Кинезите почнаа да печатат куќи и згради со 3Д принтери (8 фото)

Во кинеската провинција Цјангсу, во индустрискиот дел беше организирана необична изложба на нови домови, создадени со огромен 3Д принтер висок 6 метри. Сега следува јакиот дел…

Еден ден на Диџа – најдоброто маче скејтер на светот

Еден ден на Диџа – најдоброто маче скејтер на светот

Диџа е најдобрата мачка скејтер во светот, како што можете да видите во овој интересен видео клип. А очигледно и мачката ужива во својот перформанс исто колку и воодушевените обожаватели и случајни минувачи. Дејствието се случува во Кулангата, Австралија. Катманту, јутуберот кој го сподели ова видео, ни кажува дека му требале 18 месеци да ја […]

Кујнски прибор кој веднаш ќе посакате да го имате (27 фото)

Креативно дизајниран прибор кој ќе ја претвори вашата кујна во омилено место од домот, а и го намалува времето и напорот за готвење.

Лекција за морално однесување за млади сопружници (виц)

Млад еврејски пар се жени.
Одат кај рабинот да им ги разјасни прашањата околу моралот:
– Никакво танцување! – Им вели тој – Тоа не е морално!
– А секс?…

Девојки во претесни фармерки (32 фото)

Мерак за машките очи 🙂

Албански бизнисмен со Ауди

Албански бизнисмен со Ауди

Поминувал преку планината, а колата има голем багажник, па да дрпне нешто :).

Еве како изгледале средношколките во 1969г.

Шеесеттите беа години на големи промени во целиот свет. Виетнамската војна, сексуалната револуција, хипи движењето, рокенролот…после шеесеттите светот веќе не беше истиот. Овие фотографии се снимени во 1969г. Направете споредба со денешната мода, четириесет и шест години подоцна.

12 уникатни хотели од целиот свет

Кога се патува до некоја прекрасна и егзотична локација, би требало да се избере и хотел кој ќе го надополнува тоа искуство. Секој од хотелите спомнати тука на своите гости им пружа уникатно и незаборавно искуство. Има многу начини на кои хотелот може да биде уникатен. Некои се по својата локација, други по архитектурата и […]

Група болни идиоти врзале експлозив за куче и постирале видео како го разнесуваат кутрото животно. Казната? 100 долари…

Вчера бил постиран ужасен видео клип на кој се гледа како група тинејџери врзуваат експлозив за телото на едно куче, снимајќи како го разнесуваат, смеејќи се додека го врзуваат. По неколкуте неуспешни обиди да го запалат фитилот, најпосле успеале и се оддалечиле на безбедно растојание по што се гледа како екплозијата го разнесува кучето. Инцидентот […]

Братскиот цепелин на Кирил и Филип во натпреварот со Хрватска

Братскиот цепелин на Кирил и Филип во натпреварот со Хрватска

Убава завршница на натпреварот, штета што не ни одеше второто полувреме, но секому му се случува.

Смешни гифчињa 37

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #449

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 449-ми дел ;).

Волшебни зимски пејзажи од целиот свет

Зимата знае да биде здодевна со сиот тој студ и настинки поради кои морате цели денови да минувате дома. Но дури и да ги претпочитате потоплите месеци, не може да се одрече дека зимата може да биде прекрасна како и секое друго годишно време, особено кога снегот покрил сѐ во сјајно бела боја. Оваа зима […]

Млад дански пинг-понгар ги искористи своите 30 секунди пред камера како газда

Млад дански пинг-понгар ги искористи своите 30 секунди пред камера како газда

Го снимаа за документарна емисија за хендикепирани деца кои се занимаваат со спорт. Му симнуваме капа на дечково за смислата за хумор :).

Се преправа дека е геј и им се пушта на црнците од гетото

Се преправа дека е геј и им се пушта на црнците од гетото

„Извинете дечки, ќе сакате ли на брзина да ме исплескате по задникот?“ Колку луд треба да си за да смислиш ваква шега со која што сигурно добиваш ќотек?

Дедо на батерии :)

Дедо на батерии :)

Стариот игра, растура и не рецка ништо околу него. Дури ни помладата жена која сакаше да му земе дел од славата.

Новиот канадски пасош е закон ако го гледате на ултравиолетова светлина

На обична светлина изгледа официјално и многу културно, но погледнете што се случува кога ќе го видите на ултравиолетова светлина.

Необично жестока тепачка: СИТЕ против дечкото и девојката

Необично жестока тепачка: СИТЕ против дечкото и девојката

Тепачката се случи во караоке бар во Мелбурн, а полицијата ја објави снимката за да ги идентификува напаѓачите.

Пијан Србин сака да си касне од печеното прасе

Пијан Србин сака да си касне од печеното прасе

Прасето оди со пиво, но овој го испил пивото пред време :).

Мамо, зошто имам најкул татко? (виц)

– Мамо, имам многу кул татко! Гледа со мене цртани филмови, се храни со мене, игра со мене. И во песокот во дворот прави фигури со мене. Секогаш е весел, секогаш се смее! …

Идиотот против кученцето пред очите на детето

Идиотот против кученцето пред очите на детето

Кучето му се пушти на комшијата, а овој нервозен брза некаде…

Каква тајна крие овој стар автомат за Кока Кола?

Овој стар автомат се наоѓа во ќошот на една продавница во Шангај. Идејата која го прослави ова место е на архитектот Алберто Киола. По потекло е од Италија, а живее и работи во Шангај, Кина.

Необични животни живеат на врвот на метална бандера

Обично на толкава височина се очекува да се насели некоја птица, но…

Ултра талентирано 13-годишно девојче од Германија ја пее „I Will Always Love You“

Ултра талентирано 13-годишно девојче од Германија ја пее „I Will Always Love You“

Девојчето ги воодушеви сите на талент шоуто за деца Voice Kids. Мечето во џебот за среќа = БЕСЦЕНЕТО.

Жестоко: Што се случува ако му го одвлекувате вниманието на возачот? (4 фото)

Жесток пост, особено за активните корисници на Фејсбук. Луѓето кои го користат секој момент да се пофалат што прават. Девојката се фотографираше со дечкото додека тој возеше. Како заврши фотосесијата први видоа сите нејзини пријатели на Фејсбук, а потоа и целиот свет.

Жената во семејството треба да биде како премиерот (виц)

Разговараат мажот и жената:
– Жената во семејството треба да биде како премиерот – сите пари да се кај неа и таа да ги донесува сите одлуки. – Рекла сопругата.
– Да, но на секои четири години треба да има избори! – Се согласил сопругот.

Ако Вивалди беше металец ќе звучеше вака

Ако Вивалди беше металец ќе звучеше вака

Ако композицијата е ремек дело, ќе звучи добро отсвирена на било каков инструмент, во било каков стил. Еве доказ.

Многу добар симулатор за сурфање во фитнес центар

Многу добар симулатор за сурфање во фитнес центар

20 пати го гледам видеото и никако да видам што марка е симулаторот :).

Советот за синот од таткото морнар (виц)

– Татo, рекол синот, ми се допаѓаат две девојки, слабичка и полничка. Која да ја одберам?
– Сине, рекол стариот морнар, подобро е да се лулаш на брановите, отколку да се удираш во карпите…

Бразилски свештеник благословува мобилни телефони

Бразилски свештеник благословува мобилни телефони

Чудно е до каде може да оди верата на луѓето. Судејќи според видеово, изгледа нема граници :).

+