Како будалава го натера своето куче да стане од постела?

Како будалава го натера своето куче да стане од постела?

Судејќи според реакцијата на кучето, веќе ја вкусило горчината на ваквото будење и друг пат :).

Мажот инаетчија (виц)

Тројца пријатели си седат во кафаната, си пијат ракија и се расправаат.
Првиот вели:
– Јас сум таков инает што жената кога ќе ме налути по еден месец не и зборувам.
Вториот вели:
– А јас сум толку инает што…

Вистина или магија: Човеков си забоде игла во раката

Вистина или магија: Човеков си забоде игла во раката

Дејвид Блејн е познат американски илузионист и магионичар, но ова што го изведе за својот пријател, комичарот и актер Рики Џервејз ги надмина границите. Вистина или трик. што мислите вие?

Куќава можеби е мала, но нема да верувате каков луксуз се крие внатре

Доколку барате нов дом, но цените се превисоки, можеби би размислиле да инвестирате во минијатурна куќа. И, имајте предвид дека ако е мала, не значи дека не може да биде луксузна. Дизајнерот Крис Хејнинџ изнашол начин како од 26m² на располагање да создаде прекрасен дом опремен со сите неопходни нешта. Надворешен изглед, предна страна Дневна […]

Професионална свадбена фотографка работи со стил

Професионална свадбена фотографка работи со стил

Невестата не издржа до крај и мораше да се насмее :).

Скопјанецот кој мрази животни ПРОТИВ соседите

Еве ви луѓе да видите со какви психопати комшии живееме, се живо му пречи па стигна и до животните, за кои го пријавив во Анима Мунди па да видиме кој ќе прави чистка. Куцаниот текст е негов. Автор: Димитар Николовски

„Жал ми е мамо, го застрелав Корбин“- петгодишно дете го застрелало своето деветмесечно братче

Деветмесечно момче од Мисури починало откако случајно било застрелано во глава од неговиот петгодишен брат. Брзата помош пристигнала во нивниот дом во Елмо во понеделник, 9ч. наутро, по вознемирениот повик од страна на нивната мајка, Алексис Видерхолт. Таа се јавила на 911 и кажала дека итно ѝ треба брза помош бидејќи нејзиниот петгодишен син го […]

Руската Анџелина Џоли, манекенката Галинка Миргаева (26 фото)

27-годишната манекенка, родена во градот Перм ја викаат руската Анџелина Џоли поради нејзиното тело, усни и очи. Која е поубава, оригиналната или руската?

Момчето со топките на тенискиот турнир Australian Open

Момчето со топките на тенискиот турнир Australian Open

Фелициано Лопез сервираше, а детето внимателно гледаше каде ќе отиде топчето…

Девојка удри автомобил додека поминуваше улица

Девојка удри автомобил додека поминуваше улица

Да, да, добро прочитавте, девојката го удри автомобилот. Необична сообраќајна ситуација.

Човеков прв пат прогледа после 20 години слепило, благодарение на современата медицина

Човеков прв пат прогледа после 20 години слепило, благодарение на современата медицина

Еден од најсреќните моменти за него и за неговите најблиски. Марк Корнел го загубил видот пред 20 години, откако бил воен пилот 18 години. Погледнете го емотивното видео во продолжение.

Безмилосниот нокаут од вртење на еден Мау Таи борец

Безмилосниот нокаут од вртење на еден Мау Таи борец

На противникот му направи рестарт, а можеби и шат даун.

Ракцијата на девојката кога дозна дека го пропушти бродот

Ракцијата на девојката кога дозна дека го пропушти бродот

Тешко на оној кој ќе и рече на девојкава „Ќе се омажиш ли за мене“ и таа ќе му рече „Да“.

Прекрасна мала црква на мал остров во Русија

Црквата е изградена на површина од 100m², дело на дизајнерот Андреј Ротинов. Поради тоа, црквата го носи неговото и името на светецот Св. Андреј, и е завршена и посветена во 2000 година. Црквата е толку мала, а реката Вуокса која тече околу неа е толку огромна, што фотографиите просто се прават сами. Талентираните фотографи Анатолиј […]

Новите очила на Мајкрософт со кои ќе може да се гледаат холограми

Новите очила на Мајкрософт со кои ќе може да се гледаат холограми

После подолго време, конечно некоја иновација од Мајкрософт која заслужува внимание. Особено интересна е идејата за поправката на цевката во бањата.

Кинезите почнаа да печатат куќи и згради со 3Д принтери (8 фото)

Во кинеската провинција Цјангсу, во индустрискиот дел беше организирана необична изложба на нови домови, создадени со огромен 3Д принтер висок 6 метри. Сега следува јакиот дел…

Еден ден на Диџа – најдоброто маче скејтер на светот

Еден ден на Диџа – најдоброто маче скејтер на светот

Диџа е најдобрата мачка скејтер во светот, како што можете да видите во овој интересен видео клип. А очигледно и мачката ужива во својот перформанс исто колку и воодушевените обожаватели и случајни минувачи. Дејствието се случува во Кулангата, Австралија. Катманту, јутуберот кој го сподели ова видео, ни кажува дека му требале 18 месеци да ја […]

Кујнски прибор кој веднаш ќе посакате да го имате (27 фото)

Креативно дизајниран прибор кој ќе ја претвори вашата кујна во омилено место од домот, а и го намалува времето и напорот за готвење.

Лекција за морално однесување за млади сопружници (виц)

Млад еврејски пар се жени.
Одат кај рабинот да им ги разјасни прашањата околу моралот:
– Никакво танцување! – Им вели тој – Тоа не е морално!
– А секс?…

Девојки во претесни фармерки (32 фото)

Мерак за машките очи 🙂

Албански бизнисмен со Ауди

Албански бизнисмен со Ауди

Поминувал преку планината, а колата има голем багажник, па да дрпне нешто :).

Еве како изгледале средношколките во 1969г.

Шеесеттите беа години на големи промени во целиот свет. Виетнамската војна, сексуалната револуција, хипи движењето, рокенролот…после шеесеттите светот веќе не беше истиот. Овие фотографии се снимени во 1969г. Направете споредба со денешната мода, четириесет и шест години подоцна.

12 уникатни хотели од целиот свет

Кога се патува до некоја прекрасна и егзотична локација, би требало да се избере и хотел кој ќе го надополнува тоа искуство. Секој од хотелите спомнати тука на своите гости им пружа уникатно и незаборавно искуство. Има многу начини на кои хотелот може да биде уникатен. Некои се по својата локација, други по архитектурата и […]

Група болни идиоти врзале експлозив за куче и постирале видео како го разнесуваат кутрото животно. Казната? 100 долари…

Вчера бил постиран ужасен видео клип на кој се гледа како група тинејџери врзуваат експлозив за телото на едно куче, снимајќи како го разнесуваат, смеејќи се додека го врзуваат. По неколкуте неуспешни обиди да го запалат фитилот, најпосле успеале и се оддалечиле на безбедно растојание по што се гледа како екплозијата го разнесува кучето. Инцидентот […]

Братскиот цепелин на Кирил и Филип во натпреварот со Хрватска

Братскиот цепелин на Кирил и Филип во натпреварот со Хрватска

Убава завршница на натпреварот, штета што не ни одеше второто полувреме, но секому му се случува.

Смешни гифчињa 37

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #449

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 449-ми дел ;).

Волшебни зимски пејзажи од целиот свет

Зимата знае да биде здодевна со сиот тој студ и настинки поради кои морате цели денови да минувате дома. Но дури и да ги претпочитате потоплите месеци, не може да се одрече дека зимата може да биде прекрасна како и секое друго годишно време, особено кога снегот покрил сѐ во сјајно бела боја. Оваа зима […]

Млад дански пинг-понгар ги искористи своите 30 секунди пред камера како газда

Млад дански пинг-понгар ги искористи своите 30 секунди пред камера како газда

Го снимаа за документарна емисија за хендикепирани деца кои се занимаваат со спорт. Му симнуваме капа на дечково за смислата за хумор :).

Се преправа дека е геј и им се пушта на црнците од гетото

Се преправа дека е геј и им се пушта на црнците од гетото

„Извинете дечки, ќе сакате ли на брзина да ме исплескате по задникот?“ Колку луд треба да си за да смислиш ваква шега со која што сигурно добиваш ќотек?

+