Смешни стрипчиња 175 (23 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Ќерката ја снима реакцијата на таткото кога виде дека мајката е без коса со суканици, прв пат после 20 години

„Значи, по 20 години растење на суканиците, мајка ми сакаше да си ја исече косата. Таа не беше сигурна како ќе реагира татко ми… а еве како тој го направи тоа.“

Пекинг има таен, подземен град, изграден за време на Студената војна, рачно од страна на 300.000 луѓе

Длабоко под раздвижените улици во Пекинг, Кина, се наоѓа еден поинаков свет, чија скриеност е лошо чувана тајна. Градот е дом на 21,5 милиони луѓе, но неколку илјади од нив живеат во овие подземни тунели кои се протегаат и до три ката под земјата. Не се открива колку изнесува вкупната големина на градот и каде се наоѓаат сите тунели, но се претпоставува дека повржината изнесува повеќе од 80 километри квадратни и овие тунели ги поврзуваат сите градски главни владини згради. Некогаш имало дури 900 влезови.

На диско во едно холандско село

Веројатно никој никогаш и не слушнал за холандското село Реутум, но после ова видео, светот ќе дознае за него. Да погледнеме како се забавуваат девојките во локалната дискотека.

10 најскапи предмети кои што се продадени, а всушност не постојат

Некои луѓе понекогаш стануваат малку „луди“ кога се работи за видео игрите. Гејмањето е нешто без што помладите генерации не можат и со „страст“ ги следат најпознатите гејмери и се обидуваат да напредуваат во нивоата. Купувањето предмети во игрите е нешто вообичаено, но некои луѓе навистина немаат граница во определување на цената која се спремни да ја платат за предмети кои всушност не постојат во реалниот свет. Еве колку луѓето се спремни да потрошат за виртуелниот живот.

Внимавајте каде буричкате со рацете!

Дури и во моментите кога очекувате најпријатно изненадување, може непријатно да се изненадите!

Хуманата баба од руското село Соколовское со 63 жители стана славна после ова видео

Баба Раиса Јапарова е пензионерката која наместо да дреме по цел ден пред печката, решила да им помогне на другите луѓе посипувајќи го замрзнатиот пат со песок.

Будалава го гледал скокот со параглајдер од тераса, па реши и тој да проба во снегот

За разлика од скокот со параглајдер од пред неколку дена (клик тука), ова не тргна според планот.

Макуауитл: Мечот на Ацтеките од вулканско стакло кој можел со еден удар да обезглави коњ

Од античките времиња, луѓето развивале софистицирано оружје за да го полнат својот арсенали. Во древниот Египет, копешот бил озлогласен смртоносен меч на бојното поле. Копешот обично би бил правен од едно парче бронза, која била прилично тешка и изгледал како нешто помеѓу борбена секира и меч. Дури и Рамзес II е прикажан како користи вакво оружје.

Храброто локално девојче му се спротивстави на слонот и ги спаси туристите од непријатности

Ако почнеш да паничиш слонот може да те смачка, а девојчево изгледа имало добар учител. Како и да е, некој постар требаше да го направи ова.

Човекот ја снима својата бивша девојка која тргнала кон него со чаша вино

Внимавајте со кого си фаќате работа. Ако забележите елементи на забеганост кај некого, подобро не се плеткајте со него/неа.

Малото детенце има проблеми да го победи стравот

Што го тераат, кога целото се тресе како пивтија :).

Азиецот нема проблем да ја помине екстремно тешката патека на забавното натпреварувачко шоу

Како да му ставиле лута пиперка во задникот :).

Вадење заглавена кола во кал со четирицикл

Ова е упатство како НЕ се прави тоа!

Појадок кој го спречува мамурлакот после цела вечер пиење

Затоа што клин со клин се избива, или од што е болеста од тоа е и лекот, како сакате кажете го :).

Вака во Дагестан, по теркот на западните трендови, се бараат деца таленти!

Правилата се исти како во популарното талент шоу „Глас“ (The Voice), само изведени во дагестански услови.

Малиот „Ѕвер“ им го украде шоуто на згодните девојки кои играат на саемот за автомобили

Шизик не се станува, шизик се раѓа!

На Гицко му требаат очила

Ја грабнал девојката, ја растури, а оваа не дава никаков отпор :).

10 психолошки факти кои веројатно не сте ги знаеле за себе

Човечката психа е една од најголемите мистерии во светот. Иако научниците научиле многу интересни факти за психолошките карактеристики на човекот, па дури и можат да го предвидат нашето однесување базирано на одредени правила, многу работи остануваат непознати. Дали знаете колку се погрешни вашите спомени, колку долго се формираат вашите навики или бројот на пријатели кои […]

Дедото доби мрсна стриптизерка за роденден

Девојката го врати во времето и го разбуди тинејџерот во него :).

8 луѓе кои имале и други интересни вештини, освен оние за кои станале познати

Овие осум луѓе се  познати на светот по своите неверојатни вештини, таленти и придонес во општеството, но секој од нив имал и друга страст која иако ја негувале не успеала да го освои светското внимание.

27 неверојатни дела на љубезност кои ја враќаат верата во човештвото

Понекогаш само малку љубезност е доволна за да промена во нечиј живот. Секое добро дело, од вистински чин на храброст до едноставен гест на добрина го прави овој свет подобро место за живеење.

Како е можно некој да направи ваква сообраќајка?

Возило со голема брзина „летало“ во воздухот и „слетало“ на вториот кат од една мала зграда, во Санта Ана, Калифорнија. Двајцата патници кои биле во возилото преживеале, но еден од нив останал во возилото еден час пред да биде спасен од пожарникарите.

Возење кочија на мраз како газда

Лесно е ова да го направиш со моќна спортска кола, оди направи го со кочија да те видам!

Мускулестиот Тајрон има свои методи за борба против пушењето

Секој кој ќе го види со цигара, добива жестока лекција, а ако приговара, може да си добие и ќотек. Од сега па натаму ако запалиш цигара, ќе ти дојде Тајрон :).

Лудак лета и гори гуми на Тајмс Сквер, го удри полицаецот кој сакаше да го запре и го снема

Типот успеа да се протне низ колоната возила на најпрометната улица во Њујорк, веројатно исчука десетина автомобили и им побегна на групата полицајци.

Празниците завршија, но некој едноставно не може да се помири со тоа

Таткото реши да ја фрли елката, но наиде на жестоки реакции :).

Двајцата ограбувачи акцијата ја изведоа во погрешна смена

Човекот рутински си ја заврши работата.

Што ќе ти е фризер кога имаш огледало и… факел?!

Типот наместо да фрла пари за „стилисти“, си седнал и си ја прави фризура по мерка.

Еден обичен зимски ден во едно руско село

Човеков реши да отиде до градот да заврши некоја работа додека уште е ден.

+