7 земји каде прекумерната тежина се смета за знак на вистинска убавина

Во многу земји, жените се повеќе одбиваат да изгледаат како моделиод пистите, прифаќајќи го своето тело како „несовршено“. Како и да е, секој знае дека здравиот начин на живот е добар.

Кој рече дека немало пилоти во Арачиново? Најдовме еден кој ќе ја каже вистината! (Пародија!)

Пред да се истрчате со коментари и дијагнози, имајте на ум дека се работи за пародија и дека двајцата глумат. Во еден момент се случна прилепскиот акцент на снимачот.

Како колне бугарска кафанска пејачка?

Малку претера со клетвата и тоа за што? А ако не ти се игра во моментот?

Типот се буди и сфаќа дека ја преспал најјаката журка оваа година

Лошо е да си голем спанко, а во секое друштво има по еден. Тагнете го да се види :).

Вториот роденден на градежниот работник, кого булдожеристот не го виде

Кога работите на терен со тешка механизација, мора сам да се пазите, затоа што несреќи често се случуваат. Погледнете ја ситуацијата!

Најбараните жени во Европа: Вуду трговец со луѓе, Црна вдовица и трговец со оружје се меѓу 17-те жени бегалци кои Европол е очаен да ги фати

Во кампањата „Злосторството нема пол“, Европол ги крие лицата на бегалците кои се бараат во 21 европска земја зад неонски маски на нивната веб-страница, пред полека да ги открие нивните идентитети додека посетителите се движат низ оваа страница.

Смешна зфрканција со кофа на главата на колешката од работа

Шегаџиката си стави една кофа и на својата глава за да ја збуни колешката.

„Комшијата секој викенд намерно ми го прави ова со моторот!“ Гледајте до крај!

Господ гледа и ги слуша молитвите на оние кои што сакат да си поспијат малку подолго за викенд.

1000 долари награда ако испиеш 50 текили на екс

Јунакот го прифати предизвикот, па да погледнеме како помина.

Работниците на креативен и забавен начин ги „собираат“ паднатите лисја од зелените градски површини

Кога мачката ја нема, глувците оро играат :).

Смешен грабеж на продавница за играчки за вoзрaсни

Бидејќи во касата имаше многу малку пари, едниот од крадците реши да ја наполни торбата со подароци за другарките :).

Рускиот генијалец кој на прекар го викаат Илон Маск, ќе ви го покаже својот „Запорожец“

Еве што значи да се живее во „Банана“ држава. Наместо човекот да го освои светот со својот мозок и да му дише во врат на Илон Маск, тој ќе успее да направи само нешто вакво.

Овој човек веќе 30 години го гради својот минијаурен „но совршен дом“ кој што го започнал уште како дете

Еден ентузијаст на „Националниот Фонд за места од историска вредност“ помина повеќе од 30 години во градењето на неговиот сопствен минијатурен убав дом.

Фотограф со „соколски“ вид успеа да забележи був и да го фотографира! Но дали вие го гледате?

63-годишниот фотограф Џим го забележал бувот додека патувал назад во својот дом во Фулоу во областа Пик, Дербишир. Тој ја видел птицата која ја нарекол Мили и во уште неколку прилики, но вели дека во последниот период било сѐ потешко да ја најде.

Постојат неколку видови на стрес и верувале или не, некои од нив се добри за вас

Животот без никаков стрес изгледа како сон, но истражувачите велат дека е всушност добро кога ќе можете да излезете од вашата зона за удобност.

Првата брачна ноќ во aнтичкa Грцијa (виц)

Aнтичкa Грцијa. Во едно мало гратче советникот на владетелот ги свикува сите млади мажи и им вели:
– Имам две лоши вести за вас. Првата е што нашиот владетел донесе закон со кој тој го има правото на првата брачна ноќ.

Тетрис потрага (Игра)

Нема човек кој не ја сака(л) играта Тетрис. Ова верзија е направена како една потрга во која тетрисот ќе ве однесе на авантура во свет на вештерки и митски суштества! Придружете ѝ се на добрата малечка принцеза и обидете се да се ослободите од тврдината, мистериозната шума и пустината на злите духови.

Пред 27 години, едно мало девојче зборуваше во ООН за да ги обвини возрасните за климатските промени, но сите го заборавија

Во 1992 година, Самитот на Земјата се одржа во Рио де Жанеиро. Дете зборуваше пред возрасни и сериозни членови на Генералното собрание на ООН.

Пијаниот господар на пешачкиот премин се соочи со четворица шифоњери во Лада

Ладата на почеток прелета покрај господарот на пешачкиот премин, за потоа се му се врати во рикверц.

Зошто никогаш не треба да нарачувате трамболини од Кина?

Особено ако децата ви се малку повозрасни, штедење пари на трамболина е лоша идеја.

Газда, сега ќе ти направам мали моторчиња за децата

Бикот малку се препозна :).

Што прават доставувачите на пратки во САД, кога ќе им се допадне некој пакет?

Женава не примети дека куќата има камера, па уредно си го слика пакетот, за да има доказ дека го доставила.

Дури ни трамвај не се вози со телефонот в раце!

Обично трамвајот не бара многу управување, но ако се зазјапаш во телефонот, работата може да стане прилично лоша.

Пиварци и пријателите исчистија неколку километри од кејот на Вардар

Во најновата еко-акција, што се спроведе во рамки на повеќегодишната платформа „Рециклирате ли!?“,
волонтерите на Пивара Скопје исчистија неколку километри од кејот на реката Вардар во скопските
општини Аеродром и Гази Баба.

Кафенце господине полицаец? Интересна случка од протестите на фармерите во Холандија.

Симпатично? Така е! Полициските службеници немаат никаква врска со ова. Вака треба да се одвиваат сите протести.

„Господине, ве молам исклучете го моторот и дојдете позади во автомобилот!“

Господинот, очигледно малку потпивнат, послуша буквално сѐ што му рече полицајката :).

Е ова значи прв газда, баба ја возела!

Обично купувачите на половни автомобили паѓаат на вакви финти, без да размислат како всушност возат бабите.

Моментот кога камионџиите им дадоа поддршка на автопатот на холандските фармери кои протестираат со трактори

Протестите на фармерите во холандија повторно се активираа, откако владата донесе закон за намалување на емисиите на штетни гасови, кој директно ги погоди фармерите, бидејќи ќе треба да купуваат нови трактори и машини. Изгелда властите не ја научија лекцијата од почетокот на овој месец (клик овде).

Стариот и нервозен наставник по англиски го понижува девојчето што не знае, пред целото одделение, НО… Гледајте до крај!

Денешните деца се растени во едно друго време и не се научени да молчат и да трпат со наведнати глави.

По смртта на сопругата, 31-годишниот Антон сам ги расте 6-те деца, а еве како му заблагодари судбината

31-годишниот Антон Кудравцев, стана познат на јавноста, откако започна сам да ги расте своите 6 деца. Во животот му се случи трагедија, која не би ја посакале ниту на вашиот најголем непријател.

+