Како изгледа разлутен лав пред да скокне да ве изеде?

Атиф Саид, фотограф чијашто специјалност е природата, неодамна имал блиска средба со лав и тоа го овековечил со неговата камера! Еден лав во зоо паркот близу Лахор ги втренчил очите во фотографот, и токму пред да го нападне, тој успеал да ги сними овие восхитувачки фотографии. Како што раскажува Саид, тој излегол од својот џип […]

Дваесеттина неверојатно убави минерали и камења

Убавина не е првото што си го помислувате кога ќе го чуете зборот минерал, и тоа е штета, бидејќи тие навистина знаат да бидат прекрасни. Следниот избор на најубавите минерали и камења ќе биде вистинска гозба за вашите очи. Постојат над 4900 познати минерали и овде се избрани најубавите.

Како изгледа животот на еден астронаут на Меѓународната Вселенска Станица

Како изгледа животот на еден астронаут на Меѓународната Вселенска Станица

Едночасовна снимка од камера на главата на астронаутот која реално го прикажува животот на астронаутите на Меѓународната Вселенска Станица.

Човеков си направи оригинална дрвена гајба за пиво

Човеков си направи оригинална дрвена гајба за пиво

Меракот е поголем кога го пиеш пивото од ваква гајба и во друштво, се разбира.

Циции (26 фото)

Мотика начини на штедење :).

Совршенството сепак постои (26 фото)

Иако ретко, сепак се случуваат моменто кога работите совршено ќе ви се поклопат.

Еден слеп човек и неговиот другар кој нема раце заедно засадуваат преку 10.000 дрвја во Кина

Џиа Хаиксиа и Џиа Венки се 53-годишни врсници со хендикеп. Хаиксиа е слеп, а на Венки му се ампутирани и двете раце. И покрај нивниот хендикеп, тие заедно претставуваат одличен тим кој се труди да го промени светот во кој живееме на подобро, и прават одлична работа! Заедно работеле околу десет години, во текот на […]

Смешни слики #516

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 516-ти дел.

Извинете, дали сте вие таткото на моето дете? (виц)

Маж си оди по улица и го запира непозната жена:
– Извинете, – рекла таа. – Но мислам дека вие сте таткото на едно од моите деца…
Мажот во ужас:
– Јас? Што ти е тебе мори жено, јас прв пат те гледам!

Тенис (одлична игричка)

Победете ги сите противници за да започнете да играте на светската сцена.

Underboobs селфи – современа техника на заведување (48 фото)

Девојко, нешто ти испаднало од под маицата :).

Паркирање полициски коли (игри)

Паркирајте ги полициските возила на своите места и внимавајте да не ги оштетите.

Старечки дом од Холандија на студентите им нуди бесплатно сместување ако се согласат да минуваат извесно време со постарите станари

Хуманитас, општествена организација во Холандија, смислила брилијантен начин да им помогне на студентите во намалувањето на нивните трошоци, а истовремено и на пострите да им овозможат грижа и дружење кои им се потребни за да останат телесно и душевно здрави. Во замена за бесплатен престој во старечки дом во холандскиот град Девентер, шестмина студенти ќе […]

Велигденски вицови за убаво празнично расположение

Честит Велигден – празникот над празниците од екипата на Мотика.

Јако: Самоодбрана без насилство, посилна од било кое оружје!

Јако: Самоодбрана без насилство, посилна од било кое оружје!

Гледајте како дури и најсилните тепачи бегаат од ова како попарени.

Глупи Саудијци му дале на 10 годишно девојче наполнет Калашников

Глупи Саудијци му дале на 10 годишно девојче наполнет Калашников

Вистинско чудо е што никој не загина.

Жестока тепачка на 2 проститутки во кола

Предупредување: Видеото содржи експлицитни сцени!

Кога кучето ќе реши да го прошета сопственикот

Кога кучето ќе реши да го прошета сопственикот

Дечкото добро ќе ја запамети оваа прошетка.

Како се кове шајка со 1 удар?

Како се кове шајка со 1 удар?

Секој што пробал знае дека нормално шајка се кове со 3-4 удари, но човеков ќе би каже финта како се прави тоа со 1 удар.

Разделбата на малото момченце со својот најдобар пријател

Разделбата на малото момченце со својот најдобар пријател

Децата знаат што е тоа вистинско пријателство и чиста и искрена љубов.

Едноставна техника за украсување јајце со лак за нокти. Резултатите се прекрасни!

Едноставна техника за украсување јајце со лак за нокти. Резултатите се прекрасни!

Сеуште не е доцна да се фатите за работа и да ги направите најубавите велигденски јајца.

Пијана девојка застана да врши нужда на сред автопат

Пијана девојка застана да врши нужда на сред автопат

Не само што е пијана туку е и глупа и не може да сфати во каква опасност се наоѓа.

Гимнастичарка плавуша во вистинската смисла на зборот

Гимнастичарка плавуша во вистинската смисла на зборот

Еластичност: одлична, коефициент на интелигенција: -20 :).

Чиј е овој куфер полн со алкохол?

Чиј е овој куфер полн со алкохол?

Ако некој го препознае нека си го земе :).

Моќта на интернетот: Мајка и ќерка повторно се соединуваат после 49 години

Моќта на интернетот: Мајка и ќерка повторно се соединуваат после 49 години

Пред 49 години бебето Мелани било пред време родено во болницата во Сент Луис. Докторите и кажале на мајката Зила дека за жал нејзиното бебе починало 5 часа после породувањето. Поради непозната причина некој го киднапирал бебето и мајката од тогаш ниту слушнала ниту го видела своето чедо. Денес Мелани е мајка на 2 прекрасни […]

Тестирање на нов, брз, летен тенк на војската на Донецката Народна Република

Тестирање на нов, брз, летен тенк на војската на Донецката Народна Република

Русите од војската на самопрогласената ДНР во рамките на Украина му го открија на светот своето ново оружје со кое ќе ја бранат својата независност.

Дебелата улична гимнастичарка спектакуларно го заврши својот настап :)

Дебелата улична гимнастичарка спектакуларно го заврши својот настап :)

Нов Марфиев закон за гравитација: Гимнастичарката ќе направи точно толку салта наназад колку и се потребни за да стигне до…

Невестава им приреди необичен спектакл на гостите на свадбата

Невестава им приреди необичен спектакл на гостите на свадбата

Сузан Морисет растури на сопствената свадба. Инаку таа е професорка по музичко и голем професионалец во она што го работи.

Шарени велигденски јајца декорирани со помош на ластичиња

Шарени велигденски јајца декорирани со помош на ластичиња

Интересен трик кој ќе ги направи вашите велигденски јајца поразлични од сите други.

Дланки полни со убавина

Мали мили животинчиња кои ги собира во вашите раце – има ли нешто послатко од тоа? Дури и октоподи, лилјаци и други животни кои вообичаено не се толку симпатични, се просто неодоливи кога се мали. Ако имате и вие некои вакви слики, слободно додадете ги во коментарите.

+