Трката во тркалање велигденски јајца не тргна според планот

Трката во тркалање велигденски јајца не тргна според планот

Јајцето многу бавно, а малиот нестрплив :).

Жежок нож за автоматско сечење печени лепчиња

Жежок нож за автоматско сечење печени лепчиња

Генијален изум за брз и вкусен доручек.

Луда американска средношколска тепачка

Луда американска средношколска тепачка

Се собрале куп сеирџии да ја гледаат тепачката на црнецот против белецот. Бидете трпеливи до моментот кога тепачката забега…

Една обична вечер во кинески студенстски дом

Една обична вечер во кинески студенстски дом

Кинеските студенти играат своја смешна и жестока верзија од познатата игра „Лист, камен, ножици“.

Дефиниција за лош ден (55 фото)

Ако ве затера малер, понекогаш е попаметно да го преспиете остатокот од денот, отколку да заглавите уште повеќе :).

WTF ситуации (66 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Смешни слики #512

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 512-ти дел.

Смешни гифчињa 95

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Вака искусен возач избегнува сигурна смрт

Вака искусен возач избегнува сигурна смрт

Толку беше смирен и сконцентриран што дури и бришачите ги пушти.

Професорот, студентката и посебната салама (виц)

Испит по анатомија на Медицинскиот факултет. На професорот му здосадува и на последните неколку студенти им задава нестандардни прашања.
Им дава една торба со органи. Треба да ја стават раката внатре и без да гледаат да кажат што напипале, да го опишат, да кажат како функционира итн.

Италијанец 40 години ги градел овие џиновски механички играчки. Резултатот е неверојатен!

Пред 40 години, човекот по име Бруно отворил ресторан, но увидел дека му треба игралиште за деца, за да може цели семејства да му доаѓаат на ручек. Така Бруно започнал да го конструира и да го гради ова механичко игралиште. Сите атракции се механички и работат со помош на силата на луѓето кои ги користат. […]

„Паметен“ моторџија поминува меѓу колите на блокирана раскрсница

„Паметен“ моторџија поминува меѓу колите на блокирана раскрсница

Што мислите, кој беше виновен за тоа што му се случи?

Среде гола пустина еден осамен замок чува стража со векови

Среде огромната златна пустина во северна Саудиска Арабија, од песокта се издига еден замок, кој изгледа како да се крева речиси од масивен камен. Неговата фасада е е мазна и под прави агли во контраст на природната површина на каменот, и структурата веднаш паѓа в очи. Кога ќе ја видите, не можете а да не […]

Македонецот со 2 факултети (виц)

На интервју за работа во една македонска фирма:
– Имам два факултети. Сакам да станам научник и да откривам нови работи…

6-месечниот Ноа не само што стои цврсто и стабилно, туку и умее држи рамнотежа

6-месечниот Ноа не само што стои цврсто и стабилно, туку и умее држи рамнотежа

Тешко на малово со ваков родител! Бебето е навистина посебно, но како ли му текнало на таткото да провери дали неговото бебе може да држи рамнотежа?

Македонска дефиниција за депресија (виц)

– Што значи депресија на македонски?
– Момент во кој дури и туѓата несреќа не те радува.

11-годишно момче со аутизам црта детална карта на светот целосно по сеќавање

Аутизмот е сложено и слабо сфатено нарушување кое на луѓето погодени од него многу им го отежнува процесот на општење и социјализација со другите, но поради тоа тие поединци понекогаш можат да развијат други силни страни и таленти. Една професорка од Њујорк чиј 11-годишен син има аутизам неодамна го поканила во нејзината училница кадешто тој […]

Како се забавуваат руските војници?

Како се забавуваат руските војници?

Ако помисливте дека се дружат со шишињата водка, грешите. Армијата која не успеале да ја поразат ниту Џингис Кан, ниту Наполеон, ниту Хитлер, не дозволува такво однесување.

Луда улична трка со моќни картинг колички

Луда улична трка со моќни картинг колички

Количките имаат по 70 коњски сили, многу се стартни и достигнуваат максимална брзина од 240 км/час.

Оф, моите гаќички се заклучени?!

Иако повеќе личи на манијачки напад, сепак ова е јапонска скриена камера.

Малиот ја бара мајка си на улица

Малиот ја бара мајка си на улица

Браво за херојското дело на возачот, кој го забележа момчето и брзо изреагира за да го спаси. Потоа, како што вели возачот, долго време ја барале мајката и откако не ја нашле, го однеле момчето во најблиската полициска станица. Еден совет до сите современи родители: Прво нешто што треба да ги научите своите деца е […]

Никогаш не задевајте се со тајландските девојки

Никогаш не задевајте се со тајландските девојки

Американскиот турист малку се опуштил и заборавил дека е гостин во Тајланд и не може да прави што сака. Девојките му помогнаа да се присети каде е :).

Преобразбата на бездомното куче Чарли која му го спаси животот

Преобразбата на бездомното куче Чарли која му го спаси животот

Секое куче заслужува втора шанса, па така и Чарли, кој благодарение на Меги за 2 дена беше посвоен. Меги го нашла Чарли на улица и реши да го среди, за тој да блесне со сета своја убавина.

Жена – мајстор за брзо вклучување во сообраќајот

Жена – мајстор за брзо вклучување во сообраќајот

Се вклучи и на брзина трајно се исклучи :).

Куфер – трасформер, кој ќе ви се најде при секое патување

Куфер – трасформер, кој ќе ви се најде при секое патување

Наместо работите да ви се расфрлани по целата соба и неуредни додека сте на одмор, куферот ќе ви обезбеди доволно простор и комоција. Одличен изум.

Прекрасни скулптури со рециклирани пластични шишиња од Вероника Рихтерова

Чешката уметница Вероника Рихтерова на старите пластични шишиња им дава нова намена и нов живот. Последната деценија, употребувајќи најразлични техники на сечење, загревање и составување, таа создава разнобојни провидни фигури со најразличен облик, од крокодили преку улични светилки до растенија. Нејзината опсесија со пластичните шишиња не запира тука. Таа собрала над 3000 пластични предмети од […]

Дариј е најголемиот зајак на светот, но неговиот син може да го надрасне

Со 1.3 метри должина и 22.2 килограми тежина, Дариј во моментот е најголемиот зајак во светот, но можеби таа титула нема да му припаѓа уште долго, бидејќи има нов кандидат – неговиот син. Џеф е долг 1.1 метар и му остануваат уште шест месеци растење, па така сопственичката Анет Едвардс очекува тој да го надрасне својот татко.

Стодневен проект на уметницата Лорен Лутс – сликање на минијатурни корици за книги, космос и влакнести животни

Како продолжение на нејзиниот проект на сликање минијатури, јужноафриканската уметница Лорен Лутс се зафати со нов проект за 2015, наречен Потлак 100. Новата серија вклучува 100 нови уметнички дела поделени во четири категории: Микрокосмички понеделници, Ситни вторници (корици за книги), Влакнести четвртоци и Слободни петоци. Сите 100 слики се продаваат на нејзиниот Инстаграм профил, а […]

Дали можете да поверувате дека луѓето ја нарекуваат модел со „плус големина“? Ниту таа не може да поверува

„Баталете го тоа плус“ е онлајн движење кое цели кон тоа луѓето сѐ повеќе да почнат да ги прифаќаат најразличните облици и големини во кои доаѓаат луѓето од целиот свет. И да не успеат во тоа, секако повеќето луѓе би биле среќни ако модната индустрија престане да ги етикетира со „плус големина“ топ-моделите покрупни од […]

Зошто порано не го измислија ова? (36 фото)

Едноставни пронајдоци кои ќе го променат нашиот живот.

+