Дневникот на еден угостител

Здраво јас сум Стерјо Јакимовски имам 37 години и сум угостител, имам свој кафич во Битола. Да се живеј од нешто.
Стално велев дека мора да се знај ред во тие кафичите…

Постои град во Шпанија кадешто сите работат, нема полиција и месечната плата изнесува 1400 евра

На површината Мариналеда не се разликува од било кој друг град во регионот. Се наоѓа на прекрасна местоположба во долината Кампиња, опкружен со километри маслинови плантажи, брановидни зелени ридови и златни житни полиња кои се протегаат до крајот на хоризонтот. Прекрасно мирно гратче, исто како и другите градови во јужната шпанска провинција.

Ова е МАЖ! Не дозволил животните проблеми да го спречат да го прави она што го сака!

Ова е МАЖ! Не дозволил животните проблеми да го спречат да го прави она што го сака!

Секоја почит за ваквите луѓе кои се соочуваат со проблемите и излегуваат како победници.

Кога возачите ќе заспијат на воланот… Жестоко!

Кога возачите ќе заспијат на воланот… Жестоко!

Предупредување: Видеото содржи сцени кои може да ве вознемират!

Чуден и застрашувачки настан во Барселона

Хемиската војна е голема закана за нашиот современ свет. Над човештвото постојано е надвисната заканата од атомска бомба, хидрогенска бомба или најразновидни можности за хемиски напади кои можат да повредат и убијат луѓе. И да биде уште полошо, не мора да има воен напад за луѓето да се чувствуваат загрозени.

Огромна 3D оптичка илузија во кафе бар во Лас Вегас

Огромна 3D оптичка илузија во кафе бар во Лас Вегас

3D видео во вистинската смисла на зборот. Не е далеку времето кога ќе се појават вакви вистински 3D кина.

Жестоко: Нервозен возач излегува од паркинг

Жестоко: Нервозен возач излегува од паркинг

Со секое ново удирање, станува се понервозен и понервозен. Лудак на денот!

Да се биде диџеј е гола вода! Се е до шоуто!

Да се биде диџеј е гола вода! Се е до шоуто!

Малиов видел во што е финтата и сега растура :).

Јапонецов ќе ви покаже како си пржи помфрит во својата минијатурна кујна

Јапонецов ќе ви покаже како си пржи помфрит во својата минијатурна кујна

Човекот си нашол интересно хоби и сега снима видеа со готвење кои ги објавува на интернет.

Од дудук до експерт за пинг-понг за една година

Од дудук до експерт за пинг-понг за една година

Дечково решил цела 2014, секој ден, без исклучок, да учи да игра пинг-понг. Видеово е составено од по 1 секунда од секој ден. Погледнете како се докажува народната „Се се може ако се сака“.

Секси позадини 59 (74 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

Најлудите нешта кои можат да се направат со 3D печатач

Со секоја измината година слушаме сѐ повеќе за 3D печатењето и што сѐ може да стори таа технологија за нас. Постојат неизмерно многу најразлични нешта кои дизајнерите и производителите ги прават со помош на 3D печатачи.

Мистериозни шуми во кои би сакале да се изгубите

Шумите имаат древен и мистериозен шарм на кој сите сакаме да се навратиме, без разлика дали сме фотографи кои бараат совршена глетка за снимка или само патници и луѓе кои излегуваат на викендна прошетка. Скапоцената, природна и здрава шума е катедрала издигната во слава на природата, и затоа ваквите глетки секогаш го привлекуваат нашето внимание. […]

Најголемиот фраер во училиштето зафркава професионален војник

Најголемиот фраер во училиштето зафркава професионален војник

Ова е само крајот на приказната, кога војникот повеќе не можеше да го трпи понижувањето од фраерот.

Деверуша ли е, дрво ли е?

Деверуша ли е, дрво ли е?

Другарка ми се омажи а јас не… Дали ќе го фатам бидермаерот… И уште што не и се врти во глава, а и попот ја тупи…

Тролање на новокомпонираните Македонски Анонимуси

Тролање на новокомпонираните Македонски Анонимуси

Иако Мотика не е место за политички препукувања и ретко ставаме политички теми, сепак некој опозиционер добро го средил видеово :).

27 гифчиња кои совршено го сумираат вашето прво сексуално искуство

Ништо не е како првиот пат! Изберете го тоа што најмногу одговара на вашето прво љубовно искуство. Очекуваме бројчиња во коментари ;).

Силни моменти (45 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Кога си ги испил сите пари и немаш дури ни за автобус до дома…

Кога си ги испил сите пари и немаш дури ни за автобус до дома…

На своју вољу, ризик јак, мила душа и да погине колку може ќе се спаси :).

Вистината за осамените луѓе

Вистината за осамените луѓе

Заклучок: Никој не е совршен, како што не сте ни вие!

Тарзан, господарот на глупоста

Тарзан, господарот на глупоста

Прв пат на нишалка, па уште и се заниша со сета сила. Резултатот… ќе ви го каже сам…

Возачот против пијаниот Русин кој сака сам да оди по патот

Возачот против пијаниот Русин кој сака сам да оди по патот

Кај пијан па и будала, а и добро се опремил.

Најдобрата секретарка

Најдобрата секретарка

Се чувствува долгогодишното работно искуство и стравот да не ја заменат со машина.

WTF ситуации (43 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Овчар во секс шоп (виц)

Отишол еден овчар во градот и случајно налетал на еден секс шоп. Влегол внатре, разгледувал, се врткал пола саат и конечно ја прашал продавачката:
– Извинете, имате ли козички на дување?

Ја поминав ноќта многу малку облечен на отворено (виц)

Млад човек тресејќи се од студ му се жали на докторот:
– Докторе, ја поминав ноќта многу малку облечен на отворено.
– А може ли да објасните малку подетално?
– По кондом на една тераса.

Смешни слики #471

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 471-ви дел ;).

Смешни гифчињa 59

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Девојки во смешни ситуации 40 (38 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Убави девојки на Мотика (49 фото)

Ви посакуваме пријатно гледање.

+