Бесни младенци тужат фотограф кој направил 96 фотографии од девериците, а само 11 од младенците

Секој сака да има фотографии од најубавиот ден од животот. Но, Стеф и Пол Унвин беа толку разочарани од своите свадбени фотографии што завршија на суд. Секоја трета фотографија која ја направил фотографот Дејвид Килкурс била замаглена, а да биде уште полошо тој направил многу повеќе фотографии од девериците отколку од среќната двојка. И толку […]

Патник низ времето покажува фотографија за која тврди дека е од Лос Анџелес, којшто е целосно под вода во 5000 година

Еден маж кој тврди дека патувал низ времето вели дека има фотографски докази дека Лос Анџелес ќе биде потполно под вода до 5000 година. Човекот, познат само како Едвард, тврди дека бил дел од врвен таен експеримент додека работел во лабораторија во Лос Анџелес уште во 2004 година, кој му овозможил да патува во иднина.

Трогателна случка во Русија: Две сестри, 12 и 15 години, оставија видео порака на интернет и скокнаа од зграда затоа што помалата се скарала со своите родители

Во видеото поголемата само кажува дека ги сака сите и никого не обвинува за ова. Помалата, 12-годишната Маша си фатила дечко, а нејзината мајка била против нивната врска.

Кога телефонот ти е поинтересен од дружењето со пријателите

Веројатно никој не научи лекција од ова, но барем му се посмеаја малку :).

П’тко и Аџи од Баница им ги честитаат возачките на Македонците во Германија

П’тко и Аџи од Баница им ги честитаат возачките на Македонците во Германија

„Они се мачат за вас а вие не им ги давате возачките! Како така!? Ајде брзо да им ги дадете!“

Македонска иновација: Пола комбе

Важно да се движи, не е важно што ќе речат комшиите. Тие и нова кола да купиш, пак лошо ќе ти зборуваат зад грб :).

Снаодлив манијак се обиде да ја фотографира жената под сукњата

Погледнете како се снајде кога жената го фати на дело.

Девојката го знае најбрзиот начин како да испијаниш еден маж, да не знае каде е

На типот не му е јасно што му се случува, а веројатно и наредните денови ќе си го поставува истото прашање.

Моторџиите против рампите на преминот преку железничка пруга

Кога треба да помине возот, неколку полицајци рачно ги извлекуваат рампите, а на моторџиите им се брза.

Во иднина ќе можеме да си ги полниме мобилните телефони само со движење на прстите

Денес имаме многу уреди и сите тие треба да се полнат. Иако сега има безжиќни полначи, повторно постои потреба да бидат вклучени во штекер. Во многу случаи, процесот на полнење воопшто не еволуираше во изминатава деценија или повеќе.

Холанѓанец направил колекција од 1.200 шишиња со пораки, исфрлени на морскиот брег

Вим Круисвајк сака да оди во лов на богатство, а неговото пребарување обично го прави на брегот на Северното Море. Точно е дека ова богатство не е злато или дијаманти, туку обични парчиња хартија запечатени во стаклени шишиња. Во последните 34 години, човекот успеа да собере 1200 пораки во шишиња, а најинтересно е што тој одговори на повеќето од овие поморски писма.

11 симптоми на хормонален дисбаланс кои секоја жена треба да ги знае

Многу важни процеси во нашите тела се контролирани од хормоните. Значи, кога производството на хормони е нарушено, тоа влијае на нашето расположение, однесување, благосостојба и изглед. Но, како да се разбере дека проблемот е предизвикан од хормони и за кој од нив поточно станува збор?

Малиот шизик го покажа цел свој репертоар, но никако да ја импресионира девојката

Дури цело време ѝ го упатува и својот заводнички поглед, а таа мртва ладна.

Ова го нема ни на Олимпијада: Кинески дедо вежба своја оригинална вежба на вратило во парк

Вака се живее 101 година без празници. Човекот не е дизајниран да седи по цел ден на столче. Излезете и прошетајте надвор, секогаш кога ќе имате барем малку слободно време.

Луѓето најнормално си ги мијат автомобилите, во автопералната со самопослужување

Таман си имаат и греење, за да не им е многу студено. Каде оди човештвото!?

Валентина и братчето го открија брашното

Дневна доза позитивна енергија! Што мислите за реакцијата на мајката, која зеде да ги снима наместо да ги искара?

Дедото заборавил каде си го оставил телефонот, па цела фамилија се собра да го бара

Телефонот цело време ѕвони, сите го слушаат, а никој не може да го најде.

Професионалниот бејзбол играч на многу креативен начин се справи со идиотот од публиката кој го навредуваше

Типот едноставно не престануваше со довикувањето навредливи зборови за бејзбол играчот, се додека не доби ваква имитација.

Илон Маск доби здрава конкуренција: Бугарската вселенска програма започна со подготовките

Според буџетот и експертизата што ги имаат, ова е навистина врвно достигнување.

Дечкото даде сѐ од себе на примениот физички тест во школата за полицајци

Не ми е јасно само што ќе му е обука кога тој веќе е ѕвер :).

Престигнување со 150км на час на снежен коловоз

Рускиот камиказа ќе ви покаже како НЕ се вози зимно време, без разлика какви гуми или каков автомобил имате.

Казахстански деца без мозок играат екстремно опасна игра на градилиште

Жител на градот Петропавловск ги сними, без да се обиде да преземе нешто да ги спречи.

Домаќинка на денот! Си ја завршила сета работа, па сега си слуша музика

А штом виде дека ја снимаат, веднаш знае што треба да прави.

Како ли живееле без мобилни телефони: 10 чудни игри и активности со кои се забавувале луѓето во минатото

Ако мислите дека генерациите што живееле пред компјутерите и мобилните телефони биле измислени и имале здодевен живот, тогаш многу грешите. И аристократите и селаните секогаш биле подготвени да се забавуваат, но начинот на забава не бил секогаш хуман и безбеден, како денес. Меѓутоа, дури и денес можеме да најдеме луѓе кои не се однесуваат разумно при изборот на сопствени начини на забава и ќе дознаете за нив на крајот од статијата.

Современа долна облека за девојки со облини, кои не се плашат од хамбургери

Полека но сигурно им доаѓа крајот на манекенките кои личат како стапови.

Мерак за женските очи: Ѕвездите сликани одблизу, без фотошоп и ретуширање (15 фото)

Навистина никој не бил совршен. Дури ни Анџелина Џоли не може да му побегне на забот на времето.

Нов, јапонски, електричен автомобил достигнува од 0-100 км/ч за помалку од 2 секунди

Една мала инженерска компанија во Јапонија тврди дека го произведе првиот електричен автомобил на улиците, кој може да достигне од 0-100 км/ч за помалку од две секунди. Aspark Owl беше претставен на Саемот во Франкфурт минатата година, а неговите креатори соопштија дека ќе има 430 коњски сили, ќе тежи под 860кг и ќе забрзува до 100 за две секунди.

Изнервиран Бугарин во Англија снима жена во автобус како некултурно јаде праска

Инаку тој е многу културен, како што можете да слушнете :). А жената рецка не му мава, тој ја снима, оваа не го ни погледнува, како да не постои.

Ова суштество не е пајак, туку опашката на една многу отровна змија, која така го лови својот плен

Змијата има боја со која многу добро се камуфлира во пустелијата и почнува да мафта со опашката, со движења многу слични на пајак. Кога некоја птица ќе го забележи „пајакот“, слетува да го лапне и така станува плен.

Девојката има прилично чуден, експериментален силиконски задник

Кутрата од желба за што поголем задник, сега треба странично да излегува од дома :).

+