Напален Шрек напаѓа жени на улица

Напален Шрек напаѓа жени на улица

Кога шегаџиите ќе ја поминат границата на пристојната шега.

Смешни гифчињa 93

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Малиот шизик и градите на Ники Манаж

Малиот шизик и градите на Ники Манаж

„Многу долго сонував за овој момент…“ А од сега многу долго ќе го сонува моментот. Каква фаца направи – ЦАР!

Изненадувањето кое на омилената чистачка и го приредија студентите од факултетот

Изненадувањето кое на омилената чистачка и го приредија студентите од факултетот

Жената зрачи со позитивна енергија и им го разубавува секој ден на студентите. Студентите се организираа и собраа пари за да ја испратат на еден убав заслужен одмор.

Некој нека и помогне на женава! О, во ред е…

Некој нека и помогне на женава! О, во ред е…

Кога работите ќе тргнат во сосема неочекуван правец :).

Изумот кој наскоро ќе го има во секој дом по неколку пати

Изумот кој наскоро ќе го има во секој дом по неколку пати

Веќе сите понови мобилни телефони се полнат преку USB, па паметните дизајнери му најдоа идеално место на USB полначот за мобилни телефони.

Црнец прави финта со тангата на својата девојка

Инспирација добил од познатата финта којашто лошите деца им ја прават на бубалиците во американските училиште, но во овој случај е смешна.

Како одмара еден млад 22 годишен богаташ?

Како одмара еден млад 22 годишен богаташ?

Дечкото се вика Џеј Алварез, а ова е видеото од неговиот одмор во Калифорнија.  

Таткото го одвел малиот палавко во џамија

Таткото го одвел малиот палавко во џамија

Малиот мисли отишол на родео :).

Куче игра пинг-понг со својот сопственик

Куче игра пинг-понг со својот сопственик

Појако игра од мене :).

Погледнете што направи овој млад Авганистанец откако го активира алармот на автомобилот

Погледнете што направи овој млад Авганистанец откако го активира алармот на автомобилот

Шампион :). Гледајте, ќе ве изненади!

Како кутре и маче развиле неочекувана врска која ќе ги поврзува цел живот

Животните можат да нѐ научат толку многу на сочувствителност и помирување, особено во случаите кога вообичаено се мисли дека некои животни не можат да се смислат едни со други. Но како што ни покажуваат овие две неверојатни суштества, и двете напуштени и на кои им е потребен дом, понекогаш пријателот може да го направи малку […]

Македонци во Австралија (виц)

Синот:
– Dad, може ли да одам да си играм со Зоки outside?
– Не!

Како мажите уживаат во сексот во различни земји? (виц)

Секс на шведски:
Бар, мажи пијат пиво и гледаат стриптиз.
Секс на полски:

Во меѓувреме во Русија

Во меѓувреме во Русија

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Паралелното паркирање е виша математика дури и со мала кола

Паралелното паркирање е виша математика дури и со мала кола

Некои возачи едноставно не можат да сфатат како се прави тоа :).

Домаќинкава крши ореви со својот смартфон

Домаќинкава крши ореви со својот смартфон

Сите сме ги слушнале рекламите дека стаклото на новите телефони е многу цврсто, но дали е доволно цврсто за со него да се кршат ореви?

Креативни идеи за украсување велигденски јајца

Иако кај нас традиционално велигденските јајца се црвени, сепак не постои „правилен“ начин за украсување на велигденски јајца, бидејќи луѓето насекаде низ светот за овој голем христијански празник изнашле најразлични варијации на оваа стара традиција, којашто всушност му претходи на христијанството (во египетските и сумерските гробници се најдени украсени јајца од ној).

Никој не ѝ веруваше дека ја прогонува дух… сѐ додека не го сними ова со нејзината камера

Дона Ејрис е 33-годишна мајка на четири деца којашто е убедена дека е тероризирана од пакосен призрак. И не само тоа, таа верува дека тоа е духот на нејзиниот починат брат. Според тоа што го изјавила Ејрис за Дејли Мирор, опседнувањата почнале во 2009, набргу по смртта на нејзиниот брат Пол. Поради нивните лоши односи […]

Импресивен удар со нога во пластично шише вода

Импресивен удар со нога во пластично шише вода

Дечкото реши да проба да го изведе трикот во малку поинакви услови.

Комшиска расправија на американски начин

Комшиска расправија на американски начин

Лудата комшивка му дошла на кавга во дворот на комшијата :).

Непланирана атракција на 91 кат

Непланирана атракција на 91 кат

Двајцата мијачи на прозори од Шангај ќе го запаметат денот кога дуваше силен ветер, а тие имаа задача да ги измијат џамовите на 91-от кат на шангајскиот финансиски центар.

Богатиот професионален боксер Флојд Мејведер се фали со своите луксузни играчки

Богатиот професионален боксер Флојд Мејведер се фали со своите луксузни играчки

Флојд Мејведер е американски професионален боксер кој до сега е непобеден во својата професионална кариера и е светски шампион во 5 различни дивизии.

Пивски хумор (46 фото)

Смешни слики на тема омилениот алкохолен пијакол на луѓето ширум светот.

Нова епизода од серијата „Недоразвиен мајчински инстинкт“

Нова епизода од серијата „Недоразвиен мајчински инстинкт“

Жени со деца на улица, кои тешко може да се наречат мајки.

Само во Русија (51 фото)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Девојки во смешни ситуации 46 (50 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Замрзнати острови (заразна игра)

Викинзите се нападнати. Вие сте единствен преживеан заедно со своите затвореници и треба да го ослободите островот.

Нападот на Асгард (игра)

Мешавина од одбрана со кули и стратегија. Покрај мисиите можете да го изградите вашето кралство и да ги надградите вашите единици.

Мажи во смешни ситуации 30 (52 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

+