Русин вози кола во Германија и го забележува Шумахер како вози пред него

Русин вози кола во Германија и го забележува Шумахер како вози пред него

После сериозната повреда, очигледно Шумахер отишол на село, каде што почнал да заздравува и да се враќа во форма :).

Новогодишна реклама со Дедо Мраз која морате да ја видите!

Новогодишна реклама со Дедо Мраз која морате да ја видите!

Крајно време е сите да се свестиме што и правиме на планетата и што ќе значи тоа за идните поколенија!

Смешни гифчиња 8

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Магијата на хеланките (49 фото)

Овие 20 факти за вселената ќе променат сѐ што сте знаеле за неа

Доколку ве интересира вселената, сакате да гледате документарни филмови за неа и ве интересира сѐ што е поврзано со неа, еве 20 нешта кои можеби не сте ги знаеле. 1. Големата црвена дамка на Јупитер широка 40.000 километри е луња која беснее веќе 200 години. Да имате појасна претстава, Земјата може три пати да ја […]

Фасцинантна анимација за тоа како се раѓаат бебињата

Еленор Луц е дизајнер со диплома за молекуларна биологија. Често ги комбинира нејзините вештини и знаења за да создаде впечатливи и едукативни GIF анимации. Во нејзината последна анимација даа искомбинирала 396 цртежи за да го анимира процесот на создавање на човекот.

Моето фотографско патешествие да го достигнам сопствениот „Американски сон“

Се викам Јакуб Поломски и сум професионален фотограф од Полска, специјализиран во пејзажна и патувачка фотографија. Еве ја мојата приказна и се надевам дека ќе ве инспирира. 2005г. за мене беше тешка година. Го завршив училиштето и немав ни најмала претстава што да правам со својот живот. Видов некои фотографии во списанието „National Geographic“ коишто […]

Наместо да ги фрлате вашите стари CD и DVD дискови, можете да ги претворите во прекрасни ракотворби

Се сеќавате ли на времињата кога носевте дискмен со вашите омилени CD-a? Ах, да, тоа беа времиња. Но, за добро или за лошо, сега тие се застарен носач на звук. Со дигиталните даунлодирања и стриминг сервиси, начинот на кој слушаме музика и други видови на снимки е значително променет. Откако ќе ги преснимиме нашите CD-а […]

Како се навива за својата земја? (виц)

Олимпијада. Пливање 100 метри пеперутка. Публиката ги поддржува своите:
Американците: Гоу! Гоу! Гоу!
Шпанците: Рапид! Рапид! Рапид!
Германците: Шнела! Шнела! Шнела!
Македонците: Пливај бе идиот, да ти ја е*ам мајката во пи*ка!!!

Усреќи го мајмунчето (логичка игра)

Мајмунчето отпатува на северниот пол. Мора да му помогне на Дедо Мраз со својата интелигенција.

Овој пожарникарски камион ќе стигне кадешто треба дури и ако на патот му се испречи полициска кола

Овој пожарникарски камион ќе стигне кадешто треба дури и ако на патот му се испречи полициска кола

Кога пожарникарското возило треба да се приближи кон местото на големиот пожар, ниедно возило не може да го спречи, дури ни оваа полициска кола.

Авантурите на Дедо Мраз (игра)

Помогнете му на Дедо Мраз да ги собере подароците.

Движење по улица кога надвор има над 1 метар снег

Движење по улица кога надвор има над 1 метар снег

За 1 ноќ во рускиот град Владивосток наврна огромна количина снег и движењето по улици беше речиси невозможно.

Колку пати можете да протресете женски гради за 1 минута

Колку пати можете да протресете женски гради за 1 минута

Лудо јапонско еротско ТВ шоу. Кој ќе победи на натпреварот, девојката со помалите или девојакта со поголемите гради?

За сегашни и идни мајки: Како да си направиш едноставен кенгур и да си го олесниш носењето на бебето?

За сегашни и идни мајки: Како да си направиш едноставен кенгур и да си го олесниш носењето на бебето?

Одлична и многу практична финта со парче ткаенина.

Младата, прекрасна Кинеска го даде својот живот за да живее нејзиното дете

Пред четири години, убавата, млада кинеска Цју Јуанјуан била водителка на популарен ТВ квиз и станала позната во целата земја. Во тоа време таа била во брак со нејзиниот соученик и верен другар од детството.
Во март оваа година, брачните другари дознале дека чекаат бебе.

Како еден Кинез си го прошири станот?

Сите луѓе што живеат во станови се соочуваат со проблемот на недостаток на простор. Кинезов си нашол потрајно решение на проблемот.

Руски деца се учат да дрифтаат со ладата на дедо им

Руски деца се учат да дрифтаат со ладата на дедо им

Додека двајцата внуци дрифтаат, едниот снима со пеглата :).

Тајланѓанец зафркава дечко на скутер

Тајланѓанец зафркава дечко на скутер

Многу невкусна шега. Детето се збуни и не знаеше како да изреагира.

Групно тетовирање

Групно тетовирање

Тату уметниците од Тајланд најдоа интересен начин за сопствена промоција.

Смешни слики #422

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 422-ри дел ;).

Девојки во бикини (57 фото)

Секси девојки во бикини кои ќе ви вратат убави спомени од летото.

Дали сте виделе друга жена, толку многу да му верува на маж?

Дали сте виделе друга жена, толку многу да му верува на маж?

Девојкава не е ниту пијана, ниту издрогирана. Едноставно му верува на својот дечко. А можеби и бојата на косата има врска.

Професионален готвач прави чоколадна глазура за торта

Професионален готвач прави чоколадна глазура за торта

Предпредување: Ако сте мераклии за благо, видеово може да ве натера да отидете во најблиската слаткарница ;).

Армија мравки работат заедно за да си обезбедат храна

Армија мравки работат заедно за да си обезбедат храна

Македонци, и неутрални и вмровци и сдсмовци, ГЛЕДАЈТЕ! Многу работи можеме да научиме од природата.

Загатка на месецот: Можете ли да препознаете каков е автомобилот?

Загатка на месецот: Можете ли да препознаете каков е автомобилот?

Само вистинските познавачи на автомобили можат да го препознаат моделот на автомобилот.

Како да отвориш конзерва со голи раце?

Како да отвориш конзерва со голи раце?

Типот веќе многу добро ни е познзат под псевдонимот „Лудиот руски хакер“. Овој пат ќе ви покаже една интересна и корисна финта, која може да ви се најде ако сте некаде во природа, носите конзерва, а немате отворач за конзерви.

3-те фази на женските гради и 3-те фази на пенисот (виц)

Семејство на вечера. Синот го прашува таткото:
– Тато, колку вида цицки има?
Таткото зачуден одговара:
– Сине, жената поминува низ 3 фази…

Одмаздата за „Кражбата на органи“, една од најлудите скриени камери воопшто

Одмаздата за „Кражбата на органи“, една од најлудите скриени камери воопшто

Сигурно добро ја паметите скриената камера на двајцата браќа од Чешка, кога едниот беше наместен да верува дека му е украден бубрегот (клик тука). Ова е одмаздата на наместениот брат. Но, штом жена ќе се вклучи во акцијата, работите секогаш добиваат неочекуван тек. Гледајте!

Плавушата и 3-те јајца за 25 евра

Плавушата и 3-те јајца за 25 евра

Дечкиве ја наместија а таа прифати. Договорот важи само за 3 јајца.

+