Пеналот на рускиот хокеар Гусев на „Мечот на ѕвездите 2015“

Пеналот на рускиот хокеар Гусев на „Мечот на ѕвездите 2015“

„Мечот на ѕвездите 2015“ е најпопуларниот хокеарски настан кој се одржува на почетокот на секоја година во рамките на Континенталната хокеарска лига, односно Шампионатот на русија во хокеј.

Е вакво отворање на пиво прв пат гледам!

Е вакво отворање на пиво прв пат гледам!

Го отвори со стил за сам да си го пие :).

Мајката брза да стигне додека не затворила продавницата

Мајката брза да стигне додека не затворила продавницата

Ќерката: – Утепа ли се мамо :).

Најдобрите 10 акции од првиот дел на светското ракометно првенство во Катар

Најдобрите 10 акции од првиот дел на светското ракометно првенство во Катар

Ова е официјално видео на IHF и со право можеме да бидеме горди на нашата ракометна репрезентација. Македонија ја имаше најдобрата асистенција (број 8 во видеото). Ова е прв пат на некое првенство да настапиме како фаворити и победнички, без разлика на крајниот исход.

Лазо Длгио и горилата (виц)

Во зоолошката градина горилата се разгонила, почнала да го крши кафезот, да ги плаши посетителите, да рика – страшна работа. Менаџерот почнал да им ѕвони на колегите од другите градови, но најевтина понуда за мажјак горила била 15.000 €, а толкав буџет немале. Се собрале вработените и зборуваат за проблемот.

Претворете го секое стаклено шише во прекрасна ламба во само неколку едноставни чекори

Претворете го секое стаклено шише во прекрасна ламба во само неколку едноставни чекори

Повеќето луѓе ги фрлаат стаклените шишиња штом ќе го испијат пијалокот кој се наоѓа внатре, но еве и една интересна идеја за тоа како можете да ги искористите стаклените шишиња. Со помош на LED светилка и картонска подлошка можете да направите прекрасна ламба, притоа без да ви е потребно било какво искуство во сечење стакло или поврзување на електрични уреди. Погледнете го упатството кое следува, како и видеото за да видите како изгледа ламбата во акција.

Надоаѓањето на радовишката Стара река

Надоаѓањето на радовишката Стара река

Општина Радовиш пред 2 дена беше зафатена со обилни дождови проследени со град. Најмногу дожд имаше во градот Радовиш, во околните места Ињево, Воиславци, населба Дамјан и Тополница.

15 волшебни улици од целиот свет, украсени со дрвореди и цвеќиња

Јапонците ги набљудуваат пролетните цутења како дел од ханами – ценење на минливата убавина – но не ви е потребно некоја длабока философка продуховеност за да уживате во лежерна прошетка по овие живописни улици, кои потсетуваат на пролетта која доаѓа.

Да се чекори по ваква улица може да делува смирувачки, но си има и практични предности. Дрворедите помагаат при справувањето со жештините и се пријатни за прошетка и возење велосипед.

Кучево си најде нова играчка во водата, но не може да сфати како да ја задржи надвор

Кучево си најде нова играчка во водата, но не може да сфати како да ја задржи надвор

Важно не се изнервира, си поигра убаво и се разлади. Позитив на денот!

Преправка на прастариот социјалистички Запорожец во стилот на Форд Мустанг

Овој обичен дечко од Украина, сакал да вози уникатен спортски автомобил, но во гаражата го имал само стариот Запорожец од татко му. Така се родила идејата за создавање на ова ремек дело, кое не поминува незабележано по улиците.

Еротска фотосесија на олимписката шампионка во ритмичка гимнастика Каролина Севастјанова

19-годишната Каролина ја заврши својата спортска кариера на 17 годишна возраст, а сега почна да се занимава со подоходовни работи, како што е еротската фотосесија за престижното списание Максим.

Магијата на хеланките (25 гиф)

Од машка гледна точка, хеланките се најдобрата женска облека :).

Забавна еротика 135 (+16) (54 фото)

Еротски моменти од секојдневниот живот кои се паметат долго време.

Смешни гифчињa 40

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #452

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 452-ри дел ;).

Дури и да не сте љубител на кошарката, со задоволство ќе го гледате ова!

Дури и да не сте љубител на кошарката, со задоволство ќе го гледате ова!

Клеј Томпсон постигна 37 поени во една четвртина, што претставува и рекорд на NBA.

Секојдневниот живот на боксерската легенда Флојд Мејведер

Таша Робинсон – Вајт му била секретарка и лична асистентка на боксерот цели 12 години и сега реши да сподели со светот куп готографии со интересни детали од секојдневниот живот на боксерската ѕвезда. Инаку Флојд Мејведер е американски професионален боксер кој до сега е непобеден во својата професионална кариера и е светски шампион во 5 […]

Арбајт, арбајт – хумористична хит песна кај целата екс-ју дијаспора

Арбајт, арбајт – хумористична хит песна кај целата екс-ју дијаспора

У туџини живот живим, од арбајта леџа кривим… 🙂 Специјален поздрав од Мотика до сите Македонци во која и држава да се.

Дечко од Битола: 36 од 36 слободни фрлања

Дечко од Битола: 36 од 36 слободни фрлања

Благодарност до Алберт, кој го сподели видеово со нас. Очекуваме да каже детали во коментар, кој е талентираниов дечко.

Ова се случи во мојата канцеларија ова утро

Ова се случи во мојата канцеларија ова утро

Денот започна обично, како и секој друг ден, кога наеднаш…

12 од најзлите демони во христијанството и други религии

Кога денес ќе се спомне зборот „демон“, вообичаено не се мисли на рогат гремлин од пеколот. Но сепак, верувањето во демони и ѓаволи е сѐ уште раширено во нашата култура, што најчесто се одразува во хорор филмовите и урбаните приказни. Тие приказни пак влечат корен од старите верувања кои се среќаваат во христијанството, како и во други религии. Еве некои од најчесто среќаваните демони.

10 умно камуфлирани објекти кои едвај би ги забележале

Кога архитектите ќе сакаат да скријат нешто од вас за да ве изненадат…

Шизик на неделата: Еј дечки, видете ја мојата девојка!

Шизик на неделата: Еј дечки, видете ја мојата девојка!

– Јас сум ти братучедка.
– Шшшшшт, не кажувај…

Плашливата девојка и едноокиот ему

Плашливата девојка и едноокиот ему

Девојката се плаши од огромните птици, но носи вкусна храна која тие ја обожаваат. Смешната ситуација се случи во Сафари парк во американската држава Тенеси.

Животот на -40 степени во рускиот град Дудинка

Погледнете како си ги поминуваат деновиве, жителите на рускиот град Дудинка во Краснојарската област.

Стрелец со лак 90-ти левел

Стрелец со лак 90-ти левел

Стрелецот Ларс Андерсон истражувал некои стари книги во кои биле опишани техниките на стрелање од пред многу векови, на кои луѓето заборавиле со појавата на посовремени оружја. Погледнете го што прави сега, откако ги совладал древните техники на стрелаштвото со лак и стрела.

Уништување жена во видео играта ГТА 5

Уништување жена во видео играта ГТА 5

Играва воопшто НЕ Е ЗА ДЕЦА, а сите знаеме дека децата ја обожаваат.

Дали најмоќниот блендер на светот ќе изблендира метални магнетни топчиња?

Дали најмоќниот блендер на светот ќе изблендира метални магнетни топчиња?

Се поставува прашањето: Од какви материјали е направено чудото?!

Автомобили кои зимата ги претворила во уметност

Зимата е прекрасно годишно време, но да бидеме реални, кога се будите рано наутро и ја наоѓате вашата кола заглавена во снег и замрзната, не е баш пријатно искуство. Како и да е, понекогаш природата и покрај тоа што знае да биде незгодна, сосема случајно ќе претвори нешто во вистинска уметност.

Шокантни фотографии кои покажуваат до кој степен дошла загаденоста во Кина

Пекинг е особено озлогласен по постојаниот и густ смог, кој претставува вистински ризик за здравјето на жителите од регионот. Нерегулираното исфрлање на смет во реките низ целаКина е доста често, како што се гледа на некои од фотографиите. Кинеските лидери ветуваат дека сериозно ќе се зафатат со решавањето на овој проблем, но промената ќе биде тешка за земја чијашто индустрија се шири толку брзо.

+