Забегана реклама за автоперална во Сингапур

Забегана реклама за автоперална во Сингапур

Особено вториот дел од рекламата :).

Македонски пациент (виц)

Доктор оди на посета кај пациент во Државна Болница:
– Тука многу мириса на ракија.
– Ставам на болниот заб.

Е ова е талент: Девојкава одговара на прашањата од своите фанови преку пеење

Е ова е талент: Девојкава одговара на прашањата од своите фанови преку пеење

Музиката е насекаде околу нас, но само вистинскиот музичар може да го види тоа.

Баба игра опасен чочек на свадба: Кога се жени внукот мора да се покажат најдобрите движења

Баба игра опасен чочек на свадба: Кога се жени внукот мора да се покажат најдобрите движења

Вистински микс на традицијата, искуството и современиот начин на живот :). Патем, oбратете внимание и на сваќата која влезе во кадар.

Мини Брус Ли

Мини Брус Ли

Има само 5 години а совршено добро ја изведува познатата сцена со нунчаките. Ако не верувајте споредете со телевизорот позади.

30 неверојатни места кои изгледаат како да се од друга планета

Понекогаш може да се случи егзотични и прекрасни локации да ви се наоѓаат веднаш пред носот, а вие да не ги забележите – често нашата непосредна околина ни станува здодевна, иако истата за некој што живее на спротивната страна на планетата истото место може да се чини егзотично или дури и надреално. Таков е случајот и со овие фотографии ќе направат да се почувствувате како да се наоѓате на некоја друга планета.

Хит на денот: Млада бугарска мајка го учи синот да зборува

Хит на денот: Млада бугарска мајка го учи синот да зборува

Сине ај речи пеперутка :). Малиот не сакајќи погоди што има во собата :).

Првиот македонски турист во Вселената (виц)

Првиот македонски турист во Вселената се врати со неколку мали шишенца шампон со натпис NASA.

Кога жена ќе се заинаети на патот…

Кога жена ќе се заинаети на патот…

…и најстабилниот маж ќе попушти со нервите :).

Жената која посвоила 4 починати бебиња за да им овозможи пристоен погреб. Ова ќе ви го скрши срцето!

Чинот на посвојување екогаш претставува херојски чекор за еден родител, но оваа жена од Чиле отишла чекор подалеку. Нејзината мисија е да посвојува бебиња кои починале. Кога Бернарда Галардо за првпат почнала да го прави ова, судиите за посвојување биле сомничави, но набргу се убедиле дека нејзините мотиви биле чисти. Сѐ што сакала таа е […]

Брлива баба ја зафркава комшивката која си ги лади нозете во базен

Брлива баба ја зафркава комшивката која си ги лади нозете во базен

Инстант карма во најсмешното светло :).

Жената и љубовницата заедно во бар (виц)

Отишле двајца пријатели во бар. На другиот крај од барот стоеле две жени. Едниот рекол:
– Другар, ги гледаш оние две жени? Таа лево ми е жена, а таа десно ми е љубовница и ти велам навистина многу добра љубовница!

Рајан Гослинг не сака да си ги јаде житарките

Рајан Гослинг не сака да си ги јаде житарките

Познатиот холивудски актер навистина се однесува како мало дете :).

Рамче и Ајша се разведуваат (виц)

Рамче и Ајша се разведуваат. Судијата го прашува Рамче зошто сака да се разведе од Ајша. Тој се наведнува кон адвокатот, а адвокатот му шепнува нешто и Рамче вели луто:
– Aјше не је путентна.

18 знаци дека сте во среќна врска

Многу е тешко да се создаде среќна врска. За тоа е потребно трпение, комуникација, разбирање и најмногу од сѐ љубов. Но, има ли нешто подобро од тоа? Луѓето кои се во среќна врска најдобро го знаат тоа. Едноставно знаете кога сте среќни, зар не? Доколку сѐ уште се сомневате, можете да ги прочитате овие 18 […]

Дали вашето дете знае како да се однесува со непознати луѓе?

Дали вашето дете знае како да се однесува со непознати луѓе?

Видеото може и ТРЕБА да ве вознемири ако сте родител! Во денешно време многу е важно да го научите вашето дете да не разговара и да не зема ништо од непознати луѓе. Неодамна во еден скопски трговски центар родителите си го најдоа дтетето заклучено во кола на паркингот и со избричена глава. За среќа обезбедувањето […]

Фотографијата ми помогна да ја победам депресијата и да го видам светот во ново светло

Во 2012г. имав дваесет и пет години и бев оженет со жената од моите сништа, имав одлична работа, убава куќа и се чинеше дека имав сѐ. Но длабоко во мене имаше празнина која наеднаш си ја покажа главата и се најдов во ординацијата на еден доктор кадешто ми беше дијагностицирана депресија. Животот ги загуби своите бои и светлина. Ништо повеќе не ми се допаѓаше. Се наоѓав во едно темно, страшно место, а дури не знаев ни зошто така.

Смешни слики #533

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 533-ти дел.

3D подови кои вашата бања ја претвораат во океан

Замислете си кога ќе одите во тоалет, наместо клаустрофобичната атмосфера на затвореност да се почувствувате како да сте на отворено, на некое егзотично место. Ова чувство се постигнува со помош на овие специјано дизајнирани 3D подови, со искосени фотографии и повеќебројни проѕирни слоеви кои прават вашата бања да изгледа како да се наоѓа некаде надвор во природата.

Мојот волшебен накит ми овозможи да ја напуштам работата и да го живеам својот сон

Водам свој мал бизнис со рачно изработен накит во Литванија. Моето креативно патешествие започна пред две години кога увидов дека сакам да направам нешто различно во мојот живот. Отсекогаш уживав во магијата и мистеријата, па така почнав да ги отелотворувам преку овие прекрасни амајлии. Еднаш постирав дел од моите дела онлајн и тогаш мојот сон стана уште пореален. Ја напуштив мојата секојдневна работа и секој ден го поминував во мојот стан кој се претвори во една голема работилница.

Што навистина должината на вашите прсти открива за вашата личност?

Кој би помислил дека само врз основа на должината на вашите прсти можете да научите толку многу за вашата линост? На сликата гледате три различни раце означени со А, В и С. Кај секоја од нив, соодносот помеѓу домалиот, средниот прст и показалецот е различен. Погледнете ја вашата рака и откријте кој од овие три […]

Зошто треба да си ги промените старите прозорци?

Зошто треба да си ги промените старите прозорци?

Има добра причина зошто некои работи се одамна исфрлени од употреба и заменети со нови поефикасни и поиздржливи. Доколку и вие дома сеуште имате стари прозорци, ви препорачуваме да го погледнете видеото во продолжение.

Пат во Вселената (игра)

Вселената е огромна и неверојатно убава. Бидете пилот кој ќе лета во длабочините на Вселената. Нацртајте го својот пат за да стигнете до целта и внимавајте на опасностите.

Младата домаќинка се обидува да ја стартува својата нова правосмукалка

Другарките снимаат, фаќаат сеир и само ја боцкаат: „Добро е, само продолжи така!“

Првиот час по сексуално воспитување за синот (виц)

Мајката му вели на таткото:
– Мили, синот ни е веќе прилично голем, време е да му се дадат првите часови по сексуално воспитување.
Почни го разговорот, да речеме, со пеперутките.

Индискиот Хулк е многу појак од холивудскиот

Индискиот Хулк е многу појак од холивудскиот

Индиските сценаристи имаат бујна фантазија и не се ограничуваат многу на законите на физиката :).

Жена се обидува да се паркира

Жена се обидува да се паркира

Вистинско чудо е како успеала да земе возачка дозвола.

Како не треба да се качувате на човечка кула

Шизиците сакаа да направат кула од четворица луѓе со помош на бандерата, но четвртиот има малку необична техника на качување :).

Смешна финта на видео чет

Смешна финта на видео чет

Еј маче, оди поназад да те видам цела :).

Брилијантна реклама на една холандска осигурителна компанија

Брилијантна реклама на една холандска осигурителна компанија

Никогаш не можете да бидете 100% сигурни дека сте заштитени од крадци, затоа осигурајте го вашиот имот.

+