Ви го претставуваме Дени – новиот паметен асистент за вашиот дом

Само треба да го прашате што не ви е јасно и тој ќе ви ги отвори очите.

Внимавајте како седнувате во фотелја, ако имате 200 кила!

Чиста физика :).

Стариот рибар фатил нешто огромно, но како да го извлече?

Кој кого сака да изеде тука?

Камионот фаќа кривина, ама малку го поткачи автомобилот

Нешто слабо логиката, штом се врати назад и ја направи истата грешка, дури и полоша.

Овој индиски мост е само за луѓе кои се умориле од животот

Би се осмелиле ли да помислите да поминете?

Овие животни – спортисти помагаат да се опуштиш и да заборавиш на секојдневните проблеми (избор видеа)

Нема животно кое не сака да се забавува со топка. Пробајте ако имате некое во близина!

Жената му дошла на посета на мажот на интензивна нега, за да провери дали му работи виталниот орган

Воедно и да се осигура дека нема да ги задева медицинските сестри :).

Зошто мажите не ги разбираат жените? (виц)

Жената седи пред огледалото, се шминка и му вели на мажот:
– Ти мене не ме разбираш!

Девојки се фалат со новата облека на социјалните мрежи

Штом ќе се вратиш дома од продавница, ред е да се пофалиш и на социјалните мрежи. Која е најмногу за фалење, оценете вие.

Азијки (46 слики)

Нова колекција симпатични косооки девојки кои ги кршат машките срца.

17 кратки факти за познатите брендови кои можат да го свртат вашиот свет наопаку

Ако го слушнете зборот „Самсунг“, првото нешто што ви паѓа на памет е веројатно мобилен телефон, но никогаш на корејска риба. Или кога ќе гуглате збор за да проверите како треба правилно да го напишете, сигурно не знаете дека името на пребарувачот е резултат на грешка во пишувањето.

Рускиот војник не скокнал баш најдобро со падобранот

Среќа во несреќа е што се заакачил на балконот, па не тропнал директно на земја :).

Многу луѓе велат дека овој трик со дишење им помага да заспијат за само 60 СЕКУНДИ

Сите знаеме дека штом една вест ќе почне да се шири на интернетот тука нема запирање. Многу совети за исхрана, вежбање, воспитување деца станаа популарни токму благодарение на интернетот. Е сега интернет просторот има нова забава: Техника со која се тврди дека можете да заспиете за 60 секунди.

Учителката по пеење ѝ помага на својата ученичка за време на настап

Даде сѐ од себе жената, дури и малку претера со давањето :).

Дедото не си ја знае силата

Ете така, со едната рака ќе поткрене малку, со другата ќе измете и веќе е чисто.

Возачот го изнервира велосипедистот со свирењето, па овој му одржа јака лекција

Како би изреагирале вие да сте на местото на возачот?

Како шизик со мотор пали цигара, ако нема запалка?

Шизик не се станува, шизик се раѓа, а после само учиш финти :).

Време е за вашиот редовен викенд час по современ танц

Гледајте и учете! Колку повеќе пати го гледате, толку повеќе ќе научите :).

Полицаецот знае како се прават „тие“ работи (виц)

Полицаецот си го шета синот за рака по улица и по некое време синот го прашува:
– Тато, тато, зошто јас сум црн, а вие двајцата со мама сте бели?

Да се тепаш со човек кој е два пати повисок и поширок од тебе, не е добра идеја!

Исто така да му подаваш рака откако ќе го изнервираш со своето дрдорење и однесување, исто така не е добра идеја!

Дебелото маче има проблем со димензиите на специјалната вратичка за мачки

Ако не друго, барем успеа да ја отвори големата врата, па ќе може да излезе без проблем.

Двајца Американци отишле да ги снимат крокодилите во национален парк во Флорида

Почекајте да дојде моментот од кој ви застанува крвта во вените. Реакцијата на тој што снима е многу смешна!

Осомничениот знае како да ги избрка далеку од себе полицајците кои сакаа да го апсат

Сега ќе влечат ждрепка кој да му пријде за да ја заврши работата што ја почнаа :).

Дали е ова „современиот“ Д-р Менгеле? Над 2.000 фетуси се пронајдени во домот на починат лекар за абортуси

Д-р Улрих Клопфер починал на 3-ти септември во округот Вил, Илиноис, САД. 10 дена по неговата смрт членовите на неговото семејство решиле да ја расчистат неговата куќа, но не очекувале дека таму ќе ги пречека сцена како од хорор филм. Во неговиот дом тој чувал 2.224 медицински сочувани остатоци од фетуси.

Маркетинг директор дознал дека ќе оди технолошки вишок па решил тој да биде последниот кој ќе се смее

На маркетинг директор од Нов Зеланд му било соопштено дека ќе заврши како технолошки вишок и на последниот состанок му било кажано дека може да си донесе некоја блиска личност како емоционална поддршка.

Најмоќниот дует на денешницата го изведува мегахитот „Сињорита“: Трамп пее, а Путин на пијано!

Витуозот Путин свири на пијано, а Трамп пее со својот ангелски глас. Најавуваат и турнеја низ земјите од Блискиот исток.

Спиеш ли мирно Луис Хамилтон? Чешката полиција го бара фраерот кој вози Формула 1 автомобил на автопат

Добро е да се воведе малку возбуда во секојдневниот живот, барем така мислел овој обожавател на Формула 1, но и луѓето кои го сретнале на автопатот.

Само на Балканот: Пијан тракторист вози и спие на воланот

Среде бел ден, кршнал до кооперација човекот :).

Гангстерот со смакнати фармерки излезе дека бил кенгур што се качува по ѕидови

Кога дечко ти е наркоман, комшиите ќе си гледаат сеир секој ден.

11 видови на храна кои најверојатно сето ова време сме ги консумирале погрешно

Денес, дури и повеќе од минатото, нашето внимание е насочено кон квалитетот на храната што ја поставуваме на трпезата и како таа е приготвена.

+