Големиот кинески ѕид исчезнува како последица на распаѓање, ерозија и кражби

Големиот кинески ѕид најверојатно е најпознатото обележје и национален симбол на Кина. Серијата утврдувања кои се простираат на површина од 21.000 километри се познати со векови, привлекувајќи туристи од целиот свет да зачекорат крај оваа древна структура.
Но, како што минуваат годините, ќе има сѐ помалку и помалку да се види…

Нови боксерки помагаат да се справите со ненадејните ерекции

Секој маж знае дека може да скокне било каде, но можеби сега сето тоа е задн нас…

Најзабеганото видео што ќе го видите денес!

Најзабеганото видео што ќе го видите денес!

Ајде да видиме дали ќе се најде некој логичар да објасни што се случува во видеото.

Голем простак со големи рогови (виц)

Жестока семејна расправија. Жената:
– Ќе фатам ќе напишам на таванот над спалната каков простак си!
– Зошто?!

Фрик шоу на Мотика (26 фото)

Нова, огромна колекција луѓе кои изгледаат забегано или прават забегани работи.

Секси долна облека (56 фото)

Голема колекција секси женска долна облека, инспирација и за девојките и за момците :).

Смешни слики #596

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 596-ти дел.

Смешни гифчињa 168

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Гравитациски фудбал (игра)

Топката гравитира околу фудбалерите, колку подолго ја држите, толку побрзо гравитира и шутот ќе ви биде посилен. Победувајте и станете шампион во овој необичен фудбал.

Ова е најпаметниот начин на користење дрон до сега!

Ова е најпаметниот начин на користење дрон до сега!

Ако си го купил барем користи го за нешто паметно, а не само да леташ и да снимаш наоколу :).

Татково си го заклучил клучот внатре во возилото, но се снајде на генијален начин

Татково си го заклучил клучот внатре во возилото, но се снајде на генијален начин

Го легна едното дете под кола и му даваше инструкции.

Еден дете што има талент за карате, против пет други што немаат

Еден дете што има талент за карате, против пет други што немаат

Ова не е сцена од карате филм, туку преживување во реалниот живот. Од сега па натаму ќе размислат 2 пати пред да се задеваат со него.

Кога сопственикот на Porsche Cayenne сака да се исчалами на плажа

Кога сопственикот на Porsche Cayenne сака да се исчалами на плажа

Малку си ги прецени можностите на колата. Малку поќе :).

„Тенџере техно“ на уличниот музичар Дарио Роси

„Тенџере техно“ на уличниот музичар Дарио Роси

Дарио Роси свирел во многу светски метрополи, а откако стана популарен на интернет со снимките од минувачите, тој почна да добива и понуди да настапува во клубови. Сепак уличните настапи се негова страст и нешто што сака да го работи.

Нов спорт: Пинг понг со глава

Нов спорт: Пинг понг со глава

Спортот се вика „Хедис“ и е комбинација од фудбал и пинг-понг. Наместо рекети, глави, а наместо мало пластично топче, поголема топка тешка 100 грама.

Нема да сакате да се обидете да ја ограбите оваа бензинска пумпа!

Џо Меккој е сопственик на бензинска пумпа во Мисисипи и откако неколку пати го ограбиле, го направил овој систем за заштита од крадци.

Лекарот и водоводџијата (виц)

Во домот на еден лекар му се расипала водоводна цевка. Викнал водоводџија. Водоводџијата дошол, чукнал неколку пати со чеканот по цевките, заменил некој ситен дел, затегнал некои цевки и потоа рекол:
– Се е во ред. 1500 денари.

Македонец, Србин и Американец на „Преживеан“

Населиле меѓународен „Преживеан“! Ги поканиле тројцата најголеми акциони херои – Реган од Америка, Милош од Србија и од Македонија – Стојан! Ги пуштиле на еден пуст остров само со по еден нож и кибрит. Првата работа им била да најдат храна. Нашиот Стојан го превртел целиот остров, но ништо не најдел за јадење. А веќе бил многу гладен. Конечно му дошла идеја: „Милош е наш човек – балканец! Да се здружиме двајцата, да го нападнеме Реган и да го изедеме!”

Најјаките нешта кои ги измислил „лудиот научник“ Никола Тесла

Никола Тесла бил роден во 1856 година во с. Смилјан, во планинскиот регион Лика, денешна Хрватска, а тогаш Австроунгарија. Се преселил во САД, кадешто се прославил со своите достигнувања како пронаоѓач и футурист, создавајќи си имиџ во популарната култура како архетипски „луд научник“.
Еве поглед наназад кон најневеројатните и најзначајни изуми на Никола Тесла.

По изминати 4.8 милијарди километри, НАСА ја сними првата фотографија на површината на Плутон

НАСА ја лансираше сондата Њу Хорајзон во 2006 година, неколку месеци пред Плутон да деградира во планета џуџе. Во изминатите девет години таа пропатува 4.8 милијади километри и вчера помина крај Плутон, снимајќи ја фотографијата од најголема близина којашто човештвото воопшто ја имало.

Новите семафори за пешаци на пешачките премини во Перу

Новите семафори за пешаци на пешачките премини во Перу

Многу сликовито, со анимација, ви кажуваат што треба да правите :).

Прекрасните девојки од московскиот уметнички театар играат како жици од гитарата

Прекрасните девојки од московскиот уметнички театар играат како жици од гитарата

Комплетен настап со хумористични елементи кој ви препорачуваме да го погледнете!

3 тестови кои за помалку од 10 секунди ќе ви кажат многу за вашето тело

3 тестови кои за помалку од 10 секунди ќе ви кажат многу за вашето тело

Дали сте во хармонија со вашето тело? Следните 10 секунди ќе ви го откријат тоа. Кое око е мажот во куќата Со двете очи отворени погледнете низ отворот направен со вашите раце исправени пред вас во нешто како клучалка. Затворете го левото око. Ако предметот кој го гледате ви останал во видното поле, вашето десно […]

Вака изгледале егзотичните танчерки во доцниот 19. век

Во најраните денови на уметничката форма, бурлеската многу се разликувала од нејзината современа форма. Кожата била покриена, телата биле природни, а костумите биле поекстравагантни.

Најнова мода: Фарбање на мишките!

Наскоро на следниот музички фестивал на кој ќе присуствувате – дречливи техниколор мишки! Е, испотени, се разбира!

Ви препорачуваме да слетате на овој аеродром само ако сте екстремно храбри

Ви препорачуваме да слетате на овој аеродром само ако сте екстремно храбри

Доколку некогаш сте патувале со авион, сте ги доживеале турбуленциите при полетување и слетување, како и ненадејното потскокнување кога тркалата ќе ја допрат пистата, а сопирачките прават сѐ да го забават и запрат залетеното џиновско летало. Слетувањата знаат да бидат груби, но верувајте ни, сигурно не сте го доживеале најлошото слетување.

11 значајни историски личности кои умреле на срамен начин

Своите животи ги живееле на високо достоинствен начин, издвојувајќи се себеси толку добро, што историјата продолжува да ги памети. Но сите овие важни историски личности умреле на навистина засрамувачки начин.

Тоа што овој човек може да го направи со неколку чаши вода ќе ве остави без здив

Тоа што овој човек може да го направи со неколку чаши вода ќе ве остави без здив

Петр Спантина од Прага е мајстор музичар, но неговиот инструмент е нешто несекојдневно. Тој создава прекрасни симфонии со чаши полни со вода, изведувајќи ги како уличен изведувач на улиците на неговиот град. Проследете ја неговата изведба до крај, за да го видите спектакуларното финале.

Сите мислеле дека ова маче ќе умре, но тогаш тоа се сретнало со хаскито Лило

Мачето Роси била спасена буквално од прегратките на смртта, и било негувано до полно здравје од страна на сибирското хаски Лило, која ја посвоила како свое кутре. Мачето кое тогаш било старо три недели и неговата сурогат мајка веднаш се поврзале, и по една недела нежна грижа и љубов, Роси ги отворила очите и зачекорила на сопствените нозе.

Човеков заедно со отпадот на несоодветно место ја фрлил и својата лична карта. Погледнете што му се случило потоа!

Фредерик Томлинсон од Квинсленд, Австралија, направил навистина добро дело враќајќи му ја личната карта и некои други работи кои неговиот сосед ги „загубил“ во дивината во Австралија. За среќа на интернет заедницата, Томлинсон го овековечил овој негов чин со фотографии.

+