Смешни ситуации на работа (52 фото)

Случки кои разбиваат монотонија на работното место и се паметат и раскажуваат долго време.

Докажано е: Жените со дебели задници раѓаат попаметни деца

Познати или непознати, жените со дебели задници раѓале попаметни деца. Ние мислиме ОК си е, нека биде така. Следуваат впечатливи примери :). 1. Амбер Роуз (која овој викенд го направи светот поубаво место за живеење) 2. Анонимен задник 3. Кејтлин Рајс (според Плејбој, најубавиот задник на сите времиња) 4. Анонимен задник 5. Ким Кардашијан (очигледно) […]

Реакциите на ова бебенце на бакнежите од кутрето се апсолутно неодоливи

Реакциите на ова бебенце на бакнежите од кутрето се апсолутно неодоливи

Има ли нешто послатко од мало кутре булдог? Тешко. А има ли нешто послатко од бебе во едноделна облека? Уште потешко – сѐ додека не ги ставите заедно добивајќи рецепт за неодоливо слатко. Погледнете самите!  

Дедово мислел дека никогаш нема да може да има деца, но на 81 откри дека има син

Дедово мислел дека никогаш нема да може да има деца, но на 81 откри дека има син

Тони Трапани целиот свој живот сакал да има деца, но на 81 година се помирил со тоа дека никогаш нема да ја постигне таа цел. Дознавајќи дека цело време имал син, се расплака од радост. Кога неговата сопруга починала, тој почнал да ги расчистува нејзините работи. Во една од фиоките нашол писмо од 1959г. кое […]

Секси девојки во бикини кои ќе ви вратат убави спомени од летото (42 фото)

Не можеш да купиш среќа, но можеш да купиш добри бикини и ќе бидеш многу блиску до тоа :).

Мекдоналдс открија како го прават својот познат и вкусен помфрит

Мекдоналдс открија како го прават својот познат и вкусен помфрит

Интересно видео направено со цел да ги замолчи гласините дека помфритот е „вештачки“, не бил од компир, имало во него разни хемикалии итн. итн. Погледнете го одговорот на Мекдоналдс, па повелете на дебата.

Топ 10 видови храна богата со протеини

Белковините (протеини, од грчкиот збор протеиос – првостепен) се важни органски соединенија неопходни за соодветниот развој и функционирање на човечкото тело. Има најразлични дебати за тоа колкаво е дневното количество белковини кое му е потребно на човекот, при што најчесто се препорачува 46gr белковини за жените од 19-70 години и 56gr за мажите од 19-70 […]

Смешни слики #450

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 450-ти дел ;).

Смешни гифчињa 38

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Девојки во топ форма (41 фото)

Убавото женско тело бара напорна работа и одржување ;).

Како да расипеш фотографија 53 (44 фото)

Уште една колекција смешни фотографии од серијата „Фотобомби“.

Слики кои во никој случај не смееле да се најдат онлајн

Важен совет за користењето на социјалните мрежи: Пред да постирате слика на вашиот профил, секогаш внимателно разгледајте ја, за на неа да не се гледа некоја ваша секс играчка, лекарства, траги од Фотошоп и/или гол тип некаде во позадината :).

Ако вашиот пасворд се наоѓа на оваа листа, СМЕНЕТЕ ГО што поскоро!

Минатата година биле пробиени над 3.5 милиони лозинки при разни хакерски напади и измами, по што компанијата за онлајн безбедност „SplashData“ ги анализирала и деновиве ги објави резултатите. Покрај подеталните анализи, направиле анализа и на најчестите лозинки користени во Северна Америка и Европа. Ако и вашиот пасворд се наоѓа на листава, можеби би било добро […]

Идеи како да го разубавите вашиот дом со природно зеленило (33 фото)

Живеењето в град може да биде стресно и ништо не е како мирисот, глетката и допирот на свежо зеленило. Но ако немате многу време да излезете во природа, еве неколку идеи како да внесете малку природа во вашиот дом.

Како будалава го натера своето куче да стане од постела?

Како будалава го натера своето куче да стане од постела?

Судејќи според реакцијата на кучето, веќе ја вкусило горчината на ваквото будење и друг пат :).

Мажот инаетчија (виц)

Тројца пријатели си седат во кафаната, си пијат ракија и се расправаат.
Првиот вели:
– Јас сум таков инает што жената кога ќе ме налути по еден месец не и зборувам.
Вториот вели:
– А јас сум толку инает што…

Вистина или магија: Човеков си забоде игла во раката

Вистина или магија: Човеков си забоде игла во раката

Дејвид Блејн е познат американски илузионист и магионичар, но ова што го изведе за својот пријател, комичарот и актер Рики Џервејз ги надмина границите. Вистина или трик. што мислите вие?

Куќава можеби е мала, но нема да верувате каков луксуз се крие внатре

Доколку барате нов дом, но цените се превисоки, можеби би размислиле да инвестирате во минијатурна куќа. И, имајте предвид дека ако е мала, не значи дека не може да биде луксузна. Дизајнерот Крис Хејнинџ изнашол начин како од 26m² на располагање да создаде прекрасен дом опремен со сите неопходни нешта. Надворешен изглед, предна страна Дневна […]

Професионална свадбена фотографка работи со стил

Професионална свадбена фотографка работи со стил

Невестата не издржа до крај и мораше да се насмее :).

Скопјанецот кој мрази животни ПРОТИВ соседите

Еве ви луѓе да видите со какви психопати комшии живееме, се живо му пречи па стигна и до животните, за кои го пријавив во Анима Мунди па да видиме кој ќе прави чистка. Куцаниот текст е негов. Автор: Димитар Николовски

„Жал ми е мамо, го застрелав Корбин“- петгодишно дете го застрелало своето деветмесечно братче

Деветмесечно момче од Мисури починало откако случајно било застрелано во глава од неговиот петгодишен брат. Брзата помош пристигнала во нивниот дом во Елмо во понеделник, 9ч. наутро, по вознемирениот повик од страна на нивната мајка, Алексис Видерхолт. Таа се јавила на 911 и кажала дека итно ѝ треба брза помош бидејќи нејзиниот петгодишен син го […]

Руската Анџелина Џоли, манекенката Галинка Миргаева (26 фото)

27-годишната манекенка, родена во градот Перм ја викаат руската Анџелина Џоли поради нејзиното тело, усни и очи. Која е поубава, оригиналната или руската?

Момчето со топките на тенискиот турнир Australian Open

Момчето со топките на тенискиот турнир Australian Open

Фелициано Лопез сервираше, а детето внимателно гледаше каде ќе отиде топчето…

Девојка удри автомобил додека поминуваше улица

Девојка удри автомобил додека поминуваше улица

Да, да, добро прочитавте, девојката го удри автомобилот. Необична сообраќајна ситуација.

Човеков прв пат прогледа после 20 години слепило, благодарение на современата медицина

Човеков прв пат прогледа после 20 години слепило, благодарение на современата медицина

Еден од најсреќните моменти за него и за неговите најблиски. Марк Корнел го загубил видот пред 20 години, откако бил воен пилот 18 години. Погледнете го емотивното видео во продолжение.

Безмилосниот нокаут од вртење на еден Мау Таи борец

Безмилосниот нокаут од вртење на еден Мау Таи борец

На противникот му направи рестарт, а можеби и шат даун.

Ракцијата на девојката кога дозна дека го пропушти бродот

Ракцијата на девојката кога дозна дека го пропушти бродот

Тешко на оној кој ќе и рече на девојкава „Ќе се омажиш ли за мене“ и таа ќе му рече „Да“.

Прекрасна мала црква на мал остров во Русија

Црквата е изградена на површина од 100m², дело на дизајнерот Андреј Ротинов. Поради тоа, црквата го носи неговото и името на светецот Св. Андреј, и е завршена и посветена во 2000 година. Црквата е толку мала, а реката Вуокса која тече околу неа е толку огромна, што фотографиите просто се прават сами. Талентираните фотографи Анатолиј […]

Новите очила на Мајкрософт со кои ќе може да се гледаат холограми

Новите очила на Мајкрософт со кои ќе може да се гледаат холограми

После подолго време, конечно некоја иновација од Мајкрософт која заслужува внимание. Особено интересна е идејата за поправката на цевката во бањата.

Кинезите почнаа да печатат куќи и згради со 3Д принтери (8 фото)

Во кинеската провинција Цјангсу, во индустрискиот дел беше организирана необична изложба на нови домови, создадени со огромен 3Д принтер висок 6 метри. Сега следува јакиот дел…

+