по што ја врзал ќерка си со јаже и ѝ ја врзал устата за да ја замолчи…

Дали и колку надворешниот изглед влијае на тоа како те третираат луѓето?

Дали и колку надворешниот изглед влијае на тоа како те третираат луѓето?

Колку и да се правиме сите ангели, сепак реалноста е многу посурова. Само оние кои дошле до дното и знаат како е да си таму долу, сочувствуваат и им помагаат на оние на кои им е најпотребно.

Што е храброст? (виц)

Храброст е да те запре полицаец и да ти рече:
– Господине, ве молам излезете од автомобилот!
А ти да му речеш:
– Не можам брат, многу сум пијан… Влези ти…

Уникатни свадбени фотографии (35 фото)

Фотографии на кои можеме и да се смееме и да плачеме во исто време :). Некои од идеите се навистина оригинални.

Секс со жената одозгора е најопасната поза за мажите, велат научниците – а кога мажот е одозгора е најбезбедно

Научниците дознаваат дека позата „жената одозгора“ е најопасната поза за време на сексуалниот чин. Според новото истражување, ризичната поза е најголемиот виновник за фрактури на пенисот за време на сексот. За споредба при позата „доги“ или кога жената е на сите четири се случуваат 29 отсто од повредите, а при т.н. мисионерска поза, или кога мажот е одозгора, 21 отсто.

Она што човеков го направи од 13.654 стапчиња од сладолед ме остави без зборови

Она што човеков го направи од 13.654 стапчиња од сладолед ме остави без зборови

Домино ефект само 1000 пати појако смислен и изведен од обични домино плочки.

Смешни ситуации на работа (52 фото)

Случки кои разбиваат монотонија на работното место и се паметат и раскажуваат долго време.

Докажано е: Жените со дебели задници раѓаат попаметни деца

Познати или непознати, жените со дебели задници раѓале попаметни деца. Ние мислиме ОК си е, нека биде така. Следуваат впечатливи примери :). 1. Амбер Роуз (која овој викенд го направи светот поубаво место за живеење) 2. Анонимен задник 3. Кејтлин Рајс (според Плејбој, најубавиот задник на сите времиња) 4. Анонимен задник 5. Ким Кардашијан (очигледно) […]

Реакциите на ова бебенце на бакнежите од кутрето се апсолутно неодоливи

Реакциите на ова бебенце на бакнежите од кутрето се апсолутно неодоливи

Има ли нешто послатко од мало кутре булдог? Тешко. А има ли нешто послатко од бебе во едноделна облека? Уште потешко – сѐ додека не ги ставите заедно добивајќи рецепт за неодоливо слатко. Погледнете самите!  

+