Гимкана 7: Дивеење по улиците на Лос Анџелес

Гимкана 7: Дивеење по улиците на Лос Анџелес

7 дел од мегапопуларниот серјал на еден од најлудите и најдобри возачи на денешницата Кен Блок.

Како маж менува пелени?

Како маж менува пелени?

Ова не е глума туку вујкото вистински му ја менува пелената на својот внук кој го чува додека мајка му е излезена.

Во меѓувреме во… (46 фото)

Компилација смешни ситуации.

Гледај ме во очи 79 (75 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

Секси позадини 50 (48 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

Девојки и огледала (20 фото)

Огромна колекција девојки кои прават современи автопортрети :).

Смешни слики #396

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 396-ти дел ;).

Пешакот им држи лекција на возачите: Како се застанува на пешачки премин?

Пешакот им држи лекција на возачите: Како се застанува на пешачки премин?

Браво за дечково! Можеби постапката изгледа малку забегано од страна, но така треба секој да се бори за своите права за се.

Која е предноста да се вози мала кола?

Која е предноста да се вози мала кола?

Ваква снаодливост до сега не сте виделе :).

Мајстор Столе прави хунг-фу на кутија

Мајстор Столе прави хунг-фу на кутија

Опасна техника развиена во кујната на мајстор Столе.

Чешкиот билдер против романските роми, „продавачи“ измамници

Чешкиот билдер против романските роми, „продавачи“ измамници

Билдерот работи како личен возач и обезбедување на чешки политичар, а втора работа му е инструктор по возење. Додека ја работел втората работа, измамниците го запреле и додека едниот му „продавал“, другите се обиделе да му украдат се што можат од колата. Кога ги фатиле на дело заедно со ученикот во возилото за авто школа, […]

4-годишната ќерка му прави скриена камера на својот плашлив татко

4-годишната ќерка му прави скриена камера на својот плашлив татко

Позитив на денот!

Кога земјоделец ќе испие 2 ракии повеќе

Кога земјоделец ќе испие 2 ракии повеќе

Оваа година родот е доста помал од очекуваното :).

Момчето и неговиот атом: Најмалиот анимиран филм во светот

Момчето и неговиот атом: Најмалиот анимиран филм во светот

Во лабораториите на IBM се случуваат необични работи. Експериментирајќи со атоми инженерите ги истражувале границите на зачувувањето податоци, кога дошле на идеја да направат анимиран филм со атомите кои ги гледаат под микроскоп, со зголемување над 100 милиони пати. Верувале или не научниците на IBM овие атоми можат да ги движат и да ги преместуваат […]

Кога собирањето печурки ќе ти тргне…

Насмевката на лицето кажува се. Сеуште не може да поверува колку многу среќа имал.

Како се уништува огромно гнездо на црни стршлени

Како се уништува огромно гнездо на црни стршлени

Ги нападна со цревото за вода, а за самоодбрана користеше тениски рекет.

Уличен стоматолог му вади заб на пријателот

Уличен стоматолог му вади заб на пријателот

По насмевката на забарот се гледа дека добро си ја работи работата :). Шегата на страна, брзо го извади, со цел корен и без крварење. Уметник!

Жителите на Винуски, САД планирале да го покријат својот град со џиновска пластична купола

Можеби ќе звучи како нешто од филмот „Симпсонови“ или „Под куполата“ на Стивен Кинг, но жителите на овој град во државата Вермонт навистина планирале да го покријат нивниот град со џиновска пластична купола. Првичната причина за ова било драстичното намалување на трошоците за затоплување. Винуски во тоа време бил сиромашен град со 7000 жители. Годишните […]

Рецепт за вистински мажи: Ролована пица со месо (14 фото)

Ако не сте гладни, не гледајте!

Уметник создава повеќеслојни илузии кои повеќе личат на скулптури отколку на цртежи

Илустрациите со молив и туш од уметникот Рамон Бруин се несекојдневни. Илустраторот го крева нивото создавајќи анаморфни илузии преку повеќе листови хартија наредени еден врз друг, на тој начин успевајќи да го измами набљудувачот да поверува дека навистина се работи за повеќекатни макети и други 3D фигури.

Стариот дедо го вклучи турбото

Стариот дедо го вклучи турбото

Претходно се влечкаше целиот изнемоштен, ќе си речеш не ни може да оди побрзо, но гледајте што се случи…

Најпознатите мачки на интернет

Мачките владеат со интернетот, но не сите мачки се создадени еднакви. Владеејќи со слабиот човечки род, некои од нив се искачуваат на врвот на мачешкото општествено скалило, станувајќи славни меѓу луѓето. Овој пост е посветен на најпознатите мачки на интернет, без разлика дали се прославиле со убавиот изглед или со впечатливите животни приказни.

Еден ден во Охрид

Еден ден во Охрид

Охрид е град кој со гордост го викам мојот втор дом, бидејќи тоа е местото каде што јас се чувствувам навистина слободен да го направам она што сакам и да не ми се суди за тоа, градот каде што се опуштам. Охрид е познат по своите стари куќи, и по најстарото езеро во светот. Но, […]

Жената што го чекала сопругот печалбар на аеродром (виц)

Стојам на аеродромот, го чекам мажот ми, се враќа од печалба од Италија. Авионот многу доцни и од досада почнувам да шетам наоколу.
Еден човек ме запира и замолува малку да му ги причувам куферите додека тој оди до тоалетот. Се согласувам не сосема доброволно, но нели луѓе сме, треба да си помагаме, а и така нема што да правам. Стојам и чекам, минуваат 15 минути и почнува да ми здосадува.

Целата Македонска историја може да се собере во една реченица

Реченицата во која е собрана целата историја на Македонскиот народ гласи: „А потоа стана уште полошо…“

Крадецот се обиде да ограби погрешна куќа

Крадецот се обиде да ограби погрешна куќа

Дечкото што живее во куќата продавал безбедносни камери и си поставил дома квалитетни кои се активираат на движење.

Задолжително: Руски полицаец крева тегови

Задолжително: Руски полицаец крева тегови

Се врати во станицата и реши малку да повежба за да може полесно да фаќа криминалци.

Рамбо од Бугарија

Рамбо од Бугарија

Маскотата на ФК Спартак од Плевен, Бугарија.

Гламур на бугарски начин (31 фото)

Погледнете какви фотографии ставаат на интернет девојките кои се „кремот“ на Бугарија.

Дефиниција за баксуз: Со колата на улица да удриш цајкан

Дефиниција за баксуз: Со колата на улица да удриш цајкан

Иако можеби полицаецот беше крив што се шеташе на сред улица, сепак возачот многу лошо ќе си помине.

+