Пејо кове шајки на службено патување (виц)

Пејо се враќа од службено патување и пишува финансиски извештај:
„За пат – толку, за спиење – толку, дневница – толку, жена – 500 денари.“
Сметководителот ја гледа сметката и му вели:
– Колега, трошоци за жени по закон не се предвидени. Но добро, ќе го надоместиме некако.
Пиши…

Тинејџери коишто во 2014 направија неверојатни научни откритија!

Во 2014г. беа направени пробиви од секаков вид, но интересно е тоа што се направени поголем број на научни откритија од страна на – тинејџери од целиот свет! Од револуционизирање на производсвото на пластика, до откривање на клучни елементи во лекувањето на канцер, овие тинејџери својата страст и енергија ги насочија во нешто што може да го промени светот.

Никој не може да објасни што се случува со ова гратче, а може да биде смртоносно

Од 2013 наваму, луѓето од градот Калачи во Казахстан страдаат од нешто што причинува наеднаш да заспиваат во било кое доба од денот. Овие спонтани заспивања варираат во поглед на должината на сонот, од неколку часа до неколку дена во некои случаи. Згора на сѐ, никој нема објаснување зошто се случува ова, а казахтанската влада како да не е заинтересирана да открие.

Преку илјада луѓе изведуваат сцена на Рождество Христово, рушејќи ги сите рекорди.

Преку илјада луѓе изведуваат сцена на Рождество Христово, рушејќи ги сите рекорди.

Пиано Гајс, Питер Холинс, Дејвид Арчуета и хорот „Мормонски табернакул“ се осбрале да испејат восхитувачка изведба на „Ангели вест ни носат“. Потпомогнати од познати јутјубери и мноштво доброволци, успеале да го срушат светскиот рекорд во најголемата извведба во живо на Рождество Христово, со учество на 1039 луѓе. Резултатот е нешто што остава без зборови.

Првиот снег (62 фото)

Додека ние со нетрпение го чекаме, забавата некаде веќе започна…

Загревање за претстојните Новогодишни празници (60 фото)

Продолжуваме да го подобруваме Новогодишното расположение.

Вулгарен Хумор 86 (77 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Секси позадини 55 (66 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

Неверојатни уметнички дела од стари автомобилски делови

Кога на Птолемеј Ерингтон ќе му падне в раце некој стар автомобил, тој не го прави тоа што би помислиле дека ќе го стори. Повеќето луѓе би се обиделе да ја поправат старата кола, да ја продадат за делови, или едноставно да ја користат. Но и г-н Елрингтон. Наместо тоа, тој создава чисто нови форми […]

Гледај ме во очи 83 (55 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

Смешни спортски моменти (51 фото)

Нова колекција фотографии од спортот направени во вистински момент. Не пропуштајте.

Смешни гифчиња 10

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Куп докази дека нема вицови за полицајци. Се е вистина :) (41 фото)

Ситуации со полицајци кои ќе ве насмеат.

Бидете сведок на раѓањето на уникатна снегулка со помош на ова прекрасно видео

Бидете сведок на раѓањето на уникатна снегулка со помош на ова прекрасно видео

Бидејќи снегулките се формираат во облаците, немаме прилика да видиме како се случува тоа. Сѐ до сега. Крис Калверт го снимил овој видео клип во кој се гледа како мајката природа формира мала снегулка. Погледнете како се раѓа една од убавините на овој свет.

Фотоилузии (50 фото)

Интересни фотографии кои случајно или намерно се претвориле во илузии.

Овој човек самиот си направи уникатен мозаичен мијалник

Кога ќе си помислите на проект кој точно ќе ја отслика вашата вештина, креативност и умешност, слободно можеме да кажеме дека првата мисла нема да ви биде „мијалник“. Па, време е да ги проширите вашите видици. Има многу начини како да ја изразите вашата оригиналност, па така и изработувањето на мијалник е една од нив. […]

Смешни слики #424

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 424-ти дел ;).

Немирното дете, мајката и непознатиот чичко на каса во супермаркет

Немирното дете, мајката и непознатиот чичко на каса во супермаркет

Човекот си чекаше ред кога детето неколку пати намерно го чукна со количката. Човекот најнормално и рече на мајката да си го прибере детето, но кога мајката не изреагира никако, тој реши да ја преземе работата во свои раце.

Полицаец и става блокатор на гумата на ИНАЕТЛИВА жена

Полицаец и става блокатор на гумата на ИНАЕТЛИВА жена

Кога жена ќе намсили нешто, ќе го направи тоа и точка.

Како да смириш нервозна, љубоморна жена, која му вика на мажот на јавно место?

Жената се попалила, збори ли збори, но другарот знае како да ја изгасне :).

Жената ги фати на дело мажот и својата сестра и ги казни на оригинален начин

На сред бел ден во паркиран автомобил со затемнети стакла, мажот и сестрата уживале во телесните задоволства.

Насмевката на детето кое прв пат го слуша гласот на својата мајка, после вграденото апаратче

Насмевката на детето кое прв пат го слуша гласот на својата мајка, после вграденото апаратче

Родителите никогаш нема да ја заборават насмевката на лицето на детето. БЕСЦЕНЕТО!

Министерот за образование Адеми на екстерно тестирање во ТВ 24 Вести

Министерот за образование Адеми на екстерно тестирање во ТВ 24 Вести

Требаше новинарката да му најави неколку дена претходно дека ќе има тестирање, за човекот да си повтори :).

Татко и син заедно ги изработија најкреативните полици за книги кои сте ги виделе

Вашиот дом го одразува тоа што сте вие, и тоа е главната причина поради која луѓето го персонализираат нивниот личен простор со уметнички дела и украси кои ним им се допаѓаат. Истото важи и за мебелот – купувате мебел кој ви се допаѓа на вас и со кој ќе се чувствувате удобно…а ако го нема тоа што го барате според вашиот префинет вкус, можете и самите да си направите.

Неочакувана романтика пред телевизорот (виц)

Маж и жена лежат во креветот и гледаат телевизија. Тој полека почнува да и ги гали рамената, потоа градите. Таа почнува полека да воздивнува. Неговата рака се спушта надолу. Раката му поминува по нејзиниот стомак… ја поминува линијата на колковите и… наеднаш престанува…

Студентка собра над 37.000 евра за бездомник кој понудил да ѝ плати за такси

Откако ја изгубила кредитната картичка при едно ноќно излегување, Доминик Харисон – Бентзен, студентка по уметност на универзитетот Престон во Велика Британија, останала без превоз до дома. На нејзино големо изненадување, ѝ пристапил еден бездомник по име Роби, кој на студентката ѝ понудил три фунти за со такси безбедно да стигне до својот дом.

Моќната реклама на фолк пејачката Елена Велевска за Крисмасо во Канада

Кампањата се одвива главно на социјалните медиуми, главни актери се 3 деца со испечатени маички, а пораката е следна:
„Да знајте че прајме Крисмас сега, да ни кам сите на Крисмасо, че пејт Елена да си купиме тикетс за на парти. Рингајте на операторо да пее и за Нова Година. Сите кам на Елена Фелевска.“

Како да фатиш автобус во последен момент и да се возиш без пари?

Како да фатиш автобус во последен момент и да се возиш без пари?

Дечково ќе ве научи како се фаќа автобус како газда :).

Печалбарот и голиот љубовник на балконот (виц)

Печалбар се враќа ненајавено дома и за малку што не ја фаќа жена си со љубовникот во спалната. Сопругата брзо го турка љубовникот гол на балконот. Љубезно го пречекува сопругот, му прави вечера. Надвор е зима, станот е на десеттиот кат и љубовникот нема шанси да исчезне. По некое време тој чука на балконската врата:
– Многу се извинувам, господине…

Еве што луѓето најмногу пребарувале на Google во 2014

Да гледате во пребарувачките тренодви ви е нешто како да ги читате мислите на целиот свет. Добивате поглед од птичја перспектива за тоа што ги интересира луѓето. Секоја година ги објавува листа од топ пребарувачки трендови за целата година, што вообичаено е многу забавно. 2014г. беше многу интересна година со многу подеми и падови на […]

+