Ајде сите на трки додека не се стемнило (игра)

Супер трки во самрак во ретро стил. Ако како дете сте окапувале на флипери, играва ќе ви го направи меракот.

Лудо: Што прават шпанските ученици кога некој професор ќе спомне умирање?

Лудо: Што прават шпанските ученици кога некој професор ќе спомне умирање?

Ова е најновиот тренд во основните и средните училиште кој започна во Шпанија и сега како вирус се шири во училиштата ширум светот. Не е лесно да си професор во денешно време :).

Најновото видео од најпопуларниот макеоднски камионџија Андруш Ангелковски

Најновото видео од најпопуларниот макеоднски камионџија Андруш Ангелковски

Овојпат ја отпеа „Песната е да ти каже“ на свој начин, додека возеше. Дневна доза позитивна енергија.

Како девојката се справи со зависноста од видео игри на својот дечко?

„Јас те сакам, но твојот живот е преземен. Ти имаш зависност и знам дека длабоко во себе знаеш што е. Жал ми е што морам да го направам ова, но јас не можам да живеам вака. Го снимам ова, па мојата акција можеби нема да биде комплетно залудна. Се надевам дека ќе ми простиш и […]

Љубовта денес – Задолжително погледнете!

Љубовта денес – Задолжително погледнете!

Кој висико лета, ниско паѓа!

Шаолин монах во ринг: Најцврстиот борец што ќе го видите денес!

Шаолин монах во ринг: Најцврстиот борец што ќе го видите денес!

Човеков кога ќе се изнервира го спушта гардот и ништо не може да го повреди.

Како ќе изгледа новата GTA? Огромна промена во играта која ќе ја направи многу пореална!

Како ќе изгледа новата GTA? Огромна промена во играта која ќе ја направи многу пореална!

Во новата верзија од мегапопуларната видео игра погледот на играње се менува и повеќе нема да можете да го гледате вашиот лик, туку вие ќе бидете тој, односно ќе гледате со негови очи што се случува околу вас.

Лудачко земање на невестата во Чеченија

Лудачко земање на невестата во Чеченија

Сватовите колите си ги направија партал од пусти мерак кој да вози веднаш по невестата.

Трогателните реакции на овие кутри животни при нивниот прв вкус на слободата

Затворениците со години заглавени во затвор често се вчудоневидени кога за прв пат ќе излезат на слобода. Нештата се промениле и светот продолжил понатаму. Овие новоослободени личности ја имаат секоја причина да бидат вознемирени поради тоа што го пропуштиле. Но што ако не знаеле што пропуштаат? Како би изгледало целиот нивен живот да го иживееле […]

Возач на автобус после страшна сообраќајка: Како шеф :)

Кому му треба шофершајбна кога има терминатор очила :).

Азиец фатен на дело како води љубов со дрво

Изгледа многу се заљубил, па дури и се изгубен и не знае што прави.

Треската на саботната вечер во Русија

Треската на саботната вечер во Русија

Колку само е погодена песната „Stayin’ Alive“ (останувајќи жив) :).

3-те типа на жени и нивните комбинации (виц)

Има 3 типа на жени: Умни, убави и добри. Има и мешани видови:
1. Умна + убава = кучка

Ќе си имаме маче (виц)

– Мамо, ќе си имаме маче!
– Што зборуваш сине? Што ти текна пак сега?
– Вистина е ќе имаме, знам!

Сакате ли жени во униформи? (50 фото)

Од стјуардеси до медицински сестри, мажите обожаваат кога жената е дисциплинирано облечена во својата работна униформа, а пожелно е и здолниптето да не биде многу долго :).

Јапонецот кој црта без да го крене пенкалото од хартијата (18 фото)

Погледнете како јапонскиот сликар Казуико Окушита обичната детска игра успеал да ја претвори во интересни уметнички дела.

Како се правеше календарот MISS REEF 2015 на полуостровот Баха во Мексико?

Како се правеше календарот MISS REEF 2015 на полуостровот Баха во Мексико?

Ја започнуваме сезоната на секси календари за 2015 година.

Смешни моменти на бакнување (21 фото)

Бакнувањето е начин на изразување љубов кон некого, но понекогаш знае да се претвори во смешна ситуација.

15 места на кои туристите си ги ризикуваат животите за да стигнат до нив

Да се запраша човек дали овие луѓе застанале за момент да се замислат за нивните животни избори. Планината Хуашан Сметана за една од најопасните, но истовремено за една од најпопуларните угорнини во Кина, мачното искачување на Хуашан е тест за нервите од почеток до крај. Би си помислиле дека речиси вертикалните карпи и тесните и […]

Првите кадри од филмовите за возрасни (18 фото)

Дали некогаш сте обратиле внимание на почетните кадри од филмовите за возрасни? На моментите кога актерите даваат се од себе да одглумат што е можно пореално, а всушност се чувствуваат глупо, затоа што сите знаеме зошто се таму. Следуваат куп такви смешни и незгодни ситуации.

Детска тепачка на враќање од училиште

Детска тепачка на враќање од училиште

Во наше време тепачките беа малку поинакви. Ние учевме од карате филмовите, а децава учат од ММА.

Том Круз ја сними најопасната сцена во својата кариера

Веројатно ова е најопасната сцена што некогаш ја снимила некоја ѕвезда. Обично ова го прават каскадерите, но Том Круз реши сам да летне на висина од 1,5 километри врзан за надворешната страна на авионот.

Зоолошка градина во која се е наопаку: Наместо лавовите, вие сте затворени во кафез!

Многу интересна идеја која им овозможува на посетителите на зоолошката градина Safari Lion Zoo во Чиле, едно поинакво искуство и многу поблиски средби со лавовите. На површина од 2 хектари живеат 6 лавови, а туристите со специјални возила одат директно во нивното живеалиште.

Малото девојче против уличниот христијански проповедник

Малото девојче против уличниот христијански проповедник

Дечково си мисли: Игнорирај ја, ѓаволот влегол во неа и ја користи за да си ги оствари своите цели.

Никси: Првиот квадкоптер со камера кој се носи на рака како часовник

Никси: Првиот квадкоптер со камера кој се носи на рака како часовник

Ова е вистинско чудо на технологијата. Во иднина секој од нас ќе си носи не само камера, туку и камерман со себе.

Непријатно но симпатично: Кучево мрази некој да зјапа во него

Непријатно но симпатично: Кучево мрази некој да зјапа во него

Сопственикот покажува како реагира неговото куче кога некој зјапа во него.

Како 100 годишна баба повторно се претвора во млада и убава девојка?

Како 100 годишна баба повторно се претвора во млада и убава девојка?

Со вистинската алатка во рацете на искусниот мајстор и чуда се случуваат. Со еден збор: Фотошоп.

Другар ми е опасно билдериште и од ништо не се плаши

Другар ми е опасно билдериште и од ништо не се плаши

Дечково секој ден упорно вежба што се гледа и од неговото тело. Со тоа може да излаже некоја девојка дека е мажиште ипол, но не и другарите :).

Родителите ги лажат децата дека им ги изеле сите бонбони што си ги собрале на „Ноќта на вештерките“

Родителите ги лажат децата дека им ги изеле сите бонбони што си ги собрале на „Ноќта на вештерките“

Дали има полошо сценарио од ова за едно дете, кое си легнува вечерта на „Ноќта на вештерките“, пресреќно затоа што собрало куп бонбони и чоколатца и одвај чека да дојде утро за да ги јаде.

Незгоди се случуваат (41 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

+