Сето ова што ќе го видите во продолжение е направено од обични шајки!

За време на неговите студии уметникот Џон Бисби од една напуштена куќа собирал стари нешта за да ги вклучи во серија скулптури од најдени предмети, кога превртел кофа со стари, `рѓосани шајки. На негов восхит, клинците се измешале заедно во куп метал во форма на кофа. Бисби доживеал откровение, и оттогаш речиси 30 години употребува […]

15-годишен уметник создава прекрасни 3D цртежи на листови од тетратка

Уметникот Жоао Карвалјо, прави 3D цртежи во вид на листови од бележник, што на прв поглед може да ви се чини здодевно додека да видите како го прави тоа, успевајќи да ги свитка листовите во неверојатни 3D цртежи. И има само 15 години! Карвалјо ги витка сините линии кои ги црта преку листот хартија и […]

Финалистките на натпреварот за Најубав бразилски задник 2014 (13 фото)

Погледнете ги внимателно и одблизу и вашето експертско мислење кажете го во коментари ;).

Безбедносни камери на кинеските улици (6 фото)

Од далеку ќе помислиш дека на бандерата наседнале птици, а всушност градоначалникот е воајер 🙂 .

Казна за возачот кој застана на пешачкиот премин

Казна за возачот кој застана на пешачкиот премин

Господинот пешак е малку нервозен.

Смешен автогол на човекот кој дома има златен медал од Светското првенство во фудбал

Смешен автогол на човекот кој дома има златен медал од Светското првенство во фудбал

Фудбалерот на Борусија Минхенгладбах, Кристоф Крамер постигна неверојатен автогол од центарот во натпреварот против Борусија Дортмунд. За да биде трагедијата уште поголема, Борусија Дортмунд победи со 1:0 :).

Овие 60 годишни баба и дедо ќе ви покажат како се танцува со љубов

Овие 60 годишни баба и дедо ќе ви покажат како се танцува со љубов

Чарли Вомбл и Џеки Мекги имаат по 60 години, а се професионални танц партнери цели 30 години. Уживајте во нивниот настап зачинет со креативните нестандардни движења кои ги прават.

Играње од срце на бразилските пазарџии

Играње од срце на бразилските пазарџии

Чичкото што продава музички CD-иња ја предизвика на танц двобој тетката од соседната тезга. Пазарот се претвори во подиум а тетката му одржа добра лекција.

Ние ја сакаме Русија (избор видеа)

Ние ја сакаме Русија (избор видеа)

Затоа што Русите се многу откачен народ и често знаат да не расположат и насмеат.

Бугарски роми: Како бабата го пречекува зетот?

Бугарски роми: Како бабата го пречекува зетот?

Зетот си повикал и новинарска екипа за да си ги види децата, мислејќи дека така ќе помине полесно и ќе ја омекне бабата.

Ескалаторот за влез во еден трговски центар во Сингапур

Ескалаторот за влез во еден трговски центар во Сингапур

Мора да има некој јак попуст штом никој не се симнува надолу.

Како да изнервираш снајперист?

Како да изнервираш снајперист?

Полскиов војник ќе ви покаже :).

Мајкл Џексон ги копирал повеќето од своите познати танц движења од филм од 1974-та

Мајкл Џексон ги копирал повеќето од своите познати танц движења од филм од 1974-та

Ова е сцена од филмот Малиот принц од далечната 1974 година, кој очигледно извршил големо влијание врз „оригиналниот“ начин на кој што играше Кралот на поп музиката. Чудно е што никој до сега не го откил.

Смешни готвачи (45 фото)

И готвењето може да биде смешно 🙂

Реакцијата на 1 годишната ќерка кога доби музичка честитка за првиот роденден

Реакцијата на 1 годишната ќерка кога доби музичка честитка за првиот роденден

Мајката и ја подари честитката и ја снимаше нејзината реакција. Девојчето е шампион. Позитив на неделата!

Неочекувано пеење серенади на студентки

Неочекувано пеење серенади на студентки

Позитив на денот. Дечкото ги запира девојките за да им направи кратка анкета. Потоа следува изненадувањето на кое ниту една девојка не може да остане рамнодушна.

Синот му купил цигари на Рамче (виц)

Рамче му вели на синчето:
– Оди купи ми цигари.
– Дај пари.

Плавуша директор (виц)

Брокерска фирма одлучува да назначи нов шеф, кој ќе воведе ред и ќе го разниша застарениот систем на работење. Назначуваат млада плавуша и и дозволуваат да отпушта на лице место.
Плавушата тргнува по канцелариите и уште во првата канцеларија гледа маж што стои и се потпира на вратата. Со два скока веќе е кај него:

Порно актерките во секојдневниот живот (40 фото)

Токму онакви се какви што си ги замислувавте. Обични згодни девојки кои сакаат да прават секси селфи фотографии.

Најбрзата депилација на срамни влакна за мажи

Најбрзата депилација на срамни влакна за мажи

Се што ви треба е еден дезодоранс и еден доволно глупав другар што ќе сака да се депилира на овој начин :).

8 месечно бебе тапанар тропа хеви метал песна од Пантера

8 месечно бебе тапанар тропа хеви метал песна од Пантера

Родителите му купиле тапани играчки и талентот веднаш излезе на виделина ;).

Смешни слики #391

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 391-ви дел ;).

Тројца среќни другари (игра)

Движете ги правило тројцата пријатели за да ги изедат желадите.

Постојат 6 вистински книги со магии кои дури ни Хари Потер не би се осмелил да ги допре

Гримоар е прирачник со магии, кои содржат упатства како да направите магиски предмети како талисмани, магиски круг, како да фрлате клетви или да повикувате ангели и демони, но и практични медицински совети. Додека денес би ви биле просто забавни четива, во минатотоовие книги биле сфаќани сериозно и во зависност од тоа каде се наоѓате, сте можеле и да завршите многу лошо ако ви ги најдат. Еве некои од најморничавите примери за такви книги.

Тони Зен, Боки 13 и Бритни Спирс (виц)

Тони Зен и Боки 13 си шетале по улица и ја виделе Бритни Спирс како си ја заглавила главата меѓу решетките од една ограда и не може да мрдне.
Тони Зен се израдувал и не сакал да пропушти ваква шанса, па отишол зад Бритни и почнал да ја работи.

Жестоко: Мажите не треба да удираат жени, но се си има свои граници

Жестоко: Мажите не треба да удираат жени, но се си има свои граници

Девојката долго време врескаше во возот и кога виде дека никого нема да уплаши со своето врескање, почна и да мава. Понатаму гледајте и повелете на коментари.

Брливиот дечко ја спобудале девојка си која снимаше видео за да аплицира за работа

Брливиот дечко ја спобудале девојка си која снимаше видео за да аплицира за работа

Бетмен гаќа и смисла за хумор без граници. Ви препорачуваме да погледнете!

Околу секоја убава жена мора да има машка рака (21 фото)

Интересни фотографии од девојки во кои и мажите замешале прсти.

Смешна шега на дечкото со својата девојка во бањата

Смешна шега на дечкото со својата девојка во бањата

– Душо, мислам дека ми се расипа фенот…

Без разлика на темата, на светов постојат само два вида на луѓе. Во кои спаѓате вие?

Луѓето од целиот свет се делат на најразлични начини. Политичката определеност е само една од тие подебли. Без разлика дали тоа го увидувате или не, самите ваши навики, вкусови, разбирања итн. кои ги демонстрирате во текот на секојдневието ве ставаат во оваа или онаа категорија на луѓе. За повеќето од нашите сфаќања мислиме дека токму […]

+