Пакувањата на производите може да ве излажат, затоа внимателно читајте го текстот! (47 фото)

Вие мислите сте си купиле лименка пиво, а внатре течност за ладење радијатори и куп други необични примери.

Како се забавувал Сашо Т. кога бил мал?

Си изврши самоубиство од заседа :).

Лусузните спортски автомобили Мекларен од 200.000 евра се хит во Хонг Конг

Нема место на планетата на чии улици можете да сретнете повеќе Мекларени во исто време.

67-годишната баба најде начин како да си го исчисти подот без мака

Конечно некој ѝ најде практична примена и на оваа технолошка направа :).

Две пијани девојки крадат пица од разнесувачот

Пијани, гладни, но и културни. Си зедоа само по едно парче :).

Малиот шизик на брзина, во лифтот, си ја фати првата девојка

Денешните деца се напредни, гледале на телевизија како треба :).

Не си претоварен ако смислиш како да гледаш каде возиш!

Кинезов со моторче се снашол на креативен начин. Очигледно порано работел како ѕидар :).

Ако камионот ви заглавил на замрзнатиот пат, не викајте шлеп служба, туку другар со Тесла

Во Македонија нема Тесли, но нема ни снег :).

Чернобил се трансформира во огромна фарма за обновлива сончева енергија

Кога зборовите „енергија“ и „Чернобил“ ќе се појавуваат заедно во една реченица, темата е типично катастрофата од нуклеарната енергија во 1986 година, која го остави украинскиот град во хаос. Денес, напуштената локација на најлошата нуклеарна катастрофа во светот нема да биде само депонија од од радиоактивни урнатини, таа ќе стане идниот дом на првата соларна централа во Украина.

Македонски патриот на привремена работа во Италија, ќе ви испрати една музичка порака

Песната е по повод најновите политички случувања во земјата.

Како никогаш до сега!

Слушајте внимателно, како никогаш до сега!

5 тајни зад познати магионичарски трикови кои ја импресионираат и најскептичната публика

Неверојатниот свет на магијата ги привлекува и децата и возрасните. Како деца сите ги сакавме магионичарските трикови, зарем не? Сега како возрасни знаеме дека добриот трик или илузија никогаш не умира. Затоа удоволете му да детето во вас и откријте како се изведуваат некои од најинтересните магионичарски трикови.

Драматичниот момент кога пожарникар фаќа дете фрлено од 3 кат на зграда во пламен

Пожарникарите ја имаат една од најтешките работи во светот. Секој ден, тие одат на работа и ги ризикуваат своите животи за да спасат непознати луѓе. Тие се свесни дека во опасни ситуации дури и кога не се физички повредени, работното место може да им донесе многу психички повреди. Но, двајца пожарникари можат да спијат мирно […]

Ај кентека но мо!

На 59 годишниот американски Италијанец му дошло преку глава од лошо време. Ова е неговата реакција кога видел дека надвор пак заврнало снег. Потребни се основни познавања на англискиот јазик за видеото да ви биде смешно.

Кинеска иновативна компанија произведува ЗАКОН играчки роботи-трансформери

Компанијата се вика Пекинг Сенхан Технологии, а нејзина мисија е да направи револуција во роботската индустрија. Освен овие играчки, тие развиваат и хуманоидни роботи, имаат патентирано многу иновации, а исто така продаваат и делови за ентузијастите од целиот свет кои сакаат да прават роботи.

Никогаш не играј на пластичен стол на пијанка со другарите

Доволно е само да погледнеш наоколу и да се запрашаш зошто сите столови се искршени, но музиката и ракијата те тераат да се качиш :).

Проблемот со бездомниците во Калифорнија

Ако мислевте дека во САД цветаат рози, се лажете! Веќе многу години по ред бројот на бездомници расте, а главната причина за тоа е затворањето на огромните производствени капацитети и нивно преселување во Кина. Цели градови центри на одредена индустрија, на пример чевларската, сега се полни со луѓе без работа, кои преживуваат со бонови за […]

Славејски подови: Јапонски поден систем кој се користел за фаќање на крадците

За разлика од типичните западни замоци низ цела Европа, јапонските замоци не се залагале за конструкција слична на цитаделата. Тие можеби изгледале сосема поинаку, но замоците на богатите биле изградени за прилично исти цели: раскошен дом кој нудел заштита и место од кое господарите можеле да влијаат врз околните села.

Македонска снаодливост: Слушнете во што се преправило претпоследното дете за маскенбалот

Секое од маскираните деца кажува во што се преправило. Така ред му дојде и на најснаодливото, кое поради некоја причина останало без маска.

Мистеријата зад танцувачката чума, феномен на средновековна Европа кој ги терал луѓето да танцуваат сè додека не колабираат

Танцувачката манија(или чума) била општествен феномен кој сè уште не е расветлен. Манијата се појавила во текот на историјата на средниот век. Симптомите варирале, но имало одредени кои биле „постојани“. Луѓето се движеле во групи, правеле движења слични на танцување, нивните тела се свивале, а тие изгледале како да се во транс. Понекогаш танцувачката манија […]

Каква би била вашата реакција ако некој непознат со молчење почне да ве снима на улица?

Дечкото смислил интересен начин за да добие ќотек :).

Со тато е забавно на снег, особено ако нема мозок во главата!

Децата наместо да испаничат, се возбудија и бараат уште, а таткото па уште се сили, наместо да застане да размисли малку што прави.

Мајката се враќа дома и што ќе види, станот растурен, а синот насмеан од уво до уво

На спалната неговиот другар заспал, не знае каде е :). Што ли правеле додека биле сами дома? Сестрата уредно сними се, за после да го зафркава цел живот :).

Двајца насилни идиоти снимени како ограбуваат средовечна жена во Чељабинск

А колку може да се офајдат од обична 57 годишна жена? Ѝ зеле 850 денари, а за влакно ќе ја убиеја.

18-годишна манекенка ја продава својата невиност за да студира на Кембриџ и вели дека добила почетна понуда од 1 милион евра

Тинејџерката ја продава својата невиност за да си го плати студирањето и тврди дека веќе добила понуда од 1 милион евра. 18-годишната Никол се надева дека ќе студира бизнис на Универзитетот Кембриџ и се надева дека ќе се продаде на највисокиот наддавач за да ги оствари своите соништа.

Двојните стандарди помеѓу мажите и жените во 1 видео

Додека девојката го напаѓаше, дури и го удри, никој не реагираше, а кога тој почна да се брани, сите му се пуштија. Дали има и која е границата кога треба да се реагира?

Смртта на руски авантурист е обвиткана во мистерија откако е пронајден како виси од зграда покриен со мраз

Добро познат руски урбан алпинист таканаречен „руфер“ (од англ. roof – покрив) кој редовно ги освојувал високите згради е пронајден како виси, мртов од покривот на студентскиот дом покриен со снег и мраз. Смртта на 26-годишниот Евгениј Тихонов е обвиткана во мистерија, а од полицијата велат дека нема знаци на самоубиство. Кога бил пронајден од неговите нозе виселе мразулци, а главата му била покриена со снег.

Семејство се шокирало откако дознало дека старата слика од визбата која сакале да ја продадат за 800 долари е всушност Рембрант

Семејство кое со децении гледало во сликата на ѕидот во трпезаријата на нивните баба и дедо, не можело да поверува кога истата слика се продала за повеќе од милион долари на аукција, каде што дознале дека всушност станува збор за Рембрант, кој вредел четири пати повеќе.

Паралелното паркирање тргна на лошо

Отсекогаш сум се прашувал дали вакви работи се случуваат заради некој дефект во автомобилот или идиотот внатре ќе се збуни и ќе заборави да ја тргне ногата од гаста. Што мислите вие?

Руски селски доктор снимен како тепа возрасна пациентка, но ситуацијата е покомплицирана отколку што изгледа

Во селото Иенгра, во областа Јакутија, кај докторот на лекување дојде пациентка со повреди, кои докторот ѝ ги нанел на новогодишната ноќ во локалната дискотека. На докторот му пукна филмот кога виде дека жената се обидува да го намести, затоа што си довела и снимач, а според неговите зборови, имало многу сведоци дека на Нова […]

+