Седмоодделенецот што и се пуштал на соученичката (виц)

Седмоодделенка се враќа дома и му се жали на татко си:
– Тато, Зоки ми рече дека имам одлична школка, голем браник, а уште поинтересно му било да ми погледне под хаубата, за да види колку масло има таму.
– Значи, кажи му…

Страшен Дедо Мраз во лифт

Страшен Дедо Мраз во лифт

Кога луѓето ќе му го видат лицето се подуплашуваат, но вистинскиот хорор започнува кога Дедо Мразот ќе почне да ги вади „подароците“ од вреќата.

Кралица на сите пици, со над 90 видови на сирење

Џони Ди Франческо е сопственк на “400 Gradi”, ресторан во Брансвик, Австралија. Ди Франческо е автор на најпознатата и најбарана пица во светот и актуелен пица светски шампион. Направил пица маргарита со којашто победил на 600 пријавени на натпреварот, и оттогаш никој не успеал да го надмине.

Куче трча крај амбулантското возило кое го пренесува неговиот повреден сопственик

Куче трча крај амбулантското возило кое го пренесува неговиот повреден сопственик

Од местото на несреќата до болницата. Уште еден пример за вечното пријателство помеѓу човекот и кучето.

Азиска машина за правење оризови палачинки

Азиска машина за правење оризови палачинки

Да ти е мерак да ја гледаш како работи.

Улична трка: Tesla Model S ПРОТИВ Lamborghini Aventador

Улична трка: Tesla Model S ПРОТИВ Lamborghini Aventador

Новиот електричен спортски автомобил Tesla Model S со 691 коњска сила си ги одмери силите со исто толку моќниот Lamborghini Aventador. Што мислите кој ќе победи, бесшумниот екологист или искусниот ѕвер?

Играта лист, хартија, ножици никогаш не била толку забавна за гледање

Играта лист, хартија, ножици никогаш не била толку забавна за гледање

Забеганиве ја играат до помош на голема пластична туба.

Травис Пастрана, бестрашниот лудак на тркала

Травис Пастрана, бестрашниот лудак на тркала

Освен со мотор, Травис Пастрана прави луди каскадерски трикови и со велосипед, но и со автомобили, па дури и скјајќи на вода.

Украс за во соба – илузија што се врти

Украс за во соба – илузија што се врти

Начинот на кој ја рефлектира светлината создава анимирана илузија. Генијално смислено.

Лекција за рибокрадците на индонезиски начин

Во Индонезија за ловење риба треба да се поседува посебна дозвола. Доколку некој лови риба без дозвола, властите ќе му го конфискуваат бродот и јавно ќе му го направат ова!

Петар Трпковски открил уникатна формула како да се мотивирате за вежбање

Петар Трпковски открил уникатна формула како да се мотивирате за вежбање

Мотивацијата е најголем проблем зошто многу луѓе не одат во фитнес клубови. Еве како Петар го реши тој проблем.

5 различни гевгелиски Дедо Мразовци

5 различни гевгелиски Дедо Мразовци

Видео посветено на сите наши самонаречени Дедо Мразовци кои стојат на плоштадите ширум Македонија.

Кога мажот ќе почне да личи на сопствената кола (виц)

Жена му вика на мажот:
– Нон-стоп само колата ја правиш! Преку глава ми дојде веќе со таа кола! Веќе почна и да личиш на неа!
– На кого ма? На колата ли?!
– Да, на колата – чадиш цигари постојано, многу трошиш алкохол, мрсен си, а и стартерот веќе не ти работи…

Најсекси фотографии за 2014 (49 фото)

Без коментар. Уживајте. ј

Селфи додека другарката учи за испит на медицина

Добар агол фатила за да се види дека другарката вежба за практичен испит.

Огромни смешни предмети и по некое животно (34 фото)

Дневна доза позитивна енергија.

Само во Канада (33 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Канада.

Смешни гифчињa 13

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Снегулки (61 фото)

За подобрување на новогодишното расположение.

Нова мода: Невести во црни венчаници

Црната боја во модата е врвот на елегантноста и грациозноста, но кога станува збор за венчаница, изгледа малку чудно и невкусно. Фустаните сами по себе се убави, но сите ние во себе имаме предрасуди спрема црната боја која е боја на тагата, а не на радоста.

Двобои на Дивиот запад (игра)

Подготвени ли сте за освојување на дивиот запад? Ако сте, започнете со двобоите. Држете го глувчето во аголот додека не добиете знак. Потоа брзо најдете ја метата и пукајте.

Смешни слики #427

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 427-ми дел ;).

Му даде на бездомникот 100 долари и го следеше да види како ќе ги потроши

Му даде на бездомникот 100 долари и го следеше да види како ќе ги потроши

Бездомникот се расплака од среќа и го прегрна хуманото момче. Задолжително погледнете што ќе се случи понатаму! Не е она што очекувате!

Студентите му нацртале на професорот мачка на таблата. Гледајте што се случи кога се обиде да ја избрише :)

Студентите му нацртале на професорот мачка на таблата. Гледајте што се случи кога се обиде да ја избрише :)

Се згазија од смеење :). Малку недолична, но смешна финта со траен маркер му направија :).

Хит на неделата: Репортер на ВВС известува за палењето на куп опиум, хероин и хашиш

Репортерот на ВВС Квентин Самервил, дописник за „Средниот Исток“ го постира ова видео на неговиот Јутјуб профил како „Божиќен подарок“ за неговите следбеници на социјалните мрежи. Видеото го нарече „Не вдишувај“.

Талентирано куче пее блуз заедно со неговиот сопственик

Талентирано куче пее блуз заедно со неговиот сопственик

Зар не е јако кога и животните покажуваат уметнички склоности? Музички надареното куче Листер конечно го ослободи блузменот во себе во ова видео. Слушнете како ги завива блуз нотите додека неговиот сопственик Сем го придружува на гитара и мелодика. И двајцата одлично се забавуваат – уште еден пример за вечното пријателство помеѓу човекот и кучето.

Фотограф патува до најстуденото село на Земјата (-63°С)

Ако мислите дека зимата веќе пристигнала во вашиот град, сликиве од Ојмјакон, најстуденото село на Земјата, можеби ќе ве премислат. Со најниската температура, регистрирана во 1933г. која изнесувала -63°С, и просечната температура во јануари изнесува -50°С, ова село е најстуденото постојано населено место на оваа планета. Фотографот Амос Чапл од Нов Зеланд решил да тргне […]

Дневникот на еден студент

…Првио пат ко ојдов на испит кај него чоеко ме пречека во кабинето многу весел и ведар, се пoздравивме а тој отворено онака ми вели “Ти колега че полагаш или че плајчаш?”.

Плавуша многу јако паркира

Плавуша многу јако паркира

Само заради потегот на крај вреди внимателно да се изгледа целото видео :).

Како паметно да го искористите вашиот прастар телевизор?

Технологијата е толку многу напредната што луѓето веќе нема што да ги прават старите телевизори од шеесеттите, но Вал не мисли така. Заедно со нејзиниот сопруг, таа го преправи стариот правлив телевизор во осветлен ретро мини бар. Крајниот производ игледа толку добро што би помислиле дека е дело на професионалци со долгогодишно искуство зад себе. […]

+