Овие фотографии на екцентрични рок ѕвезди со нивните родители откриваат една поинаква страна на нивната личност

Фотографот Џон Олсон има завидна кариера со фотографии од целиот свет, вклучувајќи и портрети на некои од наголемите рок икони од седумдесеттите. За списанието „Лајф“, Олсон споделил некои неверојатни фотографии на легендарни музичари меѓу кои Френк Запа и Елтон Џон. За разлика од други сесии, во случајов тие позираат заедно со нивните семејства.

Македонија е на 8-мо место во светот по најниски трошоци за живот, но Македонците се една од најнесреќните нации

Во продолжение 2 интересни графички прикази за трошоците за живот на земјите во светот, но и за тоа кој народ е најсреќен а кој најнесреќен.

Тоа што оваа ѓаволска сестра им го сторила на нејзините пациенти е неизмерно зло

Да се биде медицинска сестра е благородна професија со која одат бројни одговорности и кон пациентите и кон нивните семејства. Имајќи го ова предвид, чинот на италијанската медицинска сестра Даниела Поџиали е уште погрозоморен.

Дали некогаш сте го сонувале човеков? Илјадници во светот тврдат дека го виделе

Овој мистериозен сајт се обидува да допре до луѓето кои во сон го имаат видено овој човек со особен изглед. Според сајтот, илјадници луѓе од целиот свет го виделе истиот овој лик со густи веѓи проретчена коса во нивната потсвест. И покрај злобниот изглед на човекот, на сонувачот не му прави ништо лошо. Всушност, повеќето луѓе велат дека тој им делува смирувачки во сонот.

Сите сакаат базен во својот двор, но овој човек сакал нешто поуникатно

Човеков првин сакал да направи езерце за риби, но неговиот пријател му предложил наместо тоа да направи базен. Но, не сакајќи тоа да биде обичен бетонски базен, тој изготвил навистина оригинален дизајн, и по напорната работа, дел од неговиот двор изгледа како тропски рај. Погледнете!

15 лаги кои сите сме ги кажувале како деца (виц)

1. Не сум го скршил, тоа така си беше.
2. Не ме испрашуваа денес.
3. Цел ден учев.
4. …

Другар ми е добар пикадо мајстор и јас му верувам во целост

Другар ми е добар пикадо мајстор и јас му верувам во целост

Затоа и се пријавив како доброволец за овој екстремен трик со лименка на мојата глава.

Несредената жена и гинекологот (виц)

Гинекологот:
– Што е ова?
– Вагина.
– Знам дека е вагина, прашувам зошто не е избричена…
– Мажот ми не дава.
– Каде е вашиот сопруг?

Магична куќичка на дрво како од урбана бајка

Секое дете сонува за своја куќичка на дрво, но никој не би сакал подолго време да престојува во такво нешто бидејќи нема ни струја, ни тоалет, а ни интернет. Но сега и тој проблем е решен.

Цело Скопје ја поминало а тој ќе ја жени (виц)

Двајца колеги зборуваат:
– Перо, што си толку радосен?
– Ќе се женам, бе, Иле.
– За која?
– За Цветето…

Каков татко таков син (виц)

– Сонувам да заработувам по 100.000 денари месечно, исто како татко ми.
– Татко ти заработува по 100.000 денари месечно?!
– Не, бе! И тој сонува за тоа…

Тесните фустанчиња не излегуваат од мода 41 (50 фото)

Мода за девојките кои не се срамат да го покажат своето тело.

Жена ми е многу трудна и е многу раздразлива

Жена ми е многу трудна и е многу раздразлива

За време на бременоста се лачат многу повеќе хормони, што кај дел од идните мајки предизвикува чести промени на расположението. Женава е екстрем.

Вулгарен Хумор 89 (50 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Свадбени фустани: ОЧЕКУВАЊЕ наспроти РЕАЛНОСТ

Секоја невеста сонува да ја има најубавата венчаница на светот. Но времето во кое живееме е такво што секој гледа да заштеди нешто, па многу невести се обидуваат да си нарачаат венчаница преку интернет од Кина бидејќи венчаниците на сајтовите изгледаат сосема пристојно.

Тестирање на Фиат 125 после поправка

Тестирање на Фиат 125 после поправка

Мајсторот ја знае колата како дише. Штом го издржа неговиот тест, значи поправена е :).

Најстрашните шеги на интернет!

Најстрашните шеги на интернет!

Одличен избор видеа, повеќето сме ги гледале на Мотика, но вреди да се погледнат уште еднаш.

Најсмирениот возач на светот

Најсмирениот возач на светот

Чудно е како во ваква ситуација дури не ни опцу…

Ретко глупа сообраќајка

Ретко глупа сообраќајка

Гарант мобилниот телефон замешал прсти :).

Анимирани графити

Интересна идеја да се оживеат уличните уметнички дела.

Смешни гифчињa 33

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #445

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 445-ти дел ;).

На температура под нулата, улична мачка спасува напуштено бебе од сигурна смрт, топлејќи го со своето тело

Оставено под скали на температура под нулата, новороденчето било спасено од смрзнување од најнеочекуваниот херој – улична мачка кое неколку часа го топлела бебето со сопственото тело. Мачката наречена Маша скокнала во кутијата во која било оставено бебето и го топлела додека станарите во зградата да го слушнат плачот и да ги најдат. Кога ги […]

11 години пријателство помеѓу лав и човекот кој го спасил

Не мора да се истакнува дека треба да бидете многу внимателни кога се наоѓате во близина на лав или друго диво животно, но тоа не значи дека тие се ладнокрвни убиствени машини без никакви чувства. 69-годишниот Фрики Вон Солмс од Јужна Африка совршено добро го знае тоа, бидејќи последните единаесет години ги минал одгледувајќи го […]

Погледот на осамениот дечко кога ја најде вистинската

Погледот на осамениот дечко кога ја најде вистинската

По очите му се познава дека нема да ја испушти од раце додека не ја ослаби 5-6 кила :).

Различни моќни машини за справување со старите коли на отпад

Различни моќни машини за справување со старите коли на отпад

Последната е врв. Колата изгледа како да е од хартија.

Секоја година овие тројца браќа прават џиновска снежна скулптура во нивниот двор

Остин, Конор и Тревор Барц, тројцата браќа кои живеат во Њу Брајтон, Минесота, многу сакаат да прават снежни скулптури во нивниот град, и тоа не обични снешковци какви што прават сите. Така, оваа година направиле морска желка висока 3.6 метри. Момчињата започнуваат со натрупување снег во еден куп кој потоа внимателно го обликуваат во посакуваниот […]

Како да си направите прекрасен мини-базен во дворот? (22 фото)

Ако имате голем двор, вистинска штета е да не го искористите на ваков начин. Децата ќе ве обожаваат и лете, а богами и зиме (види ја последната слика). Еве како еден Американец го направи тоа.

Повеќето луѓе би мразеле да живеат во ова место во САД, и со добра причина

Во САД постои град кадешто е противзаконско да се поседува било како електромагнетен уред. Тоа значи дека нема мобилни телефони, Wi-Fi, радио или телевизија. Зошто некој би правел вака… а да не е амиш? Едноставно кажано, овој град постои поради набљудувањето на чудата на вселената. Само овде може да се сретне технологијата којашто ни овозможува […]

Магични европски пејзажи инспирирани од сказните на браќата Грим, фотографирани од Килијан Шонбергер

„Скитањата на браќата Грим“ е втора серија на европски пејсажи на фотографот Килијан Шонбергер, чијашто цел е да се отслика светот во сказните на браќата Грим. Шонбергер патува на различни одредишта низ централна Европа и замислува како навистина би изгледала околината во приказните како „Снежана седумте џуџиња“, „Ивица и Марица“ или „Рапунцел“.

+