Америка – сакана и мразена ширум светот

Светот едноставно не е рамнодушен на Америка, луѓето или ја сакаат или ја мразат. Ја мразат поради нивниот империјализам, поради тоа што изигруваат светски полицаец, ги нарекуваат Американците глупави, дебели и што ли не, но има нешто на што ретко кој од критичарите обрнува внимание – луѓето од целиот свет се обземени од американската култура! Погледнете само, каква е облеката која ја носиме? Што најчесто носите во секојдневието – џинс, панталони кои ги носеле американските фармери, да не речам селани. Каква музика слушате? Од каде доаѓаат вашите омилени филмови, за брзата храна и да не говориме. Факт е дека САД се тоа што некогаш биле Англија, Франција или Рим. Се оди дотаму што во светот се празнуваат и традиционално американски празници, а ќе се изненадите кога ќе прочитате каде сѐ се прави тоа.

Подводни бебиња: Фотограф прави прекрасни фотографии за многу хумана цел

Сет Кастил, фотограф кој работи во Њујорк и Лос Анџелес, специјалист за подводна фотографија. Тој направил околу 10.000 фотографии на повеќе од 750 бебиња во албумот кој го нарекол „Подводни бебиња“ и кој може да се купи на Амазон. Некој би можел да си помисли дека на овој начин им се наштетува на бебињата, но […]

Трката во тркалање велигденски јајца не тргна според планот

Трката во тркалање велигденски јајца не тргна според планот

Јајцето многу бавно, а малиот нестрплив :).

Жежок нож за автоматско сечење печени лепчиња

Жежок нож за автоматско сечење печени лепчиња

Генијален изум за брз и вкусен доручек.

Луда американска средношколска тепачка

Луда американска средношколска тепачка

Се собрале куп сеирџии да ја гледаат тепачката на црнецот против белецот. Бидете трпеливи до моментот кога тепачката забега…

Една обична вечер во кинески студенстски дом

Една обична вечер во кинески студенстски дом

Кинеските студенти играат своја смешна и жестока верзија од познатата игра „Лист, камен, ножици“.

Задни длабоки деколтеа :) (26 фото)

Фармерките со низок струк се многу популарни меѓу девојките, а и момците ги обожаваат 🙂

Дефиниција за лош ден (55 фото)

Ако ве затера малер, понекогаш е попаметно да го преспиете остатокот од денот, отколку да заглавите уште повеќе :).

Мис Бум Бум бразил со своите недолични фотографии ги изнервира христијанските верници

Бразилката Индианара Карваљо, лани победи на еден од најпопуларните бразилски избори за мис, на кој се бира најнадарена девојка. Во пресрет на најголемиот христијански празник, таа објави свои фотографии со бодиарт на нејзиното тело со христијански мотив.

WTF ситуации (66 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Смешни слики #512

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 512-ти дел.

Смешни гифчињa 95

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Вака искусен возач избегнува сигурна смрт

Вака искусен возач избегнува сигурна смрт

Толку беше смирен и сконцентриран што дури и бришачите ги пушти.

Професорот, студентката и посебната салама (виц)

Испит по анатомија на Медицинскиот факултет. На професорот му здосадува и на последните неколку студенти им задава нестандардни прашања.
Им дава една торба со органи. Треба да ја стават раката внатре и без да гледаат да кажат што напипале, да го опишат, да кажат како функционира итн.

Италијанец 40 години ги градел овие џиновски механички играчки. Резултатот е неверојатен!

Пред 40 години, човекот по име Бруно отворил ресторан, но увидел дека му треба игралиште за деца, за да може цели семејства да му доаѓаат на ручек. Така Бруно започнал да го конструира и да го гради ова механичко игралиште. Сите атракции се механички и работат со помош на силата на луѓето кои ги користат. […]

„Паметен“ моторџија поминува меѓу колите на блокирана раскрсница

„Паметен“ моторџија поминува меѓу колите на блокирана раскрсница

Што мислите, кој беше виновен за тоа што му се случи?

Среде гола пустина еден осамен замок чува стража со векови

Среде огромната златна пустина во северна Саудиска Арабија, од песокта се издига еден замок, кој изгледа како да се крева речиси од масивен камен. Неговата фасада е е мазна и под прави агли во контраст на природната површина на каменот, и структурата веднаш паѓа в очи. Кога ќе ја видите, не можете а да не […]

Македонецот со 2 факултети (виц)

На интервју за работа во една македонска фирма:
– Имам два факултети. Сакам да станам научник и да откривам нови работи…

6-месечниот Ноа не само што стои цврсто и стабилно, туку и умее држи рамнотежа

6-месечниот Ноа не само што стои цврсто и стабилно, туку и умее држи рамнотежа

Тешко на малово со ваков родител! Бебето е навистина посебно, но како ли му текнало на таткото да провери дали неговото бебе може да држи рамнотежа?

Македонска дефиниција за депресија (виц)

– Што значи депресија на македонски?
– Момент во кој дури и туѓата несреќа не те радува.

11-годишно момче со аутизам црта детална карта на светот целосно по сеќавање

Аутизмот е сложено и слабо сфатено нарушување кое на луѓето погодени од него многу им го отежнува процесот на општење и социјализација со другите, но поради тоа тие поединци понекогаш можат да развијат други силни страни и таленти. Една професорка од Њујорк чиј 11-годишен син има аутизам неодамна го поканила во нејзината училница кадешто тој […]

Како се забавуваат руските војници?

Како се забавуваат руските војници?

Ако помисливте дека се дружат со шишињата водка, грешите. Армијата која не успеале да ја поразат ниту Џингис Кан, ниту Наполеон, ниту Хитлер, не дозволува такво однесување.

Луда улична трка со моќни картинг колички

Луда улична трка со моќни картинг колички

Количките имаат по 70 коњски сили, многу се стартни и достигнуваат максимална брзина од 240 км/час.

Оф, моите гаќички се заклучени?!

Иако повеќе личи на манијачки напад, сепак ова е јапонска скриена камера.

Малиот ја бара мајка си на улица

Малиот ја бара мајка си на улица

Браво за херојското дело на возачот, кој го забележа момчето и брзо изреагира за да го спаси. Потоа, како што вели возачот, долго време ја барале мајката и откако не ја нашле, го однеле момчето во најблиската полициска станица. Еден совет до сите современи родители: Прво нешто што треба да ги научите своите деца е […]

Никогаш не задевајте се со тајландските девојки

Никогаш не задевајте се со тајландските девојки

Американскиот турист малку се опуштил и заборавил дека е гостин во Тајланд и не може да прави што сака. Девојките му помогнаа да се присети каде е :).

Загревање за МОТИКА ЛЕТО 2015 (36 фото)

Никогаш не е рано да започне загревањето 🙂

Преобразбата на бездомното куче Чарли која му го спаси животот

Преобразбата на бездомното куче Чарли која му го спаси животот

Секое куче заслужува втора шанса, па така и Чарли, кој благодарение на Меги за 2 дена беше посвоен. Меги го нашла Чарли на улица и реши да го среди, за тој да блесне со сета своја убавина.

Жена – мајстор за брзо вклучување во сообраќајот

Жена – мајстор за брзо вклучување во сообраќајот

Се вклучи и на брзина трајно се исклучи :).

Куфер – трасформер, кој ќе ви се најде при секое патување

Куфер – трасформер, кој ќе ви се најде при секое патување

Наместо работите да ви се расфрлани по целата соба и неуредни додека сте на одмор, куферот ќе ви обезбеди доволно простор и комоција. Одличен изум.

+