Малото девојче и мажот со автомобил (виц)

Мало девојче се враќа од училиште. Крај неа застанува автомобил. Внатре седи маж и и вели:
– Ако седнеш во автомобилот, ќе ти дадам лижавче.
Девојчето:
– Не!
– Ќе ти купам сладолед.
– Не седнувам!
– А ако…

Едни другари ја пеат „Оди ѕвездо“

Едни другари ја пеат „Оди ѕвездо“

За да нема забуни, групата им се вика „Едни другари“ :). Песната која Андруш ја направи хит ќе се пее уште долго време.

Тестови за интелегенција откриваат дека свињите се поумни од кучињата и можат да решаваат проблеми исто како и шимпанзата

Научниците откриле дека свињите се поумни од кучињата и се интелегентни речиси како шимпанзата. Студијата, објавена во Меѓународниот журнал за компаративна психологија, е обид да се прикаже поинаквото лице на животните кои вообичаено ги гледаме како месо, велат авторите. Неуронаучникот Лори Марино од универзитетот Емори изјави за пресот:

Иранските жени постираат слики со пуштени коси, како протест против строгите закони за носење хиџаб

Носењето на исламскиот хиџаб е задолжително за жените во Иран, и во текот на 2014 година, иранската полиција за чување на моралот предупредила, казнила или уапсила 3.6 милиони жени поради несоодветно облекување. Масих Алинеџад, иранска новинарка и активистка која живее во САД, сака да го промени ова, и почнала да ги поканува иранските жени да праќаат свои фотографии на кои се гледа како слободно уживаат со своите пуштени и непокриени коси.

Холанѓанец се обиде да истрча од неговата куќа право во вестите во живо

Холанѓанец се обиде да истрча од неговата куќа право во вестите во живо

Видеобомба на денот! Другарите го снимаа предизвикот и навиваа :).

Детето што му ја украде славата на Фарел Вилијамс на сцена

Детето што му ја украде славата на Фарел Вилијамс на сцена

На концерт малиот Дилан се искачи на сцената да му покаже на Фарел како се прави шоу.

Татко – ќерка битбокс

Татко – ќерка битбокс

Кратко, ама многу јако звучи. Браво!

Кога еднаш ги заборавив своите бои, започнав да сликам со… ПИВО!

Започнав да сликам пред речиси две години, кога заборавив да ги понесам своите бои. Со мене имав неколку четки и хартија, па така едноствано ја брцнав мојата четка во пивото кое го пиев и почнав да си играм со забавниот нов медиум.

Тежок е студентскиот живот (47 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

Се одрекуваш ли од сатаната? (виц)

На исповед:
– Синко, се одрекуваш ли од сатаната?
– Не можам, попе, имам 3 деца со неа.

Го создадов овој фонт за да покажам колку им е тешко на дислектичарите да читаат

Јас сум Даниел Бритон, автор на фонтот „Dyslexic Typeface“. Отсекогаш мислев дека ова е силно уметничко дело, но немав претстава дека за толку кратко време ќе добие толкаво внимание.

Смешни слики #571

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 571-ви дел.

Смешни гифчињa 146

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Годишен одмор (виц)

Оди еден човек во УЈП и прашува:
– Кога може да земам одмор?

Тркалото на смртта во Пакистан

Тркалото на смртта во Пакистан

Ова е Најмат, каскадер од Пакистан кој за својата работа вели:
„Научив да возам во тркалото на смртта пред 30 години и сакам целиот свет да го знае моето име затоа што ова не е работа за кукавици.“
Најмат својата точка ја изведува по 10 пати дневно, а за да биде шоуто уште поинтересно, колата му е толку крш што пали само на туркање.

Дечково и приреди на девојка си специјално изненадување: Кечап бомба

Дечково и приреди на девојка си специјално изненадување: Кечап бомба

Ова е вистински тест дали сте ја нашле жената на својот живот. Ако и после бомбава сеуште имате девојка, значи таа е вистинската :).

Македонија и со најновата фонтана, повторно ја покажа својата оригиналност!

Погледнете ја лондонската фонтана направена пред 3 години и нашата нова тукушто пуштена фонтана. Секоја сличност на двете фонтани е случајна, освен ако не е намерна 🙂

Помошник во гинеколошка ординација (виц)

Невработен чита оглас за работа:
„Се бара помошник во гинеколошка ординација!“
Веднаш го врти бројот:
– Здраво, се јавувам за огласот. Може ли да ми дадете детали околу работата?
– Се разбира. Работата ќе ви биде да ги подготвувате жените за гинеколошки преглед… …

Што вели шефот кога му бараш покачување? (виц)

– Шефе, сакам покачување на платата! Многу работам а малку пари земам!
– Штоооооо? Ама многу безобразен си станал ти! Добро, ајде сега да ти објаснам мрзо една колку работиш ти…

Футуристички шишиња за вода ќе ја заменат токсичната пластика

Водените топки наречени „Ooho!“ можеби наскоро ќе ги заменат токсичните пластични шишиња. Иако можеби изгледаат како нешто од футуристичен филм, топчињата имаат конкретна цел – да се борат против еден од најголемите загадувачи на природната средина.

Јапонско ТВ шоу: Каде исчезна телефонот?

Јапонско ТВ шоу: Каде исчезна телефонот?

Оваа надарена девојка знае како со магија да направи да исчезне телефонот.

Дали и ти си „супер препознавач“? Направи го овој тест да видиш дали и ти спаѓаш во елитната група на луѓе коишто никогаш не забораваат лице

Дали ја имате онаа мистериозна способност секогаш да помните лица? Ако е така, можеби сте дел од ретката група на луѓе, познати како „супер препознавачи“ кои можат да идентификуваат барем 80 отсто од луѓето кои ги виделе. Со помош на ваквите луѓе во нивните тимови, лондонската Метрополитен полиција ги препознава криминалците на матните фотографии и снимките од видео набљудувањето. Направете го овој тест за да видите дали би можеле да им се приклучите.

Каскадерски скок од терасата на приземје

Каскадерски скок од терасата на приземје

Дечково, со цел памет, реши да направи многу опасен подвиг… Да скокне од терасата на приземје!

Овој студент настапи на Италија има талент и го воодушеви целиот свет

– Што работиш за да преживееш?
– Скоро ништо… Јас сум студент.

Затнати артерии, дијабетес, очни болести, депресија… Зошто докторите сега веруваат дека сите тие можеби се предизвикувани од еден тивок убиец

Дали се работи за резултат на изместен глужд, алергиска реакција на полен, или инфициран трн, сите го знаеме тоа чувство на жештина, оток и неудобност кое го носи воспалението. Но, додека ова можеби на прв поглед се чини како нешто сосема тривијално, воспалението не се сведува само на површинат на кожата. Сѐ повеќе понезабележливата форма на оваа реакција во внатрешноста на телото се препознава како срцевина на повеќето, ако не и на сите вообичаени хронични заболувања.

Верувале или не, овој малечок, пренослив дом внатре има дневна соба, спална, кујна и бања

Оваа мала куќичка е наречена „Кутија за играчки“ и е дизајн на Френк Хендерсон и Пол Шулц. Има површина од 42 метри квадратни, и е поделена на дневна соба, спална, кујна и бања. Покрај тоа што е пренослива, при нејзиниот дизајн се земени предвид и некои еколошки стандарди.

Ова изгледа како чуден Фотошоп, но оваа мачка е сосема вистинска

Дали верувате во вонземјани? Ако си ги замислувате како сиви или зелени суштества со огромни очи, не сте далеку од изгледот на ова прекрасно маче.

Тато е шампион во атрактивно забивање

Браво за ваквите татковци кои во денешно време наоѓаат начин да ги забавуваат своите деца на отворено. Повеќето денешни родители ќе им го дадат мобилниот телефон или таблетот и решен проблем.

Одмаздата на лудиот моторџија кон автомобилот што не му даде предност

Одмаздата на лудиот моторџија кон автомобилот што не му даде предност

Возачот на автомобилот ни крив ни должен, се најде на погрешно место во погрешно време.

Како девојките од ФК Брондбју ја прославија победата во Шампионатот и Купот на Данска (3 фото)

Девојките од фудбалскиот клуб Брондбју од Данска ја прославија победата во Шампионатот и Купот на државата, а фотографиите ги споделија на социјалните мрежи.

+