Паркингот до спортската сала Младост во Битола е пример за во книгите за екологија

Ова мора да го видат градските власти во сите места во Македонија!

Техника на одење дома после продолжен викенд (варијанта 2)

Ова е варијантата „Три напред, еден назад“, а првата варијанта се вика „Зомби“ и можете да ја видите тука.

Продолжениот викенд е при крај, па време е да си одиш дома, а ова е техниката на одење што ти треба

Ова ти се вика искуство и долгогодишен тренинг!

Другарот си нашол место да направи мала пауза од продолжениот викенд

Снимачот реши да го исплаши со викање на цел глас…

Мажот смислил генијална финта како да го крие пивото од жената во дворот

Пусти мерак те претвора во генијален инженер и познавач на физиката :).

Најдобрата 10 минутна вежбачка рутина со која се спречува подгрбавувањето што се јавува поради современиот начин на живот

Скоро секој човек во денешно време се соочува со проблемот на подгрбавување, а кога ќе остариме насекаде ќе гледаме грбави луѓе поради прекумерното седење пред компјутер, пред телевизор и на телефон. Со само 10 минути вежбање дневно, вие можете да си ја смените иднината на подобро.

Изјавата на агресивниот ММА лудак пред почетокот на мечот ќе ти ја замрзне крвта во вените (Гледајте до крај!)

„Насилство, насилство, насилство, контролирана агресија и љубов! Љубов кон нанесувањето болка и агресијата!“

Шамар

Скарата во дворот со семејството и пријателите ја наруши кавгата на двете деца. Таткото знае како да го реши проблемот.

Како се чувствувам денес?

„Птици кои летаат високо знаат како се чувствувам
Сонцето на небото знае како се чувствувам
Ветрето што дува знае како се чувствувам

Кога си толку голем МЕТАЛЕЦ што тешко функционираш во општеството

Типот се испијанил од музиката, а веројатно и хемијата замешала прсти.

Мотика мода лето 2018: Нови машки костими за капење

Обичните машки шорцеви веќе не се интересни. Ова се првите затворени машки костими за капење. Ќе си купите ли?

Врв на бугарските матурски до сега: 58-годишната професорка игра валкан танц на подиумот со ученик кој ѝ изведува стриптиз

Класната раководителка во СУ „Св.Климент Охридски“ од Симеоновград, Бугарија беше главна ѕвезда на матурската прослава и ги шокираше учениците со своето недолично однесување.

Вулгарен Хумор 277 (44 слики)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Хипнотизирачки позадини 137 (38 слики)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

Азијки (43 слики)

Нова колекција симпатични косооки девојки кои ги кршат машките срца.

Само во Русија (37 слика)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Магијата на хеланките (40 слики)

Од машка гледна точка, хеланките се најдобрата женска облека :).

Колку убаво може да биде летото (36 слики)

Продолжуваме со загревањето за летото 2018 😉

Фрик шоу на Мотика (33 слики)

Нова, огромна колекција луѓе кои изгледаат забегано.

Летни несекојдневни ситуации

ЛЕТО + смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА ЛЕТНИ НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ.

Пијаниот украински тепач му се нагледа на навивачот на Ливерпул во центарот на Киев (Гледајте до крај!)

Пред почетокот на финалето на Лигата на шампионите, во Киев врие навивачи на Ливерпул, кои се познати тепачи.

5 историски факти кои покажуваат неочекувани страни од минатото

Ние сме навикнати да ги засноваме нашите одлуки на одредени факти за историјата што ги научивме во училиште или од книги. Но, постојат многу факти за кои малку луѓе знаат дека го разбиваат стереотипното знаење за минатото.

Татко го пронашол синот по 24 години откако отпечатил и испратил 180.000 известувања за исчезнато лице низ Кина

Солзи радосници биле пролеани кога еден татко во северозападна Кина конечно бил повторно обединет со својот исчезнат син по речиси 24 години. Таткото Ли Шунџи и мајката Ду Ли го загубиле својот тогаш тригодишен син на прометните улици на градот Ксиан на 8 август 1994 година.

Човекот сакал да си го исчисти браникот на автомобилот и открил необично изненадување внатре (4 слики)

Чудно е како не се скршиле додека го возел автомобилот.

Реакцијата на младиот Албанец на суд откако судијата му изрече казна затвор од 3 години заради киднапирање

Инцидентот се случи во албанскиот град Валона.

Како украинските полицајци фаќаат ОПАСНА 27-годишна девојка

Колку е ОПАСНА можете да видите и по возењето на кржниот тек, а и по снимката од апсењето на крај.

Дедото продава на улица пијалок против мамурлак на база на расолница, се разбира

Нема поубав лек за мамурлак од нашата традиционална расолница, кој што очигледно го практикуваат и луѓе од други држави.

9 факти за Дубаи со кои малку луѓе се запознаени

Дубаи е еден градовите кои набрзо се развиваат во светот. Во 1960-тите, тој бил пуста пустина со неколку згради, а сега е најгусто населен град во Обединетите Арапски Емирати! Дали знаевте дека има голем скијачки центар во средината на пустината во Дубаи?

Треба голема храброст за да се пријавиш како доброволка за кечерски стриптиз

Девојката таман почна да ужива, противникот стапи на сцена.

Мајмунот е опасен уличен шегаџија

Точно знае како да изненади непознат човек :).

+