Изгубениот Лабрадор успеал да си го најде патот до дома, но со него донел и нови необични пријатели

Лаура и Кајл Криер од Канзас, САД го пуштиле нивното куче Бу да си ги изврши своите физиолошки потреби во дворот. Но, кога Лаура повторно излегла надвор и почнала да го вика кучето забележала дека Бу никаде го нема. Тие почнале да бараат во нивната околина, но не можеле да го најдат кучето. Сопругот Кајл наредното утро тргнал да го бара Бу, но сѐ уште немало ни трага ни глас од него.

Каква е молитвата на вашиот хороскопски знак?

Овен: „Боже, дари ме со трпение… И си го сакам ВЕДНАШ, слушаш ли?!!!“ Бик: „Боже, дај ми сили да си го променам животот… ама не веднаш!“ Близнаци: „Еј, Боже… Кој си всушност? Каков си? Што си? Колку сте? Можам ли воопшто да те замислам…“ Рак: „Оче наш, знам дека не треба толку многу да зависам […]

17 стрипови кои покажуваат од што се „составени“ луѓето од различни националности, вклучувајќи нѐ и нас

Кога некој ќе ве праша од што се „состои“ вашата нација кои работи први ви паѓаат на ум? Нам оваа прашање ни го привлече вниманието и затоа ви претставуваме од што се „составени“ нациите низ светот. Се надеваме дека илустрациите добро ќе ве насмејат, а на крај можете да проверите од што сме „составени“ и ние „Македончињата“. Вие што мислите, како најдобро се опишува нашата нација?

Средовечна госпоѓа влезе во канцеларијата на една лихварска компанија со жестоко изненадување за вработената девојка

Жената од најлонот извади една мала тегла со киселина и ѝ ја плисна во лицето на девојката. Инцидентот се случи во рускиот град Калуга. Полицијата лесно ја идентификува жената, но не откри ништо за причините за овој потег. Штом веднаш знаеја која е, значи жената се изгорела со некој „микро кредит“, па реши да ги […]

Секретарката отиде во канцеларијата на директорот и уште од вратата почна да му кажува за што е дојдена

А човекот среде работа… ама како да ѝ каже :).

Селскиот фаќач на змии лови огромна кралска кобра од прагот на една куќа во Тајланд

Кралските кобри знаат да бидат екстремно агресивни, а кога е така касаат и по неколку пати, со што брзо ја усмртуваат жртвата.

Понекогаш свежа сланина се прави и на сред пат

Вакво нешто дефинитивно не очекувате да видите на патот!

Најдобрата другарка ако не те зафркне, нема кој!

Девојката примети дека еден дечко ги снима со телефонот, па веднаш ѝ текна како да му направи незаборавно шоу.

Арапот ич нема среќа

Да се надеваме дека деца си направил до сега, зошто од сега повеќе нема да може.

Утрински лов на диви зајаци во снегот

Снегот повеќе го кочи зајакот отколку ловџијата, но зајакот пак не се дава лесно.

Вака не се јава нервозен и прецизен коњ!

Неколку луѓе го држеа коњот, за да може јунакот на видеото да го јавне, но работата ескалираше многу брзо.

Другарите влечеле ждрепка кој да оди по пиво од продавница во Сибир, а ова е среќниот добитник

Нема доволно големо невреме, кое може да го спречи мажот да дојде до пиво :).

Реакцијата на Тереза Меј откако не ѝ го изгласаа договорот

Да погледнеме како реагира зад затворени врати, секогаш прибраната и културна премиерка на Велика Британија.

Девојката доби генијална идеја да го искористи својот талент за да го изголта сокот на екс

За талентирана, талентирана е, а воедно ја покажа и својата кутра интелигенција.

Современата женска мода во Северна Кореја (18 слики од модно списание)

Ова списание се објавува со поддршка на владата на Северна Кореја. Всушност, токму тоа е облеката што владата препорачува да се носи. Сите облеки презентирани во каталогот се одобрени од „Центарот за истражување на облека“ на Северна Кореја.

Ова се најскапите фотографии во светот кои вредат цели богатства

Што значи вашиот труд да биде оценет дека вреди милиони? Неколку автори чии фотографии имаат вртоглава вредност можат да одговорат на ова прашање. До каде ќе оди човештвото ако продолжи да ги троши парите на такви апсурди додека никој не се грижи за поважните работи, ако тие не изгледаат естетски софистицирани? Никој не може да објасни зошто некој може да даде такви суми за фотографија. Или зошто фотографијата може да чини толку многу. Богатите, сепак, одлучуваат на што ќе ги трошат парите, а авторите на овие фотографии можат да бидат само задоволни со овој факт. Еве ги најскапите фотографии во светот:

Работници успеаја да го исчитат од снег патот што ги поврзува две руски републики на Кавказот

Ова е автопатот кој ги поврзува Јужна и Северна Осетија, а секоја зима е затрупан со лавини од околните планини. Оваа година работниците му го најдоа лекот :).

Во меѓувреме во Белорусија: Дрифтање со тролејбус

Се разбира ова не беше намерно, туку возачот се најде во небрано, но тоа не го прави видеото помалку интересно за гледање.

Необични факти за пиратите кои најверојатно не сте ги знаеле

Капетан Џек Спероу – идол на повеќето тинејџери. Да, сите тие му се восхитуваат на веселиот капетан, но реалноста е сосема поинаква – всушност, пиратите се далеку од безгрижните авантуристи што ги гледаме на телевизија и во кино. Во минатото, пиратите имале репутација на жестоки убијци кои носеле огромен бес, ограбувале и убивале секој кој ќе им се нашол на патот. Покрај тоа, пиратите вовеле неколку трендови – превез на окото, дрвена нога, носење обетки и така натаму. Сепак, има уште многу работи што не ги знаете за пиратите. Еве некои интересни факти за пиратите кои веројатно не ги знаете:

Може ли човек да се казни за нешто што не го направил? (виц)

Учителката само што влегува на час, а Зоки Поки веднаш крева рака.
– Кажи Зоки.
– Учителке, може ли човек да се казни, за нешто што не го направил?

Тежок е фраерскиот живот: Пиењето запален алкохол го остави без потомство

Дури и другарот дојде да гасне со боксови.

Девојката го пропуштила летот, но наместо да се нервира, ги искористи 4-те часови чекање за ова одлично видео

Вака загубата се претвора во победа! Девојката со име Кети Гулд добила идеја да се сними како игра на истата песна на многу локации на меѓународниот аеродром Хартсфилд-Џексон во Атланта. Нејзиното видео ја направи славна на интернет.

Со празна глава против монтажен сообраќаен знак

Попаметниот попушти :).

Најхраброто дете реши да провери дали мразот е доволно дебел

И Стиви Вондер ќе видеше дека не е, но како инаку ќе снимеше вакво смешно видео.

Опасна дама со гитара

Звучи многу подобро отколку што изгледа!

Жена која е алергична на сите животни, отворила засолниште за да им помага, иако го ризикува своето здравје

Луѓето со алергии на домашни миленичиња знаат што е тешка одлука да имаат домашно милениче, кога секој контакт со животно предизвикува да страдаат. Меѓутоа, за Кејтлин Чимини, од Њу Џерси, ова никогаш не било проблем. И покрај тоа што е сериозно алергична на животните, таа досега спасила стотици, и изгледа дека не планира да престане во скоро време. На нејзиниот ранч ги собира напуштените или повредените суштества и им дава целосна љубов и грижа, која што може да ја пружи.

Ова момче не престанува да се фотошопира во фотографиите на семејството Кардашијан и ги прави 100 пати поинтересни

Како близнаци, Кирби и Кендал Џенер имаат уникатно пријателство. Сепак, може да се каже дека е малку … несовршено, кое постои само на слики. Кирби веќе неколку години на урнебесен начин се вметнува во фотографиите на Кендал, а токму тој добива неверојатен број на милиони фанови на Инстаграм додека го прави тоа.

Будалата скокна од 11-тиот кат на бродот за крстарење на Бахамите и за чудо преживеа

Подоцна тој си призна: „Јас бев сѐ уште пијан од претходната ноќ. Нозете ми се добри, но вратот и опашната коска ме болат.“ Типот заедно со другарите ги избркаа од бродот и доживотно им забранија пристап.

Оваа „опасна“ 96-годишна баба, која го преживеала Холокаустот, сега е пејачка во необичен бенд

Сите сме слушнале дека никогаш не е предоцна да го промените текот на вашиот живот. И ако барате некоја инспирација да го направите токму тоа ви ја претставуваме Инге Гинсберг, сега 96-годишна жена од Австрија, која пред три години стана водечка пејачка на метал група. Инге била писателка целиот нејзин живот. Па зошто тогаш метал бенд?

Заштита при работа 90-ти левел (37 слики)

Луѓе на кои безбедноста им е на прво место 🙂

+