За поголем дел од луѓето е незамисливо да бидат голи во јавност. Некои авантуристи сакаат да се сончаат топлес или да поминат ден-два на нудистичка плажа. Но, за една група од Флорида да се биде гол е „животен стил“ и тие сега сакаат да им се приклучат уште луѓе.

Cypress Cove се рекламира како „пријателски и семеен“ нудистички ресорт наменет за парови и семејства. Додека многу луѓе доаѓаат тука само на кратко има одреден број кои постојано живеат тука и плажаат кирија од 450-600 долари. Во внатрешноста на одморалиштето, има детско игралиште, ресторани и барови, салон за убавина, салон за масажи, бела песочна плажа, базени и топли бањи.

Cypress Cove е исто така дом на американската Nudist Research Library, што ја има најголемата единствена колекција на нудистички печатен материјал во светот.

Тие организираат отворени врати за да можат луѓето да видат како се живее таму и да им се придружат доколку им се допадне.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

Сподели на Facebook
пати видено