Како Австралијанец поминува длабока река со 4×4 Toyota Land Cruiser?

Како Австралијанец поминува длабока река со 4×4 Toyota Land Cruiser?

Како газда, само на крај мораше да ја отвори вратата да излезат рибите :).

Морате да ги прочитате овие 20-тина вистини кажани од Галилео Галилеј

Не можете да научите човек на нешто; можете само да му помогнете самиот да го открие тоа.
Никогаш не сум сретнал толку неук човек од кој не би можел да научам нешто.
Библијата ни кажува како да стигнеме до небото, а не како небото функционира.

27 најубави места на Земјата за време на пролетната сезона

Пролетта најпосле пристигнува и конечно ќе ни се одмрзнат коските и полека ќе почнеме да ја тргаме настрана тешката топла облека и да се раскомотиме малку. Можеби пролетта не е омилено годишно време на сите (некои веројатно сепак повеќе го сакаат летото), но штом малку ќе се зголемат температурите и ќе почне да се разеленува природата околу нас, а цвеќињата ќе почнат да цутат во сиот нивен раскош, на сите нас ни се зголемува енергијата и еланот. Еве дваесеттина места кадешто на пролет просто се случува експлозија на бои.

Ништо не може да ве подготви за тоа што ќе го видите во овие соби

Ако пред да влезете во некоја просторија некој ви каже да се држите, веројатно би сте си помислиле дека влегувате во просторија кадешто се случило ужасно убиство. Тоа воопшто не е така со овие соби, бидејќи се навистина неверојатни, но сепак кога ќе влезете во нив, можно е да почувствувате вртоглавица.

Дури и астронаутите мораат да си ја мијат косата – еве како изгледа таа нивна рутина

Дури и астронаутите мораат да си ја мијат косата – еве како изгледа таа нивна рутина

Не треба да сте фанатичен фан на научната фантастика за да бидете фасцинирани од вселената и постигнувањата на астронаутите. На крајот на краиштата, во секој случај би било интересно да се види како изгледа да се живее надвор од нашата атмосфера во споредба со вообичаените услови, кои се секојдневните активности на астронаутите, што јадат или како ја одржуваат личната хигиена, а особено тоа како жените астронаути успеваат да ја измијат нивната долга коса во услови на нулта гравитација.

Уметници од целиот свет создаваат уметност со моливи, но не така како што си мислите

Кога некој ќе спомне уметност со молив, вообичаено си помислувате на традиционалниот цртеж во графит техника. Но, уметноста којашто ќе ја видите тука ѝ фрла предизвик в лице на т.н. „правилна“ техника на создавање уметност со молив.

Смешни слики #506

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 506-ти дел.

Тесните фустанчиња не излегуваат од мода 44 (68 фото)

Мода за девојките кои не се срамат да го покажат своето тело.

Ефектот ПРЕПИЛЕ (47 фото)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

Смешни гифчињa 89

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Базука на лубеници (игра)

Си го наполнивте фрижидерот со храна, но крадците ви го испразнија во текот на ноќта. Време е за одмазда со вашата базука на лубеници!

Како најефикасно да си ја замолчиш девојката

Како најефикасно да си ја замолчиш девојката

Добра финта која секогаш успева :).

Необична игра на полска свадба: Младоженецот со фаќање треба да ја познае невестата по коленото

Необична игра на полска свадба: Младоженецот со фаќање треба да ја познае невестата по коленото

Сите млади девојки на свадбата седнале и ги разголиле колената за да може младоженецот да си ја опипа невестата.

Еве зошто на секое седиште во автобусите треба да има безбедносни ремени

Еве зошто на секое седиште во автобусите треба да има безбедносни ремени

Ве предупредуваме за жестока содржина! Снимките се од камерите во автобусот во моментот кога се случи немил настан.

Еден човек срушил ѕид во неговиот подрум и не можел да си поверува на очите што открил

Кога реновирате зграда, секогаш треба да внимавате што рушите. Еден невнимателен удар може да оштети одводни цевка, ожичување или носечки столб. Или, како што во шеесеттите се случило во една куќа во Турција, нештата можат да испаднат сосема забегани.

Планинари забележале мече како прави нешто неверојатно – е за ова треба вештина!

Планинари забележале мече како прави нешто неверојатно – е за ова треба вештина!

Мечињата ги следат нивните мајки насекаде. Дали низ шумата во потрага по мед или во студените потоци да ловат риба, а ете дури и на најстрмните карпи. Неверојатно за што сѐ се способни малите мечиња.

Мотивација: Деки Стојчевски од Скопје има 110 килограми, но вежба како ѕвер!

Мотивација: Деки Стојчевски од Скопје има 110 килограми, но вежба како ѕвер!

Екипата е секогаш тука да му даде поддршка, затоа што со таква килажа вакви вежби ретко кој може да направи!
Браво за упорноста, само така се успева!

Руски нинџа поминува замрзната улица

Руски нинџа поминува замрзната улица

Дечкото несакајќи измисли нов спорт: Екстремно уметничко лизгање :).

Секогаш заклучувајте ја вратата од WC-то!

Затоа што никогаш не можете да претпоставите на кој начин ќе се најдете во непријатна ситуација :).

Инструктор учи војник како се фрла рачна бомба

Коефициент на интелигенција -20 :).

Од серијалот „Не сакам да учам, сакам да се мажам“

Од серијалот „Не сакам да учам, сакам да се мажам“

Се гледа дека мајката уште не созреала за чување деца. Според реакциите на малото, ова не е прв пат мајката така да ги решава проблемите :).

Крадење Ауди Q7 од пред нос

Крадење Ауди Q7 од пред нос

Интересна снимка од камера во едно такси во рускиот град Воронеж.

Учесничките на натпревар за убавина во Папуа Нова Гвинеја (28 фото)

Од далечната 1974 година домородното население на Папуа Нова Гбинеја си организира свои натпревари за убавина под името „Потрага по Мис Пауа Нова Гвинеја“. Учесничките на натпреварот се претставуваат пред жирито еднаш во фустан според примерот од западните култури, а еднаш во традиционална облека со голи гради. Следуваат фотографии од учесничките на еден од овие избори за убавина на кој се натпреваруваа 9 кандидатки. Која најмногу ви фати око? Коментарите се само ваши ;).

Дечкото кој знае како да ужива во шопингот со неговата девојка

Дечкото кој знае како да ужива во шопингот со неговата девојка

Мажите мразат шопинг, но понекогаш се приморани да одат. Дечково открил налин како и тој да си помине убаво, а згора на тоа и голема е веројатноста дека девојката повеќе нема да го зема со себе на шопинг.

9 годишно дете против професионален кечер

9 годишно дете против професионален кечер

Косооките знаат да направат добро шоу.

Брлив корејски гејмер

Шампион е детево :). Многу се внесува во игрите, а не знае да поднесе пораз.

Мрзливи чудовишта ја освојуваат Софија, Р. Бугарија

Серијата „Софиски чудовишта“ ги покажува препознатливите места во Софија на оригинален начин – со симпатични, мрзливи и смешни чудовишта кои го набљудуваат софиското секојдневие. Фотографиите се на Атанас Куцев а илустрациите се на Точка. Во Софија има нешто големо. Бончо се плаши од колите, затоа се искачил толку високо и сега не може да слезе. […]

Женска тепачка во супермаркет во австралиски стил

Женска тепачка во супермаркет во австралиски стил

Се додека не почнат да кршат, нема потреба да доаѓа обезбедувањето.

Прекрасни скулптури од жица прикажуваат човечки тела во движење

Изгледа чудно, но студените, тенки жици се еден од најдобрите материјали кога уметник ќе сака да прикаже човечки форими. Овие елегантни скулптури од жица се дело на Ричард Стејнторп, уметник од Ричмонд, Велика Британија. Скулптурите личат на танчери или шумски духови замрзнати на сред чекор. Жиците се совршен материјал за имитирање на мускулите и облините […]

Луѓето се неверојатни (Точак верзија)

Луѓето се неверојатни (Точак верзија)

Ново видео кое ја отвара старата тема: Каде се и дали постојат граници на човековата способност?

+