Александар од населба Превалец има решение за сиромаштијата и кризата во Македонија

Не ми е јасно како никому до сега не му текнало ова.

Девојка на денот: Соле Алфонсо (28 фото)

Прекрасната бразилска манекенка ќе ви го разведри тмурниот неделен ден.

Истанбул: градот на мачките (15 фото)

Во најголемиот турски град мачки има насекаде. Тие седат на тротоарите, прозорците, покривите и речиси на секој агол. Турците многу ги сакаат мачките затоа што мачка го заштитила пророкот Мухамед од отровната змија кога се молел. Во Турција луѓето веруваат дека попрво треба да ги сакате мачките, отколку луѓето, бидејќи луѓето се неблагодарни.

Да ги сумираме впечатоците од карневалот во Бразл во 2018 (67 фото)

Иако карневалот изобилува со голотија, сепак неговата историја е тесно поврзана со религијата. Карневалот на Бразил е фестивал кој се одржува еднаш годишно, четириесет и шест дена пред Велигден. Во одредени денови од Големиот пост, римокатолиците и некои други христијани се апстинираат од конзумирање на месо и живина па оттука и терминот “карневал” од “carnelevare” […]

Алигаторот не му се плаши на џипот

Не само што не му се плаши туку и го нападна, и тоа жестоко!

Девојката се снајде како да си ги исуши гаќите во авионот

За перење е лесно – има WC, но за сушење треба креативност :).

Малата Драгана вежба дување свеќи за својот втор роденден

Позитив на денот! На почеток не ѝ одеше, но на крај смисли техника на собирање воздух и ја среди :).

Како во едно мало локално кафанче во Македонија се одбележа Св. Валентин?

Финтата со пиво е да не знаеш дали да плачеш или да се смееш.

Неверојатната трансформација на мајка на 4 деца, која се здебелила после раѓањето на децата

Рејчел Форд му покажа на светот дека жените не смеат да се откажат од грижата за својата убавина. Рејчел побарала од својот сопруг да ја фотографира во костим за капење, за сликата да ѝ служи како мотивација. Потоа се ставила на строга диета и вежбање. Резултатот од нејзината упорност ќе го видите на крајот од постот.

Игри за возрасни на руските свадби (39 фото)

До сега сме гледале многу руски свадбени игри, а овие се навистина грижливо одбрани според забеганоста :).

Руси на Фејсбук (34 фото)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Современа белоруска улична мода (33 фото)

Кој од кој почуден и позабегано облечен.

WTF ситуации (51 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Незгоди се случуваат (38 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

Само во Канада (33 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Канада.

Девојки во смешни ситуации 116 (34 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Позитивни, симпатични и смешни животни (62 фото)

Наместо вовед, една убава мисла: „Можеме да судиме за срцето на човекот, по тоа како ги третира животните.“

10 трикови од поранешен агент на ФБИ како да ги привлечете, да им се допаднете и да ги освоите луѓето

Вистинската убавина не зависи од надворешните квалитети, туку од нашето однесување. Во неговата книга, „The Like Switch: An Ex-FBI Agent’s Guide to Influencing, Attracting and Winning People Over“, д-р Џек Шафер, поранешен агент на ФБИ, пишува за формулата за пријателство што ја открил и за законите на привлечност што сигурно ќе помогнат секој човек да воспостави односи и да направи околината да му верува. Неговите методи успешно ги користеле американските разузнавачки служби веќе 20 години и неодамна станаа јавни.

Измамник на деценијата: Ги фаќа жените за гради за да им ја претскаже иднината, а згора на сѐ и пари им зема за тоа

Кога има овци, ќе се најде некој паметен и да ги стриже :).

Сте виделе ли пушка седмоцевка? Или автоматска пушка со шаржер за стотина куршуми? (27 фото)

Следува колекција фотографии од уникатни оружја изработени од рацете на криминалците.

Кинески чичко-професионалец во својата работа им дава бесплатна масажа на жените во паркот

Терапијата помага да се намали болката и напнатоста во градите :).

20 сантиметри снег и цела Македонија нема струја

Автоматската секретарка на електро дистрибуција ќе прегори :).

СМЕРШ: Страшната контраразузнавачка агенција на СССР

Легендарната структура СМЕРШ била главната управа на военото контраразузнавање на СССР за време на Големата патриотска војна, до ден-денешен прогонувана од бројни гласини. Донекаде тоа се должи на фактот дека и досега деталите за некои посебни операција се чуваат во тајност.

Кога виртуелната реалност е толку реалистична што забораваш каде си и што правиш

Без разлика колку пати си играл игри со очила за виртуелна реалност, има игри кои ќе го збунат твојот ум.

Иднината на човечките односи (виц)

2025:
– Ало, 192?
– Да, повелете.
– Сакам да пријавам исчезнато лице.
– Зошто мислите дека е исчезнато?

GTA Русија: Бегство од полиција во градот Серпухово

Пешаците меѓу кои и едно дете, за влакно останаа живи, типот во еден момент почнаа да го гонат 5 полициски автомобили. Според официјалното известување, на крај самиот застанал и се предал.

13 точки на притисок кои го зајакнуваат метаболизмот и го забрзуваат процесот на слабеење

Акупресурата е древна форма на масажа на телото која помага во протокот на енергија, според традиционалната кинеска медицинска теорија. Со притискање на некои од енергетските меридијански точки на телото, можете да го подобрите протокот на енергија и да му помогнете на вашето тело подобро да работи. Оваа практика е стара речиси 2.000 години, а искуството на многу луѓе докажува дека може да помогне и при губење на тежината.

Дадилката од пеколот се соочува со казна затвор од 10 години, откако ја фатиле на камера како измачува мало бебе

Оваа шокантна снимка покажува дадилка која што му удира шамар на мало бебе, му го стиска носот за да го сопре дишењето и го фрла на подот. Додека го храни детето, се гледа како го удира по лицето затоа што не сака да го земе шишето и потоа го фаќа за рака со една рака за да го фрли на земја.

Никогаш не се задевајте со дада Хулк

Колку и да сте на број, дада Хулк сите ќе ве стави на куп :).

Руските продавачи на невиност: Дилери регрутираат илјадници руски девојки на возраст од 17 години за прв пат да имаат секс со богати бизнисмени

Илјадници девојки и млади жени во Русија ја продаваат својата невиност, откако ќе најдат богати „спонзори“ на интернет. Мрежите на специјализирани дилери и извидници активно регрутираат девици и ги поврзуваат со богатите бизнисмени, земајќи такси кои можат да се движат помеѓу неколку стотици и десетици илјади евра. Во други случаи девојките сами ставаат реклами, во […]

+