Американската комшиска расправија стана многу смешна поради ограничениот речник на учесниците

Само тоа имаат да си кажат еден на друг :).

Детето го украло автомобилот на својот татко и направило хаос во маалото

Да ги погледнеме резултатите од авантурата на малиот гангстер.

Колку пати можете да се кренете вака?

Но, на половината да ви врзат тег кој тежи половина од вашата тежина.

Ова азиско бебе игра подобро од тебе! (Позитив на денот!)

На почеток му требаше еден момент додека да го фати чекорот, за потоа да растури.

Спиеш ли мирно Гарфилд? Овој огромен мачор си бара свој дом и луѓето се заљубија во него

Многу луѓе сакаат да чуваат мачки, тие се мали, мили суштества, кои само сакаат да се чешкаат да ве топлат и понекогаш да ви направат „реновирање“ на домот. Сепак излезе дека не сите мачки се толку мали. Мачорот наречен Би Џеј дефинитивно може да изеде повеќе лазањи од Гарфилд и воопшто не му е срам за тоа.

Очила (виц)

– Ангеле, конечно решив да си купам очила, што мислиш?
– Купи си.
– Сигурен ли си?

Двајца синови и третиот е на пат (виц)

– Колку деца имаш?
– Двајца синови и третиот е на пат.
– А од каде си сигурен дека е син?

10 филмови кои вреди да се видат на големото платно оваа есен

Летото, за жал, е при крај, но новата филмска сезона е на самиот почеток. Во наредните месеци чекаме да почнат да се прикажуваат неколку долгоочекувани блокбастери и филмови кои ќе се натпреваруваат за најценети филмски награди.

Необичен крадец го грабна пакетот од пред врата, а сопственците некако немаа желба да се побунат

Поштарите и доставувачите имаат навика да ги оставаат пакетите пред врата или на тремот, но ова може да биде лошо затоа што доколку некој лаком крадец ги види нема да размисли два пати пред да ги грабне. Семејството Њуман е една од жртвите на ваквите кражби, само за „нијанса“ понеобична.

Нов хит на Вале Гулабица со кој повторно ќе се вивне на врвот на македонското естрадно небо

„Да да, вистина, и кафето истина, ај друго ќе ставиме, оваа ноќ ќе славиме.“

Среќата е во малите нешта: Девојка со Даунов синдром си го оствари својот сон така што го доби омиленото работно место

21-годишната Грејс Фленери од Синсинати, Охајо, долго време посакувала да си го оставри својот сон и да го работи она што го сака. Девојката со Даунов синдорм едноставно знаела дека еден ден она што го посакува ќе ѝ се реализира и така и се случило.

Жена мислела дека има вода во увото, но лекарите ѝ пронашле нешто многу пострашно

Една жена од Канзас, САД, посетила лекар затоа што не можела повеќе да ја поднесува водата во увото која никако не исчезнувала. Процедурата пребало да ѝ ја направи медицинска сестра, бидејќи била рутинска, но Сузи Торес успеа да ја шокира жената и останатите медицински лица.

Ова мало девојче ги долови „последиците“ од првиот училишен ден и го насмеја светот

Не е лесно да се оди на училиште, барем за секое дете е така. Додека ние не сакаме да одиме на работа, а потоа да правиме ручек или да ја поправаме старата машина, па да миеме садови и т.н, за децата самото одење во училиште може да биде исцрпувачко.

Пред да решите да се тетовирате, задолжително видете ги овие тетоважи

Прекрасни уметничи дела на телата.

Смешни слики #1896

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1896-ти дел.

Тројца другари од Португалија тргнуваат на летна авантура на Ибица, но мораа да го сменат планот, откако Фиестата не ги оснесе на фиеста

Тие направија интересно видео од својата авантура, во која наместо на Ибица, завршија во португалското одморалиште Алгарве, но резултатот беше подеднакво задоволителен.

Жена од Обединетите Арапски Емирати побарала развод од нејзиниот сопруг, затоа што бил премногу ДОБАР и има јаки аргументи за тоа

Една жена во Обединетите Арапски Емирати бара развод од својот сопруг поради најбизарните можни причини. Жената вели дека нејзиниот живот е „пекол“ поради „суровиот третман“ кој го добива до нејзиниот сопруг.

Е ова е мајка! Детето во раце и гази со 140 км на час!

Ај што својот живот си го става во опасност, секој со својот памет, но да немаш до толку мозок и да си играш со животот на детето, е тоа ги поминува сите граници.

Снимањето на турската серија не тргна баш по сценариото

Најсмешно е што ова не беше местено, а киксовите се случуваа еден по еден, како во цртан филм со Том и Џери.

Дух на дете фатен на камера како игра покрај скалите во семејна куќа среде ноќ

Авторот на видеото, Џоел Нолан, напиша: „На 8.08.2019 год. Во 12:54 часот, нашата безбедносна камера сними чуден посетител како шета низ кујната. Некои од луѓето кои ја погледнаа снимката гледаат мало момче со неговото милениче. Ние не знаеме со сигурност, но кажете ни што мислите вие.“ Еден од интернет корисниците го прашува Џоел: „Дали некој […]

Девојката конечно му најде практична примена на пирсот на устата

Ем карминот неразмачкан, ем шпагетите метла направени :).

Мажот и жената заспале во автобусот, а дојде нивната станица… Вакво будење има само во Русија!

Жената има уникатна техника на будење, но мажот отрпнал и на тоа.

Врвен мајстор за бесконтактна борба ја демонстрира својата моќ

Не сакате да го сретнете на улица и да го изнервирате со некоја ваша постапка! Само ќе мрдне со раката на 10 метри од вас и ќе се чудите кој ви удрил шамар :).

Генијално: Жената сакала да вежба и барала велосипед за вежбање, па мажот смислил како да излезе победник во ситуацијата

Конечно некој се сети како да ја искористи сета таа енергија која се троши за вежбање.

Уште еден автопилот на Тесла забега за сите пари

Овој инцидент се случи во Порто Рико, каде електричното возило Tesla Model X предизвика сериозна сообраќајна несреќа. Според возачот, тој само што паркирал зад пикапот, кога неговата Тесла наеднаш започнала неконтролирано да забрзува. Човекот тврди дека „автомобилот едноставно збеснал“, затоа што продолжил да забрзува и покрај тоа што тој ја притиснал сопирачката со целата своја […]

Човекот снима каков хаос оставиле кираџиите во неговиот стан, а потоа ја сними и неговата одмазда

Повеќето луѓе би го заборавиле хаосот, би платиле некој да го исчисти и би продолжиле напред, но не и овој човек. Тој го пронашол новото живеалиште на кираџиите и ги натера сами да се справат со сопственото ѓубре. Ова е состојбата со станот откако си отишле кираџиите: А ова е одмаздата:

Да видиме што крие просјакот позади знакот со кој ги моли луѓето да му дадат пари

Изгледа и не бил баш толку патетичен како што се прави.

Уличниот цртач на портрети има многу тешка задача денес!

Ај погоди ја да личи да те видам!

Како професионална козметичарка се справува со екстремен случај на црнки на лицето?

Не ми се верува колку време го гледав видеото! А вам?

Летна забава со двете комшивки во пикапот

Што ќе ти е море и плажа, кога имаш вакви девојки во населба? Сѐ што ти треба е во багажникот на пикапот да постелеш еден најлон, да го наполниш со вода и малку пена за специјални ефекти.

+