Средовечна госпоѓа влезе во канцеларијата на една лихварска компанија со жестоко изненадување за вработената девојка

Жената од најлонот извади една мала тегла со киселина и ѝ ја плисна во лицето на девојката. Инцидентот се случи во рускиот град Калуга. Полицијата лесно ја идентификува жената, но не откри ништо за причините за овој потег. Штом веднаш знаеја која е, значи жената се изгорела со некој „микро кредит“, па реши да ги […]

Заштита при работа 90-ти левел (37 слики)

Луѓе на кои безбедноста им е на прво место 🙂

Смешни слики #1711

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1711-ти дел.

Згодните Русинки и оваа година не пропуштија да се искапат за Водици и да се пофалат со тоа на интернет (28 слики)

За разлика од кај нас, во Русија традиција е наместо фрлање на крстот во река, верниците да се капат во дупка во мразот во форма на крст.

Патот Кина – Пакистан, кој Кинезите го изградија за 36 месеци, а чинеше 65 милијарди долари

Додека ние со години тапкаме во место со нашите беда политичари, светот отиде светлосни години напред! Автопатот Каракорам е долг 1300 километри и е вистинско чудо на современата архитектура.

Трагедија: Мексикански селани го дупнале цевководот и со буриња крадат бензин од државната нафтена компанија, но наеднаш…

Жителите на селото Тоахелипан веќе подолго време знаеле за ова место, дури го викале и „чешма“. Секоја ноќ таму по неколку луѓе полнеле бензин. Луѓето од нафтената компанија често го санирале местото, но селаните повторно правеле дупка на истото место.

Глупиот криминалец мисли дека FBI го следат преку батеријата на телефонот

Типот мисли дека ја открил Америка, а всушност тоа е само додаток на батеријата за безжична блиска комуникација со други телефони (NFC). Од друга страна, телефоните ни се полни со апликации кои снимаат сѐ што правиме, па ова било некаков проблем.

Во Кочани се случи најјакиот скок по крстот на Водици оваа година

Кога скокаш по крстот за душа, вака се прави тоа!

11 одговори на различни „Зошто?“, кои ќе ви откријат неколку тајни за нашиот свет

Се чини дека човештвото има акумулирано толку многу сознанија за светот околу нас, што е речиси невозможно да нè изненади, во ерата на Интернетот, со нешто ново. Сепак, нашата планета е многу помистериозна, има многу повеќе изненадувања. На пример, проучени се само 5% од океаните, додека самите научници се шегуваат дека знаат помалку за нив отколку за темната страна на Месечината. Патем, дали знаете зошто Месечината на хоризонтот изгледа поголема отколку кога е високо на небото?

Нервозната Французинка не трпи туристи кои не знаат да скијаат

Човекот направи грешка и се извини неколку пати, но некој овде станал на лева нога и нема да дозволи туку така да се извлече :).

Фраерот има тешкотии со паркирањето на скутерчето, но добро е што девојка му му помага

Не беше лоша идејата, кога знае колку добар шофер е, да го изгаснеше прво па да го паркира.

Тројца генијалци сечат дрво

Едниот сече, а двајца го влечат за да не падне на улица. Резултатот сите го предвидовме, освен тие самите.

Две агресивни Американки со бејзбол палки на бензинска

Мажите се кријат во автомобилите, а ги пуштија жените да се пресметаат.

Мајка со бебе ограбува таксист

Додека таксистот му помага на таткото да ја сместат количката во багажникот, мајката успеа да му ја украде целата заработувачка за тој ден.

Полициската потера тргна на лошо

Бидете трпеливи додека да дојде моментот кога полицаецот ја фати кривината.

Погодете кој си купил од лошите бонбончиња на фестивалот на отворено?

Се си е во ред со девојката, само што не може да ги отвори очите и од време на време вилицата ѝ се укочува.

Колку брадата влијае на надворешниот изглед на мажот? (22 споредбени фотографии)

Анкета за девојките: Ви се допаѓаат ли мажи со брада?

Чувар во затвор бил отпуштен откако го фатиле како применува прекумерна сила на затвореник со инвалидитет

Затворскиот чувар Арон Хул од Флорида бил отпуштен од работното место откако надзорните камери откриле како напаѓа затвореник во инвалидска количка. Инцидентот започнал така што 24-годишниот затвореник Тејлор Шуслер, со инвалидитет, вербално ги предизвикувал другите затвореници и Арон. Откако не сакал да престане чуварот решил да го „натера“ да го направи тоа.

Двајца креативни Руси направија возило за секаков терен од две камионски гуми, велосипед и моторна пила

Ново видео од серијалот: НАСА треба да учи од сиромашните! Возилото не само што без проблем оди по снег, туку оди и по вода.

Како се лови риба со мрежа со рачка зимно време?

Водата е студена, па треба да бидете внимателни да не завршите во неа, ако го користите овој метод на ловење риба.

Малиот е многу гладен, а уште нема ни запчиња

Дневна доза позитивна енергија!

Дури и играњето пикадо по цел ден може да ти се најде во животот!

Како не пример кога дома ќе ти влезе огромен и опасен пајак :).

11 актерки кои не се плашеле да ја жртвуваат својата убавина заради уметноста

Навистина талентираните актерки можат да ги играат најразновидните улоги, вклучувајќи ги и оние кои вклучуваат трансформација во „сиви глувци“ и други непривлечни лица. За да се постигне таква метаморфоза, сè се користи: екстремно губење на тежината за кратко време или, обратно, значителен пораст на телесната тежина, носење огромен костим или многу часови шминка, од која не е видлива ни трага од убавина.

Замислете си желби: Јапонска компанија ќе лансира сателит кој ќе го произведе првиот вештачки метеорски дожд

Јапонска компанија наречена Astro Live Experiences планира да лансира сателит кој ќе го произведе првиот вештачки метеорски дожд. Сателитот е експериментален прототип за кој компанијата се надева дека ќе ѝ помогне да се подготви за својата прва серија на „Sky Canvas“ во близина на Хирошима во 2020 година.

Маж од Норвешка зема „татковско отсуство“ и илустрира како изгледа животот кога се грижиш за две деца

Родителството не е само тешко, туку и емоционално и интелектуално исцрпувачко, бидејќи децата имаат многу барања и потреба од своите родители, а за сето тоа е потребно време и секој родител би се согласил со ова. Родителите се грижат за своите деца на поинаков начин. И тука нема ништо лошо! Најважно е да му дадете на детето колку што е можно повеќе љубов, бидејќи на крајот од денот родителите се најсреќните луѓе на планетата кога покрај себе ги имаат своите деца.

Како да си го отвориш пивото на улица без отворач?

Вистинскиот мераклија ќе се снајде во секоја ситуација :).

Новата анимација на НАСА покажува како се движи светлината во вселената и по ова „со брзината на светлината“ добива ново значење

Брзината на светлината, која се движи со „срамежливи“ 300 милиони метри во секунда, е теоретско ограничување на брзината на универзумот. Во споредба со она со што се среќаваме секојдневно, светлината патува толку брзо што ни се чини дека е моментална. Но, новата серија на анимации од научникот Џејмс О’Донохју од НАСА покажува колку бргу се забавува брзината на светлината во однос на скалата на нашиот Сончев систем.

Индија го започнува најголемиот експеримент со основни приходи во историјата

Малата индиска држава Сиким ќе започне со експеримент со основен приход кој ќе обезбеди парични исплати на секој од своите 610.000 граѓани, а ова е најголем експеримент со основен приход во историјата. На други места во светот имаше неколку мали експерименти со спроведување на универзален основен приход, но тие се сретнаа со ограничен успех.

Еве што се случувало „зад сцената“ на познатите уметнички дела

Веројатно секој може да се согласи дека класичните познати слики од Леонардо Да Винчи или Пабло Пикасо секогаш ќе бидат меѓу најзначајните уметнички дела во историјата. Впрочем, кој не знае за „Мона Лиза“? Забавен факт: повеќе од 6 милиони луѓе ја посетуваат оваа позната слика во Лувр секоја година! Но, дали некогаш сте размислувале за тоа што се случувало додека овие познати слики биле создавани? Дали им е било лесно на моделите да позираат, стоејќи или седејќи, да не се движат и да чекаат уметникот да си ја заврши работата?

Домаќинка отишла во кујната да замеша нешто за појадок

Традиционално понеделничко Мотика будење!

+