Еминем е сеуште во форма

Еминем е сеуште во форма

Рапување во слободен стил од најпопуларниот бел рапер на денешницата.

Појадоците кои оваа мајка им ги прави на своите 4 деца се вистински уметнички дела

Понекогаш мајката се буди многу порано за да им ги подготви појадоците на своите најмили и навистина ужива во тоа. Уживајте во нејзините креации.

Мотика хит на денот: Дебелото бразилско шизиче ЕмСи Гордињо

Мотика хит на денот: Дебелото бразилско шизиче ЕмСи Гордињо

Ова му е прва песна и е на пат да стане хит поради хумористичниот спот што го смислил дебелиот тинејџер.

Опасен талент свири гитара на улица на необичен начин

Опасен талент свири гитара на улица на необичен начин

Некои луѓе едноставно живеат за музиката и не сакаат да си ја ограничат слободата влегувајќи во машинеријата наречена Шоу Бизнис. Музичарот се вика Џек Бродбент, а видеото е снимено на улиците на Амстердам.

Работниците на патот прават кратка пауза од работа

Работниците на патот прават кратка пауза од работа

Се обложија дали може некој од нив да ја премине замрзнатата река.

Славните личности знаат да бидат толку таинствени. Овие 100% точни факти тотално ќе ве шокираат!

Да се биде славен може да биде благослов, но и клетва. Успешната холивудска кариера често пати доаѓа заедно со љубопитните очи и камери. За славните личности е тешко да сокријат било што од нивниот личен живот.

37 магични мали гратчиња кои изгледаат премногу совршено за да бидат вистински

Овие слики можеби ќе ви изгледаат како илустрации од книга со приказни, но прекрасните и необични мали гратчиња и населби се всушност едни од најубавите тајни на светот. Уживајте во прекрасните глетки, и ако некогаш ви се укаже можност, задолжително посетете ги. Јангшу, Кина Џиуфан, Тајван Риомаџоре, Италија Фарски острови Кала Догана, Леванцо Манарола, Италија […]

Последната желба на бабата болна од рак: Да си го види коњот пред са умре

Кога на 77 годишната Шила Марш и дијагностицираа рак во крајна фаза и и преостануваа денови живот, нејзините потомци решија да и ја исполнат последната желба. Нејзината последна желба пред да умре беше да си го види за последен пат Бронвен, нејзиниот коњ. Семејството во соработка со докторите организираа посебен настан пред влезот на болницата во Виган, Велика Британија. Сцената беше овековечена од страна на медицинските сестри и објавени на интернет со дозвола на семејството.

НАСА треба да учи од сиромашните: Мотор што оди без гориво

НАСА треба да учи од сиромашните: Мотор што оди без гориво

Обратете внимание како жената со раката ја контролира брзината :).

Јако: Влечна служба во Африка

Јако: Влечна служба во Африка

Импресивно користење на физиката во секојдневниот живот, само не ми е јасно како успеале да ја качат?

Фаќање девојка на свадба (виц)

На една свадба си ја гледам симпатијата и конечно собирам храброст да и се пуштам. Одам право кај неа и се трудам да бидам што е можно подиректен. Ја прашувам:
– Ќе се фатиш ли со мене?

Презервативот е неверојатно корисен предмет! (виц)

Кога сте на кампување во него може да се чуваат чкорчиња од кибрит – одлично ги штити од влагата. При повреда може да се користи за да се запре крварењето. Ако некој се дави, надувај го и ете ти појас за спасување.

Како научниците го решија проблемот со нервозните пингвини при едно проучување?

При напорите да се набљудува климатската промена и нејзините ефекти врз животните средини и дивиот свет, научниците од Универзитетот на Стразбург очигледно црпеле инспирација од епизода на Футурама и од ровер направија робот пингвин. „Нешто си ни познат“ Малиот ровер беше обвиткан со меко крзно и глава на пингвин за да наликува на младенче пингвин. На […]

Уникатен планински хотел, далеку од цивилизацијата. Одлична идеја!

Во една шума во Шведска се наоѓа уникатниот хотел наречен Коларбин Еко-Ложа. Гости на хотелот се луѓето од големите градови кои живеат динамичен живот и бараат малку одмор далеку од цивилизацијата и вревата на градот. Освен одмор, гостите во хотелот задолжително мора и да се раздвижат малку, затоа што сами треба да си расцепат дрва […]

Како еден кинески програмер ја запроси својата девојка со 99 ајфони? (4 фото)

Програмеров од кинеската провинција Гуанчжоу долго време мислел како да ја изненади својата девојка и на крај добил „генијална“ идеја да потроши 82.000 долари за ајфони. Телефоните ги нареди во форма на срце и во средината стави букет, а ги повика и другарите да снимаат. Гледајте ја реакција на девојката! Кога девојката сфати што направил […]

Питачка од новата генерација

Погледнете ја што прави под картонскиот знак со кој ги моли минувачите да и помогнат затоа што е сиромашна и беспомошна.

Препиле (51 фото)

Човек не е пијан, додека може да лежи на подот, без да се држи за него :).

Поправено 54-ти дел (46 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Смешни слики #390

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 390-ти дел ;).

Како еден татко и ќерка си направија уникатен под на својата куќа (14 фото)

Наместо досадните ламинати и паркети, татково и ќерката добија необична идеја и ја реализираа. ()

Таткото и мајката ги фатило мерак од сабајле (виц)

Сабота наутро. Семејство седи на масата и појадува. Одеднаш на мајката и таткото им се појавува сексуална желба. Со неколку намигнувања тие се разбираат. Мајката станува и вели:

Помош на патот на руски начин. Браво!

Помош на патот на руски начин. Браво!

Колата излетала од патот во снежна провалија и нема возило кое може да се спушти долу да ја извлече. Но и со глава ѕид се турка, само треба да има доволно глави.

Французин со својот ракетен точак се трка со Ферари

Французин со својот ракетен точак се трка со Ферари

Ретко интересна трка на самоуверениот генијалец Францис Гизи, кој со помош на швајцарскиот инженер Арнор Нерхер верува дека направиле точак на ракентен погон со кој може да ги победи сите инженери на Ферари заедно. Симнуваме капа!

Дали можете со скутерче да фатите ваква девојка?

Скутерчињата се многу практични, евтини се, малку трошат и можеш да ги паркираш секаде. Но кога станува збор за фаќање девојки со скутерче, понекогаш се појавуваат неочекувани проблеми.

Дали казната е секогаш соодветна на стореното злодело? Во овие 8 случаи нештата станале малку забегани

Повеќето луѓе кога ќе си помислиме на пресудите кои ги изрекуваат судиите, секогаш си помислуваме дека има некој преседан во врска со целиот случај. Исто така, по правило не го поврзуваме зборот „креативност“ со овие казни. Но некои судии го прекршуваат ова правило на доста интересни начини. Проследете ја оваа листа на 8 злодела за кои […]

Смешни стрипчиња 130 (34 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Од оваа зоолошка градина во Франција навистина ќе ви се слоши… Верувале или не, постоеле и зоолошки градини со луѓе!

Можеби е тешко да се верува, но до пред само осумдесет години навистина постоеле зоолошки градини во кои биле изложувани луѓе. Една од најдобро документираните човечки зоолошки градини Jardin d’Agronomie Tropicale (Градина на тропска агрономија), изложба на францускиот колонијализам во Париз. Секој посетител можел да види реконструкции од француските колонии како Мадагаскар, Индокина, Судан, Конго, […]

Ова е Роби Медисон, еден од најлудите моторџии на денешницата

Ова е Роби Медисон, еден од најлудите моторџии на денешницата

На почетокот на втората минута ќе сфатите дека нешто не е во ред со неговиот мозок!

Зошто му е инструктор кога е доволно креативен сам да си измисли вежба :)

Зошто му е инструктор кога е доволно креативен сам да си измисли вежба :)

Отсекогаш сум се прашувал како луѓето успеваат да ја скршат опремата во теретаните.

Мајкава смислила генијален начин како да го нахрани своето бебе со помош на мобилниот телефон

Мајкава смислила генијален начин како да го нахрани своето бебе со помош на мобилниот телефон

Двете раце на мајката и се слободни, а бебето не мрда, само си гледа и си јаде.

+