Сурова руска селска стоматологија

Сурова руска селска стоматологија

Докторот оперира со моторцангли :).

Татково има малку застарен и необичен начин на воспитување на синот

Татково има малку застарен и необичен начин на воспитување на синот

Синот сам треба да си ја одбере казната а таткото е тука да ја спроведе. Трол 90-ти левел :).

Најдобрите и најсмешните автонокаути во ММА борбите

Најдобрите и најсмешните автонокаути во ММА борбите

Силата и паметот често не одат заедно, па од тука и големиот број самоубиства од заседа во ММА борбите :).

15 примери за едни од најубавите кино сали во целиот свет

Со технолошкиот напредок некако се загуби интересот за одење во кино, делумно поради можноста да се гледа секој филм во удобноста на сопствениот дом, а делумно и поради тоа што стандардните кино сали не нудат нови предизвици. Но тоа не секогаш е така. Во следната листа ќе имате можност да прочитате за кино сали кои […]

Единствениот човек во историјата кој во текот на својот живот бил и џуџе и џин

Таканареченото „медицинско чудо“ се случува многу ретко. На почетокот од 20. век, чудниот случај на ненадеен растеж на Адам Рајнер ги запрепастил лекарите. Рајнер е единствениот случај во историјата при кој човек од џуџе се претворил во џин. Рајнер се родил во 1899г. во Грац, Австрија. Бил нормално и здраво дете, но и покрај тоа […]

Туристи + статуи = вулгарен хумор (45 фото)

Фотографии за паметење од местата кои ги посетиле :).

Генијалецот кој направил специјална количка во која неговиот зајак ќе му носи пиво

Генијалецот кој направил специјална количка во која неговиот зајак ќе му носи пиво

Зајакот Волис сигурно не е свесен дека количката во домашна изработка служи за да му носи пиво на неговиот жеден сопственик. „Овој настан одбележува едно големо достигнување. Веќе цела година сорабоувам со миленичето зајак на мојата девојка создавајќи изведби и настани кои ги одразуваат неговите способности и страсти. Ни јас ни Волис не ни претпоставувавме […]

Конечно решија да пробаат… (30 гиф)

Храбрите обично ги следи среќа… но, не секогаш 🙂

Докторот што избивал клин со клин (виц)

– Докторе, не знам што да правам. Мажот ми ме фати со љубовник и од тогаш пелтечи.
Докторот ја гледа згодна и убава и и вели:

Докторот и младата мајка (виц)

Жена носи бебе на доктор. Докторот ја прашува:
– Детето на доење ли е или на вештачка храна?
– На доење.

Македонецот што се оженил со Французинка (виц)

Македонец се жени за Французинка. После 1 месец неговите пријатели го прашуваат:
– Кaко ти е со Французинката?!

Поправено 56-ти дел (56 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Нов тренд: Уметнички тетоважи со надреалистичко портретирање и кубизам

Опусот на уметничкото дуо Џејд Томлинсон и Кев Џејмс, познати како „Проширено око“, опфаќа уметнички слики, инсталации, улична уметност, скулптури и тетоважи во кои се преплетуваат линии, типографија и геометриски фигури. Уметниците од Лондон на тетовирањето му пристапуваат како на вид уметност, вметнувајќи наратив и цел зад секој дизајн пред да се решат да го […]

Како би изгледала Земјата ако сонцето би било заменето со друга ѕвезда?

Како би изгледала Земјата ако сонцето би било заменето со друга ѕвезда?

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало кога Земјата би била во близина на друга ѕвезда место нашето сонце? Сигурно ретко некој би се запрашал такво нешто, бидејќи едноставно не можеме да си го замислиме животот без сонце. Но, еве некои интересни можности на таа тема.

Девојки во смешни ситуации 36 (48 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Паузата за ручек во тајванската компанија Foxconn, еден од најголемите производители на електроника во светот

Пред 5 години, раководството на компанијата им ги зголеми платите на вработените поради големиот број самоубиства кои се случуваа затоа што вработените немаа излез. За таа сметка, паузите за ручек сега им изгледаат вака.

Скриена камера со згодна плавуша во бикини која легнува до непознати луѓе

Скриена камера со згодна плавуша во бикини која легнува до непознати луѓе

Најсмешни се реакциите на девојките кога ќе му легне во скутот на дечкото.

Студент прави финти во библиотеката на Универзитетот на Јута

Студент прави финти во библиотеката на Универзитетот на Јута

За разлика од другите скриени камери овој направи 10 различни глупости во исто видео.

20 легендарни фестивали од целиот свет на кои вреди да се присуствува во 2015

Има нешто прекрасно во тоа кога луѓето се собираат да го прослават постоењето на светот и на човечкиот род. Еве некои од најдобрите фестивали во целиот свет.

Смешни гифчињa 41

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #453

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 453-ти дел ;).

Си купил стан од 24 квадрати на покривот од зградата за да го претвори во нешто неверојатно

Си купил стан од 24 квадрати на покривот од зградата за да го претвори во нешто неверојатно

Кога Кристијан Шалерт го купил својот стан, мајка му била вџашена од неговиот избор. За да стигне до станот, треба да се искачи 100 скали. Кога се вселил, на подот имало само еден стар душек. Станот бил без таван, ѕидовите биле со стара боја и сѐ морало да се поправи. И згора на се, станот е со површина од само 24m². Но Шалерт точно знаел што сака да направи со ова станче.

Смешни стрипчиња 133 (42 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Кучето херој: Најдобриот пријател на својот сопственик

Кучето херој: Најдобриот пријател на својот сопственик

Дечково реши да го тестира своето куче, дали му е навистина најголем пријател.

Машината на НАСА која создава вештачки дождовни облаци

Машината на НАСА која создава вештачки дождовни облаци

Иако намената на објектот е сосема друга и служи за тестирање на моторите на ракетите, сепак она што како резултат се јавува од тестирањето е многу интересно. Вистински дождовен облак од кој може да заврне дожд.

Девојката многу се возбуди заради изненадувањето кое и го приреди нејзиниот дечко

Девојката многу се возбуди заради изненадувањето кое и го приреди нејзиниот дечко

Бидејќи и беше роденден, девојката мислеше дека дечкото и приредува изненадување за роденденот, НО…

Како еден австралиски поштар со моторче се справува со кучињата во дворовите?

Како еден австралиски поштар со моторче се справува со кучињата во дворовите?

Најдобрите пријатели на човекот се ноќна мора за поштарите, но не и за овој австралиски поштар.

Луд рибар улови смртоносна ајкула со јадица. Она што го направи потоа е на граница на здравиот разум!

Луд рибар улови смртоносна ајкула со јадица. Она што го направи потоа е на граница на здравиот разум!

Дечково рибареше заедно со неговиот другар на јужниот брег на Австралија, кога наеднаш смртоносна ајкула го загриза мамецот. Она што го направија двајцата рибари потоа е на граница на здравиот разум.

Што му направи мајката на синот кој се снимаше како пее песна од Бритни?

Што му направи мајката на синот кој се снимаше како пее песна од Бритни?

Детето ја научило песната и реши да се сними без да знае дека мајка му цело време го гледа што прави.

Натпревар на шипка: Стриптизерка против гимнастичарка

Натпревар на шипка: Стриптизерка против гимнастичарка

Спонтан дуел во едно танц студио во Бразил, кој мора да го видите!

+