Прикажи

Casino Online W Polsce

One of the most popular table games, Baccarat, takes a balance of at the very least BDT 5 to start playing. While in traditional baccarat titles, the dealer takes 5% […]

The post Casino Online W Polsce appeared first on Нане.мк.

Прикажи

TRIAD303 : SITUS GACOR FREE SPIN TANPA POLA PASTI JACKPOT

Salah satu situs yang menawarkan pengalaman bermain slot yang mengasyikkan adalah TRIAD303. Situs ini dikenal dengan fitur uniknya, yaitu free spin tanpa pola yang pasti akan memberikan jackpot kepada para […]

The post TRIAD303 : SITUS GACOR FREE SPIN TANPA POLA PASTI JACKPOT appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Greatwin Casino 200 Free Spins And 100% Up To 500 Bonus

Content No Deposit Free Spins Vs Deposit Free Spins Rocket Gambling Game Coin Master Free Spins & Coins May 19 There is a pretty penny to be made in joining […]

The post Greatwin Casino 200 Free Spins And 100% Up To 500 Bonus appeared first on Нане.мк.

Прикажи

5 летни грешки коишто дефинитивно ќе ви ја уништат кожата

Д-р Андреа Суарез откри како да ја заштитите вашата кожа ова лето. „Едно нешто што не го правиме ова лето е уништување на нашата кожа“, изјави Суарез во 2-минутниот „TikTok“ […]

The post 5 летни грешки коишто дефинитивно ќе ви ја уништат кожата appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Зошто луѓето се разболуваат: Четири мудри лекции од античките Индијанци

Понекогаш толку брзаме што престануваме да го гледаме очигледното. Нашиот живот наликува на глетки надвор од прозорецот на возот. Сè се спојува во една матна линија. Нема време да размислуваме […]

The post Зошто луѓето се разболуваат: Четири мудри лекции од античките Индијанци appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Дали спиете во погрешна положба? Еве во која положба треба да спиете ако имате киселини, ве боли грбот или ‘рчите

Луѓето ја менуваат положбата на спиење околу три и 36 пати во текот на ноќта. Има ноќи кога се будиме во точната положба во која заспавме, а има ноќи кога […]

The post Дали спиете во погрешна положба? Еве во која положба треба да спиете ако имате киселини, ве боли грбот или ‘рчите appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Диети коишто се најдобри за намалување на ризикот од болести и рак

Се испостави дека веганските и вегетаријанските диети го намалуваат ризикот од кардиоваскуларни болести и рак, покажа новото истражување. Д-р Анџело Каподичи, од Универзитетот во Болоња во Италија, и неговите колеги […]

The post Диети коишто се најдобри за намалување на ризикот од болести и рак appeared first on Нане.мк.

Прикажи

4 причини поради кои може да имате лош здив, дури и по четкање на забите

Халитозата, што е медицински термин за лош здив, може да има различни причини, на пример, затоа што сте изеле неколку чешниња лук или кромид. Сепак, лошиот здив кој не исчезнува, […]

The post 4 причини поради кои може да имате лош здив, дури и по четкање на забите appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Народни лекови: Девет бабини иљачи кои верувајте дека делуваат

Можеби ќе ви звучи невистинито, но храната може многу да ви помогне да го намалите стресот. Всушност сигурнo дека некои од вас веќе знаат некои народни лекови за да ја […]

The post Народни лекови: Девет бабини иљачи кои верувајте дека делуваат appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Чај од глуварче – 10 шокантни научни причини зошто треба да го обожавате

Глуварчето (Taraxacum) спаѓа во родот билки од фамилијата Asteraceae. Уште древните народи знаеле дека глуварчето има лековити својства, а дека сокот исцеден од младото глуварче го подобрува нарушеното здравје. Латинскиот […]

The post Чај од глуварче – 10 шокантни научни причини зошто треба да го обожавате appeared first on Нане.мк.

Прикажи

10 долгорочни здравствени придобивки од консумирање маслиново масло

Маслиновото масло е познато по бројните здравствени придобивки, од кои многу се припишуваат на неговата висока содржина на мононезаситени масти и различни биоактивни соединенија. Во оваа статија, ќе разговараме за […]

The post 10 долгорочни здравствени придобивки од консумирање маслиново масло appeared first on Нане.мк.

Прикажи

„Јас сум кардиолог – ова се најдобрите овошја што треба да ги јадете за здраво срце“

Овошје и зеленчук! – богати се со витамини и антиоксиданси кои можат да го намалат ризикот од мозочен удар и срцеви заболувања, водечка причина за смрт во светот. Американското здружение […]

The post „Јас сум кардиолог – ова се најдобрите овошја што треба да ги јадете за здраво срце“ appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Как можно играть во особом здании на реальные аржаны

Статьи Скидки Забавы взламываются Лицензии Просьба об альтернативах Интернет-казино во реальные аржаны — сие журнал, буква коем вам продоставляется возможность делать ставки, активно забавая буква безошибочную а еще необычную забаву. […]

The post Как можно играть во особом здании на реальные аржаны appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Мед во лето? Еве што се случува со вашето тело ако го конзумирате секој ден

Медот има бројни придобивки за здравјето. Според Мајо Клиниката, медот има „антидепресивни, антиконвулзивни и антианксиозни придобивки“. Настрана од придобивките за менталното здравје, тоа исто така прави чуда за вашето физичко […]

The post Мед во лето? Еве што се случува со вашето тело ако го конзумирате секој ден appeared first on Нане.мк.

Прикажи

9 придобивки од лубеницата и како да проверите дали ѝ е вбризгана боја

Лубеницата, со својата живописна боја и сочната сладост, е омилена летна закуска која нуди многу повеќе од само освежување. Преполно со есенцијални хранливи материи и хидратација, ова овошје обезбедува бројни […]

The post 9 придобивки од лубеницата и како да проверите дали ѝ е вбризгана боја appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Нутриционист предупредува: Главните грешки при слабеење што треба да престанеме да ги правиме веднаш

Да се ​​согласиме, сите сме се обиделе да изгубиме тежина во одреден период од животот. Во текот, експериментиравме со режими на исхрана, онлајн трикови и различни видови рецепти. Додека некои […]

The post Нутриционист предупредува: Главните грешки при слабеење што треба да престанеме да ги правиме веднаш appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Запознајте го Ангус Барбери, човекот што не јадел никаква храна повеќе од една година и не умрел! Па, како му успеало тоа?

Во јуни 1965 година, еден морбидно дебел човек престанал да јаде храна повеќе од една година. Ангус Барбиери сакал да ја надмине зависноста од храна и да ослабе, па започнал […]

The post Запознајте го Ангус Барбери, човекот што не јадел никаква храна повеќе од една година и не умрел! Па, како му успеало тоа? appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Неверојатен момент Орангутан самиот користи природен лек за неговата рана на лицето

За прв пат, биолозите забележале див мажјак суматрански орангутан во Индонезија, како користи растение со познати лековити својства за лекување на неговото лице. Наречен Ракус, тој имал рана на лицето […]

The post Неверојатен момент Орангутан самиот користи природен лек за неговата рана на лицето appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Не го гледате посакуваниот ефект од „фастинг“? Научниците пронајдоа едноставен трик за да ги зголемат неговите ефекти

„Фастингот“ страна тренд на исхрана што го поддржуваат сите, но не функционира за секого. Сега научниците велат дека нашле начин да ги зајакнат неговите ефекти – специфичен тип на вежбање. […]

The post Не го гледате посакуваниот ефект од „фастинг“? Научниците пронајдоа едноставен трик за да ги зголемат неговите ефекти appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Еве колку долгото седење влијае на вашето здравје

Долготрајното седење е поврзано со различни негативни здравствени ефекти. Еве неколку начини на кои долгочасовното седење влијае на нашето здравје и како можеме да се справиме со тоа за да […]

The post Еве колку долгото седење влијае на вашето здравје appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Внимавајте на вообичаените несакани ефекти на овие популарни додатоци кои речиси сите ние ги конзумираме

Додатоци се производи кои содржат една или повеќе диететски состојки, како што се витамини, минерали, билки, амино киселини или други супстанции, наменети за дополнување на исхраната. Тие доаѓаат во различни […]

The post Внимавајте на вообичаените несакани ефекти на овие популарни додатоци кои речиси сите ние ги конзумираме appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Науката го потврдува она што срцето го знаеше: Еве зошто гушкањето со драги луѓе ќе ви го подобри здравјето

Можеби веќе сте го претпоставиле ова, но науката го потврди сега: Прегратките се добри за вас. Прегратките и другите форми на физички допир можат да помогнат во физичкото и менталното […]

The post Науката го потврдува она што срцето го знаеше: Еве зошто гушкањето со драги луѓе ќе ви го подобри здравјето appeared first on Нане.мк.

Прикажи

4 намирници кои ќе ги чуваат вашите црева здрави и ладни ова лето

За да се оладиме во текот на летото, често се препуштаме на храна како сладолед, што може да биде штетно за нашето здравје, особено за нашето варење. Оттука, од клучно […]

The post 4 намирници кои ќе ги чуваат вашите црева здрави и ладни ова лето appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Зошто чувањето варени компири во фрижидер можеби не е најдобрата идеја

Варените компири, богати со хранливи материи, најдобро е да се чуваат на собна температура за да се задржат вкусот и текстурата. Ладењето може да доведе до губење на хранливи материи, […]

The post Зошто чувањето варени компири во фрижидер можеби не е најдобрата идеја appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Кортни Кардашијан сподели дека го пиела сопственото мајчино млеко, но еве зошто лекарите не го препорачуваат тоа

Во светот на велнес трендовите на познатите личности, постојат многу трикови на коишто им се чудиме. Од јадење на плацентата до вампирски обреди, богатите и славните често се свртуваат кон […]

The post Кортни Кардашијан сподели дека го пиела сопственото мајчино млеко, но еве зошто лекарите не го препорачуваат тоа appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Преспанска горчица – Чудотворен лек за кој ретко се зборува, а е со македонско потекло и се произведува повеќе од 50 години

Преспанска горчица е тинктура добиена со екстрахирање на лековити компоненти од коренасти делови и соцветија од 33 видови на лековити диви и органски растенија, со помош на префинет алкохол, добиена […]

The post Преспанска горчица – Чудотворен лек за кој ретко се зборува, а е со македонско потекло и се произведува повеќе од 50 години appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Светиот грал помеѓу витамините: Дали витаминот Д е тајната за забавување на стареењето кај луѓето?

Тоа е светиот грал за некои луѓе: како евентуално да го забавиме стареењето или да го вратиме биолошкиот часовник на нашето тело и покрај годините што минуваат. И ако е […]

The post Светиот грал помеѓу витамините: Дали витаминот Д е тајната за забавување на стареењето кај луѓето? appeared first on Нане.мк.

Прикажи

„Пиев само сок од портокал цели 40 дена – еве што тоа направи со моето тело и организам“

Ен Озборн од Квинсленд, Австралија, изјавила дека пиела сок од портокал 40 дена и дека никогаш не се чувствувала поздрава, според „USA Today“. Озборн, која се нарекува @fruitisbeaut на „Инстаграм“, […]

The post „Пиев само сок од портокал цели 40 дена – еве што тоа направи со моето тело и организам“ appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Овие намирници не ја заслужуваат својата лоша репутација, велат диететичарите и лекарите

Јајца, компири, кафе: Овие кујнски производи, меѓу другите, добија лоша репутација, велат експертите за исхрана, но не мора да го заслужуваат тоа. Всушност, регистрираните диететичари, лекари и професори по нутриционизам […]

The post Овие намирници не ја заслужуваат својата лоша репутација, велат диететичарите и лекарите appeared first on Нане.мк.

Прикажи

Дали веганската храна навистина е поздрава од месото? Нутриционист ги споредува јадењата на растителна основа со вистинските, а резултатите ќе ве изненадат

Да си веган веднаш се поврзува со тоа да се храниш здраво. Но, благодарение на прехранбената индустрија која реагираше на трендот за јадење од растително потекло, видовме пораст на ултра-обработените […]

The post Дали веганската храна навистина е поздрава од месото? Нутриционист ги споредува јадењата на растителна основа со вистинските, а резултатите ќе ве изненадат appeared first on Нане.мк.