13 насловни страни на стари списанија кои биле толку добри што решиле повторно да ги креираат

Фотографијата за насловните страници секогаш е повеќе од само една фотографија. Ова особено важи за познати списанија со богато минато. Интересно, и покрај разноликоста на современи можности и нови идеи, многу публикации ги рекреираат старите насловни. Понекогаш тоа е почит кон минатото, а понекогаш се крие цела приказна зад фотографијата.

87-годишниот сосед пред да почине оставил неверојатно изненадување по кое целото соседство ќе го памети

Кен Ватсон живеел сам во својата куќа во Бери, Англија откако неговата сопруга починала во 2012 година. Тој иако имал деца, немал внуци и многу го засакал 2-годишното девојче, Карди Вилијамс, кое живеело во соседната куќа. Пензионираниот нуркач имал повеќе хобија, но сепак омиленото му било да ја гледа малата Карди како расте.

Камен пијана девојка во такси

Таксистот е во тесно затоа што однапред има закажано уште едно возење, а девојката е упорна да ги остави другарките, па потоа да ја вози неа до дома.

Уште една девојка се пофали со фустанот кој си го купила преку интернет, специјално за новогодишната прослава

Фустанот изгледа убаво на слика, но погледнете во што ја претворил прекрасната девојка во реалноста.

Сам против тројца во заштита на непозната девојка

Херојот на ова видео стоеше од страна и внимателно ја набљудуваше ситуацијата, се додека не му пукна филмот од ќелавиот тепач што ѝ покажуваше сила на девојката.

Визуелен тест и загатка кои ќе ви откријат нови и интересни работи

Нашите избори можат да кажат многу за нас и за карактеристиките на нашата личност. Вашата омилена боја, цвет или книга, исто така, го создава вашиот имиџ во општеството. Овој тест ќе ти каже зошто луѓето ве почитуваат и сакаат, а потоа можете да се забавувате со интересната загатка.

24-годишен Биткоин милионер фрли 13 милиони долари од покривот на една зграда во Хонг-Конг

Вонг Чинг, 24-годишен милионер, кој се збогатил од Биткоини, реши да ги почести жителите на Хонг-Конг со дожд од 100 милиони хонгонгшки долари, што е некаде околу 13 милиони американски долари. Како што рече, тој го сторил тоа со цел да го популаризира Биткоинот и да привлече нови инвеститори во криптоиндустријата.

Стриптизеркте сакаат да прават селфи во соблекувалните, затоа што нивните фанови на интернет тоа го бара

Ваквите фотографии се многу попопуларни од останатите, затоа што ги прикажуваат девојките во едно поопуштено издание.

Заев на посета кај кралицата на Велика Британија (виц)

Зоран Заев оди на посета на Велика Британија и кралицата го кани на чај. За време на средбата, Заев ја прашува кралицата која е тајната на успешниот политичар. Кралицата му одговара:
– Многу е просто, треба само да си опкружен со интелигентни луѓе!

Револуција во Македонија (виц)

Македонија. Зима 2018.
– Добар ден!
– Добар ден друже, гледам дека и кај нас сте почнале со жолтите елеци… Револуција!

Срцезатоплувачкиот момент во кој полицаец го теши кучето прегазено од автомобил

Случаен минувач го фатил моментот во кој полицаецот Џошуа Фиорели теши повредено куче. Карлос Иризиј го шетал своето куче долж улицата и го забележал Џошуа како го гали и покрива со својата јакна повреденото куче на тревата. Полицаецот ја повикал службата на животни, но одлучил да почека заедно со кучето бидејќи било само и мокро и сакал да го стопли со јакната.

Русинот кој волонтираше за трансплантација на главата има прекрасна сопруга и син, иако операцијата е откажана

Валериј Спиридонов се пријави за трансплантација на главата, која требаше да биде извршена од страна на италијанскиот лекар, Сергио Канаверо, познат како „Доктор Франкенштајн“. Сега докторот продолжил да работи на операцијата во Кина и му ја откажал операцијата на 33-годишниот Валериј, но тој реши да си го продолжи животот во Флорида, заедно со неговата прекрасна сопруга и новиот син.

Ова момче немало пари за да си купи хамбургер од Мекдоналдс, па решило да плати со она што најмногу го користи

Ентони Ендр, од Флорида завршил во затвор во недела наутро затоа што се одлучил да плати за својот оброк во Мекдоналдс на „необичен“ начин. Вработените од ресторанот за брза храна велат дека 23-годишното момче дошло со својот автомобил порачало оброк, но кога требал да се плати им кажал дека нема пари. Подоцна повторно се пратил со нова понуда.

Јавно уништување 1 милион запленети пиратски петарди на улица во Кина

Мислам дека ни кинеските власти не мислеа дека настанот ќе биде толку застрашувачки за гледање. Чиниш готово, овие го запалија цел град.

Куп руски деца украле Лада и бегаат од полицијата на снегот

Ова е моментот кога фатија една кривина со малку поголема брзина :).

16-годишно момче тврди дека ја изгубило невиноста на „островот на задоволството“ и сега сака да се ожени со една од девојките

16-годишниот Брајан, кој живее во Њујорк со неговиот татко, но по потекло е од Чиле, решил без знаење на неговите родители од картичката на татко му уплатил за наградна игра од соништата на секој маж. Станува збор за рајскиот остров во Венецуела познат како „Секс островот“, каде што мажите за 5.300 евра добиваат неограничени задоволства.

Необичен новогодишен концерт со специјално изненадување, опасно згодна танчерка маскирана како Дедо Мраз

Концертот беше на холандската мултиталентирана пејачка, актерка, композиторка, пијанистка, гитаристка, виолинистка и што уште не, Елен тен Даме, која има 51 година.

Човекот-грмушка напаѓа на улиците на Ротердам

Добра идеја за скриена камера. Од памет ги извади минувачите кои со тоа време поминуваа на ова место.

Што значи да се има добар комшија: Холандската полиција објави видео како човек пријавува крадец кај комшиите и акцијата потоа

Луѓето отишле на одмор, но будното око на комшијата им го чува домот од вакви натрапници.

Ова е Германија!

Сѐ во едно видео за една од најмоќните држави во светот.

Момчето кое тежеше 190 килограми на 10 години успеа да ја преполови својата тежина за само 2 години

Арја Пермана, на 10-годишна возраст беше сметано за најдебелото момче во светот бидејќи тежеше над 190 килограми. Момчето од Индонезија јадело ориз, риба, говедско месо, супа со зеленчук и други јадења, доволни да нахранат двајца возрасни луѓе. Тој не можел да се движи и деновите ги поминувал во базен за да може да се излади. Арја се родил како „нормално“ дете, но неговиот апетит почнал да расте кога наполнил 2 години. Пред 2 години Арја решил да го смени својот живот.

Празници се ближат и во Македонија, а последните подготовки се во тек!

Системот работи со полна пареа, за да има доволно за празниците :).

На инженерот на НАСА му здодеа да му ги крадат пакетите од пред врата и смисли совршено „оружје“ за одмазда

Марк Роберт работи како инженер во НАСА и неодамна му украле пакет кој бил доставен до неговата адреса. Кога пријавил во полиција му кажале дека случајот „не вреди да се истражува“, иако Марк го снимил крадецот на своите надзорни камери. Изреволтиран, инженерот на НАСА решил да им спреми на крадците изненадување кое никогаш нема да можат да го заборават и сето тоа го снимил на камера.

Мајсторот за билијард доби неочекувана помош во изведувањето трик удар

Зошто служат пријателите ако не за да си помагаат еден на друг.

Жената им приреди возбудливо шоу на патниците на автобусот во Сиднеј

На почеток воопшто не изгледаше дека ќе се случи нешто такво, но откако автобусот тргна, шоуто започна.

Huawei со нова технологија им помага на слепите лица да ги „видат“ емоциите на другите преку звучни сигнали

Две третини од средствата за комуникација се невербални, а изразите на нашите лица се тесно поврзани со нашите емоции. Замислете свет во кој не можете да ги видите емоциите на луѓето. За луѓе со оштетен вид, ова е секојдневие. Сега сепак, овие луѓе ќе можат да ја „видат“ насмевката на човекот преку моќта на технологијата. […]

На човекот од обезбедувањето на самопослугата не му е добро

Изгледа дека многу време поминал крај полицата со алкохолни пијалоци и не издржало срце јуначко :).

Пијаниот лесно го прифати предизвикот да им одигра еден машки стриптиз на вработените во Мекдоналдс

Прво ја доголта ракијата, за да дособере храброст, а потоа им се качи на шанкот.

Девојките се обидуваат да испеат новогодишна песна, но не е лесно кога седат на нешто што вибрира

Со ова видео и официјално го започнуваме загревањето за најлудата ноќ ;).

Девојкава ќе им покаже на мажите како да си направат прекрасна новогодишна честитка

Мажи гледајте внимателно, но не е паметно ваква честитка да ѝ подарите на вашата девојка, да не случајно открие од кој туторијал сте гледале упатства па да стане љубоморна.

+