Смешни слики #651

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 651-ви дел.

Локалните жители ја користат американско-мексиканската граница како одбојкарска мрежа за да промовираат мир

Локалните жители ја користат американско-мексиканската граница како одбојкарска мрежа за да промовираат мир

Иако мејнстрим медиумите и филмовите вообичаено ја прикажуваат границата помеѓу САД и Мексико како воена зона, ова е позитивен пример за тоа како обичното население од двете страни на границата гледа на меѓусебните односи, кои се затегнати поради проблемите со имиграцијата и шверцот со дрога. Овој настан инспирирал и редица други градови долж границата помеѓу САД и Мексико и тие да организираат слични настани.

Многу моќна кампања која ќе ги натера бремените жени и младите мајки да внимаваат на својата исхрана

Кампањата се вика „Твоето дете е тоа што го јадеш“, ја спроведоа бразилските власти, а силната порака ќе ја види цел свет.

Во Германија било многу убаво (виц)

Разговараат двајца Бугари на попладневната ракија:
– Ти знаеш ли дека во Германија било многу убаво?
– Зошто?

Само една девица во цело 8-мо одделение (виц)

Осмоодделенка се враќа од училиште и и раскажува на мајка си:
– Денеска во училиштето доаѓаше гинеколог и не прегледа сите. Излезе дека во нашиот клас има само една девица.

Смешни гифчињa 214

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Фудбалска ѕвезда (игра)

Брзо давајте што е можно повеќе голови.

Како американски маринец спречува грабеж во продавница?

Како американски маринец спречува грабеж во продавница?

Ограбувачот го погоди моментот кога да влезе и да му впери пиштол на продавачот.

Мажот се враќа дома и слуша сомнителни звуци од спалната

Мажот се враќа дома и слуша сомнителни звуци од спалната

Прво не му се веруваше на ушите, а потоа и на очите. Дали секој маж би реагирал вака во ваква ситуација?

И да не сакате дабстеп музика, сега ќе ја засакате!

И да не сакате дабстеп музика, сега ќе ја засакате!

За музиката да ви стане подрага ќе се погрижи Кети.

Јако корејско забавно шоу: Камасутра со 8 девојки

Јако корејско забавно шоу: Камасутра со 8 девојки

Во шоуто има блага еротика, а играта се состои од имитирање камасутра пози.

Овој опасен криминалец ќе ви покаже како се крие пиштол за никој да не може да ви го најде

Овој опасен криминалец ќе ви покаже како се крие пиштол за никој да не може да ви го најде

Единствен проблем е што треба да имате 150 килограми :).

Што се добива за крадење на 2 вреќи компири со Тојота?

Си го доби она што си го заслужи! Браво!

Како да користиш англиски штекер без посебни додатоци на кабелот

Како да користиш англиски штекер без посебни додатоци на кабелот

Финтата е многу едноставна само треба да се знае. Запаметете си го ова за секој случај, можеби некогаш ќе отидете на запад ;).

Најсилниот човек на светот „Планината“ против професионален борач со рака

Најсилниот човек на светот „Планината“ против професионален борач со рака

Не можеш на сливар да му продадеш сливи, па ако сакаш имај титула и дека си најсилниот човек на светот. Девон Ларат (десно) е светски шампион во борење на рака.

Тери Фокс, 21-годишен дечко со 1 нога, болен од рак, трчаше 5400 километри низ Канада во 143 дена пред да почине

Тери Фокс, 21-годишен дечко со 1 нога, болен од рак, трчаше 5400 километри низ Канада во 143 дена пред да почине

Тој секој ден трчаше по еден цел маратон и е најмладата личност која добила медал за заслуги од државата Канада.

10 срцезатоплувачки цртежи за љубовта и романсата од Зак Рец

Зак Рец е млад, високо надаренилустратор кој во своето слободно време црта прекрасни цртежи кои целосно го откриваат искуството на љубовта и романсата со кои ние во даден момент од нашите животи сме благословени да се запознаеме.

Вакви видеа може да се снимат само кога тато си игра со синот сам

Вакви видеа може да се снимат само кога тато си игра со синот сам

Ако го види мајката, не само што ќе побара развод, туку и забрана за пристап на таткото во близина на детето.

Дефиниција за женски инает

Возачите на двата автомобили што ќе ги видите на сликата се жени, а според очевидците, двата автомобили стоеле во истава оваа положба цели 20 минути.

Идиот со BMW му одржува лекција на возачот на возило за брза помош

Идиот со BMW му одржува лекција на возачот на возило за брза помош

Возилото за брза помош носело патник во болница, но шизикот со BMW-то има забелешки на возењето на брзата помош.

Забегана јапонска реклама за видео игра, со задолжителниот јапонски хумор

Забегана јапонска реклама за видео игра, со задолжителниот јапонски хумор

Јапонците како да се од друга планета кога во прашање е маркетингот.

Креативно смешни постелнини (28 фото)

Секој човек во просек преспива 15 до 30 години од својот живот. Затоа кон изборот на постелнина треба да се пристапи многу сериозно. Креветот треба да биде удобен, ќебињата – топли, а постелнината – памук. Постелнината треба да биде не само пријатна за телото, но исто така да има и пријатен изглед. Кога едно лице заспива во потсвеста му остануваат информациите за предметите што човечкото око ги видело непосредно пред затворањето. Тоа е причината зошто е важно да имате убава и позитивна постелнина.

Плавуша шофер и нејзиниот маж (виц)

– После 800 метри свртете десно.
– После 600 метри свртете лево.

Со векови еденмал град во Перу ја одржува оваа неверојатна традиција

Со векови еденмал град во Перу ја одржува оваа неверојатна традиција

Секоја година, локалните жители на двете страни од кањонот на реката Апуримак во Перу употребуваат традиционални градежни техники за повторно да го изградат мостот Кeшуачака. Целиот мост се гради за само три дена, но тоа не е највпечатливиот дел – единствениот материјал кој го употребуваат е трева! Мостот традиционално секоја година се гради на истото место уште од времето на Инките. Погледнете го тоа во видеото кое следува!

Револуционерен 3D принтер може да изгради 10 куќи за 24 часа, и само за цена од по 5000 долари!

За да ја решат кризата со вдомување како и со зголемената побарувачка за еколошки и економски исплатливи решенија, многу архитекти експериментираат со 3D печатење.

Вистинска реткост е да се спојат ваков талент и ваква убавина

Вистинска реткост е да се спојат ваков талент и ваква убавина

Добро запаметете го името Џеси Гринберг, затоа што девојкава ќе постави нови правила на игра во светот на славните личности. Можеби ова е почетокот на крајот на популарноста на празните суштества како Кардашијан и Хилтон.

Сирискиот претседател вели дека САД и Европа ја создале бегалската криза со поддржување на тероризмот

Во интервју оваа недела, сирискиот претседател Башар Асад истакна дека САД и Европа носат голем дел од вината за бегалската криза која се засили во последните недели.
Како што истакнува тој, владата на САД и НАТО ги финансирале и тренирале сириските бунтовници кои на крај се претворија во ИСИС.

Руси на Фејсбук (47 фото)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Најубавата библиотека во светот се наоѓа во Прага, Чешка

Библиотеката Клементинум, прекрасен дело на барокната архитектура, за првпат била отворена во 1722 година како дел од Језуитскиот универзитет, и во неа се сместени преку 20.000 книги.

Дедово на најгангстерски можен начин го прослави својот 98-ми роденден

Дедово на најгангстерски можен начин го прослави својот 98-ми роденден

Позитив на денот! Неговата верзија од песната е за мачкање мајонез :).

+