Си купил куќа на Хаваи и наместо да ужива му се случило ова (7 фото)

На островот Хаваи има активен вулкан Килауеа, кој полека еруптира од 1983 година. Лавата постепено се доближува кон населеното место Пахоа, каде што живеат околу 1000 луѓе. Погледнете што се случи со куќата на овој несреќник.

Што се случува во главата на децата со аутизам кои имаат сензорна преосетливост?

Што се случува во главата на децата со аутизам кои имаат сензорна преосетливост?

Националното здружение за аутизам на Англија го објави видеово со цел да ја промени сликата за децата со аутизам, со тоа што ќе го стави гледачот во улогата на едно дете со сензорна преосетливост. Ова е само една од многуте битки со кои секојдневно се соочуваат овие деца.

Крис Хемсворт е најсекси маж за 2014 година (40 фото)

Специјален поздрав за девојките со куп фотографии од 31-годишниот австралиски актер Крис Хемсворт, кој реномираното списание People го прогласи за најсекси маж за 2014 година.

Рачно изработените оклопни возила на украинските безбедносни служби (13 фото)

Импровизирани, уникатни оклопни возила, изработени оклопи во работилниците на украинските авто лимари.

Смешни слики #398

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 398-ми дел ;).

Ново позитивно видео на распеаниот возач на камион Андруш Ангелковски

Ново позитивно видео на распеаниот возач на камион Андруш Ангелковски

Колку и да не сакате фолк, па уште и српски, сепак ќе го гледате Андруш како вози и си ја пее од срце музиката што му се допаѓа.

Пешак му одржува лекција на возачот (2 дел)

Пешак му одржува лекција на возачот (2 дел)

Видео кое многу добро се надоврзува на популарниот пешак од пред неколку дена. Добра лекција на возачот му одржа и овој :).

Огромна мистериозна светлина на небото над Урал во Русија ги скамени локалните жители и научниците

Необично силна портокалова светлина се појави на небото во Русија во регионот Свердловск на Урал. Додека локалните жители ја снимија масивната „експлозија“ на бројни камери, и научниците и итните служби се уште се трудат да го објаснат необичниот настан. Темното вечерно небо во близина на Екатеринбург се претвори во светло портокалова за десетина секунди. Возачот […]

Бесплатен стриптиз во метрото во Париз

Бесплатен стриптиз во метрото во Париз

На крај дојде кондуктерот и ја избрка, но доволно работи се случија и до тогаш. Зошто вакви работи не се случуваат во Македонија? Еј, да бе… немаме метро :).

Непредвидлива улична тепачка во Кореа

Непредвидлива улична тепачка во Кореа

Не можете ни да претпоставите што може да излезе од нивните омилени минијатурни автомобили!

Дедо Мраз почна со подготовките за оваа сезона

Дедо Мраз почна со подготовките за оваа сезона

Еве како почна собирањето средства, за да може да им купи подароци на дечињата :).

Стрит Фајтер со кози и овци

Стрит Фајтер со кози и овци

Смешна верзија од популарната флиперска игра од старата школа.

Кога имаш куче со тебе, полесно се победува во уличната тепачка

Кога имаш куче со тебе, полесно се победува во уличната тепачка

Пијаниот човек со кучето беше нападнат од еден дедо. Обратете внимание на ударот на пијаниот со вртење :).

Смешниот златен ретривер кој навистина сака да се трка, НО…

Смешниот златен ретривер кој навистина сака да се трка, НО…

Кучево е вистински гурман и знае кои му се приоритетите :).

Позитив: Како да направите ефикасна стапица за мачиња

Позитив: Како да направите ефикасна стапица за мачиња

Потребни реквизити: Пластичен сад, молив, ласер и симпатично маче кое сака да си игра.

Двете братчиња се заиграле со бојата. Резултат: Бесценето видео за спомен!

Двете братчиња се заиграле со бојата. Резултат: Бесценето видео за спомен!

Па уште и го прашува татко си: Што е смешно? Легенди! Поголемото го наклевети помалото дека успеало да направи скали и да ја земе бојата од полицата, а тоа мудро си молчело и не го спречило.

Двосмислените слики на необичниот украински уметник Олег Шуплјак (10 фото)

Во секое дело на украинскиот уметник Олег Шуплјак се наоѓа уште една слика на познат лик, било да е тоа историска личност, некој голем уметник или дури и самиот Олег. Импресивно!

Како е да се работи во кинеската пошта? (28 фото)

Се прашувате зошто пратките ви доцнат по 1 – 2 месеци? Затоа што Кинезите го опслужуваат целиот свет.

Не е лесно да си татко… (29 фото)

Но тоа е најубавиот период од животот и она што му дава смисла на постоењето.

Ќерката која барала необични работи од таткото (виц)

Пред малку дојде ќерка ми и ми рече:
– Тато, сакам веднаш да вe напуштам. Дај ја мојата собата под наем. Однеси ги сите мои алишта во Црвениот Крст.

Запознајте го Зевс: Спасениот слеп був со ѕвезди во неговите очи

Едно утро, еден човек од Калифорнија нашол повреден був на неговиот трем за кој се испоставило дека е слеп, а неговите очи изгледале како ѕвездена ноќ. По посетата на ветеринар, бил сместен во Центарот за проучување на живиот свет во Силмар, Калифорнија. Го нарекле Зевс, според грчкиот бог на небото и громот, поради неговите очи.

Близначките со чудни способности како од хорор филм

Џун и Џенифер Гибонс биле близначки, родени во 1963 во Велс. Нивната блискост и неверојатна интелегенција го придобиле вниманието на медиумите, кои ги нарекле „тивките близначки“. Тој прекар го заслужиле така што помеѓу себе комуницирале на јазик кој тие самите го создале. Тоа и не звучи толку лошо…додека не пораснале и ги употребиле нивните моќи да извршуваат злосторства.

Уметник создава наноскулптури со помош на 3D печатење

Просто е зашеметувачки колку многу технолошки иновации се случија во последните петнаесеттина години, од коишто последната е 3D печатењето. Можностите кои оваа нова технологија ги пружа се бројни, и многумина мислат дека 3D печатачот е само најава за уште поневеројатни технологии. Уметникот Џонти Хурвиц бил инспириран од 3D печатењето и решил да направи нешто што […]

Шокантно: Фоки сексуално злоставуваат пингвини

Предупредување: оваа статија содржи слики и видео кои можат да ве вознемират. Шокантното однесување на група фоки на далечниот остров Марион на Антарктикот било снимено на камера. Во четири случаи научниците документирале како фоки сексуално злоставуваат кралски пингвини. Во три од случаите, фоката по сексуалниот чин ги пуштала пингвините, но во четвртиот цицачот ја убил птицата.

Двајца руски полицајци фатиле педер

Двајца руски полицајци фатиле педер

Се згазија од смеење :).

Позитив на денот: Домаќинката јава метла

Позитив на денот: Домаќинката јава метла

Без разлика дали е дебела или тенка, важно ужива во животот и шири позитивна енергија!

Mладинската школа на МЗТ Скопје станува Беко МЗТ Скопје

Беко стана главен спонзор на една од најомилените младински кошаркарски школи во Македонија – МЗТ Скопје. „Беко реши да биде постојан поддржувач на МЗТ Скопје на патот кон успехот, верувајќи во паметните генерации и во моќта на спортот да направи разлика. Големата страст на БЕКО за спортот доаѓа од вербата во ревитализациската моќ на спортот […]

Омиленото модно средство за мачење се враќа со стил

На жените им требале околу 400 години за корсетите да останат во историјата кадешто и припаѓаат. Но со една фотографија на Инстаграм, Ким Кардашијан успеа да го поништи сето тоа. Дами, пак е во тренд да си ја стегате половината.

Се што треба да знаете за „Тивкиот убиец“, шеќерот во крвта (кратко поучно видео)

Одлично објаснето и со македонски превод. Гледајте, важно е да знаете како функционира „тивкиот убиец“.

Чешкиот фото-модел Ана Тату, во живо и во списанијата за возрасни (31 фото)

Одлична споредба на фотографиите на девојката со идеални пропорции (89, 61, 91), која изгледа идеално на фотографиите во еротските списанија.

+