Можете ли да ги најдете сите научни грешки во оваа слика?

Во септември 1928 година, редакцијата на Science and Invention им понуди на своите читатели шанса да ги најдат сите научни грешки на насловната страна на нивното списание. Имало 48 грешки и ако ги најде некој сите сите, ќе добие 500 долари. За жал, не можеме да ви понудиме пари, но можеме да ви дадеме шанса да се чувствувате како вистински научник. Вие би можеле да бидете првата личност која ќе ги пронајде сите грешки, бидејќи сѐ уште нема целосен одговор на оваа загатка на интернет. Одговорите се наоѓаат на крајот од текстот.

Краток водич за купување на квалитетни сувомесни производи од експерт за месо

Илај Каиро е експерт за месо и тој ќе ви објасни која е разликата помеѓу квалитетното и неквалитетното месо кое секојдневно го купуваме во месарниците и супермаркетите.

ТЕСТ: Боите ќе го откријат вашиот скриен талент

Знаете ли дека секој од нас во себе крие по некој талент кој веројатно сѐ уште не излегол на површина? Каков неверојатен талент криете од светот?

Девојките се обидуваат да ги деконцентрираат своите дечковци кои се заразени со видео играта FIFA

Тешка задача си зедоа, но имаат методи кои воопшто не се за потценување.

Како да го разбудиш заспаниот другар во кола?

Финтата е особено ефикасна ако не носи безбедносен ремен и ако не е во кома како овој.

Да зборуваме малку за заштитата при работа (Гледајте до крај!)

Што ќе ти се такви формалности, кога имаш искуство, а и работата побрзо ќе се заврши вака?

Изум на денот! Замолчи и земи ми ги парите!

Чудово полни 6 кригли пиво за 6 секунди, па направете си математика вие.

Африканскиот свештеник малку претера со бркањето на демоните од срцето на девојката

А таа пред да дојде на исповед, не ни знаела дека ги има :).

Кога ќе ти стигне порака од жената додека возиш моторче

Содржината на пораката: „Вози внимателно драги!“

Португалскиот иноватор сам си направил „Мерцедес“ на сончева енергија

Логично, целиот покрив му е од соларни панели, но има и штекер за да може батеријата на автомобилот да се дополни од обична струја.

Во Бразил и да ти се расипе автобусот немаш гајле, бидејќи имаат ваква влачна служба

Чиста физика е ова, само треба да го најдеш тежиштето на автобусот и да внимаваш да не биде надвор од камионот на влечната служба :).

Психолозите споделуваат 9 правила кои можат да ви помогнат да најдете заеднички јазик со вашето дете

Конфликти со детето неизбежно се појавуваат во секое семејство. Психолозите велат дека најчестите причина за ваквите конфликти е кршењето на детските граници, кои децата почнуваат да ги чувствуваат на 3-годишна возраст. Детето активно се спротивставува на инструкциите на нивните родители. Ова искажување на независност може да продолжи на возраст од 3, 7 и 9 години, земајќи различни форми. Па, како можете да најдете заеднички јазик со вашето дете?

Како правилно се праќаат бакнежи за време на викенд?

Обратете внимание на реакцијата на шанкерот на крај :).

Како се пијат „шотови“ со шлем во еден кафе бар во Шкотска

Специјалитетот на куќата мора прво добро да се промеша, а за таа цел муштеријата мора да носи метален шлем.

Ова е жена за двајца мажи!

Ако ја видите вака да го пие пивото на екс, искористете го џокерот „Повикај пријател“.

Сега ќе те убијам! О, чекај, па ова било добро! Ти благодарам добар човеку!

Така ракунот го откри сладоледот…

Хранење кандиру риби, познати како вампирски риби, во река во Бразил

Рибите народот ги вика вампирски затоа што кога ќе осетат крв, тогаш збеснуваат и јадат. Но ова не значи дека човек може да плива во реката, затоа што при првото паѓање неколку риби по грешка ќе го каснат, а потоа останатите ќе осетат крв.

Опасното хоби на двајца руски тинејџери на покривот на 4-катна зграда

Бестрашните идиоти се снимени во рускиот град Уфа.

Чуден крај на една расправија на патот помеѓу двајца инаетчии

Двајцата сакаат да свртат десниот-лево, а левиот-десно, но никој никому не му дава предност. За инает :).

Знаеш дека си ја нашол вистинската, ако вака ти го отвора шишето Шампањско

Другарката на крај провери дали мириса :).

Типично американски начин на забава

Тешко е да се биде во центарот на вниманието, во друштво Американци кои по природа сакаат да бидат во центарот на вниманието.

Италијанката која се борела против традицијата силувачите да се оженат со своите жртви, за да им ја спасат честа

Во средината на 1960-тите години, една храбра млада Италијанка, киднапирана и злоставувана една недела се спротивставила на вековната сицилијанска традиција силувачот да се ожени со својата жртва за да ја „врати“ својата чест и честа на семејството. „Јас не те сакам“, изјавила таа на суд, „Јас нема да се омажам за тебе!“. На крајот таа победила!

Принцезата Елса го турка комбето на бостонската полиција, а наоколу снег и мраз

Сакаше да биде ледената принцеза Елса, полицајците ѝ ја исполнија желбата :).

Африканската Ким Кардашијан странично си влегува дома (8 фото)

Африканскиот модел на Еудокси Јао од Брегот на Слоновата Коска е погабаритна дури и од Ким Кардашијан. Девојката станала позната откако почнала да ги споделува своите фотографии на Инстаграм, на кои силно ја нагласува нејзината фигура. Еудокси Јао работи како модел за „плус“ големина. Своите колкови со гордост ги нарекува „најголемите во светот“ и тие […]

Русија е подготвена за претстојните претседателски избори по сите светски стандарди

Изборите ќе се одржат утре, а главен фаворит е кој друг ако не Путин, човекот кој во голема мера е одговорен за ваквите слики во руралните делови на Русија.

Колку се моќни самострелите?

Средовековното оружје во денешно време е многу усовршено и многу помоќно. Дечково ќе ви демонстрира што се може да пробие стрелата на самострелот. Прво ја гаѓаше белата кокошка, а интересниот дел од видеото почнува после 5-тата минута.

Дупки има и на американските патишта!

Возачот доживеа нервен слом затоа што властите не си ја завршиле работата и вози по дупки, а нам какви глупости ни прават и мува не не лази.

Жестоко: Ски лифт во Грузија се откачи и почна да се движи надолу со полна брзина

Над 10 скијачи беа повредени, а бројката ќе беше многу поголема луѓето да не реагираа брзо и да не им кажуваа на тие на ски лифтот да скокаат.

Американските студентски забави на плажа отидоа предалеку

Ова е далеку, далеку од секси, а за забегано, забегано е.

Смешни слики #1444

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1444-ти дел.

+