Ново од членовите

Стар професор по музичко знае како да направи атмосфера на часот

Секоја почит за човекот кој остарел, но не загубил чекор со времето! Овој мора да го поканиме да направи една забава во Македонија, а за загревање ќе пушта Драган Б со точка Костиќ :).

Студент од Србија направил електричен автомобил кој поминува 100 километри за 7 денари

Студентот Небојша Матовиќ од Панчевац за својата дипломска работа купил старо Пежо, му го извадил моторот и го заменил со сопствен електромотор. Слушнете ја неговата приказна.

Германски фудбалер против ТВ камерман

Кого бе ти ќе снимаш како ги бодри соиграчите со плескање по задникот, а? Фудбалерот е капитенот на Хофенхејм, Андреас Бек.

Неуспешен обид за рушење на светскиот рекорд за најдолг скок со автомобил

Францускиот рели возач Гурлен Чичерит се обиде, но наместо рекорд за најдолг скок, постави рекорд за најјако кршење.

Јака јапонска реклама сo џиновска мачка

Рекламата е за гуми за џвакање, а еве како јапонците го опишаа чувството кога џвакаш.

Сообраќајка со необичен крај: Пикап удира моторџија во Бразил

Треба да си роден под среќна ѕвезда за сообраќајката да ја преживееш вака :).

Тројца шизици во ГТЦ Скопје им влегуваат со песна на музичарите

Ги изненадија, не им беше јасно што се случува :).

Русите ПРОТИВ ветрот

Снимките се од силниот ветер кој беснееше во рускиот град Галенджик.

Вака се вежба :)

Плавуша :):):)

Што прави полицаец кога ќе ја запре Каролина Гочева на улица?

Кога сите помисливме дека ќе и залепи една казна, полицаецов пријатно изненади :). Многу добра реклама на ONE, продолжение на приказната за распеаниот дедо и другите позитивни луѓе што се појавија низ Скопје деновиве. Сосема на крај има добра финта :).

+