Евтин начин на одење на работа во Филипини

Наместо со воз, многу Филипинци одат на работа со импровизираните шински колички кои ги туркаат бездомници. Ова е многу поевтино од возот, но на места како на пример премин преку мост е многу опасно. Бидејќи количките возат по шините по кои возат и возовите, а на мостовите нема каде да се тргнат. Еден бездомник – […]

Бебе почнува заразно да се смее откако го слуша гласот на нејзината сестричка за прв пат

На видеото малата Скарлет не може да престане да се смее откако за прв пат ја слуша својата сестричка Хејли како и вели „помала сестричке“. Кога се родила Скарлет имала интестинален проблем и третманот со антибиотици го оштетил нејзиниот слух. Мајката на Скарлет не била свесна дека нејзиното бебе имало толку оштетен слух, се додека не ја слушнала како се радува на нејзиниот и на гласот на нејзината постара ќерка.

Кинеските шефови повторно сурови, овој пат работнички ползат по улиците затоа што не ја постигнале „годишната цел“

Работниците од кинеската компанија биле принудени да ползат на улица откако не успеале да ги постигнат своите годишни цели, предизвикувајќи многу негативни коментари за начинот на работа на шефовите и директорите во Кина. Персоналот бил на сите четири и се движел низ прометните улици на градот Тенгжоу. Граѓаните биле шокирани од глетката.

Жена успеала да сокрие 4 украдени Ролекс часовници, вредни 108.000 $, на место каде што никој не бара

Делаџуреа Брукинс се запознала со маж во клуб во Мајами и откако отишле во неговата соба таа успеала да му украде 5 Ролекс часовници вредни над 108.000 долари. Откако 46-годишниот Рамон Рамирез сфатил дека му ги нема часовниците решил да се соочи со 29-годишната Делаџуреа.

Девојка го избола 13 пати со нож, но на судењето наместо оптужби тој и поставил едно многу романтично прашање

Маж по име Шакур бил скоро убиен во суров напад со нож, од страна на неговата девојка. Тој преживеал бидејќи успеал да избега од местото на настанот, во Нижнекамск, Русија. На човекот му биле потребни 3 недели за да закрепне и да може да сведочи на суд против неговата девојка, која се изјаснила како виновна за нанесените 13 убодни рани. Сепак во судницата се случил пресврт кој никој не го очекувал.

20 напуштени места, за кои знаеме само благодарение на љубителите на тајни и мистерии

Современиот свет поставува високо темпо: некои градови брзо се развиваат, други исто толку брзо стануваат празни и заборавени. Некогаш просперитетните места сега изгледаат како снимки од хорор филмовите, а погледот на природата, која буквално го голтнала сето она што било создадено од луѓе, нè потсетува колку сме немоќни пред забот на времето.

19 ситуации во кои светот заглавил во „матрицата“ на начини кои не би се случиле и во видео игра

Неодамна, идејата дека живееме во компјутерска симулација станува се повеќе популарна. Некои луѓе веруваат дека реалноста околу нас е само компјутерска програма дизајнирана од понапредна цивилизација. И има толку многу работи во светот што само ја докажуваат оваа теорија! Откако ќе ги погледнете овие фотографии ќе сфатите колку може да биде чуден светот во кој живееме.

Изведбата на оваа гимнастичарка била оценета со чиста 10-ка, а нејзината страст докажува дека ја заслужува

Иако луѓето велат дека треба да „танцуваме како никој да не нѐ гледа“ Кејтлин Охаши, гимнастичарка на Универзитетот во Калифорнија направи изведба со која знаеше дека целиот свет ќе ја гледа и навистина се предаде. Разиграната гимнастика на Кејтлин ѝ донесе овации и насмевки на лицата на нејзините колеги, а девојката доби чиста 10-ка и победи на натпреварот. Погледнете ја Кејтлин која зрачи со позитивна енергија и многу страст кон гимнастиката.

Психолозите го објаснија значењето на соништата, кои понекогаш сите ги сонуваат, а некои од нив не треба да ги игнорираме

Човештвото низ своето постоење, се обидува да ги разоткрие мистериите на соништата. Сега дури и постои посебна наука која ги проучува соништата, наречена онирологија. Оваа наука ги проучува соништата, нивната таинственост и можноста да ја предвидат иднината. Но, психолозите веруваат дека соништата точно ја одразуваат нашата моментална состојба и често тоа е начин на потсвеста да ни каже нешто многу важно.

Јапонскиот уметник создава животни од балони, но тие не изгледаат како фигурите кои сте навикнале да ги гледате

Најверојатно секој би сакал да го види јапонскиот уметник Масајоши Мацумото на својот роденден. Тоа не е воопшто чудно бидејќи неговите неверојатни скулптури на животни од балони изгледаат скоро како вистински! За секое од овие дела Масајоши поминува од 2 до 6 часа во работа, и ние разбираме зошто. Ние решивме да споделиме со вас некои од неговите најинтересни дела.

Смешни слики #1706

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1706-ти дел.

4 загатки кои ќе ги развијат вашите детективски вештини

Ако чувствувате дека на вашиот мозок му е потребно малку подесување загатките се веројатно најдобриот начин да го задржите функционирањето до совршенство. Доколку не го користите мозокот за решавање на одредени проблематики, тогаш тој почнува да работи поспоро и станува послаб. Можеби загатките на прв поглед ќе ви изгледаат тешки, но потоа ќе сфатите дека одговорите се прилично логични. Решенијата се на втората страна.

Со еден пост на социјалните мрежи, девојката ги однесе во болница мажите од половина град

Ах, социјалните медиуми, толку многу работи можете да направите со нив, можете да споделите слики од вашата вечера, да ги потсетите сите колку сакате да пиете кафе, со објавување на фотографии со кафе секој Божји ден или како дамата подоле можете да им соопштите на сите дека имате гонореја. Повторно. Големо благодарам, до социјалните медиуми.

10 кратки вицови за долго смеење

– Колку кила си?
– 50 и кусур!
– Е колку е тој кусур?
– Пааа… 43 кила…

Казахстански наставник по физичко ги воспитува двајцата најголеми фраери во класот

Колку и да те изнервира некое дете, ти си наставник и мора да изреагираш како возрасен човек пред сѐ, а потоа и како педагог. Наставникот по физичко е суспендиран од работа и е приведен во полициска станица на распит.

Правење магии пред вратата на комшивката 90-то ниво

Секој ден кога комшивката се враќала дома од работа пред вратата наоѓала 3 симболи напишани со сол. Немајќи идеја за што се работи, таа ги објави фотографиите за да побара мислење од другите. Наша проценка е дека некоја од комшивките ѝ прави магии. Верувате ли во вакви работи? Познавате ли некој што верува и прави?

Девојката знае и сама да си ја заштрафи вратичката од шкафчето, па кој колку сака нека се смее

Кој будала почнал да прави вакви шрафцигери, што убави си беа тие простите само со рачка.

Границата помеѓу храброста и лудоста е многу тенка! Дечково дефинитивно е луд!

Пред да се преземе толкав ризик, треба да се пресмета дали навистина вреди.

Човек кој живее во планинските делови на западна европа ќе ви покаже како излегува од дома овие денови

Бидејќи на делови од Австрија и Германија паднаа екстремни количини на снег, луѓето кои живеат во тие области мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат.

Надарената гејмерка знае како да привлече фанови на социјалните мрежи

Нормално е на немоќната конкуренција да не ѝ се допаѓа тоа. Во продолжение на видеото видете го коментарот на еден гејмер.

Рускиот татко пред децата ужива во настапот на стритизерката, која му ја викнале дома за роденденот

Во Русија најнормална работа е стриптизерка да ти игра во скутот на роденденот.

Нервозен Русин бега од возилото на пајак службата

Разговорот оди вака: – Ќе ме пуштате ли? – Ќе те пуштиме, само да дојде полицаецот.

Мотика фризура на неделата: Тенда! Погледнете го ова фризерско ремек дело од сите агли!

Некои луѓе едноставно не можат да се помират дека ја губат битката со ќелавоста :).

Со посебна камера која му го следи погледот, дечкото изведува предизвик: Гледај ја девојката во очи

На почеток си ја набилда самодовербата, зборуваше дека луѓето треба да ги цениме според тоа кои се а не според надворешниот изглед. Да погледнеме колку време издржа.

Ова е Бразил! Земјата во која дури и погребот може да заврши непредвидливо!

Како и да ви изгледа, ова не е сцена од снимањето на некој акционен филм, туку секојдневието во државата со највисока стапка на убиства во светот, што изнесува неверојатни 200 убиства НА ДЕН.

Земјотресот на плажа и не изгледа така страшно

На девојките им стана интересно, па дури започнаа и натпревар.

Прекрасната бринета ќе ви покаже како правилно се игра билијард

Разбивањето малку тешко ѝ оди, ама важно поза знае да направи ;).

Родителите прв пат му доаѓаат на синот студент на ненајавена посета и го наоѓаат во играчница

Тие го мислат примерен студент, а тој да ти бил гејмер.

Широкиот градски парк е идеално место за девојката да научи да вози мотор

Што може да тргне наопаку кога пред нема има огромна ливада со ниска трева?

10 научни факти кои покажуваат дека секој од нас си има свои демони

Дали некогаш сте размислувале зошто жените често ги привлекуваат „лоши момци“? Се чини дека сè е очигледно, но сепак девојката одлучува за оваа врска. Излегува дека постои научно објаснување: таквите мажи се сметаат за посигурни и подготвени да преземат ризици. Не верувате? Прочитајте ја нашата статија и ќе откриете уште 9 неочекувани факти за човечката природа.

+