Опасен ром пее „Бигабугуле“

Опасен ром пее „Бигабугуле“

Опасно талентиран дечко, со светла иднина пред него. Благодарност до  Сашко Насков и Горан Дамчески

Жестоко: Еве зошто не треба да провоцирате анаконда!

Жестоко: Еве зошто не треба да провоцирате анаконда!

Особено не треба од непосредна близина да и брцате со стапче во окото :).

Најобичен ден во Русија

Иако за остатокот од светот нештата изгледаат екстремно глупо и ненормално, за Русите тоа се само обични, секојдневни настани :).

Експеримент со атрактивна плавуша во мини и парталав дечко

Експеримент со атрактивна плавуша во мини и парталав дечко

Погледнете каде лежи моќта на маркетингот. И плавушата и парталавиот дечко продаваат сосема ист производ на улица, но дечкото за 5 евра, а плавушата за 20. Што мислите кој ќе продаде повеќе производи?

Хостесата „ја оплеска“ работата на американскиот квиз „Цената е точна“

Хостесата „ја оплеска“ работата на американскиот квиз „Цената е точна“

Се збуни и по грешка отвори уште едно поле па квизот мораше да и даде скапа кола на натпреварувачката.

Глуп дечко го тестира својот нов електричен пиштол

Глуп дечко го тестира својот нов електричен пиштол

Коефициент на интелигенција -20 :). А што прави братучед му во позадина?

Талентиран американски средношколец дрибла со баскет

Талентиран американски средношколец дрибла со баскет

Партали го направи дечкото спроти него.

Колку добро гледате? Дознајте со овој едноставен тест кој користи слика на Ајнштајн

Кого гледате на оваа слика: Алберт Ајнштајн или Мерилин Монро? Одговорот кажува многу за вашиот вид.

Човеков освоил бесплатно патување во Порторико, но не можел со себе да ја поведе жена си и не се забавувал ни секунда

Кевин Блендфорд, 34-годишен телекомуникациски работник од Кентаки добил наградно патување во Порторико но не можел со себе са ја поведе својата жена, па така се соочил со тешкиот предизвик да ѝ покаже колку НЕ СЕ забавувал за таа да не се лути. Тоа е тежок потфат кога сте на бесплатен одмор на тропска дестинација, но успеал со оваа серија слики.

Професор по математика ги забавува студентите со своето необично предавање

Професор по математика ги забавува студентите со своето необично предавање

И професорите по математика знаат да бидат креативни и тоа многу. Секоја чест за ваквите луѓе кои целосно ќе се посветат на она што го работат.

Човеков залепи конец околу балон, но гледајте што ќе се случи кога ќе го пукне

Човеков залепи конец околу балон, но гледајте што ќе се случи кога ќе го пукне

Наскоро е Велигден, па така еве ви една идеја за тоа како да направите уникатна кошничка за велигденски јајца. Многу лесно се прави и сигурно ќе им биде интересна на децата. Сѐ што ви треба е конец за плетење, балон, лепило, игла и велигденски или киндер јајца, или било какви играчки кои би сакале да ги ставите внатре.

Докторската фотографија која го шокираше целиот свет

Неговото срце повеќе не чука, но срцето на човекот чиј живот спаси чука без никаков проблем. Полскиот кардиохирург Збигњев Релига и пациентот Тадеуш Зикевиц ги поврзува уникатна врска, како што се гледа на оваа фотографија која ја сподели „Нејшнл Џиографик“. Фотографијата со будното и грижливо око на докторот кој седи и внимава на својот пациент дури и после 23 часа тежок оперативен зафат ги трогнало тие кои ја виделе, и решиле да ја вбројат во 100-те најдобри фотографии во историјата.

Јаки кинески карикатури кои го исмеваат остатокот од светот

Карикатурите се дело на кинеската новинска агенција „CHINADAILY“.

Кога мислиш дека се е измислено, ќе видиш некој ваков генијален изум

Кога мислиш дека се е измислено, ќе видиш некој ваков генијален изум

Одењето по вода никогаш не било полесно!

Светско а наше: Најголемите хаус хитови отпеани од Даниел во соработка со Dj Robbie Ray

Светско а наше: Најголемите хаус хитови отпеани од Даниел во соработка со Dj Robbie Ray

Интересна комбинација. Би било убаво да ги видиме на настап во живо.

Егзорцизам во живо на аргетинска национална телевизија

Егзорцизам во живо на аргетинска национална телевизија

Аргентинците отидоа еден чекор понатаму во правењето на реални ТВ шоуа. Гледајте!

Необичен камелеон што ќе ве остави со подотворена уста

Необичен камелеон што ќе ве остави со подотворена уста

Навистина многу чудно животно! Ви препорачуваме да погледнете, а изненадувањето е загарантирано.

Кафанската пејачка и автоматот за кафе (виц)

Кафанска пејачка од едно струмичко село отишла да настапува во Скопје. Застанала пред еден автомат за кафе, пушта 10 денари и зема кафе. Потоа пак пушта паричка, зема кафе, итн. итн. Се направила редица позади неа, луѓето почнале да се нервираат. Еден нервозен човек и рекол:

Верижен шамар нокаут

Верижен шамар нокаут

Кога си последен во низата добиваш најмногу :).

Луди или храбри?

Луди или храбри?

Неверојатен подвиг на тандемот алпинисти Лорин Сибуе и Ксавиер Габорауд, кои се искачија на карпа во Франција висока колку 30 катна зграда.

Долината на соларни панели во Франција

Во ридските предели во околината на Прованс, Франција, на површина од 200 хектари се простира долината на соларните панели. 112.780 соларни панели генерираат 100 мегавати електрична енергија. Во јужните региони на Франција секојдневно се појавуваат нови и нови полиња со сончеви колектори, како резултат на што се произведуваат повеќе од 4 гигавати електрична енергија. Исто […]

Голман не смее вака да прославува гол!

Голманот на клубот Феровиарио од Мозамбик ја научи лекцијата на потешкиот начин во мечот ротив клубот К-Старс од Кенија.

Ументик гори дупки во хартија со миризливи стапчиња и создава неверојатна уметност

Џихјун Парк, уметник од Кореа открил уникатен и типично азиски приод кон поентилизмот (сликарска техника). Тој употребува запалени миризливи стапчиња за да направи мали дупки во големи листови оризова хартија, редјќи ги дупките во прекрасни уметнички композиции кои го опуштаат набљудувачот. Тој својата уметност ја смета како одраз на концептот за Јин и Јанг – рамнотежа помеѓу светлото и темното, празнината и полнотата. Уживајте во неговите дела.

Смешки, киксови и незгоди на работните места (42 фото)

Моменти кои го разбиваат момотоното секојдневие на работниците.

Пронајди го натрапникот на секоја од фотографиите (38 фото)

Некои лесно се гледаат, но некои се вистински предизвик и ќе треба добро да ги изанализирате.

Се што сте сакале да знаете за BODYTEC

Зошто BODYTEC е лидер кога станува збор за EMS технологијата? BODYTEC е лидер на пазарот кога станува збор за ЕМS технологијата и покрива речиси 99% од пазарот. Едноставно е, BODYTEC делува на најголемиот дел од мускулите, а не само на одредена мускулна група. Со BODYTEC технологијата се вежба во стоечка позиција, и нема многу двежења […]

Смешни слики #509

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 509-ти дел.

Смешни гифчињa 92

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Еден обичен зимски ден на човекот со моторче на грбот

Еден обичен зимски ден на човекот со моторче на грбот

Парамотор се вика комбинацијата од параглајдер и мотор на грбот на параглајдеристот. Резултатот од ваквата комбинација е нов екстремен спорт многу побрз од обичното параглајдерство.

Првоаприлската шега на BMW

Првоаприлската шега на BMW

BMW Нов Зеланд испечатија реклама во весник вчера на која пишуваше кој прв ќе дојде во салонот на BMW и ќе го побара Том, ќе му ја замениме старата кола со сосема ново BMW. Повеќето луѓе помислија дека тоа е обична првоаприлска шега, НО… Сакам и мене да ми направат ваква шега!

+