Бубалицата Шелдон Купер во најновата реклама на Интел

Бубалицата Шелдон Купер во најновата реклама на Интел

Најпопуларниот лик од комедијата „The Big Bang Theory“, Шелдон Купер, го посети Интел во свој стил :).

Домазетот и бабата (виц)

Бабата лута му вреска на домазетот:
– Доста читаш весник! Земи работи нешто, полеј ја градината!

Секс на селски начин позади МТВ (виц)

Позади МТВ проститутките се наредиле и чекаат клиенти. Доаѓа еден дечко со Фиќо и ги прашува:
– Има ли некоја која се согласува да имаме секс на селски начин?

Како изгледа сцената со проститутката во новата GTA 5?

Како изгледа сцената со проститутката во новата GTA 5?

Љубовната сцена од популарната игра, со промената на точката на гледање заличе многу пореално :).

Што се случува ако во Шведска се извикаш од прозорецот во 10 часот навечер?

Што се случува ако во Шведска се извикаш од прозорецот во 10 часот навечер?

На луѓево ужасно им треба забава.

Како се прави макијато со љубов?

Како се прави макијато со љубов?

Барменов е уметник кога е во прашање креативниот начин да им се собере што поголем бакшиш на гостите.

Необичен кршач за ореви и лешници симболично наречен Наоми

Необичен кршач за ореви и лешници симболично наречен Наоми

Германски изум лесен како пердув, а тежок како чекан, кој освен што со леснотија ги крши оревите и лешниците, спречува и лушпи да летаат на сите страни. Кршачов им заличел на Германците Наоми Кемпбел во фустан, па така го добил името.

Гитари од новата генерација кои сами се штимаат

Гитари од новата генерација кои сами се штимаат

Нареден чекор: Гитари што сами свират :).

Непознатата Белорусинка Марина Алексејчик стана Мис Госпоѓа на светот за 2014

На изборот за Мис Госпоѓа 2014, кој се одржа во Мериленд, САД, единствен услов беше кандидатките да се мажени. Победи сосема непознатата Белорускинка Марина Алексејчик. Да ја видиме победничката одблиску.

Накои видео игри го вадат на површина најлошото во луѓето

Накои видео игри го вадат на површина најлошото во луѓето

Човеков игра видео игра со градење на забавен парк со луда железница. Гледајте го лудакот што направи. Прво направи шеталиште без излез и им даваше балони на луѓето за да ги намами да влезат. Понатаму гледајте…

Современ дечко (виц)

Таа: Каде си?
Тој: Види на Fасеbооk.
Таа: Што јадеш?

Како во Бугарија се слави победа на избори?

Како во Бугарија се слави победа на избори?

Журката е во местото Бела слатина во северозападна Бугарија.

Митбастерс против Горила стаклото на поновите мобилни телефони

Митбастерс против Горила стаклото на поновите мобилни телефони

Погледнете какво е стаклото на поновите мобилни телефони кое што многу тешко се крши. Импресивно.

10 часовна прошетка по улиците на Њујорк со Ламборџини

10 часовна прошетка по улиците на Њујорк со Ламборџини

Интересна пародија на видеото со девојката која 10 часа се шеташе по улиците на Менхетн во Њујорк.

Жешка докторка им прави бесплатен преглед на тестисите на мажите на улица

Жешка докторка им прави бесплатен преглед на тестисите на мажите на улица

Акцијата е со добротворни цели а и да се насмееме. За секој доброволец кој ќе сака девојкава да му ги прегледа тестисите во јавност, организаторите донираа 100 долари за борба против ракот на тестисите.

Кога девојките ќе одлепат, одлепено е (57 фото)

Петочно Мотика загревање за претстојниот викенд 🙂

Секси долна облека (57 фото)

Голема колекција секси женска долна облека, инспирација и за девојките и за момците :).

Смешни слики #399

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 399-ти дел ;).

Македонскиот пинџур заслужува пет ѕвезди во светското кулинарство

“Мојата мисија е да ја вратам македонската традиционална храна на трпезата”, вели Влатко Огненовски, готвачот од кампањата “Здравјето е избор!” и шеф на кујна во ресторанот Ореов Лад. Авантурист по природа, Влатко го минува светот собирајќи знаења и откривајќи нови вкусови. Целото собрано искуство го носи назад во Македонија, воден од желбата да направи нешто повеќе за домашното кулинарство.

Јако: Крадецот се преплаши од разлутениот чувар на домот

Јако: Крадецот се преплаши од разлутениот чувар на домот

Провалникот не ни очекуваше дека куќата што сакаше да ја ограби има ваков опасен чувар.

Бебе се забавува во утробата на мајката

Бебе се забавува во утробата на мајката

Од девојчево ќе биде добра гимнастичарка.

Како правилно се истура течност од тетрапак без да ти плисне?

Како правилно се истура течност од тетрапак без да ти плисне?

Лекот бил 5 пари, само треба да се знае! Проблемот настанува кога прв пат ќе го отворите пакувањето и ќе се обидете да наполните чаша. Речиси секогаш течноста плиснува. Еве како едноставно да го решите тоа.

Учениците го фатија на дело професорот, кој заборави дека компјутерот му е вклучен на проектор (3 фото)

Во едно средно училиште во САД, професорот откако им дал задача на учениците, реши малку да исплакне очи на Фејсбук со сликите од профилот на една ученичка. Арно ама, компјутерот сеуште му беше врзан за проекторот, па така учениците го фатија на дело.

Необична оптичка илузија која ќе го измами вашиот мозок

Кафеавото квадратче во средината на горната страна на коцката има иста боја со портокаловото квадратче во средината на предната страна од коцката. Ако не верувате, погледнете ја сликата на втората страна каде што квадратчињата се поврзани со еднобојна лента.

Ова куче ќе ве трогне кога ќе видите што направи за неговиот сопственик

Врската помеѓу човекот и неговото куче е нешто што е вонвременско, почнувајќи уште од времето кога нашите предци се криеле по пештерите во Европа. Кога 85-годишниот ранчер од Тексас, САД, Џ.Р. Николсон бил одведен со амбулантна кола во болница, ништо не можело да го спречи неговото куче Бади. Кога болниот ранчер побарал од медицинските лица […]

Луди Арапи на патот изведуваат трик „Бакни го асфалтот“

Луди Арапи на патот изведуваат трик „Бакни го асфалтот“

Ова е бакнеж кој не се заборава лесно.

Последниот чек од алиментацијата (виц)

Разведен маж и го дава на 18-годишната ќерка последниот чек за алиментацијата.
– Однеси и го на мајка ти и да ми кажеш како и се измени физеономијата кога и кажа дека овој чек е последен.

Зошто Сизиф го тркала каменот? (виц)

И Господ му рече на Сизиф:
– Ќе бидеш казнет вечно да тркалаш огромен камен нагоре по ридот!
– Нема ли нешто полесно?

Меси и Пепе се натпреваруваат во битбокс

Меси и Пепе се натпреваруваат во битбокс

Некој успеал да протне микрофон и да ги фати на дело славните фудбалерите.

Теорија за трансформацијата на Марс (виц)

НАСА во моментов прави истражување на планетата Марс, за да утврди зошто од влажна и топла планета, се претворила во ладна и сува. Можеби се омажила…

+