Враќање дома од големиот град

Враќање дома од големиот град

Прекрасен краток цртан филм во кој многумина ќе се препознаат. Колку и да си пораснал, што и да си постигнал, нема поубаво чувство од тоа кога ќе се вратиш во твоето родно огниште.

Диџеј на годината: Ваков талент за пуштање музика ретко се раѓа!

Диџеј на годината: Ваков талент за пуштање музика ретко се раѓа!

Најјако е што луѓе играат и се забавуваат, а тој ќе си земе дебела дневница :). Следува настапот на DJ FAKE.

Студенти од Стенфорд измислија нова батерија која се полни дури да трепнеш, се витка и има поголем капацитет

Неколку студенти под водство на професорот Хонџи Даи измислија навистина револуционерна батерија со високи перформанси која во голема мера ќе ги промени сите уреди, а пред се мобилните телефони. Батеријата е алуминиумска, се полни многу брзо, флексибилна е и незапалива. Истражувачкиот тим со 2 вакви тенки батерии генерираше 5 волти електрична енергија, доволно за напојување […]

Интимни портрети на 50 уметници и нивните мачки

Мачките често знаат да бидат доверливи и креативни верни придружници на уметниците. Уредничката Алисон Настаси во воведот на книгата „Уметниците и нивните мачки“ пишува: „Многу уметници се озлогласени по нивниот темперамент, но истражувачите одамна шпекулираат дека креативните поединци делат некои заеднички особини – кои наликуваат на особините на мачките“ Во книгата се прикажани повеќе од […]

Десно правило во Македонија (виц)

Во земјите каде што се вози по десната страна важи „десното правило“.
Во земјите каде што се вози по левата страна важи „левото правило“.
Само во Македонија важи „средното правило“, односно „правилото на средниот прст“.

Моите воздушни фотофрафии направени со дрон денес би се сметале незаконски

Во периодот помеѓу пробивот на технологијата на дронови и денешните закони со кои се ограничува или забранува нивната употреба, имаше славен период кога можевте да летате камера речиси насекаде. Еве ги резултатите на двогодишното патување со квадкоптер во мојот ранец. Убаво подредените предградија околу Саграда Фамилија, Барселона Павилјонот Ермитаж, Ст. Петерсбург во есенска магла Високо […]

Ќе се изненадите кога ќе прочитате која им била првата работа на овие милијардери

Секој мора од нешто да почне. Понекогаш од портир може да се стигне до директор, иако тоа кај нас многу ретко се случува. Но во секој случај, не сите милијардери се родени со сребрено лажиче во устата. Еве една таква листа. Марк Кјубан Богатство: 3 милијарди долари Прва работа: продавач на вреќи за отпад Пред […]

Смешни слики #513

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 513-ти дел.

Мотика родители на годината! (46 фото)

На овие треба да им се одземе детето по итна постапка. За да биде уште попатетично, добар дел од нив сето ова го прават само за некои полупријатели да им кликнат лајк на Фејсбук.

Мотика заљубени парови (42 фото)

Парови родени еден за друг :).

Смешни гифчињa 96

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Внимавајте: Македонските нинџи се насекаде околу вас!

Можеби не сте знаеле, но тоа е затоа што не можете да ги видите затоа што се нинџи :).

Еј дечки, каде ви е третиот цимер?

Еј дечки, каде ви е третиот цимер?

Студентите знаат здраво да забегаат и тоа без некоја посебна причина, само за забава.

Вака се продава помфрит во Бразил

Вака се продава помфрит во Бразил

Дајте ми еден хамбургер и една кофа помфрит ве молам :).

Ова е Маркос Аурелио, еден од најнеобичните ММА борци

Ова е Маркос Аурелио, еден од најнеобичните ММА борци

Главната боречка вештина која ја користи Аурелио е бразилската Капоеира. Капоеира е комбинација од танц и боречка вештина што ја прави многу интересна, атрактивна за гледање и незгодна за противниците.

Дај и гол на оваа машина ако си маж!

Дај и гол на оваа машина ако си маж!

И Меси си ги проба силите во живо на јапонско ТВ шоу.

Јога инструктор вежба со непознати девојки на плажа

Јога инструктор вежба со непознати девојки на плажа

Дечкото знае да ги одбере девојките, а и вежбите му се соодветни :). Девојката што ќе се согласи да учествува, 5 пати ќе се покае :).

Австралијанец снима песочно торнадо одблиску

Австралијанец снима песочно торнадо одблиску

Глупиот сакаше да направи селфи со торнадото :).

10 неверојатни трикови со хартија со кои ќе ги збуните вашите пријатели

10 неверојатни трикови со хартија со кои ќе ги збуните вашите пријатели

Многу се едноставни за правење, а резултатите се одлични. Еве идеи и за родителите кои сакаат да си поминат квалитетно време со своите деца.

Практично за неколку секунди овој камион се трасформира во нешто од што ќе ви се сврти умот

Ако сте ги гледале „Трансформери“, веројатно сте се запрашале како би било да поседувате една таква машина. На крајот на краиштата, како да не се запрашате? Тоа се супер возила кои можат да се трансформираат во уште поголеми и посупер роботи борци. Овој камион не се трансформира во робот-борец, но затоа се трансформира во нешто […]

Бисерен ѓердан за роденден (виц)

Плавушата се буди утрото на својот роденден и му вели на значително постариот сопруг:
– Чудно, сонував дека ми подаруваш бисерен ѓердан за мојот роденден. Што значи тоа?
Сопругот ја погледнува, се насмевнува и и вели:

Мажот и купил на жената дијамантски прстен (виц)

– И купив на сопругата дијамантски прстен. Веќе две недели не ми зборува. – Зошто? – Таквов беше договорот!

Можете ли да го направите ова?

Можете ли да го направите ова?

Девојката има тајно оружје со кое може да прави чуда, па дури и да го изведе стариот невозможен трик од детството.

Македонско упатство за правење сопствен аларм кој штити од крадци (виц)

1. Ставете пред вратата пар работнички чизми 46-ти број, околу нив неколку празни лименки пиво, старо списание „Сè за оружјето“ и купче кучешка храна.

Вака изгледа една современа улична тепачка во црнечкиот кварт

Вака изгледа една современа улична тепачка во црнечкиот кварт

Новите генерации од гетото многу играат GTA.

Како Русин се справува со автомобил паркиран на влезот?

Како Русин се справува со автомобил паркиран на влезот?

Обично во вакви ситуации луѓето викаат пајак служба, но Русинов има побрзо и поефикасно решение.

Дечкото тренира за да стане Тарзан

Каде бе со таа празна глава?

Најсмешната изведба на познатата хумористична песна „Вака прави пилето“

Најсмешната изведба на познатата хумористична песна „Вака прави пилето“

Аргентинскиот актер Лучијно Росо е виновникот за вашето поведро расположение во овој тмурен ден. Друга, германска верзија од песна имате на следниот линк.

Америка – сакана и мразена ширум светот

Светот едноставно не е рамнодушен на Америка, луѓето или ја сакаат или ја мразат. Ја мразат поради нивниот империјализам, поради тоа што изигруваат светски полицаец, ги нарекуваат Американците глупави, дебели и што ли не, но има нешто на што ретко кој од критичарите обрнува внимание – луѓето од целиот свет се обземени од американската култура! Погледнете само, каква е облеката која ја носиме? Што најчесто носите во секојдневието – џинс, панталони кои ги носеле американските фармери, да не речам селани. Каква музика слушате? Од каде доаѓаат вашите омилени филмови, за брзата храна и да не говориме. Факт е дека САД се тоа што некогаш биле Англија, Франција или Рим. Се оди дотаму што во светот се празнуваат и традиционално американски празници, а ќе се изненадите кога ќе прочитате каде сѐ се прави тоа.

Подводни бебиња: Фотограф прави прекрасни фотографии за многу хумана цел

Сет Кастил, фотограф кој работи во Њујорк и Лос Анџелес, специјалист за подводна фотографија. Тој направил околу 10.000 фотографии на повеќе од 750 бебиња во албумот кој го нарекол „Подводни бебиња“ и кој може да се купи на Амазон. Некој би можел да си помисли дека на овој начин им се наштетува на бебињата, но […]

+