Како паметно да го искористите вашиот прастар телевизор?

Технологијата е толку многу напредната што луѓето веќе нема што да ги прават старите телевизори од шеесеттите, но Вал не мисли така. Заедно со нејзиниот сопруг, таа го преправи стариот правлив телевизор во осветлен ретро мини бар. Крајниот производ игледа толку добро што би помислиле дека е дело на професионалци со долгогодишно искуство зад себе. […]

Алкохол не е за секого: На пијанава девојка и ја погодија песната

Алкохол не е за секого: На пијанава девојка и ја погодија песната

И утре ќе се види на интернет и ќе се срами да излезе од дома :).

Најзабеганото нешто што сум го видел до сега: Жена со 3 гради шета 4 мажи

Лудава решила да ги прошета уште полудите од неа по улица на сред бел ден.

Кога антилопа ќе се најде во канџите на леопард, може да има само еден исход, зар не? Па, оваа мачка изгледа е малку поразлична

Кога антилопа ќе се најде во канџите на леопард, може да има само еден исход, зар не? Па, оваа мачка изгледа е малку поразлична

Вообичаено антилопите спасуваат жива глава кога само ќе надушат леопард во близина, и со добра причина – инаку би завршиле како оброк. Но ова младенче изгледа пропуштило да ја научи најважната лекција во вештината на опстанокот, и не само тоа, туку наумило да се СПРИЈАТЕЛИ со големата мачка. И за големо чудо, мачката возвраќа… Неверојатниот настан […]

Вселенската програма на сиромашните земји од третиот свет

Вселенската програма на сиромашните земји од третиот свет

Она што го лансираа всушност е многу јако. И повторно, НАСА треба да учи од сиромашните ;).

Како генијалец врти страна од весник?

Како генијалец врти страна од весник?

Тенка е линијата помеѓу генијалноста и лудоста :).

Што вели Дејвид Линч за рекламите во филмовите?

Што вели Дејвид Линч за рекламите во филмовите?

Во последно време тренд во Холивуд е во филмот да се појави некој производ, на пример да се види дека се вози некоја марка на автомобил, а за возврат филмот добива финансиска поддршка од производителот. Еве го мислењето на еден од најголемите режисери на денешницата, Дејвид Линч. Кратко и јасно!

Оваа џиновска илустрација ги сумира сите главни настани во 2014

Има ли подобар начин да се прослави изминатата 2014 од тоа да се потсетите на неа? Последниве дванаесет месеци се случија многу нешта, па така вашингтонската агенција за дигитални содржини „Beutler Ink“ решија да ја одбележат оваа бурна година со голема илустрација на најзначајните моменти во оваа година.

Овие едноставни продукти кои секојдневно ги употребувате се производ на робовски труд!

Во денешно време купувањето е толку лесно. Можете да си купите сѐ што ќе посакате во убаво уредената продавница со пријателски расположениот и пријатен персонал. И не само тоа, можете да си порачате и по телефон и истото да ви биде испорачано дома за помалку од 24 часа. Со овие современи погодности, толку е лесно […]

10 дена на екстремни временски услови ја претворија оваа планина во Словенија во ледено кралство

Словенскиот фотограф Марко Корошец знае дека мразот и снегот можат да формираат впечатливи структури, но тоа што го виде после долгото искачување на планината Јаворник ги надмина сите негови очекувања. После десет дена на силниот ветер Бура, снег и смрзнувачка магла над Словенија, Корошец тргна кон планината Јаворник, надевајќи се да го сними изненадувањето кое го чека таму, какво и да е тоа. Кога се искачил на врвот, ведрото небо ја открило глетката на популарниот скијачки центар покриен со дебел слој на лед, формирајќи сенишни структури долги над еден метер.

Најодлепените статуи во Брисел

Брисел е главниот град на Белгија и е дом на многу иконски архитектурни и уметнички дела. Од катедралите до прекрасните мостови, овој европски град има многу што да покаже. И потоа ќе ги видите овие статуи. Поради некоја причина, Брисел е полн со статуи кои…уринираат. „Manneken Pis“ (Малиот мочко) е најпознатата, но не запира тука. […]

Улична тепачка: 100 килаш против 30 килаш

Улична тепачка: 100 килаш против 30 килаш

Кога слонот ќе реши да го тепа глушецот.

Тажна случка: Моторџија се обидува да му помогне на маче удрено од кола

Тажна случка: Моторџија се обидува да му помогне на маче удрено од кола

Хуманиот човекот навистина направи се што можеше, го однесе на ветеринар кутрото животинче. Срцето да ти заплаче…
Предупредување: Видеото може да ве вознемири!

Селанецот со гуската на кино (виц)

Еден човек од село отишол во градот на пазар. Си купил една гуска и си тргнал накај дома. На враќање поминал низ центарот на градот и гледа – кино. Решил да види што е тоа, но на вратата не го пуштиле да влезе со гуската. Мислел, човекот, размислувал и ја скрил во панталоните.
Го пуштиле го во киното, влегол, филмот почнал, но…

Рецепт за весела Нова Година (виц)

Мажот и вели на жената:
– Душо, предлагам оваа Нова Година да ја дочекаме весело и мирно, без кавги и расправии, но ќе треба и двајцата да направиме по нешто во врска со тоа.
– Кажи драги.
– Па…

Време е девојкиве да ви прочитаат по една новогодишна приказна

Време е девојкиве да ви прочитаат по една новогодишна приказна

Но за да ви биде поинтересно, додека читаат седат на специјално седло што вибрира наречено сибиен :).

Што се тоа хемороиди и како да се отарасите од нив?

Дали знаевте дека 1 од 9 возрасни луѓе има проблем со хемороидите? Следува кратко поучно видео за хемороидите, како и за едноставните лекови кои постојат кај нас.

Опасни индиски илегални улични тепачки

Опасни индиски илегални улични тепачки

Ова е многу побрутално дури и од ММА!

Магична апликација за мобилен телефон

Магична апликација за мобилен телефон

Човеков најде интересен начин како да им ги разубави празниците на најсиромашните луѓе во општеството.

Тешкиот камион заглавил на снегот и не може да мрдне, но тука е влечната служба Субару

Тешкиот камион заглавил на снегот и не може да мрдне, но тука е влечната служба Субару

Да сакаа да направат подобра реклама за јапонските автомобили, не можеа.

Смешни гифчиња 12

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #426

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 426-ти дел ;).

Летечка новогодишна елка

Летечка новогодишна елка

Видеово совршено ја заокружува годината во која дроновите со камери доживеаја вистинска експанзија.

Божја казна?! Моментот кога автомобил полн со ограбувачи на црква го удира гром, додека бегаа од полицијата…

Божја казна?! Моментот кога автомобил полн со ограбувачи на црква го удира гром, додека бегаа од полицијата…

Неверојатно видео од кое се крева косата на главата. Ајде после ова некој нека каже дека нема Бог! Индицентот се случи за време на брзо возење додека крадците ги бркаше полицијата после ограбувањето на една црква во Санкт Петерсбург, Русија. Сите во возилото загинаа, а и еден автомобил во близина исто така беше оштетен.

Тепач со палка влегува во кафич и бара причина за тепачка

Тепач со палка влегува во кафич и бара причина за тепачка

Очигледно бараше тепачка од погрешен дечко :).

Две жени ПРОТИВ ескалатор

Две жени ПРОТИВ ескалатор

Само полека и упорно и ќе стигнат до целта… или некој ќе им каже :).

Јако: Најубаво украсената домашна елка во светот

Јако: Најубаво украсената домашна елка во светот

Не само што е добро осветлена, туку и светка по миксот од најголемите хитови од 2014.

Кинескиот велосипедист со 9 животи

Кинескиот велосипедист со 9 животи

Си поминуваше со велосипедот на пешачки, кога ненадејно го прегази огромен камион со приколка.

Се сеќавате ли на песната „Келнерот“ од Ена Веко?

Се сеќавате ли на песната „Келнерот“ од Ена Веко?

Бевме пријатно изненадени кога ја добивме оваа рокенрол верзија од песната и моравме да ја споделиме со вас. Уживајте во вокалот на Магдалена Иванова, со поддршка на Јордан, Драган и Александар од групата SheXpеare.

Најискрената книга: Што се знае еден маж за жените?

Најискрената книга: Што се знае еден маж за жените?

Се што е напишано во книгата е жива вистина! Задолжително погледнете го видеото! Благодарност до Крис Стојкоски.

+