Мал чамец со голем мотор

Мал чамец со голем мотор

Лута машина! Создава вистинско цунами позади.

Хорор случка на автобуска станица: Двојка пропаѓа во дупка која наеднаш се појавува под нивните нозе

Хорор случка на автобуска станица: Двојка пропаѓа во дупка која наеднаш се појавува под нивните нозе

Безбедносната камера го фати ужасниот момент кога двојка пропаѓа во дупка која наеднаш се појави под нивните нозе додека чекореа на тротоар во Јужна Кореја. Снимката прикажува како маж и жена излегуваат од автобус на станица во главниот град Сеул, кога плочникот под нивните нозе се отвора во дупка од три метри која се појави од никаде.

Африкански суперавтомобил: Никој не може да сфати како се движи

Африкански суперавтомобил: Никој не може да сфати како се движи

Вратата му е малку подотворена па му дува :).

Таткото и неговиот син

Таткото и неговиот син

Одличен анимиран филм направен од хартија, според поучна басна од Езоп.

Како да направите авионче од хартија кое руши светски рекорди?

Како да направите авионче од хартија кое руши светски рекорди?

Видео упатство од човекот кој го држи светскиот рекорд во летање авион од хартија.

Секому му се случува да има лош ден, ден кога ништо да не му оди од рака (40 фото)

Ако ве затера малер, понекогаш е попаметно да го преспиете остатокот од денот, отколку да заглавите уште повеќе :).

Работите околу куќата ќе беа 100 пати полесни да си имавме сите по едно вакво куче

Работите околу куќата ќе беа 100 пати полесни да си имавме сите по едно вакво куче

Елса е куче од расата Златен Ретривер и многу сака да му помага на својот сопственик околу домашните работи.

Одлична преобразба на старата комода за телевизор

Бидејќи новите телевизори се закауваат на ѕид, многумина веќе ги фрлија старите комоди. Но со малку креативност може старото парче мебел да се претвори во нешто корисно, функционално и современо.

Танчерите ја треснаа од земја Мадона на Британските музички награди

За жена на нејзини години добро го издржа паѓањето. Мадона подоцна на Инстаграм на шега ги обвини дизајнерите од Армани дека ја наместиле.

Посветено на сите мажи на планетата…

Посветено на сите мажи на планетата…

Само мажите ќе го разберат видеово :).

Секси долна облека (60 фото)

Голема колекција секси женска долна облека, инспирација и за девојките и за момците :).

Оваа машина знае да свири на виолина. Звучи ужасно, но сепак е неверојатно

Пронаоѓачот Сет Голдстајн вели дека неговата цел е да создаде „кинетички машини скулптури кои се нешто ново и неочекувано, но сепак со естетика која може да инспирира, забавува и да ја демонстрира моќта на технологијата.“

Смешни слики #479

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 479-ти дел ;).

Смешни гифчињa 66

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Како се пече месо на ражен крај реката?

Како се пече месо на ражен крај реката?

Генијален изум кој се прави еднаш и се користи секој викенд.

Како делуваат специјалците во ситуација со заложници во автобус?

Како делуваат специјалците во ситуација со заложници во автобус?

На филмовите ги молат, преговараат, но во реалноста не е така. Ова е само вежба, но добро покажува со кого си имаат работа криминалците.

Рамче добил единица (виц)

Се вратил малиот Рамче од училиште со единица и татко му веднаш почнал да го тепа.
– Зошто ме тепаш, бе тате! И Александар има единици и Арбен исто така, но нивните татковци не ги тепаат!

Плавуша на бензинска пумпа. Што може да тргне наопаку?

Плавуша на бензинска пумпа. Што може да тргне наопаку?

Многу работи. Прво заборави дека сеуште се полни бензин и тргна, но и текна. Гледајте до крај, има уште… 🙂

Девојаква има проблем да ги облече фармерките. Дали има некој доброволец за да и помогне?

Девојаква има проблем да ги облече фармерките. Дали има некој доброволец за да и помогне?

Ако има таков, да објасни како планира да го изведе тоа :).

Можеби ќе ви изгледа како обид за самоубиство, но вистинската приказна зад овие фотографии е повеќе од бизарна

Во Рава Буаја, Индонезија, десетици мажи, жени и деца лежат на железнечката пруга. Луѓето ги рашируваат нивните раце и нозе преку пругата. Додека на соседната линија грмат возови, луѓево седат сосема смирено. Што се случува тука? Протест? Некаков култ? Масовно самоубиство?

Руска техника на управување автомобил на снег

Руска техника на управување автомобил на снег

Летни гуми? Не е проблем! Само возете бавно и користете ја оваа техника :).

Јако: Камилата се смее со другарите

Јако: Камилата се смее со другарите

Луди арапи со уште полуда камила снимаат селфи видео :).

Две канцеларии поврзани со невообичаена тревна патека – дело на полски архитекти

Повеќето тревни патеки не предизвикуваат вртоглавица кога ќе погледнете надолу, но оваа предизвикува. Во рамките на проектот во изведба на архитектонската група Залевски била поставена висечка тревна патека високо над нивниот двор. И со добра причина: да им овозможат на вработените во фирмата да излезат на свеж воздух и сонце. Па, да се надеваме дека работниците нема да бидат премногу тажни кога ќе излезат.

Ова се кандидатките на најубавиот бикини натпревар во светот

Ова се кандидатките на најубавиот бикини натпревар во светот

Натпреварот се одржува секоја година во Јужноамериканските земји, а ова е Miss Reef Chile 2015. Која е ваша фаворитка?

20 фотографии кои ќе ви ја вратат вербата во човечноста

Луѓето знаат често целосно да ве разочараат, но сепак тоа не е причината да ја загубите вербата во човештвото. Овие прекрасни фотографии ќе ви ја вратат вербата во човечноста и ќе ве потсетат дека можеби на крајот на краиштата сепак не сме сите толку лоши. Еден обичен чин на љубезност може да значи многу. 1. […]

Русите решија да си го исперат џипот во барата

Русите решија да си го исперат џипот во барата

Наместо да ја носат водата до џипот, тие смислија ГЕНИЈАЛЕН план, да го однесат џипот до водата.

Македонецот што тргна на мисија да им помага на бездомниците низ Европа

Македонецот што тргна на мисија да им помага на бездомниците низ Европа

Започна пред неколку дена во Скопје, а сега е веќе во Милано, Италија и ни испрати ново видео. Што мислите вие за неговата идеја?

Какви се Грците? (виц)

Грк фатил златната рипка.
1-ва желба:
– Да му умре кравата на комшијата.
– Добро…
2-ра желба:

Си ги загубив клучевите, па ги барам…

Убаво, темелно пребарај неколку пати, да не не ги најдеш :).

Тој изгледа како нормално мало момченце, но има чудна тајна којашто е просто неверојатна

Тој изгледа како нормално мало момченце, но има чудна тајна којашто е просто неверојатна

Секој родител ќе ви каже дека децата знаат да прават и зборуваат најчудни нешта. Така и Лук од Охајо почнал постојано да зборува за некоја жена Пам. Кога го прашале Лук која е таа Пам, неговиот одговор засекогаш ги изменил нивните животи.

+