Кога собирањето печурки ќе ти тргне…

Насмевката на лицето кажува се. Сеуште не може да поверува колку многу среќа имал.

Како се уништува огромно гнездо на црни стршлени

Како се уништува огромно гнездо на црни стршлени

Ги нападна со цревото за вода, а за самоодбрана користеше тениски рекет.

Уличен стоматолог му вади заб на пријателот

Уличен стоматолог му вади заб на пријателот

По насмевката на забарот се гледа дека добро си ја работи работата :). Шегата на страна, брзо го извади, со цел корен и без крварење. Уметник!

Жителите на Винуски, САД планирале да го покријат својот град со џиновска пластична купола

Можеби ќе звучи како нешто од филмот „Симпсонови“ или „Под куполата“ на Стивен Кинг, но жителите на овој град во државата Вермонт навистина планирале да го покријат нивниот град со џиновска пластична купола. Првичната причина за ова било драстичното намалување на трошоците за затоплување. Винуски во тоа време бил сиромашен град со 7000 жители. Годишните […]

Рецепт за вистински мажи: Ролована пица со месо (14 фото)

Ако не сте гладни, не гледајте!

Уметник создава повеќеслојни илузии кои повеќе личат на скулптури отколку на цртежи

Илустрациите со молив и туш од уметникот Рамон Бруин се несекојдневни. Илустраторот го крева нивото создавајќи анаморфни илузии преку повеќе листови хартија наредени еден врз друг, на тој начин успевајќи да го измами набљудувачот да поверува дека навистина се работи за повеќекатни макети и други 3D фигури.

Стариот дедо го вклучи турбото

Стариот дедо го вклучи турбото

Претходно се влечкаше целиот изнемоштен, ќе си речеш не ни може да оди побрзо, но гледајте што се случи…

Најпознатите мачки на интернет

Мачките владеат со интернетот, но не сите мачки се создадени еднакви. Владеејќи со слабиот човечки род, некои од нив се искачуваат на врвот на мачешкото општествено скалило, станувајќи славни меѓу луѓето. Овој пост е посветен на најпознатите мачки на интернет, без разлика дали се прославиле со убавиот изглед или со впечатливите животни приказни.

Еден ден во Охрид

Еден ден во Охрид

Охрид е град кој со гордост го викам мојот втор дом, бидејќи тоа е местото каде што јас се чувствувам навистина слободен да го направам она што сакам и да не ми се суди за тоа, градот каде што се опуштам. Охрид е познат по своите стари куќи, и по најстарото езеро во светот. Но, […]

Жената што го чекала сопругот печалбар на аеродром (виц)

Стојам на аеродромот, го чекам мажот ми, се враќа од печалба од Италија. Авионот многу доцни и од досада почнувам да шетам наоколу.
Еден човек ме запира и замолува малку да му ги причувам куферите додека тој оди до тоалетот. Се согласувам не сосема доброволно, но нели луѓе сме, треба да си помагаме, а и така нема што да правам. Стојам и чекам, минуваат 15 минути и почнува да ми здосадува.

Целата Македонска историја може да се собере во една реченица

Реченицата во која е собрана целата историја на Македонскиот народ гласи: „А потоа стана уште полошо…“

Крадецот се обиде да ограби погрешна куќа

Крадецот се обиде да ограби погрешна куќа

Дечкото што живее во куќата продавал безбедносни камери и си поставил дома квалитетни кои се активираат на движење.

Задолжително: Руски полицаец крева тегови

Задолжително: Руски полицаец крева тегови

Се врати во станицата и реши малку да повежба за да може полесно да фаќа криминалци.

Рамбо од Бугарија

Рамбо од Бугарија

Маскотата на ФК Спартак од Плевен, Бугарија.

Гламур на бугарски начин (31 фото)

Погледнете какви фотографии ставаат на интернет девојките кои се „кремот“ на Бугарија.

Дефиниција за баксуз: Со колата на улица да удриш цајкан

Дефиниција за баксуз: Со колата на улица да удриш цајкан

Иако можеби полицаецот беше крив што се шеташе на сред улица, сепак возачот многу лошо ќе си помине.

Ограбувачот на банка и сведоците (виц)

Маскиран разбојник влегува во банка мавтајќи со пиштол, наредува сите да легнат на земјата и го дава ранцот да му го наполнат пари.
Пред да излезе една храбра жена му ја повлекува маската, откривајќи му го лицето. Разбојникот без размислување ја убива и се врти наоколу за да види дали има други сведоци.

Кој да го земе детето од градинка? (виц)

Сопружниците се расправаат, кој да го земе детето од градинка…
Сопругот: Ти подарив ли крзнена бунда лани за роденденот?

Разгледувајќи ја старата зграда која ја поседувале, сопствениците нашле историски џек-пот

Сопственикот на зградата, која во наследство му ја оставиле неговите дедо и баба, слушнал дека на првиот кат порано имало стара продавница за обувки, но во неа никој не влегол со десетлетија. Конечно се решиле да влезат и да проверат како изгледа кога во сиот тој прав нашле нешто неверојатно!

Lucky days акција во Нептун – Супер понуди и изненадувања

Од 17-ти до 19-ти ноември, Нептун Македонија по четврти пат ќе ја организира „Lucky days” акцијата. Се работи за веќе популарните денови на среќни купувачи, кои традиционално се проследени со одлични понуди и изненадувања за купувачите. Оваа акција воедно ја најавува и предновогодишната шопинг сезона.

Кучето е возбудено што конечно ќе го запознае новиот член на семејството

Кучето е возбудено што конечно ќе го запознае новиот член на семејството

Како да знае дека во иднина ова ќе биде неговиот најдобар другар, кој ќе му го направи животот многу позабавен.

Дечко сам се послужува во продавница за компјутери во Пакистан

Дечко сам се послужува во продавница за компјутери во Пакистан

Необичен крадец со необична техника. Најнормално влези си, земи си се што сакаш и излези си како тоа да е најнормалната работа на светот.

Смешна скриена камера во лифт: Дечко ја покажува својата натприродна моќ

Смешна скриена камера во лифт: Дечко ја покажува својата натприродна моќ

Добра финта им текнало да направат :).

Мистериозниот и зашеметувачки Рид на крстови во Литванија

Ридот на крстовите е точно тоа што го сугерира и неговото име, но треба да видите за да поверувате. На литвански се нарекува Крижија Калнас и е место за поклонение на сите Литванци. Се наоѓа северно од градот Шјауљај и на него се наоѓаат мноштво крстови од разни времиња, при што не е сигурно кога […]

Необичен уличен забавувач во Турција глуми бебе во количка

И смешно и морничаво во исто време, а гласот на типот е посебна приказна.

Смешни слики #395

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 395-ти дел ;).

Имам паре како будала :)

Имам паре како будала :)

Типот се јави во контактната емисија во живо и најверојатно сакаше да ја купи водителката :).

Скандал на „Твоето лице звучи познато“ – Италија: Градите го прекинаа настапот на „Мадона“

Италијанската водителка Вероника Маја, која учествува на шоуто „Твоето лице звучи познато“ мораше да го прекине својот настап поради нејзините љубопитни гради, кои фустанот никако не можеше да ги задржи внатре :).

Последниот поздрав на Виктор Пецов до својот татко со „СОЛЗИ ВО НЕБТО“

Последниот поздрав на Виктор Пецов до својот татко со „СОЛЗИ ВО НЕБТО“

Песнава ќе ве растажи, затоа што е отпеана од срце и посветена на големиот човек, таткото на Виктор, кој неодамна починал. Музичарите и среќата и тагата ја искажуваат преку музиката.

Идиот фатен на дело како краде моторна пила

Идиот фатен на дело како краде моторна пила

Безбедносната камера на една продавница за машини и алат во Флорида, САД, уредно ја сними целата случка со еден од најглупите крадци на сите времиња. Како ли мислеше дека ќе се извлече со ова?

+