Митбастерс против Горила стаклото на поновите мобилни телефони

Митбастерс против Горила стаклото на поновите мобилни телефони

Погледнете какво е стаклото на поновите мобилни телефони кое што многу тешко се крши. Импресивно.

10 часовна прошетка по улиците на Њујорк со Ламборџини

10 часовна прошетка по улиците на Њујорк со Ламборџини

Интересна пародија на видеото со девојката која 10 часа се шеташе по улиците на Менхетн во Њујорк.

Жешка докторка им прави бесплатен преглед на тестисите на мажите на улица

Жешка докторка им прави бесплатен преглед на тестисите на мажите на улица

Акцијата е со добротворни цели а и да се насмееме. За секој доброволец кој ќе сака девојкава да му ги прегледа тестисите во јавност, организаторите донираа 100 долари за борба против ракот на тестисите.

Кога девојките ќе одлепат, одлепено е (57 фото)

Петочно Мотика загревање за претстојниот викенд 🙂

Секси долна облека (57 фото)

Голема колекција секси женска долна облека, инспирација и за девојките и за момците :).

Смешни слики #399

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 399-ти дел ;).

Македонскиот пинџур заслужува пет ѕвезди во светското кулинарство

“Мојата мисија е да ја вратам македонската традиционална храна на трпезата”, вели Влатко Огненовски, готвачот од кампањата “Здравјето е избор!” и шеф на кујна во ресторанот Ореов Лад. Авантурист по природа, Влатко го минува светот собирајќи знаења и откривајќи нови вкусови. Целото собрано искуство го носи назад во Македонија, воден од желбата да направи нешто повеќе за домашното кулинарство.

Јако: Крадецот се преплаши од разлутениот чувар на домот

Јако: Крадецот се преплаши од разлутениот чувар на домот

Провалникот не ни очекуваше дека куќата што сакаше да ја ограби има ваков опасен чувар.

Бебе се забавува во утробата на мајката

Бебе се забавува во утробата на мајката

Од девојчево ќе биде добра гимнастичарка.

Како правилно се истура течност од тетрапак без да ти плисне?

Како правилно се истура течност од тетрапак без да ти плисне?

Лекот бил 5 пари, само треба да се знае! Проблемот настанува кога прв пат ќе го отворите пакувањето и ќе се обидете да наполните чаша. Речиси секогаш течноста плиснува. Еве како едноставно да го решите тоа.

Учениците го фатија на дело професорот, кој заборави дека компјутерот му е вклучен на проектор (3 фото)

Во едно средно училиште во САД, професорот откако им дал задача на учениците, реши малку да исплакне очи на Фејсбук со сликите од профилот на една ученичка. Арно ама, компјутерот сеуште му беше врзан за проекторот, па така учениците го фатија на дело.

Необична оптичка илузија која ќе го измами вашиот мозок

Кафеавото квадратче во средината на горната страна на коцката има иста боја со портокаловото квадратче во средината на предната страна од коцката. Ако не верувате, погледнете ја сликата на втората страна каде што квадратчињата се поврзани со еднобојна лента.

Ова куче ќе ве трогне кога ќе видите што направи за неговиот сопственик

Врската помеѓу човекот и неговото куче е нешто што е вонвременско, почнувајќи уште од времето кога нашите предци се криеле по пештерите во Европа. Кога 85-годишниот ранчер од Тексас, САД, Џ.Р. Николсон бил одведен со амбулантна кола во болница, ништо не можело да го спречи неговото куче Бади. Кога болниот ранчер побарал од медицинските лица […]

Луди Арапи на патот изведуваат трик „Бакни го асфалтот“

Луди Арапи на патот изведуваат трик „Бакни го асфалтот“

Ова е бакнеж кој не се заборава лесно.

Последниот чек од алиментацијата (виц)

Разведен маж и го дава на 18-годишната ќерка последниот чек за алиментацијата.
– Однеси и го на мајка ти и да ми кажеш како и се измени физеономијата кога и кажа дека овој чек е последен.

Зошто Сизиф го тркала каменот? (виц)

И Господ му рече на Сизиф:
– Ќе бидеш казнет вечно да тркалаш огромен камен нагоре по ридот!
– Нема ли нешто полесно?

Меси и Пепе се натпреваруваат во битбокс

Меси и Пепе се натпреваруваат во битбокс

Некој успеал да протне микрофон и да ги фати на дело славните фудбалерите.

Теорија за трансформацијата на Марс (виц)

НАСА во моментов прави истражување на планетата Марс, за да утврди зошто од влажна и топла планета, се претворила во ладна и сува. Можеби се омажила…

Во длабочините на Средоземното море нуркачите открија изгубен град

Колку прекрасно е да се биде нуркач! Целиот свој живот го минувате трагајќи по остатоци од потонати бродови, длабоко под површината на океанот. Ќе најдете изгубени богатства и други вредни работи расфрлани по дното на океанот, а еден ден можеби ќе го најдете најголемото од сите богатства – изгубената Атлантида. (плус… ајкули!) Подводниот археолог Френк […]

На запад љубовта оди во еден забеган правец

Љубовта може да ве најде на најнеочекувани места и на најнеочекуван начин. Во продавница, на концерт, преку заеднички пријател итн. итн. Но овие „љубовници“ се вљубени во – силиконски кукли во природна големина.

Овие мали куќички се голема помош за бездомниците

Првично групата „Окупирајте го Медисон“ започна како протест против „1%“, т.е. против богатите елити, но денес основната цел на групата е да работат за да им помогнат на луѓето коишто имале помалку среќа во општеството. За време на протестот, многу од учесниците забележале дека поставуваат камп во непосредна близина на поразителен број на бездомни граѓани кои немале […]

Најдобриот настап во живо на дабстеп диџеј што некогаш сте го виделе

Најдобриот настап во живо на дабстеп диџеј што некогаш сте го виделе

Дечкото како да има моторчиња во прстите. Импресивно!

Еден обичен работен ден во Индија

Еден обичен работен ден во Индија

Ако сакаш да стигнеш на работа на време, треба да тргнеш 2 часа порано.

Револуционерен гел за прва помош кој моментално го запира крварењето

Револуционерен гел за прва помош кој моментално го запира крварењето

Производот го развива една мала биотехнолошка компанија од Бруклин, Њујорк, САД и може да направи револуција во медицината, особено во првата помош и спасувањето човечки животи.

Се враќам дома и го гледам татко ми како го прави ова позади куќата

Се враќам дома и го гледам татко ми како го прави ова позади куќата

Џејк е американски тинејџер кој бил затечен и изненаден од лудоријата што татко му ја правел во дворот позади куќата. Втор пубертет :).

Руски малолетници тепаат се по ред во возот

Руски малолетници тепаат се по ред во возот

Неофицијално се работело за навивачка група од Москва која го нападнала возот барајќи ги навивачите на противничката екипа.

До кога ќе ги чекаме мекиците на Наде?

До кога ќе ги чекаме мекиците на Наде?

Колегите од работа со голема желба чекаат да ги видат мекиците на колешката Наде. Има ли поубава тема за песна од ова ;).

Уметничките фотографии на Џи Јанг Ли, БЕЗ ФОТОШОП! (22 фото)

Навистина е неверојатно како оваа јужнокорејска уметница усева да ги направи овие надреални фотографии во своето мало студио во Сеул. Џи Јанг Ли не ги обработува своите фотографии со никаков софтвер.

Што ни прави дрогата?

Што ни прави дрогата?

Интересен анимиран филм кој на необичен начин го прикажува целиот процес на станување зависник и постепеното соочување со последиците. Само на почеток леташ, а потоа целиот живот тргнува надолу.

Рачно изработените скулптури на Нуала О`Донован ги имитираат фракталните обрасци во природата

Ирската уметница Нуала О`Донован изработува интригантни рачно изработени порцелански форми коишто потсетуваат на фракталните обрасци кои можат да се видат во природата. Позајмувајќи од формите на корали, магарешки трн и шишарки, О`Донован ги истражува не само обрасците, туку и неправилностите кои се јавуваат при случајни и неочекувани настани. Како што изјавува таа: Резултатот од употребата […]

+