Мажите кои сакаат да прават селфи се посклони кон психички заболувања

Дали вашето момче постојано постира селфи фотки на Инстаграм? Колку и да ви се чини симпатично, ова може да се знаци на сериозни проблеми со менталното здравје.

Суровата вистина за времето во кое живееме (виц)

70% од Македонците живеат во постојан стрес. Останатите живеат во Италија, Германија, Швајцарија, САД, Канада, Австралија…

Брза достава на пиво до локалната кафана

Брза достава на пиво до локалната кафана

Работнициве развиле посебна техника, дури си имаат и перничиња за да седат на меко :).

Девојки во смешни ситуации 34 (58 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Позитив: Животни водат борба со безопасни предмети

Позитивни гифчиња за поубав ден.

Мебел на иднината кој штеди простор

Мебел на иднината кој штеди простор

Навистина мудри решенија за економично користење за просторот во вашиот дом. Неколку од нив веќе ги имаме видено, но има и многу нови идеи што добар мајстор може и да ги изведе.

Коњ бега од хиподром со добар план за бегство кон својата слобода

Коњ бега од хиподром со добар план за бегство кон својата слобода

Само ова на крај не му требаше :).

Несекојдневни зимски ситуации (30 фото)

Колку убава може да биде зимата…

Специјалците и тревата за време на акцијата против терористите во Париз

Специјалците и тревата за време на акцијата против терористите во Париз

Смешна случка среде сериозната акција за ликвидирање на терористите одговорни за масакрот во редакцијата на „Шарли Ебдо“.

Зошто мажот го тепал комшијата? (виц)

Се враќа мажот дома и почнува да се соблекува.
– Воопшто не се соблекувај – му вели неговата сопруга – туку оди да го истепаш соседот.

Сецкање стек 90-ти левел

Местото не изгледа многу хигиенски и привлечно са јадење, а келнерот како да служи на улица. Но, мора да признаеме дека неговата техника е импресивна.

Вулгарен Хумор 88 (61 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Секси позадини 57 (44 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

Смешни гифчињa 27

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Одмаздата на мачката која не сака да ја галат

Одмаздата на мачката која не сака да ја галат

Сопственикот изгледа се изгорел, па сега со ракавица си игра :).

Смешни слики #439

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 439-ти дел ;).

Детето што сакаше да стане ѓубреџија

Наставничката им даде задача на децата да го нацртаат суперхеројот што сакаат да бидат. Наставничката беше изненадена кога едно дете нацрта и напиша дека сака да биде ѓубреџија.

Мајката реши тајно да сними што прават таткото и синот кога таа не е дома

Мајката реши тајно да сними што прават таткото и синот кога таа не е дома

Ова е снимката од скриената камера :).

Бадниково оро во Кратово

Бадниково оро во Кратово

Ракијата е добра за топлење на ладното, но не и за играње. Автор на видеото Стефан Трајчевски, благодарност до Дарко Филипов.

Новиот Мерцедес F015 – автомобилот без возач, се управува сам и личи како да е од некој научно-фантастичен филм

Новиот Мерцедес F015 – автомобилот без возач, се управува сам и личи како да е од некој научно-фантастичен филм

Добредојдовте во иднината! Се поблиску е денот кога нема да има потреба да се полага возачки испит.

Неизвесна борба на две хрватски тинејџерки

Неизвесна борба на две хрватски тинејџерки

Едната не сакала да ја бакне другата и борбата на подот започна :).

Мајстор за одбележување улици 90-ти левел

Мајстор за одбележување улици 90-ти левел

Да ти е мерак како брзо и ефикасно си ја работи работата. Шампион!

Мнооогу е ладно надвор

Мнооогу е ладно надвор

А доказ за тоа има репортерката на крајот од прилогот :).

Перото е помоќно од мечот: 28 карикатуристи им оддаваат почит на жртвите од масакрот во редакцијата на „Шарли Ебдо“

Како одговор на ужасниот злостор во редакцијата на францускиот сатиричен весник „Шарли Ебдо“, илустратори и карикатуристи од целиот свет се здружија во солидарност со дванаесетте уметници и обични граѓани коишто ги загубија своите животи поради тоа што го правеа најдобро – цртајќи карикатури кои ги изразуваат нивните мисли и чувства многу поречито од било кои […]

Еден од најглупите изуми на денешницата: Држете се за раце онлајн

Еден од најглупите изуми на денешницата: Држете се за раце онлајн

Уредов го приклучувате на компјутер и со вашиот роднина во Австралија, кој исто така има ваков уред се држите за рака :).

Како се одбележани патиштата во руралните делови на Русија?

Како се одбележани патиштата во руралните делови на Русија?

Никому не му пречи ова, затоа што и тој што ги одбележувал и тие што возат се на ВОДКА :).

Првото видео со мојот нов дрон

Првото видео со мојот нов дрон

Дечково платил доста пари за новата играчка, но заборавил да го мери времето, за да види уште колку батерија има леталото со камера.

Украинската политичарка Јаника Мерило многу сака да личи на Анџелина Џоли

Јаника Мерило му е советничка на министерот за економски развој и трговија на Украина, а ова се фотографиите кои таа ги објавува на интернет и поради кои стана многу популарна во Украина.

Малиот Влатко Трајанов го повикува Дедо Боже на Бадник

Малиот Влатко Трајанов го повикува Дедо Боже на Бадник

Лепче и парички, тоа е најбитно :). Интересен адет, веројатно од источна Македонија. Ако некој знае детали кога како и зошто се прави нека напише.

Ова семејно куче МНОГУ СЕ ВОЗБУДУВА кога некој ќе падне во снегот

Ова семејно куче МНОГУ СЕ ВОЗБУДУВА кога некој ќе падне во снегот

Има нешто многу романтично во врска со зимата. Да се стиснеш до огнот со некој посебен/на, санкањето низ паркот, лизгање на лед држејќи се за раце, сноубординг…

+