Кинезот кој сакал да работи во македонска фабрика (виц)

Кинез конкурира за работа во македонска фабрика и газдата му објаснува:
– Да знаеш дека тука работиме многу.

Како правилно се седи пред компјутер?

Како правилно се седи пред компјутер?

Упатство за мајки, татковци и деца, кое морате да го почитувате!

Пушењето е штетно по здравјето (виц)

Млад дечко влегува во продавница да купи цигари.
Продавачката му ја дава кутијата цигари, но тој по малку време пак доаѓа и вели:

Двајцата рибари и белата мечка (виц)

Сибир, замрзнато езеро. Двајца рибари, млад и повозрасен ловат риби. Одеднаш на мразот се појавува бела мечка.
Постариот рибар почнува да ги соблекува чизмите и вади патики од ранецот.

Празната чаша од Кока Кола на италијанскиот уметник Марчело Баренги

Празната чаша од Кока Кола на италијанскиот уметник Марчело Баренги

Уште едно ремек дело на брилијантниот италијански хиперреалистичен уметник, кој процесот на цртање од 3 часа и 49 минути го сместил во 3 минутно видео.

Кому му треба стоматолог кога синот има уникатна техника?

Му ги скрати маките на стариот, а и да отидеше на стоматолог слично ќе поминеше со џиновскиот заб.

Дуото украински улични музичари „Донбас арена“: Најважно е да се останете млади во срцето!

Дуото украински улични музичари „Донбас арена“: Најважно е да се останете млади во срцето!

Двајцава музичари се од градот Донецк и за ваше подобро расположение ќе отсвират нешто од Deep Purple. Секоја почит за луѓево, кои и покрај сите тешкотии што со себе ги носи животот, успеале да и останат доследни на својата љубов, музиката.

Холанѓанката која се пошегува со сите свои роднини и пријатели со помош на социјалните мрежи (11 фото)

25 годишната Зила Ван Дер Борн од Амстердам ова лето беше на одмор во југоисточна Азија без да го напушти родниот град. Девојката се фотографираше себе си во блискиот парк и му седна дома на Фотошопот. Смисли таква добра приказна во која поверуваа не само пријателите туку и нејзините најблиски роднини. Таа отишла во југоисточна […]

Згрешениот трик со карти на Кристијан Лахтов

Згрешениот трик со карти на Кристијан Лахтов

Целта е во сосема измешани карти, да успее да ги најде трите аса.

Колку заработуваат најпопуларните девојки од видео четовите за возрасни?

Дали некогаш сте се запрашале што ги мотивира овие девојки по цел ден да седат пред камера и да прават муабет со секакви напалени манијаци? Одговорот е во бројките што ќе ги видите подолу.

Тежок камион преминува преку слаб дрвен мост

Тежок камион преминува преку слаб дрвен мост

Изгледа камионџијата немаше избор, па реши да му верува на своето искуство и да си ја проба среќата.

Џони е куче со стил: Носи џемпер и прави цик-цак :)

Дефиниција на терминот „Како газда“ :).

Забеган турист-егзибиционист патува по светот и се фотографира како прави стој на раце гол

Типот веќе 5 години го прави ова и до сега има пропатувано низ многу држави ширум светот. Еве како изгледа неговиот фото албум.

Иранските беспилотни летала кои би можеле да ви го спасат животот

Иранските беспилотни летала кои би можеле да ви го спасат животот

Ирански инженери развиваат беспилотни летала способни за спасување луѓе од давење за време на несреќи. Овој октокоптер може да пристигне многу побрзо од човекот на местото на настанот и побрзо да го спаси лицето кое е во опасност. Уредот се движи многу брзо, не му требаат подготовки, едноставно за неколку секунди е на местото на […]

Предизвикот „Пчела“ е до сега најлудиот и најконтроверзниот предизвик на социјалните мрежи (само за возрасни)

Целта на предизвикот е жените да го стават градникот на очите за да личат како пчела. Од таму и името Пчела предизвик.

Во јавност протекоа лични разголени фотографии и од руските ѕвезди (16 фото)

Благодарение на хакерите кои го пробија iCloud сервисот на Apple, личните разголени фотографии од телефоните на голем број руски ѕвезди излегоа во јавност. Еве дел од нив.

Откачен вежбач во теретана

Откачен вежбач во теретана

Намерно се прави будала за да ги снима реакциите на другите вежбачи. Јаки вежби измислил :).

Баксуз: Го згазија две коли едно по друго

Баксуз: Го згазија две коли едно по друго

И замислете, тоа не е најчудниот дел во видеото. Од каде ги извадија стаповите е навистина нејасно :).

Боки 13 бразилска верзија

Боки 13 бразилска верзија

Овој, за разлика од нашиот е фитнес инструктор, пејач, танчер и потенцијален учесник на реални шоуа :).

Симпатичното дуо, татко и ќерка, се забавуваат играјќи на песна од Тејлор Свифт

Симпатичното дуо, татко и ќерка, се забавуваат играјќи на песна од Тејлор Свифт

Позитив на денот! Секој татко, секојдневно треба вака да се забавува со своите деца!

Смешна финта во училиште во Хаити

Смешна финта во училиште во Хаити

Младите Хаиќани често ја прават оваа финта, затоа што такви им се училиштата :).

Ракомет (игра)

Конечно игра од најпопуларниот спорт во Македонија!  Време е за нови височини, нови остварувања и нови задоволства.

Луд татко (игра)

На таткото му дојде преку глава постојано да им дава пари на децата за слатки. Тој знае дека се штетни и реши да ги уништи сите слатки во продавниците.

Смешни слики #339

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 339-ти дел ;).

Видео кое ќе ве потсети на вашата прва љубов: Шизик на годината на бејзбол натпревар

Видео кое ќе ве потсети на вашата прва љубов: Шизик на годината на бејзбол натпревар

Браво за малиот кавалер, кој знае како да го освои женското срце. Подарокот не мора да биде скап, она што е важно е вниманието. Секоја чест за храброста која ја има ова 12 годишно момче.

Каква маица мораше да носи дечкото на Ибица, за девојка му да се согласи да одат на одмор таму?

Аби (20) и нејзиниот дечко Леон (24) се во врска цели 6 години. Леон сакал да одат на одмор на Ибица, а Аби се согласила но под 1 услов. Да ја носи маичката што таа му ја испечатила.

Најдобриот и најевтиниот начин да ги прекриете гребнатините на бојата на вашиот автомобил

Најдобриот и најевтиниот начин да ги прекриете гребнатините на бојата на вашиот автомобил

Да не ти се верува дека постои нешто вакво, кое како магија може да ги отстрани гребнатините на вашиот автомобил.

Јако селфи: На вистинското место, во вистинското време (2 фото)

За да можат дома, на раат, детално да ги разгледаат позадините :).

Сообраќаен метеж во Холандија?!

Ова видео е снимено во 8:30 наутро во градот Утрехт, четвртиот по големина град во Холандија. Во ова време е најголемиот сообраќаен метеж, кога сите одат на работа.

Чудото на раѓањето (40 фото)

Моментот кога родителот прв пат ќе го земе во раце своето штотуку родено бебе никогаш не се заборава. Момент за кој вреди да се живее!

+